Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

jerryjanka
20. čer 2011

@zabka1124 nám profertil vôbec nepomohol, mame malu z druheho IUI, a som za nu rada, každopadne morfologiu sme mali 98% patologickych, takže take horuce to nebude 😉

teleranka
20. čer 2011

@jerryjanka
ahojky...chcem sa opytat. mali ste morfologiu 98%zlych spermii? akoze mali zlý tvar a tak?
a odporucili vam iui a vyslo to? na prvýkrát?
lebo my sme boli v care a povedali nam, ze pri takej istej morfologii nam neodporucaju mat babao :((( ze darcovake spermie mame vyuzit :(((

poleva
20. čer 2011

@jerryjanka u každého je to ináč,každopádne 98 % patologických spermií je dosť veľa, 2 % sú o.k
môže prísť k otehotneniu,nevravím,ale je to skôr veľké šťastie

poleva
20. čer 2011

@teleranka skúste nejaké vitamíny a ešte by som skúsila dalšie spermiogramy

teleranka
20. čer 2011

@poleva
ajoj ajoj, akurat som citala, co si pisala o vysetreni tunel....co to je, ak sa mozem opytat?

jerryjanka
20. čer 2011

@poleva baby ved čítajte pri bežnom teste je norma 30% zdravých spermií teda v dobrom stave, pri špeci teste počítačovom je norma 3%, takže záleží od formy spermiogramu. my sme mali 2% v tom špecialnom teste 🙂

kamillka100
20. čer 2011

@poleva ahoj, no my mame morfologiu len 20% ☹ , zacneme zase s clostilom a uvidime ci sa konecne podari, ci to branila len ta ureoplazma, ci to ona sposobovala ze sa nedarilo a ovplyvnila aj kvalitu spermii

mima263
20. čer 2011

@teleranka a v akom CAR si bola? Kde Vám robili spermiogram. V tom CAR alebo v tkanivovej banke?

teleranka
20. čer 2011

@mima263
v iscare.o tej skanivovej banke som iba ieco matne pocula, co to je , ak sa smiem opytat? co sa tam robi? vyšetria aj mna aj partnera?
my sme v tom care už potom neboli, ani na spermiograme, lebo mi zistili ureaplazmua doteraz sa jej neviem zbavit :((

zabka1124
21. čer 2011

@jerryjanka 🙂 to je super, zemate malu z druheho IUI!!!! 😉

poleva
21. čer 2011

@teleranka ahoj,je to zistenie či nie sú geneticky poškodené spermie.môžeš otehotnieť ale potratíš mne sa to stalo dvakrát,norma je 7 my sme mali 3
čiže viem že geneticky je to o.k aj ked možnoi práve jedny z tých milionov mohla byť poškodená
a čo sa týka ureoplazmy,a iné baktérie poškodzujú spermie,treba to preliečiť a potom isť na kontrolný,môj manžel mal vkuse zapaly a e.coli

lulu10
25. črc 2011

@teleranka ahoj my mame morfologiu 96-99% zlych, otehotniem prirodzene uplne lahko -tak na treti mesiac intenzivneho skusania ale... vzdy potratim 😢 stalo sa nam to uz 3x, srdiecka sme sa nikdy nedockali, tiez sme liecili ureaplazmy, a neviem ci je to uz negativne, teraz po kramoch sa chystam na kontrolne stery, a potom chceme skusit prvy krat IVF s PICSI v Reprofite v Brne, tam mi lekar povedal ze ureaplazmy aby sme neriesili,vraj to ma 60% ludi, a ze sa z toho mozno ani nikdy nevylicime, vraj pokial to nerobi problemy ako zapal, bolesti a tak je to ok..... neviemale darcovske spermie by som na tvojom mieste este vobec nezvazovala,ved ste este vobec neskusili vase, pocula si uz o metode PICSI? tam sa vyberie geneticky spravna spermia, mate urobenu fragmentaciu DNA spermii?

lulu10
25. črc 2011

@poleva ahoj otehu si prirodzene alebo IVF? ja som potratila uz 3x, aky je to vysetrenie pri ktorom zistia ci je geneticky ok? je to fragmentacia spermii? ake je to norma do 7? dakujem za odpovede 😉

poleva
25. črc 2011

@lulu10 volá sa to tunel,,,to vyšetrenie

lulu10
25. črc 2011

@poleva fuha to som este nikdy nepocala, ako sa to robi? a kde vam to robili?

mima263
25. črc 2011

@lulu10 nad tým sa netráp, veď ty už máte vyšetrenú fragmentáciu, nie? Zdá sa mi, že ten názov je podľa použitej metódy

lianka7
25. črc 2011

@teleranka To je taky blud,ze vam neodporucaju,ze az!!!My sme mali tiez morfo 98% a som dnes v 6.mesiaci-uuuplne prirodzene a dietatko po vsetkych testoch a meraniach vyzera,ze je zdravucke!!!!A to sme mali aj totalne zlu fragmentaciu DNA!!!!Chcu len zarobit na osudoch a beznadeji tuziacich partnerov a to ma stve najviac 😠

mima263
25. črc 2011

@lianka7 možno by to chcelo pohľadať nejaké štatistiky koľko žien otehotnelo, keď mali ich partneri také diagnózy. Ja doteraz nie som tehotná. Mám za sebou 3 x IVF cyklus, 7 embryotransferov z toho 2 x pozitívne hcg ale rýchly koniec

lianka7
25. črc 2011

@mima263 Ja som tym chcela hlavne povedat,ze CAR-ka na SVK nepatraju po pricine tychto diagnoz,ale navrhuju partnerom riesenia,ktore vedia,ze nevyjdu-im ide len o peniaze-cest vynimkam! Stretla som sa s CAR-kami,ktore neberu zeny ako kusy,ale ludske bytosti tuziace po dietatku-snazia sa pomoct,hladaju priciny a ked su presvedceni,ze moze nieco vyjst,tak do toho idu.Stretla som sa aj ja s pristupom,ze ked som priniesla mm vysledky-povedali-nic z toho,pomozu len darcovske...a ja som sa pytala-preco???Odpoved som nedostala...a patrala som dalej!

dahra
25. črc 2011

@teleranka - my sme mali 100% patologickych, po najlepsom snazeni a "lieceni" sme sa zlepsila na 98%. Boli doktori (nie z CAR-u), co nam povedali, ze rovno na darcovske. V Heliose nam vyslo hned 1.IVF, ja mam endometriozu a len jeden vajecnik. Dokonca sme mali len jedno vajicko, ICSI metodu a tu spermiu, co vybrali, vybrali dobre. Vela zavisi aj od toho, co je poskodene - krcky, biciky, hlavicky...

mima263
25. črc 2011

@lianka7 možno by si sa mohla podeliť o tie svoje skúsenosti. Myslíš, že Vám pomohlo niečo konkrétne?

lianka7
26. črc 2011

@mima263
ja nechcem teraz špiniť na CAR-ka na SVK,ale naozaj s nimi nemám dobré skúsenosti,okrem jedného.Je smutné, že u nás je taká "tradícia" pomoci neplodným párom vo forme ponuky všetkých drahých liečebných postupov bez analýzy,posúdenia,či to má vôbec zmysel.Myslím,že najskôr treba zistiť,kde je problém a potom nastaviť adekvátny postup...a to je bežné robiť vo vedľajších Čechách,len u nás nie...
Ja mám úžasného gynekológa,ktorý nám pomohol asi najviac-už len tým,že nám stále dával nádej-i keď malú,ale dal! Povedal nám,aké zložky vitamínov môžu manželovi konkrétne pomôcť,pretože Prorfertil síce tie zložky vitamínov má,ale je veľmi slabučký. Nasadili sme ich v zložení Koenzým Q10, Selén, Zinok,E-čko...mne aj manželovi odporučil sedacie kúpele v morskej soli-ja mam aj endomoetriozu a zrasty po dvoch operaciach, nasadili sme sebe aj mm bylinkove caje, upravili sme stravu....mali sme ist po 3 mesiacoch na kontrolny spg a uz sme sa tam nedostali.Ostala som tehotna.
Ja neviem,čo konkrétne zabralo v našom prípade-lebo je to naozaj zázrak-manžel je 8 rokov po chemo a radioterapii,ja po operaciach maternice. No naozaj sa mi nepáči,keď partnerov pomaly na prvej navsteve medzi dverami odbiju rovno darcovskymi spermiami-to by mali vyrieknut az ked su urobene vsetky mozne aj nepozne testy,postupy....

cecil36
26. črc 2011

@lianka7 ahooj 🙂 musim naozaj suhlasit, ze na SK sa pricina neplodnosti nehlada a okamzite sa odporuca ivf s brutalnymi davkami hormonov. v CZ je to aspon o trochu lepsie. Co vsak nesuhlasim je, ze ak ja to jednej podarilo prirodzene, musi sa aj inym. Ja by som skor povedala, ze u teba to bol taky velky zazrak a je uplne jedno, co zabralo, hlavne, ze je mimi zdrave 🙂 Vo väcsine pripadov vsak s 98% morfologiou a najmä blbou fragmentaciou sa nedaria ani ivf-ka. Ja by som napriklad mohla skusat doaleluja prirodzene alebo iui a pravdepodobne by sa to nikdy ani nepodarilo. Ale kedze som mala 37, cakat na zazrak bolo uz fakt neskoro. Zadarilo sa az 3IVF, aj to len s PICSI (dva krat ICSI nevyslo). Takze je to tak strasne individualne ci sa zadari prirodzene, iui alebo ivf, ze kazdy si musi najst hranicu, dokedy chce skusat jednotlive zakroky a kedy je treba sa posunut do ineho levelu. P.S. Do darcovskych spermii by som ja osobne nikdy nesla a mali sme na to s mm rovnaky nazor.

lianka7
26. črc 2011

@cecil36 Ahoj 😵 som straaašne rada,že sa vám zadarilo 😵 😵 😵 Samozrejme,beriem,že sme zázrak a nie každému do vyjde,lebo tých faktorov je tam naozaj veľa,ako napr.spomínaný vek....Len hneď odbiť ľudí darcovskými spermiami sa mi zdá neľudské...Všetkým vám prajem,aby ste čo najskôr mali krásne paličky na testíkoch!

cecil36
26. črc 2011

@lianka7 ved presne tak, darcovske su aj na poslednom mieste a u niekoho aj uplne neprijatelne (napriklad pre nas 🙂 ). Ja som rada, ze sme sli do RF a nezostali na SK, lebo v ISCARE by nas uz do darcovskych posielali 😠 Skoda, ze na SK je to vsetko o biznise 😖 Juj pozeram, ze vy ste uz v 23tt, takze mas termin niekedy v novembri? Ja mam december 😵

lianka7
26. črc 2011

@cecil36 Urcite si si vybrala skvele 😵 Ja mam termin 27.novembra,ide to rychlo...a vy ste hned za nami 😵 a pevne verim,ze aj ostatne babulky nas budu nasledovat!!!! 🤐

simik22
20. zář 2011

ahojte, chcela by som sa opytat, moj partner ma zlu morfologiu spermii, naordinovali mu nejaku vitaminovu liecbu. Ma uzivat karnitagin, to su nejake ampule. ked som to zhanala po lekarnach, nikde o tom nepoculi a dali mi L-karnitin... je to to iste? mate skusenost?

dahra
28. zář 2011

Ahojte, som sem trosku zasa nakukla.
@lianka7 - citam, ze sa vam zadarilo prirodzene. Mali ste diagnostikovane teratozoospermie a to az 98%? Takze 2 clovek, co tu na MK citam (poznam jednu co otehu mesiac po neuspesnom IVF v diagnozou 100% teratozoospermie). Hladam infosky ci sa to vobec niekomu podarilo. Ja mam endometriozu (uz iba jeden vajecnik), mm teratozoospermie. Nam vyslo 1.IVF, este by som jedno babatko chcela, ale mm nechce ist uz do centra.

dahra
28. zář 2011

@teleranka -ahoj, vidim, ze si tehu. Ako sa vam zadarilo, ak sa smiem spytat - prirodzene, IUI alebo IVF?

teleranka
28. zář 2011

@dahra
ahojky, prirodzene...maly zazrak. dufam len, ze vsetko dobre dopadne, lebo su problemy velke :((((