Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

mmmk
17. říj 2008

Holky, co tu, kruci, strasite s tou morfologii???? Podstatne je mnozstvi zivych a pohyblivost! Je to jedno, jaky ma spermous tvar, kdyz nese dobrou genetickou informaci 😉 To je jako pomeranc - prece muze byt jedly, dobry a stavnaty, i kdyz je slupka uz trochu jeta nebo je divne tvarovany. Nebudte tak povrchni, podstatne je, co je uvnitr 😵 😀

Marti, uz je dobre, stimulacni injekce mam doma, uz jen jeji velicenstvo mrcha by mohla prijit... Tentokrat na ni cekam jako na slitovani 😀

martek
autor
17. říj 2008

mmmk, jenze nikdy neni jisty, ze kdyz ma spatnej tvar, ze je geneticky ok..... to je to, ceho se nejvic bojim...proto ISCI 😔

mmmk
18. říj 2008

Nechala bych to na prirode 😉 Ona se s tim uz nejak vyporada. Kdyby melo byt neco spatne, miminko by odeslo i pres vsecky snahy o udrzeni. Metoda ISCI mi prave prijde dost drsna. Oni nevysetruji jednotlive spermie, co zavadi, oni vyberou jen na pohled peknou. Nechces prve zkusit inseminaci nebo normalni IVF bez ISCI? 😕

martek
autor
18. říj 2008

hele, uvidime, co nam reknou v utery, necham to na nich....

mmmk
18. říj 2008

Jenze CAR z vas bude chtit vytriskat prachy na zbytecnych ukonech, porad to mej na pameti. Jsi preci ekonomka 😉

martek
autor
18. říj 2008

sem prece ekonomka, tak se natahnout nenecham 😎
prece me neco Fedorka naucila, ne 😀 😀 😀

mmmk
18. říj 2008

V tomhle pripade bys mela pouzit znalosti od Nemecka - jak byt svine a nedat se 😀 😀 😀

martek
autor
18. říj 2008

pockej, Nemecek me pouze vedl u diplomky a tohle pravidlo mi nerekl!!!!
kazdopadne si ho zapamatuju, zni velice dobre 😎 😀 😀

mmmk
19. říj 2008

Tak si to pamatuj, az budes v CARu a oni budou vymyslet zbytecnosti a tahat z vas prachy 😉

mmmk
21. říj 2008

Marti, co v CARu? 😕

martek
autor
21. říj 2008

brouku, super uzasny! jen potvrzuju slova tvyho doktora v nemecku 😉
jo a zadny prachy netahali, ani 30korun poplatek nebyl....pry nechape, proc bysme chteli jit na umely, kdyz jsme dva zdravi a mladi lidi 😵 😵 😵
takze tedka bude zkoumat me, zatim se vse zda ok, vajecniky aktivni a plny vajicek....
😵 😵

mmmk
21. říj 2008

Vidiiiis 😵 😵 😵 Mam radost s vama 😵 Priroda musi vedet, ze inzove se maji mnozit 😀 Tak hele, mne zacina pristi cyklus nekdy pristi tyden, proto se do toho pristi mesic opreme 😀 By se tehotenstvi hodilo pod stromek, co rikas? 😀

martek
autor
21. říj 2008

ja jsem dneska 10DC, vajicka jsou ready, takze se do toho pustime na plny koule (doslova 😎 😀 )

mmmk
21. říj 2008

Drzim pesti 😵 A je dobry nalivat se malinikovym cajem, pak se dela super hlen a spermousi to maji jako klouzacku 😀

martek
autor
21. říj 2008

hlen? bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙄 🙄 🙄
tohle slovo je u nas TABU 😀

mmmk
21. říj 2008

Vsak pred chlapem o tehle vecech mluvit nesmis 😀 Ja uz o tehle vecech nemluvim doma z principu 😀 Chlapi maji tolik prace porad tlachat o autech, ze chudacka nemuzu zatezovat s nejakou plodnosti 😔 😀

martek
autor
21. říj 2008

jak nezatezovat s plodnosti????????????????????????? vsak je to starost nas obou!
ses na toho svyho nejaka mekka 😎 😀

sturnus_vulgaris
25. říj 2008

martek, mrkni do tématu "Vysokoškolačky, kdy mít děti?" Tam jsem se trochu rozepsala, co je nového...

poleva
3. dub 2009

kazdych 120 dni sa tvoria nove spermie takze netreba to vzdavat a proferil tomu len pomoze

stavba
10. dub 2009

Ahoj všem, mám dotaz. Manželovi zjistili, že má teratozoospermii+asthenozoospermii, tak se chci zeptat, jestli někdo má zkušenost s tím, že je šance na přirozené otěhotnění. Má jen 15% dobrých spermií. Rovnou nám samozřejmě doporučili IVF+ISCI, ale nechci to uspěchat a zkusit dát ještě šanci přírodě. Poradíte?

j1111
10. dub 2009

Ahoj,
ja mam teratozoospermii ostatne ok avsak dam tomu este cas. Preliecujem sa cinskou medicinou + vit a potom sa uvidi.

stavba
10. dub 2009

j111:můžeš mi něco napsat o té čínské medicíně? Už jsem tady někde četla, že to někdo zkouší i touto cestou, ale nevím, kam se obrátit, nechci do manžela cpát něco, co není odzkoušené a je to na doporučení "jedna paní povídala", jestli mi rozumíš.

martek
autor
10. dub 2009

ahojky,
mame za sebou prvni neuspesne ivf+isci a dalsi hodne dlouho neplanujem, pac me bylo fakt pekelne spatne 😕
ted mame v planu urologii a pokud neco najdou, tak to vylecime!
kdyz nic nenajdou, pojedeme k MUDr. Janoskovi do Tabora (na googlu ho najdete) a ten prave provozuje alternativni medicinu a hlavne cinksou medicinu
a to by bylo, aby nebylo 😎

j1111
10. dub 2009

Ale ano rozumiem. V rvom rade neberiem to len tak hala bala ale ma to svoj presny postup!
napr. beriem caj 40 dni a to:http://www.alibaba.com/product-gs/225542712/TIENS_LIPI...
Potom beriem rozne tabletky ktore su na bylinnej baze! vid napr:
http://www.tiens.sk/?c=5&p=7
Ako som pisal je presne definovane ako sa to ma brat (kedy a kolko!!!)
Nie je to lacna zalezitost ale stoji to za to aspon ja si to myslim,rozhodne mu to neuskodi.Samozrejme beriem ako som pisal aj vit E,Zn...
Treba si uvedomit ze vit. kura nelieci. Ja pevne verim ze mi to pomoze. Mam zopar prikladov kde cinska kura zabrala samozrejme nie v tomto konkretne. V Heliose mi bolo povedane jasne ze na skodu to nie je!
Inak nemysli si ze to mam od niekoho z ulice kde som si cez internet objednal kapsule a ja som si definoval presny postup.

j1111
10. dub 2009

doba preliecenia je cca. 3 mesiace.(cena cca. 4500skk)
Za mesiac idem na opak. SPG uvidime ci sa to aspon o niake to percento zlepsilo.

j1111
10. dub 2009

este jedna dolezita vec: nie je napr. Zn ako Zn preco? Napr. je rozdiel ak beries zinok v kapsulach ako ked beries Zn tak ze jedavas pravidelne sezamove semienka s vysokym obsahom zinku atd...!

stavba
10. dub 2009

j1111:díky za tip. Manžel už bere dlouho kombinaci vitamínů selen+zinek, je v tom i vit. C. Samozřejmě jí i dost zeleniny, teď v létě to snad bude ještě lepší. Přeju ti, aby další SPG byl lepší, kdyžtak potom písni, jak jsi dopadl.

j1111
10. dub 2009

samozrejme dam vediet ako som dopadol. 🙂

dahra
10. dub 2009

Caute,
v stredu nam v CAR-e oznamili, ze manzel ma 100% spermii so zlou morfologiou. Berie vitaminy, niekedy o par mesiacov pojde na kontrolny spermiogram. Uvidime...

wobludka
10. dub 2009

ahoj martek 🙂 pak dej vědět, jak jste dopadli na urologii 😉
jinak my měli morfologii 1%, naposledy dokonce 0 🤐