Těhotenství s roztroušenou sklerózou, máte zkušenost?

ivanky02
13. čer 2012

Ahoj holky na valentýna mi řekly že mám roztroušenou sklerozu a kuli nasazené léčbě nesmím minimálně rok otěhotnět a pak se s nimi musím poradit.prý není problém mít ještě děti budu mi 23 a chtěla bych ještě aspon jedno miminko mám doma 2letou holčičku tak bych ráda ještě chlapečka.máte s tím někdo nějakou zkušenost??

ivanky02
autor
26. čer 2012

Tak holky bylo mi řečeno že když bude v březnu dobrej magnet tak se můžeme pokusit o druhý miminko. 😅

hanousek
16. črc 2012

Ahojky, tak já mám tuhle nemoc taky. Zjistili mi to v roce 2005, v roce 2009 se nám narodil syneček, teďka jsem zase užívala cca 3roky injekce a od minulého týdne se snažíme o druhé mimi 😉 Tak doufám, že to nám i Vám brzo klapne a dobře to zvládneme 😉

ivanky02
autor
24. črc 2012

Ahojky a měla si v průběhu nějakou ataku já od té první ne.

hanousek
26. črc 2012

První jsem měla tu v roce 2005, kdy mi to zjistili, pak druhou v roce 2007 a od té doby ( ťuk ťuk ) je klid 😉

ivanky02
autor
30. črc 2012

tak to je fajn.tak držím palečky my ted kupujeme domeček tak mám zas nějaké rozptýlení.tak na miminko nebudu tolik myslet.

hanousek
5. srp 2012

JJ, děkujeme a jsme na tom s domečkem skoro stejně, my jsme prodaly byt, teď se stěhujeme na chvíly k našim a stavíme domeček 😉

jennyska
10. únor 2014

Ahoj @ivanky02 @hanousek a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Roztroušenou sklerózou do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/roztrousena-skleroza/ pomůžete ostatním těhulkám nebo maminkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

aarriel
8. kvě 2014

@hanousek
@ivanky02 Holky jak jste zvládly těhotenství a porod s touto diagnozóu? Já teď čekám mimi a ve 12tt jsem měla ataku a tak mám trochu strach z toho, co bude dál a hlavně jak bude probíhat porod. Trochu mě straší tím, že po porodu je to mnohem horší. A jak jste rodili? Normálně nebo císařem?

ivanky02
autor
12. kvě 2014

mě to objevily až dva roky po porodu ale mám ztrach podruhé otěhotnět.

ivanky02
autor
19. únor 2015

Ahoj holky tak se chci pochlubit jsem ve 23tt čekáme další holčičku a zatím je vše v pořádku pani doktorka řikala že jsem ukázková pacientka tak doufám že to vydrží.

asineda
19. únor 2015

Mrkněte se někde na díl Snídaně s Novou, myslím že z úterka. Byl tam rozhovor s lékařkou přesně na toto téma a byla tam i maminkas RS s malou holčičkou. Vysvětlovala tam, že se vše dá zvládnout. a že mají cca 116 maminek co měli dítě při RS a ,,jen" 6 jich mělo ataku 🙂

ivanky02
autor
11. čer 2015

tak holky mám 9 dní do TP a už se nemužu dočkat.

ivanky02
autor
1. čer 2016

Tak uz male bude rok obe jsme zdrave a mame se k životu.nemoc me nedostane na lopatky ani nahodou.

laisobel
6. črc 2016

Ahoj holky
Teta bojuje s RSkou od puberty. Tehotenstvi ji nechteli dovolit, nedala se. Planovane postupne ji snizovali leky, dali ji pak asi trimesicni okno na otehotneni, povedlo se. Porod v pohode, zvladla to bez ataky. Kojila jen dva mesice. Pak se musela zase nasadit lecba. Druhe dite ji zakazali. Ted sla na kontrolu, sestrence je 10. A rekli ji ze muze klidne tehotnet znovu... Nicmene behem posledniho roku mela 4 ataky, takze uz do toho urcite nejdou.
Ale cele tehu ji hlidali a vse v poradku.
Takze vsem vam s touto diagnozou drzim pesti a nebojte se toho! Verite-li svemu doktorovi, proberte s nim a hura do toho!