Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

zabka1124
5. kvě 2011

Ahojky babu, mozte mi poradit???
Morfologia:
Normo 5%
Abnormalne 95%
Patol.hlaviciek:98%
Patol.str.casti:31%
patol. bicika:18%
TZI:1.4
ostatne:
celkovy pohyb: 66%
rychl. progres:32%
pomaly prog:19%
neprogresivne:15%
imobilne :34%
stupen progres.:3
Index mobil.:151
Co si myslite o tom???? Dakujem!!

bbtina
5. kvě 2011

@zabka1124 tam sa radiť ani nedá, výsledky sú zrejmé -teratozoospermia, kde sú hlavne poškodené hlavičky, čo je najhoršie, lebo môžu byť rozdvojené, veľké malé, kadejaké, čiže umelé oplodnenie alebo dlho dlho skúšať, veď zázraky sa tiež dejú 🙂

zabka1124
5. kvě 2011

@bbtina: no moc si ma nepotesilaa:(!!
Ale vies co je divne?ze v spraveje napisane: Dg.normospermia.
Inak v Iscare nam doktorka hovorila, ze morfologie sa nemame bat, ze dolezite je ta pohyblivost.
No idem im napisat, nech mi teda povedia co a ako:(

zabka1124
5. kvě 2011

@bbtina a vy ste boli na umelom oplodneni????Ci ste dlhooooooooooo skusali?? 😉

bbtina
5. kvě 2011

@zabka1124 No ja neviem, my sme mali aj počet aj pohyblivosť aj nadpriemer, ale vyšlá nám zlá morfologia, ale my sme mali až 98-99% poškodenia a tiež prevažne hlavičky, skúsili sme symbolicky IUI, ale to nevyšlo a umelé na prvý pokus, predtým sme sa prirozdene snažili skoro rok aj pol a nič

zabka1124
5. kvě 2011

no my sa snazime u z2 rok, pred rokom som ale bola tehu-MA, prave som citala ze ICSI mozno vyskusame, jajajajja ☹

kamillka100
18. čer 2011

ahojte baby, mozte mi poradit, velmi sa do toho nevyznam, mame sancu prirodzenou cestou?
mam len skratky
ME:1,8 mil, MS: 131mil., Mot.a- 22%, b-28%, c-19%, Pat: 80%, PMN 1,2mil/ml, pH 7,9 pocet.aglut
zaver: teratozoospermia, leukospermia, ureoplazma a mycoplazma paru, uz sme dobrali aj antibiotika, ja mam vysledky negativne , manzel neviem, este nebol na vyter, dakujem velmi pekne

mima263
18. čer 2011

@kamillka100 asi aj áno. Treba to poriadne preliečiť a potom zopakovať spermiogram

timmka
18. čer 2011

@mima263 ahoj, ako dr. povedal, ze nie je to az take zle, ale asi ani dobre, ja uz by som najradsej zacala skusat, ale neviem ci uz mozme, ci mame cakat az na vysledky z vyteru? moj gynekolog povedal, ze nie je naco cakat, ze sme brali take silne antibiotika, ze sa to muselo vyliecit, aj by som riskla.....neviem co mame robit, kontrolny spermiogram az o 3 mesiace 😠

timmka
18. čer 2011

@mima263 prepac, to som ja kamillka, mam dva mena 😀

renca31
18. čer 2011

Ahoj, snažilky! prepáčte, že sa Vám tu mocem, ale chcem Vás trochu povzbudiť.....takže naša diagnóza znela: oligonecrozoospermia, čo je zo všetkého to najhoršie, čiže málo, pohyblivosť nula, teoreticky mŕtve......rok predtým sme sa raz ako pár preliečili na myco a ureaplazmu, a po tomto zlom spg manželovi zase zistili ureaplasmu, ja som mala všetko negatívne. Takže najprv ho preliečili antibiotikami, potom sa to trošičku zlepšilo, ale stále nám nedávali nádej otehotnieť prirodzenou cestou, po preliečení manžel začal hneď brať Pro Fertyl, dve tablety denne, plus k tomu ešte 500mg E-vitamín. Toto bral vyše roka, medzitým sme sa, samozrejme pokúšali a nič, no a keď sme sa dohodli, že na ďalší rok skúsime umelé a začali sme sa zaoberať inými vecami ako je nové auto a stavba domu, tak som si odrazu našla 2 čiarky........😀 takže nestrácajte nádej, a určite vrele odporúčam ten Pro Fertyl, nám pomohol, len treba vydržať trpezlivo a samozrejme, je to trochu nákladné, balenie stojí cca 60 € a stačí na mesiac....ale tak oplatilo sa! Určite sa to podarí aj Vám! A ak už máte obidvaja negatívne kontrolné stery po tých infekciách, tak sa kľudne môžete pokúšať, nemusíte čakať na kontrolný spg! hlavne, aby ste boli preliečení, aby to zase medzi Vami nekolovalo.....Držím palce!

mima263
18. čer 2011

@timmka ja by som čakala na výsledky z výteru a s kondómom pre istotu. Niekedy to nie je jednoduché preliečiť. A ten kontrolný spermiogram o 3 mesiace má svoj význam

luciasek83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mima263
18. čer 2011

@luciasek83 nemyslíš že by sa tieto tvoje príspevky, ktorými si zahltila MK viac hodili do iných tém? 😠

luciasek83
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mima263
18. čer 2011

@luciasek83 prečítaj si pravidlá

jerryjanka
19. čer 2011

@zabka1124 mas normospermiu, robili ti iny - presnejši test na morfologiu tam je norma 3% dobrych a vy mate 5% dobrych mate super vysledky, my sme mali iba 2% 😉

zabka1124
20. čer 2011

@jerryjanka,jajajaj, no mame tych 5% , ale poviem Ti,normalne som sa nastvala.Kedze zijeme mimo SVK, tak som si povedala, ze pojdem tu ku Dr., tak som sa objednala,vytlacila si spermiogram a ze podme.Doktor-(po prve chlap v zivote co ma pozeral, mala som super pocit, fakt odbornik, kolegyne co mali problemy , maju babatka alebo cakaju), sa pozera na ten spermiogram, ze to co tam je napisane-5%normo je malo, 95%abnormalnych pruser jak Brno a to , ze tam je napisane , ze normospermia, tak sa uplne vytocil, ze ci nam nahodou nepomiesali s niekym vysledky.Prvy krat som mala pocit, ze fakt konecne sa ide nieco robit.Poslal nas tu na spg, ze to treba znovu, mne vytlacil zoznam asi 14bodov, co vsetko mi treba spravit-hormony na stitnu a na vsetko mozne(HP-mam ok) a ze to ked budu vysledky, mam mu ich hned poslat mailom, ze to sa musi riesit🙂!!!Pytal sa ma , ci som uz absolvovala IUI a este asi ICSI, ja ze nie:0, tak len krutil hlavou.
A my ze potom preco sa nedari, teraz uz vieme a pockame si co s nami bude robit.Tu sa za vsetko plati-samoplatitel, ale co nespravime pre nase vytuzene babatko-spravime vsetko a peniazky boli a budu🙂, tuzba oboch je silnejsia🙂.
Jerryjanka ale ako pozeram, vy uz mate svoje zlaticko, zatial len jedno, ale bub aj dalsie🙂🙂🙂

sal80
20. čer 2011

@martek Ahoj. Mému muži teď lékař doporučil vitamín E, selen a zinek.

sal80
20. čer 2011

@kamillka100 Ahoj. Samotný spermiogram nevypadá vůbec špatně. Oplodnění přirozenou cestou možné je. Z těch 131miliónů je neschopných oplození 80%, to je 104.800.000, ze zbávajícího počtu 26.200.000 je jich schopno oplodnit 50%, to je 13.100.000. Naděje je a to veliká 🙂 Hodně štěstí 🙂

zabka1124
20. čer 2011

@jerryjanka mozem sa opytat, vy mate malicku z IUI alebo IVF alebo sa podarilo prirodzene🙂???

poleva
20. čer 2011

@zabka1124 uff no neviem máš tam vysokú patologiu hlavičiek až 98% to znamená spermie ktoré nemôžu oplodniť vajíčko

zabka1124
20. čer 2011

@poleva, no sak:(!!!Teraz nas zacne Dr riesit, hadam poradia co dalej!!Nieco nam odporucia!!Ale ideme este raz na spg, uvidime potom!!! ☹

poleva
20. čer 2011

@kamillka100 my sme mali morfo v poriadku 30 % , výbornú pohyblivosť a počet
máme dvojičky prirodzene

zabka1124
20. čer 2011

@poleva gratulujem k dvojickaam🙂!!!Nam tiez raz niekto povedal, nebojte, vy budete mat dvojky🙂🙂🙂No mozno mal pravdu, mozno po umelom oplodneni budu🙂

poleva
20. čer 2011

@zabka1124 môj manžel mal raz patologiu 92%
moj muž užíval profertil,nech si každý vraví čo chce,je drahý ale nám pomohol,dlhodobo asi rok,bola som tehotná viackrát len som potratila /2/ po profertile som bola tehu hned prvý mesiac

zabka1124
20. čer 2011

@poleva to vazne??? To fakt je ten profertil taky dobry??Upravila sa mu patologia???
No ja sa bojim toho, ze by som este raz potratila, dost zle som znasala prvy MA, doteraz ma to nejako podvedome drzi, hocikedy si spomeniem a je mi do placu,srdiecko boli a je od toho uz 15mesiacov.
Ale ked sa stretnem s kamoskami a ich detickami a hned ,ze pod sa s nami hrat a potom sa blaznime, tak mam zase kopu sily a pozitivnej energie🙂!
Asi sa zo mna mla stat ucitelka v skolke 😀

poleva
20. čer 2011

@zabka1124 poviem ti tak,určite nejaké vitamíny treba a čaje,,,ja som mala 2 potraty,takže viem ako ti je
neviem na koľko spermiogramov ste boli,ak na jeden to ešte nič neznamená,môj muž prekonal aj zápaly,mal leukocyty v ejakuláte,e.coli no dobludu,bol sledovaný a liečený urologom
vybral ATB a potom užíval tieto vitamíny a pil čaje,,,takže aj vy máte nádej,a hlavne že tehu si už bola,to je veľké plus,otehotnieť môžeš a to je základ
musím končiť ,idem k detičkám,ak potrebuješ poradiť či nsa spýtať napíš mi IP
nám robili aj vyšetrenie TUNEL,,to znamená že ti zistia či spermie nie sú genetický poškodené,norma je myslím 7% my sme mali 3
pa

zabka1124
20. čer 2011

@poleva dakujem kocka si zlata 🙂 !Bezkaj k detickam, urcite su to velki huncuti,to aby si mala oci aj zozadu 🙂,vsak?Urcite teraz asi ich zaujima vsetko zakazane🙂🙂 !!!
Boli sme len na 1spg, teraz pojdeme na druhy ,ale nie do Iscare, kedze sme v zahranici, potom uvidime.Ideme tento tyzden, takze nove info mozno za tyzden🙂🙂!!!
Ako vidim, vy ste si toho tiez velmi vela preskakali, ale 😉 dopadlo to u vas na 1*!!!
Dakujem za povzbudive slova!!!!

poleva
20. čer 2011

@zabka1124 neboj bude to o.k,,,,uvidíš ten druhý spermiogram,skúste nejaké vitamínky,pa