Syndrom PCO, co vám pomohlo s léčbou?

mmarch
13. kvě 2013

2,5 roku se snažíme o miminko, zjistili mi syndrom PCO, tak bych se o tom ráda dozvěděla víc. Zatím mi v centru dávají jen hormony - duphaston a clostylbegit, 2x jsme byli na IUI, ale zatím se nepodařilo. Je něco, co Vám pomohlo s léčbou PCO? V centru mi k tomu nic neřekli, tak jsem si vyhledala na netu, že je třeba vynechat cukry, koupila jsem si mladý ječmen na pročištění a nedávno jsem objevila přípravek Nosifol, který doporučují právě na PCOS, tak ho taky zkouším. V centru mi doporučili laparoskopii vaječníků, ale moje gynekoložka je proti, že mi to nedoporučuje, že stav po laparce vydrží jen krátce dobrý a pak se to ještě zhorší a každý zásah do břicha je riskantní... že mi radí jít rovnou na IVF protože už nejsme s manželem nejmladší (já mám 29 a manžel 37). Samozřejmě si vše musíme rozmyslet sami, nebo spíš já sama, manželovi je to jedno, hlavně když to bude mít úspěch... samozřejmě bych raději přirozenou cestou a IVF nechala až jako poslední variantu, ale to čekání a zkoušení už mě přestává bavit... Budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti, rady, postřehy....

mmarch
autor
24. črc 2014

@vrk prirozene ne sle vyslo nam hned prvni ivf a to to nejzakladnejsi bez priplacenych sluzeb 🙂 doted nemuzu uverit ze to slo najednou jak po masle 🙂
@pavlinaoo caj jsem si kupovala v obchode s bylinkama, ne ty v nakupnich centrech jako je oxalis apod.ale u bylinkarky. Skoda ze uz nemam pytlik, napsala bych ti slozeni.i na netu nejake najdes, kazdy ma trochu jine slozeni.jen vim ze tam byl libecek protoze mi ze zacatku chutnal jak polivka s petrzeli 😀

vrk
25. črc 2014

@mmarch ja uz mam za sebou 2ivf a 4transfery a stale nic. Ale verim, ze ted to pujde. Vypada to ze ms konecne zacne chodit a sliznice rust jak ma!!;;) drzim pesti v tehu

vrk
2. srp 2014

@pavlinaoo ja ted uzivam malinouvou smes od dedka korenare a cajovou smes vajecniky od Jukla. Mrkni na net ;).

katkatomaskova
11. únor 2016

Zdravím všechny ženy a dívky, které se snaží otěhotnět. I já bych se ráda přidala se svým příběhem. Že u mě nebude těhotnění jednoduché, to jsem věděla. Od střední školy trpím na sníženou funkci štítné žlázy, navíc jsem měla ještě před 18. rokem diagnostikovanou endometriozu. S manželem jsme se začali snažit přesně před rokem, v únoru 2015. Po vysazení antikoncepce (tu jsem brala mraky let, abych byla přesnější, tak skoro 9) začal strašný chaos v menstruačním cyklu. Měsíčky si chodily, jak je napadlo 😒 Trvaly, jak je napadlo 😖 Opakovaně jsem končila v ordinace své gynekoložky, a odnášela si recept na Duphaston. Ten jediný dokázal tenhle chaos ukočírovat. No když se pořád nedařilo, nabrala mi hormonální profil, a odkázala mě na CAR. Profil byl úplně vzhůru nohama, hodně mužských, málo ženských hormonů. A v půli listopadu přišla konečná diagnóza - PCOS. Doma jsem měla Clostilbegyt, a už čekala jen na měsíčky. A ty nešly, a nešly, a nešly, klasika 😀 Takže krátce po novém roce jsem si zašla pro vyvolávačku na gynekologii, abych se pohnula někam dál. Před koncem ledna kontrola UZ v CAR, a další špatná zpráva - vaječníky nereagující na stimulační léky. Laparoskopie ☹ Takže teď čekám do poloviny března jako na smilování, abych to už měla za sebou. Bylo fajn přečíst si, že drilling vaječníků někomu pomohl, zase mě to vrací do hry, vrací mi to naději 🙂 Spolu s laparoskopií budou hledat čokoládové cysty, udělají kontrastní vyšetření průchodnosti vejcovodů, a ještě mrknou do dělohy, tam prý mám nějakou anomálii 😒 No je to fakt síla, takhle cestovat za miminkem... Ještě, že jsem mladá (25 let), a začali jsme s manželem takhle brzy... Všem držím palce, aby se brzy dočkaly svého vysněného miminka 🙂

pavlabrucm
5. dub 2016

Ahoj, je mi 20 let, lékař mi diagnostikoval syndrom PCO nesouhlasím s hormonální antikoncepcí po té mi lékař navrhl, ze bych měla jít na laparoskopii jelikož mám PCO na obou vaječníkach menstruaci nedostavam vubec jen s HA. A po laparoskopii bych se měla snažit o dítě nevím jestli bych neměla ještě počkat jestli neni brzo na dítě, ale bojim se ze to pak nepude s přítelem jsme 7 let takže o to nejde, ale nevím zda mám jít hned mám strach, ze kdybych šla později ze bych neotehotnila ...

kaca777
18. kvě 2016

@romca05 muzes mi o tomnapsat vic prosim?jdu na profuk na driling a prohlednuti delohy vse v jednom.Myslis ze muzu pak hned otehotnet? Dekuji

romca05
18. kvě 2016

@kaca777 Nevím, co přesně bys chtěla vědět. 🙂 Mně po drillingu řekli, že mám otěhotnět co nejdřív, protože se vaječníky můžou časem dostat do původního stavu... A hodně krát jsem četla, že holky otěhotněly hned po laparce. 🙂 Nám se to povedlo po půl roce, vaječníky se naštěstí do původního stavu nevrátily, od laparky jsem měla pravidelné cykly a všechno bylo v pořádku. 🙂

veru861
11. čer 2016

Ahoj, koukněte na můj blog, tam píšu o sobě a svém boji s PCOS: http://deerveru.pise.cz/pcos/062016/

gabulkam
14. lis 2016

Ahoj holky, tak jsem prošla folikulometrií a závěr: žádný dominantní folikul ☹ Teď jde na řadu spermiogram manžela a uvidíme co dál.

Chci se vás zeptat - je něco přírodního čím bych mohla podpořit růst folikulů? Snažím se hubnout, ale jde mi to velice pomalu, tak mě napadla ještě nějaká podpora, která nebude rovnou na bázi hormonů.

biedronca
Autor odpověď smazal
Zobraz