Syndrom PCO, co vám pomohlo s léčbou?

mmarch
13. kvě 2013

2,5 roku se snažíme o miminko, zjistili mi syndrom PCO, tak bych se o tom ráda dozvěděla víc. Zatím mi v centru dávají jen hormony - duphaston a clostylbegit, 2x jsme byli na IUI, ale zatím se nepodařilo. Je něco, co Vám pomohlo s léčbou PCO? V centru mi k tomu nic neřekli, tak jsem si vyhledala na netu, že je třeba vynechat cukry, koupila jsem si mladý ječmen na pročištění a nedávno jsem objevila přípravek Nosifol, který doporučují právě na PCOS, tak ho taky zkouším. V centru mi doporučili laparoskopii vaječníků, ale moje gynekoložka je proti, že mi to nedoporučuje, že stav po laparce vydrží jen krátce dobrý a pak se to ještě zhorší a každý zásah do břicha je riskantní... že mi radí jít rovnou na IVF protože už nejsme s manželem nejmladší (já mám 29 a manžel 37). Samozřejmě si vše musíme rozmyslet sami, nebo spíš já sama, manželovi je to jedno, hlavně když to bude mít úspěch... samozřejmě bych raději přirozenou cestou a IVF nechala až jako poslední variantu, ale to čekání a zkoušení už mě přestává bavit... Budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti, rady, postřehy....

stellamaris
16. kvě 2013

@simculinek dali ti HAK,pretoze to tiez moze pomoct,nastartovat vajecniky,nepomoze ale kazdej.S pco liecbou to maju doktori tazke,preto skusaju,co by mohlo zabrat.Urcite odporucam nejaky CAR,nech ta vysetria poriadne a dohodnete sa na liecbe,necakala by som urcite 😒

donnald
16. kvě 2013

@mmarch o mimi jsme se snazili rok neuspesne,nez mi dg PCO. Pak jsme v centru zacali clostylbegytem+pregnylem,ale take nic. Laparku mi dr. Nedoporucil. Tak jsme absolvovali2neuspesne IVF a nasledne Ket ze ktereho se zadarilo. Po porodu me telo samo naskocilo a1.mesic snazeni se zadarilo a cekame2.mimi:-). Hodne stesti!!!

simculinek
16. kvě 2013

@lorreine Ať je po jejím, doberu prášky a hnedka si to otestuju jestli mam ovulaci a kdyby ne, tak na ní naběhnu ať začne něco dělat....! Ten měsíc a půl ještě vydržím. Ale sere mě s jakým klidem to bere i když chápu že se s tím potkává denně, ale myslím si, že si ze mě dělá srandu, jelikož mi je teprve 23....

simculinek
16. kvě 2013

@stellamaris CAR? Nic jsem si o tom nečetla... Doktorka mi dělala krevní testy, zda-li nemam hodně mužských hormonů, ale když přišli výsledky, tak mi řekla, že to je na hraně.

stellamaris
16. kvě 2013

@simculinek CAR je centrum asistovanej reprodukcie,tam ti vysetria viac ako normalny gynekolog 😉 my sme tam termin zrusili z dovodu tehotenstva,podarilo sa nam aj bez nich 🙂

simculinek
16. kvě 2013

@stellamaris Tak to je krásné, gratuluji. Já se jen bojím, jestli nedělám z komára velblouda...!

stellamaris
16. kvě 2013

@simculinek to nemusis mat strach,aspon budes mat istotu!dakujem 🙂 vidis,ze sa da otehu aj bez doktorov 😀

dinnuska
16. kvě 2013

@lorreine já mám v gennetu známou, úžasná ženská. Začala hned jednat, takže až budu mít mens. tak pujdu hned na testy, protože ty mi ani můj doktor neudělal a pak se uvidí .. Užívám teď Nosifol, o kterém jsem četla taky docela chválu a ještě v menším množství drmek , tak bych byla vůbec nejradši kdyby zabralo toto ...

dinnuska
16. kvě 2013

@stellamaris já ji právě pravidelnou mám . Při HA jsem ji neměla vůbec po vysazení úplně v pohodě, proto mě to zaráží

stellamaris
16. kvě 2013

@dinnuska no to je prave u kazdej ine,niektora ju ma,niektora nie.....ja som otehotnela,ked som ju dva mesiace nemala,ale ovulacia bola 😉

dinnuska
16. kvě 2013

@stellamaris tak to gratuluju, že tobě to dopadlo dobře a máte synátora . :o) snad to taky nějak vyjde

stellamaris
16. kvě 2013

@dinnuska urcite vyjde,treba verit,ze sa podari 😉 drzim palce!

kamino
16. kvě 2013

Ja mam problemy se stitnou zlazou,mela jsem take PCO,pomohl Clostik a pengryl,hned po prvni aplikaci se ovulace rozbehla a mame prcka na prvni dobrou. Mela jsem anovulacni cykly,kdy MS byla jako hodinky,ovsem bez ovulace a vek? Prisli mi na to v 35 letech 😉 takze nestresuj,jsi mlada,urcite se podari.

kamino
16. kvě 2013

A zapomnela jsem rict,ze mi zvysili leky na stitnou ze 75 na 150. To asi take pomohlo..

mmarch
autor
16. kvě 2013

@donnald proč ti dr. laparku nedoporučil? řekli mi,že je to běžný postup při PCO, už nevím jak se rohodnout, jít nebo nejít, prý je to na mě, musím se sama rozhodnout oni mi jen řekli návrhy... ☹

mmarch
autor
16. kvě 2013

@stellamaris jak ti zjistili tu insulinovou resistenci? myslím si,že ji mám taky... v rodině máme cukrovky a když jsem jedla víc sladkého měla jsem neustále problémy s mykózami a exémy... začala jsem cvičit, měním stravování i když i dosud jsem se snažila jíst zdravě, vyváženě,ale co beru hormony tak mi přijde, že přibírám i s vody... ☹

donnald
16. kvě 2013

@mmarch rekl mi,to co uz tu holky psaly,ze to nema dlouhe ucinky a ze ne kazdemu to vubecc pomuze. My sli do ivf,protoze jsme take nebyli nejmladsi,me 28 a manzel29, a uz jsme proste nemeli trpelivost cekat na zazrak. 😉 . Potrebovala jsem vedet,ze k nasemu cili delame vse co lze. A kdyz nepomohl clostik tak dalsi varianta byla ivf. Iui u nas nemelo cenu,protoze manzel nemel zrovna ukazkovy spermiogram. O to vetsi radost po porodu,ze ms chodila pravidelne a otehotnelj jsme az necekane rychle🙂.

tkarlikova
16. kvě 2013

@simculinek Koukám, že jsme na tom dost podobně. Mně PCO diagnostikovali už ve 14ti. Nasadili Diane 35 a já ji v lednu 2012 vysadila. Bez ní nemám ani MS natož ovulaci. Od června beru s přestávkami clostillbegyt. Lečím se s tím také na endokrinologii, kde by MUDr. předepsal Glukophage (metformin) a Euthyrox. Teď mi endokrinolog pordail, ať vezmu na 3 měsíce znovu HA, že se to rozbouří a dopadne to. Ještě se o tom poradím s gynekologem, ale já to nechci. Do te%d tělo reaguje na hormony jen tak lehce, tak pochybuju, že by tohle zabralo...Od půlky dubna piju nosifol. Ovulaci jsem za tu dobu měla jen 3x. Poprvé pozitivní tt a potvrzeno i z krve, ale brzy jsem dostala MS a bylo po všem. Po druhé nic a teď čekám a moc doufám, že to klaplo...

mikula77
16. kvě 2013

@simculinek Při PCO se antikoncepce nasazuje z důvodu,aby blokovala vaječníky a ty neprodukovaly hormony které nepotřebujeme,jak to u PCo je.No a vlastně po dobu jejího užíváni vaječníky odpočívají,tudíž když se potom vysadí,je pravděpodobnost že po odpočinku zafungují jak mají,tedy ovulací.Navíc teda její užívání zajistí pravidelný i když "neplodný" cyklus.Je to vlastně první krok při jakési léčbě neplodnosti,takže dr určitě zvolil správně.Ona sice působí jako antitěhotňák,ale na druhou stranu je v těle vše hormonálně v pořádku bez užívání estrogenů a progesteronu.laicky řečeno,nejsem dr 😀

stellamaris
16. kvě 2013

@mmarch zistili mi ju glukozovym testom,potvrdilo sa to,co som myslela,tiez som priberala aj z vody 😖 nechaj si ten test urobit,ja som bola u diabetologa a odvtedy berem metformin,fakt mi pomohol🙂 este k tym mykozam,cukor treba odmedzit, ako sa da,velmi to pomaha.....aj ked mykoza prejde.

mmarch
autor
17. kvě 2013

@stellamaris už je zbavení se těch mykoz je neskutečná úleva, už jen kvůli tomu se budu nadále vyhýbat cukru...
na ten glukozovy test se optám, v pondělí jdeme do CARu, štve mě, že mi nikdo nic neřekne, ví že mám pcos a že s tím může být spojená i ta insulin. resist., ale nikdo nic neřekne, co si nezjistím na netu, to nevím... prostě mi diagnostikovali pcos a tím to končí... doporučení? běžte na ivf, přijde mi,že jim jde opravdu jen o ty prachy, proč by mě nějak léčili, když z toho nic nebudou mít, není lepší pro ně ivf?? ☹

stellamaris
17. kvě 2013

@mmarch no to verim,tiez som trpela ,ked som mala mykozu 😒 mne doktor tiez nepovedal nic o pco,vedel to a nic nepovedal....u dalsieho bola konecne diagnoza jasna,ten odporucal tiez hormony a ivf,ked clostil nezabral.Najviac ma stvalo,ze zacal predo mnou vyratavat,co nas to miminko cez IVF bude stat a bolo mu jedno,ze to nechceme.Na tu resistenciu som prisla ja,citala som o pco vela na nete a s informaciami som sla po doktoroch,chcela som ten metformin skusit...........,ak by nezabral,tak by som to Ivf podstupila.....no a metformin fakt zabral,co doktorov prekvapilo 😀 tehotenstvo bez problemov,v 34.tt+6 mi zistili preeklapsiu,takze mam akutnu sekciu za sebou ale za nasho chlapceka to stalo 🙂

mmarch
autor
21. kvě 2013

@stellamaris ahojky, tak jsme včera byli v CAR, folikul krásně roste, ale zralý bude až ve čtvrtek, pak pojedem znova a ještě zkusíme inseminaci když už jsem brala clostík, dr. mi napsal doporučení na laparoskopii a drilling vaječníků, pořád nevím jestli na to jít, říkal že to moje pco je v celkem slabém stádiu, že nemám tolik cystiček jak jiné ženy, že by mi to mohlo zabrat, taky mi napsal doporučení na ten glukozovy test, tak jdu s tím zítra k obvodní dr. jsem zvědavá jak mi to vyjde. Pokud mi tu insul. res. zjistí tak asi s laparkou počkám,

stellamaris
21. kvě 2013

@mmarch ahoj,tak to su super spravy! treba skusit to IUI,s laparkou a drillingom by som pockala,az po vysledkoch ins.resistencie,tak drzim palceky,aby sa inseminacia podarila 😉

veverusa
21. kvě 2013

Ahoj bojovnice 😉
Taky mám PCOS s příznaky: špatná pleť a vlasy, vyšší hmotnost, trošku víc ochlupení, nepravidelná MS (i 90 denní cykly) a velmi silné krvácení. O mimi jsme se snažili 1,5 roku a pak mi dr. řekl, že mám asi PCOS a poslal nás do CARu (liberecký Gennet). Tam mi udělali vyšetření a potvrdili diagnozu. Prošli jsme 2 IVF, ale neotěhotněla jsem. Mimi se nám povedlo doma přirozeně 35 DC jsem otěhotněla 🙂 (už nikdy nebudu počítat plodné dny).
Nyní se snažíme o druhé miminko. Před 4 měsíci jsem byla u dr., že mám MS téměř 2 měsíce v kuse. Tak mi nasadil Proveru, že se při ní dá otěhotnět (ale vy všechny berete Clostil, tak nevím).
Zítra jdu k doktorovi na preventivní prohlídku, tak budu chtít, aby se mnou něco dělal, ať se někam hneme. Jestli se mnou nic neudělá, tak se asi zase obrátím na CAR.

veverusa
21. kvě 2013

@dinnuska Jůůů, já taky chodila do Gennetu v Liberci. Jsi spokojená? Já se tam vždycky těšila. Byli moc příjemní, krásné prostředí a vždycky jsme se někam hnuli. Oni vlastně zjistili, že jsem těhotná, když sem tam přišla na přípravu na KET 🙂

dinnuska
22. kvě 2013

@veverusa AHojky , mám tam známou Gabču Křečkovou a tetu ta dělá vrchno sestru. , teďkonc tam pujdu prvně krz ty testy a uvidíme co pak dál .... pokud to teda někdy dostanu :D

veverusa
22. kvě 2013

@dinnuska To máš prima. Prostě se objednej a jestli nemáš MS, tak s tím něco udělaj. Já taky poprvé čekala na MS, ale pak mi dr. řekl, že je to na konzultaci zbytečné.

veverusa
22. kvě 2013

Tak jsem doma ☹ Doktor se mnou nic dělat nebude, prý jediná šance je IVF. 😠 Nebudu se s ním dohadovat a doprošovat, ještě by mi víc uškodil No tak jsem si došla do Gennetu a objednala se. Vím, že mi oni pomůžou a že i když hned nebudeme chtít IVF se nám budou věnovat. Jdeme už 6. 6. 😀 Sestřička mě překvapila brzkým termínem. Už se na ně těším.

adrrik
30. kvě 2013

holky mi zjistila dr.PCO a vyssi hladinu LH mze nasadit Clostilbegyt?