Syndrom polycys. vaječníků. Co když už nebudu mít děti?

venuss
15. zář 2008

Zdravim vsechny, nevim,zda se ke mně někdo připojí,spíš bych potřebovala jen nějakou radu...Dnes mi doktorka zjistila,ze mam syndrom polycystickych vaječníků a odkázala mě na centrum reprodukované asistence, jenže problém je v tom,že můj přítel dítě nechce,ani přes to,že třeba v budoucnu nebudu moct otěhotnět...Nebo spíš mám strach,že když se nezačnu léčit už teď a nezačneme se snažit už teď,že něco prošvihnu a budu navždy bez dětí a to teda vůbec nechci...Je tu někdo s podobným případem,nebo poradíte mi co dělat? Přítel je tvrdohlavý a dítě teď nechce...prosím poraďte... přeji hezký zbytek dne

bertica.h
15. zář 2008

Ahoj..neviem ti poradiť,ale držím ti moc palce.. 😵

venuss
autor
15. zář 2008

bertica.h - děkuji

luckamb
15. zář 2008

Ahojky, taky ti chci říct, že ti drřžím palce aby se přítel dal přesvědčit. Můžu se zeptat kolik vám je, že chce přítel ještě čekat???

venuss
autor
15. zář 2008

příteli je 27 a mně 23.

venuss
autor
15. zář 2008

luckamb - děkuji 🙂

vm72
15. zář 2008

Jám myslím,že by nebylo od věci,kdyby si Tvůj přítel přečetl tady na Koníkovi pár příspěvků...
Potom sám zjistí,že pořídit si miminko je pro někoho opravdu běh na dlouhou trať a že ztrácet čas je to nejhorší co pro to můžete udělat.

Držím moc palce a jen poznámka- ne centrum reprodukované asistence,ale asistované reprodukce. 😉

Hodně štěstí!

luckamb
15. zář 2008

Venuss já na tvém místě bych se snažila s přítelem ještě promluvit a všechno mu to vysvětlit. HOlt se asi bojí zodpovědnosti, nebo si neumí představit co by se mohlo stát. Jak dlouho jste spolu?? Já mám kliku, že manžel chce děti snad od začátku co se známe. To jsem zase dlouho nechtěla já. No a pak se to ve mě ze dne na den zlomilo a už pro mě to cosi uřvané v kočárku nebylo bléé ale jéééééééééé 😀 😀 😀 TAk třeba se to v příteli taky zlomí ze dne na den.

venuss
autor
15. zář 2008

vm72- jj, dekuji, ja si tu asistovanou reprodukci porad pletu. 🙂 zkusim mu to navrhnout,at si tady na konikovi neco precte,jsem zvedava,jestli to udela...dekuji moc za podporu....

katuska23
15. zář 2008

venuss já mám PCO,a opravdu to není sranda,holky můžou potvrdit.Zkoušela sis s přítelem sednout a promluvit si?říct mu co ti diagnostikovali?a že se prostě nechceš dočkat toho že nebudeš moc mít děti.Máme stejný věk,tak klidně napiš do IP 😉

venuss
autor
15. zář 2008

holky,ja mu to vsechno vysvetlovala a on mi na to proste jen rekl,ze ted deti nechce...

petranela
15. zář 2008

Ahoj Venuss, Tvuj pribeh mi hodne pripomina muj! Ja mám taky PCO, ale ze mam problémy, to jsem v zacatku snazeni o mimi nevedela, nevedela jsem skoro ani to, co je ovulace, ani muj manzel ne a mysleli jsme si, ze cekat nebudeme. Muj manzel nespechal na deti, porad tvrdil, ze mame cas, ze ted jeste deti nechce, atd... Ja jsem uz chtela mimco a on ne, on myslel, ze je jeste brzy.... byla jsem tenkrat v soku a dokonce jsem si myslela, ze jsem si vybrala spaneho partnera. Nastesti tomu tak neni. Ted se snazime rok a pul a behem teto doby nam doktori zjistili bohuzel vice problemu, ktere brani prirozenemu otehotneni a uz mame za sebou dokonce jedno umele oplodneni, bohuzel neuspesne. Na dalsi se chystam za mesic a kvuli endometrioze nemuzeme cekat, jinak by se mi sirila dal. Neverila bys, co se behem teto doby stalo s manzelem!!!! Uplne se zmenil, pochopil, ze mimi je zazrak a ze je taky uz moc chce!!! Z neuspechu byl smutny. Tech informaci ohledne problemu s otehotnenim je tady na konikovi napsano hrozne moc, urcite si neco nastuduj, rekni mu o tom a at i on se mrkne. Muj manzel se sem obcas tajne taky koukne! Dokonce si sam koupil Eregmu na lepsi spermio - ma spatne vysledky...
Kdyztak napis do IP. 😉 a drzim palce

vm72
15. zář 2008

hučet,hučet,hučet...!
Oni chlapi jsou všichni strašně pohodlný. 😒

petranela
15. zář 2008

Presne tak jak pise vm, to jsem delala a ze zacatku to bylo teda desny!!! Chlapi jsou hrozne zabedneny!

petranela
15. zář 2008

Ale zase na druhou stranu se na ne musi hoooodne opatrne. No mame to silene tezky z tema chlapama.

vm72
15. zář 2008

vydržet,vydržet,vydržet...! 😉
Já to mám taky za sebou.

vm72
15. zář 2008

venuss a klidně mu vyřiď,že my se snažíme už 3 roky,z toho přes rok v centru asist.reprod. Navíc já jsem naprosto O.K. (Manžel má línější spermie)

petranela
15. zář 2008

Anebo at si pritel zajde na spermiogram a pokud by mel spatny vysledek, hned se bude na situaci divat jinak. Chlapi jsou desne jesitni, mysli si, jaci jsou plodni a skutek utek. Dnes ma spatny spermiogram hrozne moc chlapu.

tetes1
15. zář 2008

venuss: já bych mu dala chvíly "pokoj", musí si to sám probrat v hlavě a jakoby "sám" se rozhodnout, chlapa jak do něčeho tlačíš, tak je to v háji a staví se na zadní.....to asi známe všechny. Nejhorší jsou pro ně, emoční debaty,kdy brečíme,nadáváme a citově vydíráme.....Spíš bych se to snažila v klidu probrat, upozornit ho, že těhotenství trvá 9 měsíců (že i to je dost dlouhá doba), že když půjdete na kliniku,tak to rozhodně neznamená,že se vám to povede první měsíc (a s PCOS by to asi byla náhoda a štěstí), že to je prostě běh na dlouhou trať.... A než příspěvky ženskejch z Koníka,které pro něj budou pouze emotivní výjevy, bych mu spíš dala přečíst,co znamená PCO, jakou musíš podstupovat léčbu.....a dala mu třeba týden,kdy se o mimču ani nezmíníš,aby si to sám probral v hlavě.Ale každej chlap je taky jinej.....no budu ti přát ať se to vyřeší. Jak jste spolu dlouho?

petranela
15. zář 2008

My uz bysme si ho podaly, ze vm?! 😀 😀 😀

petranela
15. zář 2008

To je pravda Tetes, nemelo by se na nej tak zhurta, ale opatrne. Bude mu to nejakou dobu trvat, ale nakonec to pochopi, jako muj manzel. 😉

vm72
15. zář 2008

Samozřejmě že to hučení do něho bylo myšleno tak že nenápadně a jako by na všechno přišel sám. 😉 Brek,nadávky a citové vydírání opravdu nebyly na seznamu rad. 😉

tetes1
15. zář 2008

vm: já vím, že nebyly, ale známe se zase jako ženský,když někdy chceme něčeho dosáhnout.....taky saháme po nekalých taktikách... 😀

venuss
autor
15. zář 2008

holky dekuji vám,
tetes: vsechno tohle,co jsi psala jsem mu rikala,ale bohuzel.... hucet do nej uz nebudu,ale me to bude uzirat.Jinak jsme spolu 4 roky.Na spermiogram ho chci poslat,kdyz uz se budu lecit ja,tak chci vedet jak je na tom i on...(doufam teda,ze dobre).

vm72
15. zář 2008

A co se týká mýho manži,tak jakmile bych ho nechala ať si to sám nechá projít hlavou,jsem si jistá že by to spíš úplně vypustil a liboval by si v tom že má ode mě klídek. 😀

tetes1
15. zář 2008

venuss: a řekl ti důvod,proč ještě mimčo nechce? Bydlení,finanční zázemí,pařby, nedospělost.....?Nebo jen chlapská zatvrzelost?

venuss
autor
15. zář 2008

vm72: z toho mam prave taky strach,ze na to on vubec nemysli a ja za to asi i za nej. ☹

tetes1
15. zář 2008

vm:taky mi to napadlo, proto jsem psala, že každej je jinej, pak chápu možnost hučet,hučet,hučet až do uhučení 😉

petranela
15. zář 2008

Vm, ten muj by si najednou v duchodu uvedomil, ze nema vnoucata!!! A to je fakt, to je proste muj manzel. Musim ho vzdy pomalu ale jiste skoro na vsechno zpracovat. On ma proste takovou povahu. 😠

venuss
autor
15. zář 2008

tetes: ja bych to vydela na parby a nedospelost i na chlapskou zatvrzelost,on mi ale rekl,ze se na to jeste neciti.coz chapu,kdybych nemela PCO. ☹

tetes1
15. zář 2008

ven: tak to jsou asi opravdu dost sobecké důvody 😖 zatracený chlapi 😠