Těhotenství po 2 konizacích, máte zkušenost?

terite
11. dub 2013

Ahoj holky, jsem celkem zvědavá, jestli na toto téma někdo zareaguje. Vím, že pár témat o těhotenství po konizaci se tady najít dá, ale nenašla jsem někoho, kdo má tyto "akce" za sebou dvakrát... Tak tedy, po špatném výsledku cytologie v roce 2011 jsem šla na první konizaci, bylo to na podzim 2011. Doktoři věděli, že ještě nemám děti a tak se snažili být maximálně šetrní a moc toho neuřezat. Jenže výsledek po konizaci nedopadl dobře, pořád tam něco bylo a já musela jít na jaře 2012 na další konizaci. Čípek mám teď zkrácený na necelý 1cm (!). K tomu mám trombofilii (větší srážlivost krve, takže riziko trombózy). Po konizacích mi čípek "srostl", trpěla jsem během MS šílenými bolestmi, jak se ta krev nemohla dostávat ven, tak jsem šla v červenci 2012 na dilataci (rozšíření hrdla). Takže další zákrok na čípku. Do toho jsme v mezičasech od jara 2012 zkoušeli mimi, ale tolik příležitostí zase nebylo, musela jsem se každou chvíli hojit. Zadařilo se koncem minulého roku, před Vánoci 2012 jsem zachytila pozitivní test. Ale v lednu se zjistilo, že jde o zamlklé těhu a 17.1.2013 jsem musela jít na revizi (takže další násilné roztažení čípku). Od tohoto měsíce zkoušíme znovu, koupila jsem si ovu testy. Je mi už skoro 31 a zatím nemám děti a ani nevím, jak "úspěšné" bude mé těhotenství. Až se podaří otěhotnět, budu celé těhu trnout strachy, jestli se to udrží. Doktor mě už teď připravuje na to, že budu na rizikovém a spát budu nakloněná nohama nahoru, aby se co nejvíc ulevilo čípku a vydržel to (prý alespoň do 28tt ! ☹) Najde se někdo, kdo má něco podobného za sebou nebo o někom takovém slyšel? Samo by mě nejvíc potěšily příběhy s dobrým koncem, ale i smutná realita, ať člověk aspoň vidí, že není sám...

lv
11. dub 2013

budu držet palce, ať se zadaří..já mám za sebou jen 1x konizaci, a 2 těhotenství s dobrým koncem...a známá musela jít na nějaký zákrok na čípku (nevím jaký přesně), když byla v 5.měs těhotenství a dítě donosila do 30.tt.

terinda
11. dub 2013

@terite Ahoj, taky mám za sebou 2 konizace, myomectomii (odstraění myomů z dělohy), revizi a pak se mi povedlo úspěšně otěhotnět.
Držím pěsti 😉

terite
autor
12. dub 2013

Ahoj, moc děkuji za povzbudivá slova.

@terinda: Asi se jmenujeme stejně, soudě podle nicku, že? 🙂 Nevíš, jak dlouhý ti zůstal čípek po dvou konizacích? Říkáš, že i pak se povedlo úspěšně otěhotnět. Na revizi jsi byla z důvodu potratu nebo z jiného důvodu? Jsi teď těhotná, nebo už je mim na světě? Budu ráda, když mi napíšeš, zda a jaká opatření jsi musela během těhotenství mít. Co třeba právě to spaní našikmo? Nebo jiné věci? Děkuji moc. Budu se těšit na další zprávy.

terinda
12. dub 2013

@terite Ahoj, no já popravdě nevím, jak dlouhý mi zůstal čípek. První konizace se jim totiž nepovedla, tak jsem šla za rok znovu pod kudlu 😅
A revize byla z důvodu zamlklého těhotenství, pak už se to povedlo a mám skoro 2letou holčičku 😉
Cca od 4.měsíce jsem byla na PN z toho důvodu, že můj dr. nedoporučoval cestování vlakem kvůli čípku. Porodila jsem o 3 týdny dřív, ale vše ok.

Držím pěsi 😉

terite
autor
14. dub 2013

@terinda: Děkuji, snad to brzy vyjde a vše bude jakžtakž ok.

potrat
8. zář 2014

@terite...jsem taky po 2 konizacích děl hrdla,byla jsem 4 těhotná a miminko nemám,nechci tě odrazovat,každá to máme jiné.Přišla jsem natvuj článekaž ted,tak držím pěsti at máš štěstí a mimi donosíš. 🙂 🙂

potrat
8. zář 2014

@terite...já jdu ted na imuno vyšetření,tak možná to tím čípkem ani nebude... 🙂 🙂 🙂 🙂

nelliska
2. únor 2015

ahojky je mi 27 let mám za sebou 2 konizace, na čípku se mi přesto stále tvoří nové léze. možná by se mohli pokusit o třetí ale spíš to dopadne tak že mi vyndaj rovnou celou dělohu protože už není co ukrajovat. A protože jsem zatím bezdětná musím otěhotnět teď nejlépe ze dne na den. nemůžu si dovolit čekat jestli se to ujme přirozeně protože to může trvat třeba půl roku, zítra musím na umělý.
první operace byla před rokem a od té doby je to pořád horší s každou další lékařskou prohlídkou. psychicky už to moc nedávám. ještě loni mi dávali čas na mimčo do 30let. po poslední návštěvě řekli že do roka a když jsem si teď volala pro výsledky tak včera prý bylo pozdě

kacenkahr
19. dub 2015

Teda holky,moc me mrzi co tu pisete,ja jsem teda po vlastne dvou konizacich..pri prvni mi vzali hodne a na druhou jsem sla hned po tydnu po propusteni z nemocnice(krvacela jsem)..nastesti mimco se podarilo hned jak jsme dostali svoleni..narodil se cisarem ve 37+4 ted mu budou 2 roky..ale ted vysledky nic moc a hrozi mi dalsi konizace a zenou nas do dalsiho mimca.za pul roku se uvidi,ale snad to bude dobre..jen ted doma resime jestli do toho jit nebo ne..na jednu stranu se na druhe jeste necitime,ale na druhou neni na co cekat..mate nejakou radu?popripade jak premluvit chlapa?🙂

estinka
2. únor 2016

Ahoj holky,mam 4 konizace,ano 4... otehotnela jsem i tak.A neni pravda,ze vam musi spodek vzit uz po druhe koni apod.to oni jen doporuci,nebo doporuci tehu,na chvili srovna vysledky sin,ale pokud mate partnera co ma viry v sobe je tam porad pink ponk efekt.Take muzou v tehu doporucit zasit cipek,abyjste donosili,ale pozor,je treba mit naprosto ok prostredi v pochve,jinak je to jasny potrat.Ja mela kvasinky v tehu porad dokola,takze jsem to odmitla a pres vsechno upozorneni vip lekare na cipky jsem prenasela tyden,kdy me museli pichnout vodu a tvrdily par hodin pred porodem,ze to jeste nebude protoze cipek neni videt,,bodejt by videt byl..a jeste jednu vec ve 30 ti letech kdyby mi doktir rekl,ze neni na co cekat,tak ho kvuli jeho vekovym doporucenym tabulkam ministerstva zdryvotnictvi asi proplesknu..holky dite ma prijit,kdyz je matka pripravena,ne kdyz zacina presahovat doporuceny vek.Apropo ja mela malou v 36.Ahoj

kacenkahr
13. dub 2016

no,ted koukam kolik casu uteklo.kazdopadne mimco chvilkun a to dopadlo -) a ted uz jsem mamka dvoumesicni holcicky a dokonce i prirozenym porodem v 39tt 🙂

mumik
Autor odpověď smazal
Zobraz
snezenka123
15. čer 2018

obnovuji diskuzi🙂
na podzim 2015 mi dělali konizaci pro CIN III, ale čípek mi srostl a byl to děs hlavně při ms..trpěla jsem několik měsíců, než jsem se na to mimochodem ptala při stěrech na COPu, kde mi řekl dr.že ho mám totálně srostlý..a dělali mi koncem října 2017 dilataci hrdla, s následnou kyretáží..
ještě na konci šestin.jsem otěhu(prosinec2017)ale nedopadlo to a tak jsem musela na ukončení(leden 2018)no a nechtěla jsem zase na kyretáž a zvolila chemickou cestou tbl.vypuzení..:-(
po šestinedělí jsem plánovaně otěhotněla a nyní jsem v 19tt a taky se bojím..
mám 3 děti. a u druhého jsem se začala v 27tt otvírat a musela jen ležet až do porodu...a rodila v 36+5

@terite jak to tenkrát u tebe dopadlo?

terite
autor
18. čer 2018

@snezenka123 Ahoj, ja uz ted mam cerstve druhe dite. Pred par dny mi bylo 36. Prvni syn se narodil v unoru 2015. Tehotenstvi slo dobre, ale v 29tt jsem se prave kvuli cipku zacala otvirat a nakonec to dopadlo predcasnym porodem ve 32tt. Syn je v poradku. U dalsiho tehu me zasili, ale i tak mi ve 34tt odtekla voda a rozbehl se porod. Druhy syn se tedy taky narodil predcasne, ale je take v poradku. Aspon co se ted da rict. Ma 6 tydnu. Radi bychom zkusili i treti dite, ale dr mi rekla, ze chci drazdit hada bosou nohou. Je to riskantni. No uvidime. Otehotnet nam dlouho neslo, tak treba uz se to nepodari.

snezenka123
19. čer 2018

@terite děkuji...no mě právě taky jak jsem měla srostlý ten čípek nešlo otěhotnět a důvodem bylo mechanické zablokování právě těmi srůsty..po operativním rozšíření jsem otěhu neplánovaně ještě na konci šestinedělí..
no a teď mě teda dr.kontroluje čípek na každé kontrole a (tuk tuk tuk)je všechno zatím v pořádku, a modlím se každý den, aby tomu tak bylo až do termínu porodu.
A kdy tě zašívali u druhého těhu? v kolikátém týdnu?
Můj gyndař říkal, že spíš jsou koplikace po konizacích s nepostupujícím porodem, , než s předčasným, protože ten čípek, jak je zjizvený se potom nechce otevírat v době porodu..

terite
autor
19. čer 2018

@snezenka123 Sesivali me v 19tt. U toho zjizveni cipku a jeho neprostupnosti pro porod mi taky rikali. Proto v prvnim tehu cekali. Ale u me se to nepotvrdilo a otvirat jsem se prave zacala brzy. Drzim ti moc palce, at vydrzis az do konce a je vse v poradku.

pandabox
20. únor 2019

@nelliska a Jak to dopadlo?