Svědění a praskání kůže v oblasti pysků. Máte zkušenost?

bambule28
11. bře 2012

Ahojky jsem tu nová a mám problém že mi praská kůžička v oblasti pysků,taky to dost svědí a pak to i bolí.Hodně to vadí hlavně při sexu.Dřív sem to vůbec neměla až v poslední době.Máte s tím někdo zkušenost a jak jste to řešily.Díky za rady

eloana
11. bře 2012

Mam to same... nemas k tomu vytok? je to docela bolestive... nic mene nevim, co na to.... ja to mazu nejlepe treba vazelinou. Kdyz jsem to rekla zastupujici lekarce za nasi- jeji odpoved byla,ze to ma taky🙂
jedine co mi doporucila byly vitaminy

bambule28
autor
11. bře 2012

výtok mám a většinou se mi to objevuje když mám dostat MS,k doktorovi se mi s tím moc nechce,je to dost choulostivé,docela dlouho jsem váhala i tady.Nevíš jestli se dá něco koupit v lékárně?Budu ráda za každou radu ☹

mayarengie
15. bře 2012

@bambule28
@eloana jděte k doktorovi, není to nic vážného je to průvodní znak k výtoku, který není kvůli menstruaci ale spíš infekci, mě na to doktor předepisuje mastičku a příp. i čípky a v pohodě 🙂 jmenuje se to candibene a zabírá tak zkuste jestli vám ji neprodají bez receptu

sojca
16. bře 2012

Ahojky holky ja to mam taky, ale jen kdyz se s pritelem vyspim treba nekolikrat. Pak kdyz uz s nim nejsem, tak me to boli a pak hodne svedi a po par dnech to prestane samo a ja uz o nicem nevim ...

brittta
16. bře 2012

@bambule28 To je kvasinková infekce, v lékárně je na to volně prodejný třeba Gyno-pevaryl, ale lepší je nechat si udělat stěry u dr, pro jistotu...

ivanatl
1. lis 2012

mně teda z toho co popisuješ spíš příjde, že v této oblasti máš slabší kůži, která je náchylnější na prasknutí. To mám já pokud nejsem dostatečně zvlhčená kůžička mi praskne, pak to samozdřejmě bolí a po 1 nebo 2 dnu to začne svědit. To je příznak toho, že se to hojí. Jako rána, která svědí když dochází k zahojení. No a pak je pokoj. Doporučila bych lubrikační gel,koupit si třeba i krém na opruzeniny pro malé děti a vždycky tím kůžičku zvláčnit a dobré přípravky na intimní hydienu.