Syndrom polycystických vaječníků, jak pomoct otěhotnění?

lucisuska
30. říj 2013

Dnes jsem byla u gynekoložky na prohlídce, protože mám problémy s nepravidelnou menstruací a dlouhými cykly... Po ultrazvukovém vyšetření mi řekla, že mám polycystické vaječníky a že můžu počítat s tím, že až se budeme snažit o miminko, bude to dlouho trvat, budu muset brát nějaký Nosifol a musím zhubnout. (Mám nadváhu) Na nic jsem se už paní doktorky neptala, dost mě to zarazilo, a proto bych se chtěla zeptat těch z Vás, které tím také trpí, co to všechno obnáší. Musím zhubnout, to vím, ale opravdu se tomu otěhotnění dá pomoct pouze zhubnutím? Měla bych nějak změnit životní styl? A jak dlouho Vám opravdu trvalo, než se miminko podařilo? Já se budu v dubnu vdávat, je mi 26 let, přítel má 32 let a původně jsme chtěli s miminkem počkat ještě tak tři roky. Když jsem se to ale dozvěděla, raději se začneme snažit hned po svatbě... Poraďte mi prosím někdo. Opravdu o tom nic nevím a připadám si úplně bezradná...☹

suzik161
30. říj 2013

@lucisuska Ahoj, já mám stejný problém, také je mi 26 a manželovi 32. Snažíme se již 1 rok, tento měsíc jsem poprvé začala stimulavot, tak se uvidí. Také mám nadváhu, ale něco podobného mi doktorka neřekla, ba naopak, pokud chceš otěhotnět, tak se nemá hubnout, mohl by to být problém. JÁ, když jsem v této situaci, bych na nic již nečekala, je to opravdu běh na dlouhou trať, ba naopak si vyčítám, že jsme nezačali dříve a neustále na něco čekali. Nosifol mi byl doporučen taky, ale ještě jsem se na něj nedostala. Budu ti držet palce!!

lucisuska
autor
30. říj 2013

@suzik161 Mě právě řekla paní doktorka, že Nosifol nasadíme hned od začátku, tak jsem zvědavá... No, do toho dubna se moc snažit nechci, kdyby náhodou se zadařilo hned, tak nevím, jak bych to řešila se svatebníma šatama a tak... Ale potom budeme muset začít. A jaké jsi měla příznaky? Nebo jak jsi to vůbec poznala?

lucisuska
autor
30. říj 2013

@suzik161 Tím stimulovat myslíš, že jsi začala brát hormony na podporu tvoření vajíček? Ještě se v těch odborných termínech moc neorientuju 🙂 Tak ať se Vám miminko brzo podaří!!! 🙂

suzik161
30. říj 2013

@lucisuska Ano, začala jsem brát hormony. Nepoznala jsem to, po práškách jsem to vždy dostala a nemyslela na to, ale jak jsem je přestala brát tak nic, nejdříve nějaké injekce, pak první prášky a teď druhé. Mám do toho všeho ještě sníženou funkci štítné žlázy, tak se s tím nějak pereme. Ale ten rok je již dlouhý. 😉

lumixii
30. říj 2013

Já už přispívala do jiných diskuzí na tohle téma..
My se snažíme od ledna 2012, zatím bez úspěchu, nepomohl ani Nosifol, ani hormonální léčba.
Dr. mi poslal na laparoskopii, kde se jen potvrdilo, PCO a navíc ještě neprůchodný jeden vejcovod. Po novém roce nás chce poslat na IVF 😒

muddledgirl
9. lis 2013

Ahojky, také mám pco, Nosifol je moc dobrý, po třech měsících mi vyléčil levý vaječník, doporučuji....Jinak my jsme podstoupili umělé oplodnění.....špatný spermiogram....Doporučuji všem po 8-12 měsících, aby jste zbytečně nejedly hormmony, pokud by byl špatný spg.a vy stejně nemohli otěhotnět.... 😉

aklin
21. lis 2013

Dnes jsem se dozvěděla, že také trpím tímto syndromem. Jsem ráda, že už po 2 letech snažení otěhotnět vím co mí je. Toto, ale trvalo. Nejdříve mi to začalo dlouhotvající (nyní už 14 dní) a nepravidelnou menstruaci. V roce 2011 zpočátku jsem to brala, že se očišťuju po antině. A tak jsem to nechala až do března tohoto měsíce, změnila jsem si doktora a našel mi záněty o kterých jsem ani nevěděla, předepsal mi další léky, které mi to měly vyléčit.Dostala jsem norethisteronna úpravu menstruace, ale bylo to dočasné. Mestruace se mi začala opět objevovat nepravidelně a pěkně dlouho mi trvá. Což mi nedalo, navštívila jsem opět svého doktora, ten mě poslal na krevní odběry a z toho mi zjistil problém s ovulaci. Předepsal mi clostilbegyt, v únoru mám k němu opět přijít a říkal mi jestli mi to nepomůže, otevře mě a udělá mi tzv. profuky vejcovodů. A jestli ani to nepomůže něco naznačoval, ale neřekl to přímo, že bude muset pomoct i jinak a mě v tu chvíli docvaklo - umělé uplodnění. Manžel má taky problém v lenosti svých spermií. Samé pozitivní zprávy ☹

muddledgirl
3. led 2014

@aklin koččíí...nejste první ani poslední....prozatím doporučuji nosifol na pco ...pozor..pokud má přítel spermi,které není na přirozené otěhu,je zbytečné,abys do sebe cpala clostil.....a pokud má přítel hodně špatné spermio jsou zbytečné profuky.....Po dvou letech bych šla do car....vezmou Ti krev na horm.profil a řekni si o štítnou a o spermio,budete vědět na čem jste.....

tkarlikova
6. led 2014

@lucisuska Ahoj,mám taky PCO. HA jsem vysadila v lednu 2012. Byla jsem úplně bez MS a ovu (což ale vím od 14ti let). Někdy v červnu/červenci 2012 jsme začali s clostilem, od ledna 2013 jsem cvičila Mojžíšovou (cca do května) a pila Nosifol. V červenci 2013 jsme vybrali CAR a v srpnu 2013 jsem otěhotněla (poslední pokus před návštěvou CARu 🙂 ). Ještě jsem brala euthyrox a glukophage (metformin) - předepsané od endokrinologa. Jinak mě je 24 a manželovi 30. Takže asi tolik náš příběh 🙂

iva_kucerova
25. bře 2015

Ahoj, taky se přidávám do klubu🙂 Naštěstí už máme tříletou cácorku. Po porodu jsem asi dva roky brala HA, v létě jsem vysadila, aby se tělo pročistilo, dvakrát mi přišla menstruace jakž takž v termínu a pak už jen po vyvolávačkách nebo po dvou měsících. Dnes zjištěn syndrom polycystických vaječníků. Doktorka mi napsala další HA, protože dalšího prcka zatím nechceme,ale hned po dalším vysazení to budeme muset nějak řešit 😢

petruska0610
10. lis 2016

Ahoj, ze mam polycysticke vajecniky vim od cca 20 let, ted je mi 25 a najednou jsem otehotnela, s pritelem si pul roku nedavame pozor, ale nenapadlo me, ze se to muze stat, protoze do ted nic. Chci se zeptat jestli ma nekdo i pres tenhle syndrom dite nebo ceka a jestli je tam nejake riziko. Jsem ted neco kolem 4 tydnu, dozvedet bych se to mela.zitra presneji. Dekuju moc