Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

lolka
9. říj 2008

dobre robis, najlepsie to je riesit vsetko "pod jednou strechou", kde su na to odbornici.
my uz tiez nemame na co cakat.......cas aj roky rychlo letia 😅

martek
autor
9. říj 2008

vis, ja byla za svou byvalou detskou doktorkou, moc pekne sme si popovidly, a ja dostala za ukol vytvorit Fahrplan 😎 😀
takze muj plan je: maximalne do roka+9mesicu donesu pani doktorce na kontrolu miminko 😵 😵 )
a udelame pro to s manzelem vic nez maximum 😎

a basta 😎 😀

lolka
9. říj 2008

to je dobry plan 🙂 treba sa ho drzat 😀
vies, ja sa to snazim planovat tak "zlahka", lebo moje doterajsie plany na buducnost mi nevychadzaju 😒
ale planovat vysetrenia a podobne kroky to mozem ovplyvnit a to ostatne je "v rezii niekoho mocnejsieho".
vies, pred 4 r. som chcela menit robotu, ale furt som ostavala, ze "sak uz pojdem za par mesiacov na MD". asi v dlhodobom planovanie nie som moc dobra, este ze niektore veci clovek dopredu nevie....

martek
autor
9. říj 2008

lolka, vis, ja co si kdy rekla, ze udelam, nebo budu mit, tak jsem vzdycky mela....ale nikdy to nebyla cestu z bodu A do bodu B, jak mivaj normalni lidci...ja vzdycky musela pres milion jinejch pismen, mockrat sem si vymachala pusu v tech nejvetsich s.ackach.....ale k cili jsem dorazila vzdycky
takze bych teoreticky na tyhle utrapy mela byt zvykla...jenze na tohle si ja bohuzel (mozna bohudik) nezvyknu 😔

lolka
9. říj 2008

no, neostava nam nic ine len bojovat - a to budeme a raz musi aj na nas sadnut stastie !!!!
ved to predsa nevzdame nie ? 😵 skor ci neskor budeme aj my drzat v naruci zdrave babetko 😉

martek
autor
9. říj 2008

ja se desne tesiiiim 😵 😵 😵 😵
a nejlepsi (mozna nejhorsi) je, ze se tesi manzel, snad i vic, treba dneska v hypernove, byla tam maminka s mimcem, ja si ji pomalu ani nevsimla, manzel do me zduchnul a prej: jeee, to je krasny mimco, taky budem mit takovy.... 😔 😔 😔

JO! BUDEM!!!!!!!!!!!!!!!!!

cestny pionyrsky 😎

lolka
14. říj 2008

ahojte 😉
tak dnes sme boli na konzultacii v Iscare u geneticky. doniesli sme jej vysledky zo vsetkych spermiogramov a genetiky. s nasimi vysledkami nam odporucala IVF+ICSI plus predimplantacnu geneticku diagnosticku (jedine centrum na Slovensku, kde to robia).
Preimplantačná genetická diagnostika
Proces mimotelového oplodnenia /IVF/ nám umožňuje vyšetriť embryá v skúmavke“ ešte pred ich prenesením do dutiny maternice. Vyšetrenie sa obvykle robí vo veľmi včasnom štádiu embryonálneho vývoja odberom 1 – 2 buniek – blastomér z trojdenného embrya, ktoré sa vyvíja v podmienkach mimo tela ženy. Predimplantačná genetická diagnostika umožňuje vyhľadať embryá ktoré nemajú abnormality vo vyšetrovaných chromozómoch, čím sa zvyšuje vyhliadka mať zdravé dieťa. Na našom pracovisku sme zaviedli metódu preimplantačnej genetickej diagnostiky z blastomér 3-denných embryí technikou fluorescenčnej in situ hybridizácie (FISH).

pytali sme sa aj na otazku darcovstva, ale odporucila nam vzhladom na to, ze sme mladi 😅 (obaja 30r.) a este sme neabsolvovali ziadne UO vyskusat najskor tuto cestu. samozrejme, ze pre nich to je vyhodnejsie, lebo je to podstatne drahsie ako darcovstvo, ale urcite to stoji za to - mat VLASTNE dieta. len je skoda, ze clovek nema istotu, ze to vyjde uz na 1x 😖

lolka
14. říj 2008

uz som vam tu spominala aj genetiku spermii, len teraz neviem ci ma vobec "vyznam", aby sme na nu sli, lebo nasa doki nam ju odporucila s tym, ze keby boli vysledky zle, ist rovno na darcovstvo. lenze my sme rozhodnuti ist na UO bez ohladu na to ake by boli vysledky. musime predsa vyskusat mat vlastne dieta 😠
nie je to zrovna lacna zalezitost - 13000 sk. aj tak predpokladame, ze nas to vyjde viac, keby sme sli na tu predimplantacnu diagnostiku. 🙄

zuzulik
14. říj 2008

ahoj Lolusik 🙂 rada Ta vidim,aj ked radsej by som ta videla v inej teme ...
istotu clovek nema nikdy a v nicom, drzim palce a za chvilku Ti poslem IP ...
drz sa moja !!!!!

lolka
14. říj 2008

ahoooooooooj moja, cakam IP 🙂

zuzulik
14. říj 2008

nedajte sa odradit a urobte vsetko preto,aby ste urobili maximum mat vlastne dietatko!!!!!!!!!!! az ked vyuzijete vsetky moznosti chodte do darcovstva!! aspon ja by som to takto riesila!!! 😵

martek
autor
14. říj 2008

ahoj holky
tak my jsme objednani na utery do Reprofitu.... uvidime, co nam reknou 😔

lolka
14. říj 2008

ahoj martek, tak daj vediet co vam povedia 😉

martek
autor
14. říj 2008

lolka, asi tusim...myslim ze to bude sedm tajemnych pismen IVF ISCI 😉
a budu mit dvojcatka 😵 😵

kveta
14. říj 2008

Tá predimplantačná diagnostika embrií pokrýva tretinu možných vývinových porúch dieťaťa. Inak pozrite si stránku Unicy v Brne. Začínajú novú metódu na rozlišovanie kvalitnejších spermií, ale ešte to nemajú odskúšané.

martek
autor
14. říj 2008

PGD
Pacientům s vrozenými chromozomálními vadami přináší prodloužená kultivace možnost tzv. předimplantační genetické diagnostiky (PGD). Je to vyšetření počtu chromozomů embrya ještě před jeho přenosem do dělohy, tedy před implantací.

U třídenních, šesti- až osmibuněčných embryí lze jednu buňku (blastomeru) odebrat. V odebrané buňce je vyšetřen počet chromozomů /karyotyp/. Tato diagnostika trvá 48 hodin. Mezi tím se embryo vyvine do stádia blastocysty a má-li normální karyotyp, je šance na otěhotnění vyšší. Stejný karyotyp jako v této jedné buňce by mělo i dítě z tohoto embrya.

PGD ukázala, že i zcela defektní embryo se může vyvinout do blastocysty, zcela normálního vzhledu. Tento poznatek je vysvětlením, proč ani při přenosu blastocyst nemusí k otěhotnění dojít.

PGD nezaručuje narození zdravého dítěte, neboť normální počet chromozomů má více než dvě třetiny dětí s různými vrozenými vadami. Vady totiž nemusí být vázány na chromozomy.
Po transferu embrya s normálním počtem chromozomů, je ale pravděpodobnost otěhotnění vyšší.

PGD, tedy přenos embrya s normálním počtem chromozomů otěhotnění nezaručuje. Vyřazením defektních embryí ale zabrání transferu či zbytečné kryokonzervaci takovýchto embryí.

mmmk
14. říj 2008

Ahoj Martuli, hele, byla jsem dneska (usp, uz vlastne vcera) u noveho doktora - odbornika na "nechtenou bezdetnost" a ten mi rikal, ze morfologie naprosto neni podstatna, ze tim rady strasi centra, co rejzuji na IVF a snazi se tim dohnat kazdou pacientku k tomuto vykonu. Rikal, ze mel i pacientky, ktere otehotnely, kdyz mel jejich partner i 0,5% morofologicky spravnych. Podstatna je teda jejich pohyblivost a % zivych 😉 Tim te chci povzbudit 😵

martek
autor
15. říj 2008

mmmk, faaaakt?????????????????????
jenze ja mam starch, ze se vajo spoji s tou spatnou spermii a bude problem 😔
no uvidime, co na reknou v centru 😉

lolka
16. říj 2008

mmmk, je povzbudive si precitat, ze nie vsetci lekari maju rovnaky nazor - ze je vsetko zle a treba len UO 😒
manzel ma tiez zlu pohyblivost a morfologiu, ale tehu som ostala 2x, ale bohuzial to skoncilo este v 1.trimestri a preto sa bojim, ze u nas "vyhravaju" tie zle spermije 😖 my sme sa uz zmierili s IVF+ISCI 😒

mmmk
16. říj 2008

Marti, Lolko, naprosto nezalezi na tom, jestli ma spermie dve hlavicky nebo tri ocasky nebo jinak divnou morfologii, hlavni je, ze nese spravnou genetickou informaci. Doktor taky rikal, ze vysledky spermia dost hapruji. Ze povazuje meho manzela za naprosto v poradku a bude se soustredit jen na moji lecbu.

Lolka, uz to nejak resite? Nemely byste zajit treba na genetiku nebo imunologii?

lolka
16. říj 2008

mmmk, tak pevne dufam, ze manzelove spermose budu mat najblizsie len tu najlepsiu vybavu 😵
manzel bol uz asi 5x na SPG (v dvoch centrach) a vysledky boli vzdy viac-menej rovnake 😒 vzdy nam odporucili UO, genetiku mame v poriadku a ja som tiez ok (aj ked ma momentalne trapi mala cysta ☹ zajtra idem na ult. a dufam, ze uz zmizla.
po 4r.snazenia, dvoch MA a zistenej diagnoze Astheno-teratozoospermia sme sa rozhodli pre UO 😒

vy sa tiez snazite o babetko ? nemas za menom snž. ... 😕

mmmk
16. říj 2008

Lolka, myslim, ze mit album a za jmenem SNZ neni nejaka povinnost 😉 SNZ mi evokuje "Snazime se, sec nam sily staci a stejne se nedari" 😠
Ja mam za sebou jeden MA, ale docela v zacatku. A myslim, ze je to spis zanedbanou peci tehdejsi zenske lekarky 😅

lolka
17. říj 2008

mmmk, jasne, je to na tebe ci si za meno das snz. alebo nie 😉

martek
autor
17. říj 2008

cau holciny!
tak v utery valime 😔

mmmk
17. říj 2008

Kam? Do CARu? Nechces tomu dat jeste sanci?

martek
autor
17. říj 2008

mmmk, jj do caru, ale nerikam, ze rovnou na umely...chci vsechny vysetreni pod jednou strechou a moje mudra se k nicemu nema... 🙄
jak je v nemecku??? 😉

lolka
17. říj 2008

martek, tak sa na vsetko popytajte a dobre zvazte 😉

martek
autor
17. říj 2008

vite holky, on je problem jeste nekde jinde....mam protruzi plotynky a neurolog mi doporucil graviditu co nejdrive...takze proste nemame cas.... tika nam tech hodinek nejak moc naraz 😅 😔 😀

lolka
17. říj 2008

aha 😕 neviem sice co to je, ale ked ti to odporucaju, tak treba konat 😉

martek
autor
17. říj 2008

protruze je vychyleni plotynky....takze me hrozi uplne vyhreznuti..... 🙄
coz uz by asi zadna sranda nebyla 😔