Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

lolka
17. říj 2008

😔 asi to suvisi s vahou bruska, ze ? a v tehu budes musiet lezat alebo nie ? 😕

martek
autor
17. říj 2008

lolka, tyjo...nestras...to snad asi ne....ale uz tedka radsi poctive cvicim a budu muset i v tehu...jediny co je jisty - cisar 😔

lolka
17. říj 2008

martek, aj ostatne kocky, chcem sa Vas nieco opytat....
ako su na tom vase drahe polovicky s pitim mlieka a celkovo s mliecnymi vyrobkami ? z viacerych stran som totiz pocula, ze ked pije chlap mlieko a papa mliecne vyrobky ma to dobry vplyv na kvalitu spermii. moj muz nepije vobec mlieko uz od malicka - proste ho neznasa, syry - to ano, jogurty sice lubi, ale len "ked mu ich nakazem", akurat acidofilne mlieko ma rad.
pozorujem, ze co mame v okoli kamosov a "hned" sa im podarilo spladit babo, tak ti piju mlieko skoro na litre....
a co vy ? 😕

martek
autor
17. říj 2008

tak muj manzel pije mliko tak 3-4x tydn, zeda nepije, ale dela si cornflakes....jogurty vubec, kefir obcas

lolka
17. říj 2008

len poctivo cvic, to je len dobre 😵 cisar, no, pozri, ked to musi byt, tak to treba. ale radsej mat babo cisarakom ako vobec, nie ? dnes tak rodi kazda "celebrita". zle je na tom to, ze odporucaju len dve deti cisarakom. chceli ste viac ? 😵

martek
autor
17. říj 2008

tedka budou dvojcatka, a pak to jedno, takze to vyjde 😉 😎 😀

lolka
17. říj 2008

no, sice pije viac ako ten moj, ale tiez toho neni moc. ja neviem, obcas nad tym rozmyslam.....hlavne ked vidim deticky nasich kamosov.

lolka
17. říj 2008

dvojicky 🙂 no, musim povedat, ze uz by som ich brala aj ja. 😀 😀
k nasmu havusovi este 2 deti, no, bola by sranda 😀

martek
autor
17. říj 2008

vis, ja ho k nicemu nechci nutit, musi si na to prijit sam... 😉

lolka
17. říj 2008

ja toho mojho tiez nenutim, len nenapadne kupujem castejsie acidko a jogurty aj pre neho 😉 ked to uz v chladnicke vidi, spapa to - jak male decko 😀

martek
autor
17. říj 2008

reklas to spravne, jak maly decko 😀 😀
mam to doma uplne stejny 😉

lolka
17. říj 2008

jj 🙂 kazdy den mu nachystam vsetky vitaminky a on ich len zapije 😀 je strasne zlaty, urobi vsetko aby sme sa dopracovali k nasmu babetku 😉

lienka2
17. říj 2008

lolka, moj manzel pije mlieko kazdy den, pol litra.. k tomu syry, jogurty.. a predsa ma pomale spermie.. astenoteratospermia 2. stupna 😖 😖

martek
autor
17. říj 2008

tam jsou nejaky stupne??????? 😕

lolka
17. říj 2008

lienka, dakujem za odpoved, tak to nebude len v tom 😅
2.stupen ? nam doki nevravela nic o nejakych stupnoch. aku mate patologiou ?

lolka
17. říj 2008

martek 😀

lienka2
17. říj 2008

tusim 12% tam bolo pisane..
ostatne bolo vsetko v norme..
tak nam urolog napisal, ze druheho stupna

martek
autor
17. říj 2008

tak to my mame 96% spatnych, takze asi miliontyho stupne 🙄 😀

lolka
17. říj 2008

my mate zlych tak 78-85%, takze asi 999 999 stupne 😀

lienka2
17. říj 2008

a odporucali vam nejake lieky, ci uz rovno IVF? nam odporucil profertil, tak nad tym rozmyslam, ci to nie su vyhodene peniazky.. 😖

martek
autor
17. říj 2008

nam snad neco doporuci v utery, zatim jen ecko, cecko, listovka....uz ani nevim co vsechno

lolka
17. říj 2008

nam odporucali Profertil - ale ten nam nezabral 😒 teraz berie Permen + vit.E + kys.listovu, predtym bral CEM-M (s tym sa nam podarilo tehu), selezin, zinok.

Profertil je sice drahy, ale treba to risknut, niekomu to zlepsi vysledky 🙄

lienka2
17. říj 2008

teraz som si zobrala vysledky spermiogramu.. patologia a morfologia spermii asi nie je to iste, vsak? je tam morfologia 12%, o patologii sa nic nepise.. uz som z toho mimo 😖

martek
autor
17. říj 2008

joo, jeste selen a zinek!
cem-m neproslo, pac ta tabletka je desne velka a manzilek ju proste neumi spolknout 🙄

lolka
17. říj 2008

tak som si aj ja zobrala vysledky do ruk....
takze na vysledku z Iscare je to kolonka Patologia - 85 % a z predchadzajuceho centra (z Prahy) sa ta kolonka vola Morfologia afnormalnych norem - 78%
podla mna je to to iste....

lolka
17. říj 2008

babulky, manzelik prisiel domenko, idem sa mu venovat 😉
prajem vam pekny vecer a aj vikend 🙂

martek
autor
17. říj 2008

my mame ve vysledku: morfologie (%morfologicky normalnich spermii) - 4%

lolka
17. říj 2008

preklep tam mam - abnormalnych norem 😅

lienka2
17. říj 2008

martek, cize podla toho ma moj len 12% morfologicky normalnych spermii? co to znamena? ze vsetky tie zvysne su nanic?

martek
autor
17. říj 2008

lienko, zbytek ma spatnou stavbu tela.... ☹