Těhotenství a skolióza páteře

marci
28. srp 2006

Ahoj holky, začínám uvažovat o těhotenství a trápí mě jedna věc.Mám skoliózu páteře, takže mám strach jak budou moje záda snášet těhotenství. Už teď mě často při zátěži bolí. Uvítám jakékoliv vaše rady, postřehy týkající se tohoto tématu

camelinka
2. únor 2012

ahojky, nahodou sem sem zabrousila, mam skoliozu pri ktere se mi hrudnik jednou stranou toci dopredu takze mam jednu klicni kost vic vepredu jak druhou, nicmene sem pred pul rokem porodila bez problemu zdravou holcinku, v tehu me nebolely zada vic nez predtim, jediny s cim sem mela a stale mam problem je silena bolest panve a kostrce,3 mesice sem si nemohla poradne sednout a vstavani je obcas horor jeste ted, ale myslim ze to se skoliozou nema zadny spojeni.

moonlightka
2. únor 2012

ahojte baby, tak ja pocitujem problemy ako tu pisete. trva to uz asi 2 mesiace...boli ma chrbat v dolnej casti, ked sedim a ked sa postavim...tazko sa mi zo sedu vystiera a casto ma picha a boli bok na pravej strane. Neviem ci s tym na vysetrenie a ako sa to vysetruje, pretoze teraz sa snazime o babo a aj nejake RTG, kym este neviem ci som alebo nie som tehu by asi nebolo vhodne. Neviete mi poradit nejake cviky alebo stranku kde su uvedene nejake cvicenia ktorymi sa to da dat trosku do poriadku. dakujem

lucylama
26. únor 2012

Ahoj holky..ve 13 letech mi doktoři objevili skoliosu bederní páteře,ze začátku 22 st.,během 4 let se zhoršila na 36 st.Jezdila jsem se léčit do fakultní nemocnice v Brně a během léčby se mi o moc nezlepšila,skončila jsem na 32 st.před 2 lety,kdy mi doktor řekl,že by se to už nemělo zhoršovat,jelikož se mi zastavil růst,měřím 169 cm a vážím 48 kg..teď je mi 20..nenosila jsem žádný korzet,ani jsem nebyla na operaci,protože jsem oboje odmítla,tak jsem docházela na rehabilitace.Nyní jsem ve 2.měsící těhotenství,mám z toho trochu strach,jelikož mě záda občas pobolívají.Jak to míváte vy??Je to moje první těhotenství a prostě to chci zvládnout.. 🙂 🙂

daasenka85
16. dub 2012

Ahojík holky. skoliózu jsem měla od narození, ale ta se mi podle terapeutky ustálila do přijatelné formy 🙂 ale záda mě zlobí stejně! od 19 let (tj. skoro 8 let) jsem dost cvičila, hlavně kolo, rychlá chůze, Pilates, kalanetika.. studovala jsem, tak jsem měla čas každý den něco dělat. pak se mi ale záda totál rozhodila (kdo ví, jak dlouho tento problém vznikal!) a od té doby chodím cca jednou za měsíc na rovnání. vpadly mi do toho dvě těhu, bohužel neúspěšná. nechci nikoho strašit, ale začínám podezírat právě záda, protože jsem ani v jednom případě nepotratila samovolně (takže hormony za to zřejmě nemohou). poprvé (duben 2011) šlo o zamlklé těhotenství v 7.tt, pak revize.. a podruhé (prosinec 2011) se jednalo o mimoděložní těhotenství. fyzioterapeutka si taky myslí, že to klidmě může být od zad (mám problémy hlavně v bederní oblasti, často rozhozené SI skloubení a kostrč). po rovnání mě to bolí víc než když jsem křivá, asi svalová disbalance. samozřejmě i nadále cvičím Pilates, Ludmilu Mojžíšovou a přidala jsem i pár balančních cviků na míči. furt se zádům nechce držet rovně! bolestí v těhu se samozřejmě bojím taky, ale hlavně bych chtěla už miminko donosit ☹

daasenka85
16. dub 2012

@lucylama gratuluji a držím pěsti, to už zvládnete 😉

tinkiz
1. čer 2012

ahojte 🙂 chcela by som sa spytat ci moze byt problem s otehotnenim ak mam krivu chbticu,mam skoliozu... snazime sa uz dlho tak uz ozaj neviem kde moze byt problem, poradi mi niekto? dakujem

vladka1828
2. čer 2012

@tinkiz ahoj .... ja si myslím, že v tom by nemal byť problém, keďže aj ja mám skoliózu a podarilo sa mi otehotnieť hneď na 2 pokus 🙂 ale jednoznačnú odpoveď ti dá asi len doktor 😉

camelinka
2. čer 2012

@tinkiz ahoj ja mam skoliozu s rotaci hrudniku a otehotnela sem uplne bez problemu,dokonce me ani moc v tehu nebolely zada 😅 . Takze v tom by asi nemel byt problem,ale pokud mas nejaky nejasnosti,porad se s doktorem 😉

tinkiz
2. čer 2012

@vladka1828 ahoj dakujem za odpoved, normalne som kludnejsia, ja som zdrava bola som u lekara ale toto som nespomenula ...

tinkiz
2. čer 2012

@camelinka ahoj, diki, takze zrejme v tom problem nebude, no budem musiet asi hladat dalej...

camelinka
2. čer 2012

@tinkiz preju hodne stesti!

tinkiz
2. čer 2012

@camelinka dakujem pekne 🙂 aj tebe nech sa dari 🙂

gilotek
2. čer 2012

@tinkiz já mám taky skoliózu a rotaci pánve a otěhotněla jsem bez problémů 2x ( a porodila 3 děti 😀 )

tinkiz
2. čer 2012

@gilotek ahoj, no teda takze vidim ze v tomto nie som sama, ja ani neviem v akom stadiu uz som, ale teda chrbat ma uz bolieva riadne

gilotek
2. čer 2012

@tinkiz 🙂 tak najít nějakého kvalitního fyzioterapeuta

janulienka77
18. čer 2012

@tinkiz , ahoj ja mam tiez skoliozu, snazime sa o druhe dieta a vobec sa nam nedari ☹ , som z toho uz zufala. pri prvom dietati som otehotnela hned ani neviem ako, bolo to sice pred 10 rokmi.

mloking
21. čer 2012

tak já jsem po operaci skoliózy 13let, mám dvojí oblouk, jeden kolem 12°, druhý mi stáhli na nějakých 24°, měla jsem přes 40°....mám hnutou pánev, kratší jednu nohu asi o 2cm,chybí mi nějaké to žebro 🙂 takže se také bojím porodu, ale můj doktor to neřeší...že se uvidí,jak se otevřu,že císařský řez řešit nebudeme....celé těhotenství naprosto v pohodě, rodím za tři týdny, tak se uvidí...ale ještě teď funguju naprosto v pohodě, po výletech a tak a to máme pupíka pořádného,máme větší dítě,než by mělo být, a páteři to absolutně nevadí...teď to ještě tak v pohodě dotáhnout do finále 🙂

stanovamichaela
3. led 2014

Ahojtě,
najde se tu někdo kdo má skoliozu chrbtice, ale to tu maju všetci ako čítám. No já jí mam taky první porod jsem vzládla v pohodě, ale o tom mluvit nechci, chci se vás len zeptat jestli mýváte někdy aké pocity že se vám stane že okolo levého prsníka vás začne píchat, tak že máte predstavu co se to děje, většinou je pod prsníkem, cvičím doma každý den, uvolnovací cviky, občas procházky a bazén když je čas, ale bolesti jsou nekdy nesnesytelní, co vy děláte pokud máte také bolesti? Děkujem vám predem

luciaaana1
31. led 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste po operaci skoliozy rodily přirozeně nebo císařským řezem? A jak jste snášely kopání miminka během těhotenství?

scolioza
25. dub 2014

Také přidám odpověd na nesmysl hrbatky. Naposledy jsem měla naměřeno 67 stupňů před 29 lety. Mám celkem 3 děti a poslední jsem rodila ve 37 letech. Podotýkám že paní píše nesmysli, všechna těhotenství i porody jsem měla v pohodě a děti jsou ZDRAVÉ. Chodím asi ke špatné doktorce protože stále mi nikdo nespočítal kolik stupňů mám nyní. Takže maminky klidně si užívejte těhotenství i dětiček!!!

audreyi
27. kvě 2014

Já mám skoliosu - po ukonceni korzetoterapie se drzim kolem triceti stupnu. Tehotenstvi do sesteho mesice bylo v pohode, ted v sedmem mesici uz mam problem vydrzet cely den v praci sedet.... Bolesti mam celkem neprijemne. Pomaha zmena polohy, zacvicit si, ale dela se to tezko, kdyz je clovek v praci. Uvazuju, ze kvuli tomu odejdu trosku driv na materskou...:( Ale cekala jsem, ze to bude horsi...

lusenda
1. zář 2014

ahojte, mne ide skor o to, ako s operovanou skoliózou rodiť.
Po operácii mi doktor povedal že so spontánnym porodom nemám vobec počítať.
Dnes som bola uiného ortopéda (je to od OP už 12 rokov) a ten sa mi vysmial a povedal mi, že nevidí dovod, prečo by som mala rodiť cisárskym. Tak ako to potom je?

karlajasmine
1. zář 2014

moje znama ma hodne spatnou skoliozu, pater do S..doktor ji rekl, ze se divi, ze ji ta pater takhle vubec drzi.. a porodila 4 zdrave deti.. a v tehotenstvi nemela jedinej problem 🙂 Takze je to individualni.

nikablika
25. srp 2017

@danielamartin Uz je to delší doba, co jsi psala do diskuze, ale ráda bych se zeptala na ty masáže. Mám 65 st. Tedy to bylo před porodem, teď nevím. Moc děkuji!

kocica7
13. črc 2019

Devcata ako ste zvladali otehotnenie-umele oplodnenie ,ked mate skoliozu?

lenatko91
13. črc 2019

@kocica7 IVF na moji skoliozu nemělo vliv.. teď končím 5.měsíc a max mě občas bolí bedra, ale na to pomáhá masáž nebo vana.. nějak to neřeším.. 🙂