Syndrom polycys. vaječníků. Co když už nebudu mít děti?

venuss
15. zář 2008

Zdravim vsechny, nevim,zda se ke mně někdo připojí,spíš bych potřebovala jen nějakou radu...Dnes mi doktorka zjistila,ze mam syndrom polycystickych vaječníků a odkázala mě na centrum reprodukované asistence, jenže problém je v tom,že můj přítel dítě nechce,ani přes to,že třeba v budoucnu nebudu moct otěhotnět...Nebo spíš mám strach,že když se nezačnu léčit už teď a nezačneme se snažit už teď,že něco prošvihnu a budu navždy bez dětí a to teda vůbec nechci...Je tu někdo s podobným případem,nebo poradíte mi co dělat? Přítel je tvrdohlavý a dítě teď nechce...prosím poraďte... přeji hezký zbytek dne

petranela
15. zář 2008

Venuss, hlavni vec je ta, ze Ti doktori na to prisli ted a budete mit cas to spolecne resit. Me na to prisli az mnohem pozdeji a tvarili se, ze se nic nedeje. Proto moc obdivuji Tvoji doktorku a mas stesti, ze Te na pripadny problem s otehotnenim upozornila. Jinak si myslim, ze PCO neni takova hruza. Ja to mela taky a zrejme diky bylinkam a homeopatikum mi PCO zmizely. 😉

vm72
15. zář 2008

To teda jsou. 😒
Ven,jestli jsi s ním už 4 roky,tak by jsi možná už mohla vědět,jestli máš nějakou šanci že s ním pohneš...

petranela
15. zář 2008

Chlapi si proste mysli, ze nestarnou, ale ze my ano. 😠

petranela
15. zář 2008

Ven uvidis, rozhodne tohle bude velka zkouska vztahu. A urcite mas stesti, protoze jsi hodne mladounka. Lepsi je, ze to resis ted nez ve triceti.

vm72
15. zář 2008

venuss-nás s manžou to celé hodně sblížilo.Před IVF jsme tak hezký vztah neměli.To jen pro povzbuzení. 😉

petranela
15. zář 2008

Nas to taky hrozne moc sblizilo. Driv jsme nemeli vubec zadne problemy ve vztahu ani v zivote. Meli jsme ve vsem jen stesti. Co jsme si naplanovali, to se nam podarilo, az ted na to mimi... Asi muselo prijit neco, abysme si zivota oba vic vazili. U nas presne plati to, ze vsechno zle je k necemu dobre. 😉

mmmk
15. zář 2008

Venuss, zajimave tema. Muj manzel taky miminko nechtel. Teda zatim. Nicmene, kdyz nam bylo 23 a 24 jsme se vzali a ja ho ukecala, ze vysadim HA a "dame tomu volny prubeh." Nekolik mesicu se nic nedelo, pak jsem dostala zanet a prisly prvni problemy. Nebudu se tu rozepisovat o dusevnich stavech a rozpolozenich, co jsem mela. Proste pripad pro psychouse! No a ted se snazime vic nez dva roky, taky mam PCO, manzel uz po prckovi touzi a porad nic. Dva roky se tim zabyvam a porad nejsem ani tehule. PCO jsou hodne ztizeny podminky prirozene pocit. Podle me to snad ani bez stimulace nejde.

madla28
15. zář 2008

Venuss já věděla od 20 let, že mám neprůchodný vejcovody a můj přítel měl taky pořád čas. Trvalo to 18 let a nakonec jsem od něj odešla.

mmmk
15. zář 2008

Madla, fakt 18 let? A za celou tu dobu se nerozhoupal?

venuss
autor
15. zář 2008

dekuji holky.

madla28: to jsi byla ochotna cekat 18 let? tak to ja bych asi takhle dlouho nevydržela.a teď už máš děti?

Petranela: mohla bys mi napsat jaky bylinky a homeopatika jsi užívala

tetes: takhle sobecky je uz delsi dobu.zrejme asi necely rok,co chci dite,nejdriv pristoupil na to,ze chce mit dite,ale asi o 2 mesice pozdeji se rozmyslel,ze ho nechce,byla to pro me strasna rana a od te doby jsem tak psychycky vycerpana...

madla28
15. zář 2008

Ještě ne, mám nového přítele a ten děti chce, tak jsem v červenci podstoupila IVF ale neůspěšně. Teď mě čeká druhé IVF.

petranela
15. zář 2008

Venuss, pila jsem dlouhodobe zensky caj s kontryhelem, kapky gynex, materi kasicku a z homeopatik to bylo ruzne, chodim k homeopatce, ktera mi leky predepisovala, takze homeopatika nemuzu presne napsat.

madla28
15. zář 2008

Já kontryhel zkoušela, ale špinila jsem po něm, tak jsem ho zase vysadila.

mmmk
15. zář 2008

Venuss, ja homeopatik, bylinek a jinych kravin vyzkousela snad vagon a nezabralo nic. Az po hormonalni stimulaci to zacina vypadat jakz takz 😉 Oni uz si s tebou v CARu poradi.

petranela
15. zář 2008

Me naopak bylinky i homeopatika pomohly, mela jsem ukazkovou ouvlaci i cykly byly pravidelne. Cyklus mi ted silene rozhodily hormony po ivf. Ale IVF bez hormonu bohuzel nejde.

campi
15. zář 2008

venuss:
mně diagnostikovali PCO před třicítkou, nijak jsem to neřešila, rozváděla jsem se a po roce mi gyn. říká: "já u vás vidím poprvé něco, co vypadá jako zrající folikul, vy snad budete mít ovulaci". A já v tom mezičase nedělala nic jiného než pila čaj podle mojžíšové, mají ho v bylinkářství v Dlouhé.
Pak jsem podstoupila různá další vyšetření, nemohla jsem otěhotnět ani s novým chlapem, po cystách, zvýšené hladině testosteronu apod. ale ani památka. PCO byl pryč, jinou příčinu neobjevili, pomohlo až IVF.

Já bych řekla, že jste na děti ještě dost mladí, tvého partnera chápu, ale je mi jasný, že nelze stanovit hranici, kdy je ještě brzy a kdy je pozdě. Jestli chceš dítě hned, tak to tak cítíš a je jedno, kolik je Ti let. Dej chlapovi něco přečíst, možná vás čeká několikaletá léčba, za tu dobu se může ledacos změnit. Ženské roky utíkají strašně rychle, je to od menstruace k menstruaci, než se rozkoukáš, tak Ti potáhne na třicítku a dítě nikde.

Můj současný manžel dítě taky nechtěl, trvalo asi 2 roky, než změnil názor. Pak najednou řekl, že půjde na spermiogram a za další dva roky se povedlo!

venuss
autor
15. zář 2008

campi: na ten čaj Mojžíšové se zkusím zeptat. Já ani nevím kde je Dlouhá.Jsem z Mohelnice,kousek od Olomouce.

mmmk: no,ja se objednam do Caru a uvidim,co se se mnou bude dit dal,ale pred taky bych radeji zkusila bylinky a tak..no uvidime,jak to vsechno bude,teď musím s přítelem o tom ještě nějak rozumně promluvit a uvidím...držte mi pěstičky holky a moc vám všem děkuji....

venuss
autor
16. zář 2008

ahoj holky,tak je rozhodnuta,přítel dítě nechce.Chtěla jsem se Vás,které máte podobné zkušenosti, zeptat, jestli je lepší se léčit antikoncepcí a nebo je lepší se léčit bylinkami a tak... Abych do sebe cpala hormony,abych otěhotněla je zbytečné...

petranela
16. zář 2008

Venuss, to je mi lito, verila jsem ze to u nej tak neni... Fakt je to definitivni? Mozna dobre, ze to vis ted nez kdybys tento problem musela resit za nekolik let.... ted mas aspon cas si vsechno promyslet. Drzim palce!

Antikoncepci bych na tvem miste urcite nebrala, zkus dlouhodobe uzivat bylinky (Femigard nebo Gynex) a caj z kontryhelem nebo treba pozdeji i ty homeopatika.

venuss
autor
16. zář 2008

petranela: no,je to definitivni. ☹ femigard beru uz pul roku a kontryhel taky piju,jeste bych mohla zkusit homeopatika,ale nevim, kde a jak na homeopatika...a jeste jsem se chtěla zeptat, do CARu mě objednají i samotnou na hormonální profil,nebo musím s přítelem?

petranela
16. zář 2008

Ven, pokud jsi z Brna, muzu Ti homeopatku doporucit,jinak nevim, ale urcite bych sla jen na doporuceni.
Pokud mas PCO, hormonalni profil by Ti meli udelat automaticky, na to nemusis s pritelem. O ten HP si urcite rekni. Mne pri PCO zjistili vyssi prolaktin a testosteron, za par mesicu byl v norme. Je fakt, ze mi na PCO tenkrat predepsali Metformin. Treba mi prave tento lek zabral, ale u mne se neda zjistit co opravdu zabralo. Metformin jsem brala nekolik mesicu. Hormony to nejsou.

denysek
16. zář 2008

Ahoj venuss,
tak teď jsem dočela tuhle diskuzi a mám pocit,jak když píšeš o mě.....
Je mi 23, přítelovi 27 za měsíc mu bude 28.
Už od 17 let jsem na gyndě víc jak doma a před rokem padl verdikt....PCO.... ☹
U tebe je sice problém,že nechce přítel.......Můj přítel tvrdí,že dítě chce,ale já se bojím,že to říká jen kvůli mě.....🙂Nebudu popisovat moje pocity,protože si občas připadám,že jsem zralá na psychiatra....Antikoncepci jsem vysadila poprvé po 8 letech,cyklus trval 68 dní.....pomohl až agolutin......a dr?
Odpověď jasná - nejlépe se začít snažit....a to hned!
A co jsem udělala???Nechala si znovu napsat antikoncepci.....Ani netušíte jak moc si přeju z celého srdce miminko,ale nechci jednou slyšet,že jsem to dítě chtěla,tak teď ho mám atd.....Víte co myslím.....
Prostě si taky nejsem jistá přítelem (jako v tom,jestli už se cíti sám,nebo ho tím vším tlačím do kouta)......Jinak jsme spolu 3 roky a příští rok se v létě budeme brát.
Další problém je v tom,že nemáme pořádně kde bydlet.Bydleli jsme v pronájmu,ale pořídili jsme si pejska,tak jsme dostali výpověď z bytu a teď už 8 měsíců bydlíme u přítelovi mamky.
Venuss,jen ti chci říct,že i když by si přítele přemluvila, tak není vyhráno ☹ BOHUŽEL

venuss
autor
16. zář 2008

denysek: ja přítele právě nepřemluvila a ani se o to pokouset uz nebudu, musi se rozhodnout sam... Bydleni mame,koupili jsme byt,akorat nam chybi ho trocha zaridit,ale to je otazka casu...Mas pravdu v tom,ze asi tlacim pritele do kouta,uz to delat nebudu.svatba je u nas v nedohlednu,pritel se neciti ani na snatek,na toz na dite. 🙂 dneska jsem kazdopadne klidnejsi nez vcera.... Jsem uz objednana k jednomu doktorovi v Olomouci a ten mi snad udela hormonalni profil a zacne me lecit...HA nechci uz uzivat,mam pocit,ze tim to vsechno zacalo,pred HA jsem mela cyklus pravidelny a ted se to tak pokazilo,ani bych tolik po diteti netouzila,kdyby nenastaly tyhle problemy,ale musim verit,ze i pozdeji bude stale sance na otehotneni...Z toho mam jedinyho strach,ze nebudu moct otehotnet. ☹

denysek
16. zář 2008

Máš pravdu,ten strach je právě nejhorší.....Já před rokem to miminko ani nechtěla,říkala jsem si že mám času mraky.......Ale během toho roku,co mi to doktor oznámil, není den,kdy bych na miminko nemyslela...☹
Já vlastně žiju pro to,že se těším na svoje dětičky,a proto si neumim představit,když mi někdo oznámí.....vy už děti mít bohužel nikdy nebudete.....
Je to strašné dilema!!!!!

campi
16. zář 2008

Venuss: čaj podle mojzisove (ale jmenuje se to jinak) prodavaji přes net na:
http://www.herbata.webgarden.cz/

Jsem fakt presvedcena, ze mi pomohl tento caj. Muzes se zatim snazit sama lecit, pockat treba 2 roky a uvidis, jak to s pritelem dopadne. Mně se osvědčilo na partnera netlačit ani ohledně dítěte ani ohledně sňatku a to víš, že mi biologický hodiny tikaly jako šílený. A najednou s tím přišel sám. Neříkám ale, že tato strategie bude fungovat i ve Vašem případě.

Na hormonální profil, laparoskopii, ultrazvuky chod k normálnímu gynekologovi. CAR je spíše pro páry, dříve nebo později budou chtít, aby šel Tvůj partner na spermiogram (je to mnohem méně nákladné vyšetření než ty, co budou provádět Tobě) a on asi nepůjde, když dítě nechce...

venuss
autor
16. zář 2008

campi: ten cajik si objednam.moc dekuji. no,pritel mi rikal,ze by sel na spermiogram,ho by samotneho zajimalo,jestli ma v poradku spermie,protoze jezdi hodne na horskym kole a tak, a ja cetla,ze cyklisti maji problemy s plodnosti i on to nekde cetl urcite... tak uvidime... zajedu ke gynekologovi v Olomouci.tady k tomu mymu nepujdu uz,on nedela zadny testy,na vsechno dava antikoncepci a nebo rovnou odkazuje na CAR.

lenickan
16. zář 2008

venuss: přesně tak nech ho chvíli být a uvidíš že za půl roku rok s tím přijde sám.. mám podobné zkušenosti se svatbou🙂
Ale nutít ho? Přemlouvat? To není dobré. Držím moc palečky

vm72
16. zář 2008

venuss,tak s těma cyklistama je to bohužel pravda...
Můj manžel cyklistí od svých asi 10let a taky teď máme kvůli tomu problémy.Teda on má problém-se spermiema.Mluvila jsem o tom i s doktorem z CAR a on mi řekl ať mu to ježdění na kole zakážu. 😅
No,v našem případě by to stejně nemělo asi smysl,když trénuje a závodí cca.27let tak nějaké stopnutí teď by nás už nevytrhlo... 😅

venuss
autor
16. zář 2008

vm72: no,on muj pritel zacal jezdit vic az ted,a i kdyz jsem mu rikala,jaky to ma rizika,tak stejne se toho nevzda...nekdy mi prijde,ze by vedle sebe v posteli bral to kolo nez me. 🙂 a prosim te,nevis,kam by si mel pritel zajit na spermio?mam doporuceni od gynekologa do CARu,ale ja tam zatim chodit nebudu,ale pritel by chtel ten spermiogram udelat...a to doporuceni je i na jeho spermiogram.

vm72
16. zář 2008

No já nevím odkud jsi a kam by jste si mohli zajít.U nás v Pardubicích je taková soukromá klinika,kde to na doporučení dělají.Tam jsme byli.Zjistili mu chron.zánět a poslali ho na urologii.