Teratozoospermie

martek
24. zář 2008

Ahoj snazilky,
ma nebo mel nektery z vasich partneru ci manzelu spatnou morfologii spermoniku????
Nam na spg vyslo pouze 4% morfologicky zdravych.... ☹
ja jste to resili? pomohly treba vitaminy? je mozne spontalne otehotnet?

diky martek

jinak mame 20mil, vitalita 90%, progresivni pohyb 80% 😔

poleva
12. dub 2009

co je to vlastne morfologia ?

j1111
12. dub 2009

Tvar spermii.

kiara15
10. kvě 2009

j my mame zlu morfologiu 100percent zlych neni ziadn sanca na otehotnenie aj cez IVF?

poleva
18. kvě 2009

spermie sa tvoria každé 4 mesiace, takže netreba zúfať

fiallinka
18. kvě 2009

Zdar holky, víceméně náhodou probíhám, ale aspoň utěším - u nás byl taky spermiogram úplně nahouby, při tom předposledním našli nějaké spermoše jen při centrifugaci vzorku, morfologie taky blbá, ale první ivf + icsi se zadařilo a máme kluka 🙂. Toho icsi bych se zas tak nebála, když je spermie blbá, ono se sice oplodní dost vajíček, ale zdaleka ne všechny se vyvíjí a taky se zdaleka ne všechny pak uchytí, tak příroda to vybere i pak...

tak držím pěsti... a jinak te´d zrovna známá, co otěhotněla až po ivf (mizerný spermiogram), teď otěhotněla přirozeně, že... znáte to... a není sama - psychika je sviŇa 🙂

kiara15
18. kvě 2009

fllinka diky za podporu trosku si ma potesila 🙂

dahra
19. kvě 2009

J1111,
uz si bol na kontrolnom SPG? Ak ano, co nove?

j1111
19. kvě 2009

dahra,
bol som ale vysledky budem mat 26.5.2009 dam vediet ako som dopadol.

j1111
26. kvě 2009

dahra: vysledky som mal zlepsene: 47 mil na 67 mil. pohyp. 26 na 39% a morfolo. z 0 na 1%.
morfologia sa nemeni tak narazovo takye aj 1% je velmi pozitivne.

j1111
26. kvě 2009

Zhruba 2,5 mesiaca mam za sebou cinsku kuru + klasicke vit. doplnky.
Doktor este neodporuca IVF zhruba za 4-6 mesiacov ak to nepojde prirodzene tak inseminaciu pokial ani to tak potom IVF.Ale tvrdil ze co ma skusenosti a kedze sa mi vsetky parametre zlepsili mam sancu ze sa mi to upravi na normal myslim morfologiu ostatne mam ok!

dahra
26. kvě 2009

J1111,
manzel bol akurat dnes na kontrolny SPG. Uvidime. Tiez mal morfu 100% patologickych.
Manzel berie len vitaminy, posledne mesiace zacal posilnovat, tak je daky suseny bielok. Hladala som info ci je to nebezpecne pre spermie,ale nenasla som. Tak snad ok.
Inak ja mam tiez problemy, takze neviem, ako sa nam podari otehotniet. Na nas kvoli tomu nebudu ani nic ine skusat, povedali, ze hned IVF - neviem vsak ci to chcem podstupit.

Co ta cinska kura obnasala? Ak sa smiem spytat ci to najdem dakde rozpisane, ak si niekedy o tom pisal.
Dik.

j1111
27. kvě 2009

Moja manzelka je ok. Inak o cinskej kure som uz niekde pisal.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
teraz som dobral: biozinok.
Po 3 mesiacoch mozno si zopaknem kuru aj ked aj to cosi stoji. Avsak ak by sa to lepsilo tak rozhodne do toho pojdem. Inak ako som pisal ziadne znackove vit. ako je profertil atd...

poleva
27. kvě 2009

profertil je vyborny 😵

dahra
27. kvě 2009

Poleva,
podla toho na co.

monivo
27. kvě 2009

Já bych řekla, že j111 to myslel obráceně, že naopak Profertil nedoporučuje. Manže byl u androloga taky kvůli špatnému spg a Profertil mu nedoporučoval, že je to zbytečně drahý. Doporučil mu koenzym Q10 a vit. E, ale alespoň 400mg denně. Musí se dávat pozor na složení vitamínů, někdy jich je tam moc málo. Ale v našem případě vitamíny až tolik nepomůžou.

dahra
27. kvě 2009

J1111,
ok, kuknem to. Idete skusat prirodzene alebo idete na umele? Co vam radia? Nam doktor povedal, ze aj pri takom SPG sa da otehotniet prirodzene. Tak neviem...

wobludka
27. kvě 2009

j1111 - nechci Ti kazit radost, ale morfologie se určuje tak, že se oddělí 100 spermií, spočítá se, kolik jich je ok a tím se určí procenta, je-li dobrých 6 ze 100, napíše se 6% takže rozdíl jednoho procenta je zanedbatelný, protože to je v podstatě jedna jediná mrška. Zase na druhou stranu, kdo má morfologii 0, tak se tam pro isci většinou nějaká dobrá najde, protože neprohlédnou jen těch 100, ale prostě hledají, dokud na nějakou pěknou nenarazí 😉

my máme morfologii 1%, 0% a při iui 2%, což se dá považovat za pořád stejné...

monivo
27. kvě 2009

Já tedy nevím, ale my máme výsledky - množství 12mil., motilita kvality a+b = 0%, c=25%, d=75%, morfologie 99% patologie, takže také ICSI

j1111
27. kvě 2009

V prvom rade profertil ma urcite nieco do seba ja som ho nikdy neuzival ja chcem len povedat ze rovnako za daleko daleko lacnejsie zlozim sam vitaminy co potrebujem v lekarni.za 300 skk!
Nam osobne neodporucal este umele oplodnenie napriek tomu ze mam morfologiu zatial len 1 %. Mal som 0 a mozno sa to zda prehnane ale aj tam je zlepsenie. Pokial viem morfologia sa neda zmenit z mesiaca na mesia. Ako som pisal moj test sa zlepsil v priebehu 2 mesiacov pri obycajnej vit. kure + cinskej kure zhruba v globale o 20 %. tj. 67 mil. + 39 % pohyvlivost. Vo vseovecnosti je platne ze vyvoj muzskej bunky trva cca.70 dni. Takze som realista a nemozem ocakavat ze moja morfologia sa zmeni v priebehu 2 mesiacov z 0 na 30%.
Nam odporucil doktor pockat zdruba 1/2 roka co sa bude diat ze mame este cas aby sme sa neunahlili obvzlast ked vysledky sa lepsia. Ak to nepojde prirodzene odporuci nam inseminaciu (podmienkou je aby sa mi zlepsila o nieco morfologia) potom pripadna IVF.

dahra
27. kvě 2009

J1111,
v podstate sa ti dost zlepsili vysledky, takze sa ti to oplatilo uzivat.
Ta cinska kura - to je tianshi? To poznam, mamkina kolegyna tym kazdeho zasobuje 🙂 tak bude rada, ked jej daco dam objednat. 😉 Moj manzel siel na kontrolu po 3 mesiacoch, takze uvidime. Budem vediet 9.6. - vtedy ideme do CAR-u.

Wobludka,
to som nevedela, ze sa to robi takym sposobom. Sranda... Zaujimave a hlavne uplne logicke 🙂 😀

j1111
28. kvě 2009

ano je to tianshi

dahra
17. čer 2009

Ahoj, J1111,
takze vysledky druheho spg su este horsie. ☹ Morfa zostala 100% patologickych a este sa znizil aj ich pocet na 6mil.
Kotvicnik velmi nezabral, profertil sme nebrali, este vyskusame tu liecbu tianshi pravdepodobne. V auguste pojdeme na IVF, budeme mat ICSI, lebo ja mam tiez svoje problemy.

kiara15
17. čer 2009

darha aj mi mame taku diagnozu ale nam doky povedal ze nemusi nic uzivat 😒

dahra
20. čer 2009

Kiara,
nam odporucil vitaminy, ale tu liecbu tianshi mam od J1111. Vyskusame...

koira
20. čer 2009

Ahojky holky chci s ezeptat zda by ste nektera nemela zajem o Profertil...nam pomohl ke dvojcatkum tak kdyby ste meli nekdo zajem...Prodam 120 kapsli za 1800..bezne to stoji pres 2000

j1111
8. črc 2009

Ahoj Dahra,
kuru jednoznacne odporucam avsak nakontaktuj sa na niekoho kto sa tomu skutocne venuje. Nie ze si kupis napr. biozinok a zacnes ho uzivat. Ako som pisal je tam urceny presny postu ako kedy a co mas uzivat ako prve. To je velmi dolezite. Je fakt ze to nieje ziadna lacna zalezitost ale ked si zoberiem co stoji ostatne tak sa to da akceptovat. Nechcem vas tu zavadzat alebo robit reklamu na cins. kuru to skutocne nechcem ja tu pisem len fakt ako som bol resp. ako som na tom v sucasnej dobe.
Prajem vam pekny den.

sandy16
9. črc 2009

Čaute,
tak my sme mali morfologiu 2% dobrých. Môj doktor doporučil manželovi brať len vitamín E 400. Normálnou cestou sa nám otehotnieť nepodarilo ale na druhé UIU nám to vyšlo. Len škoda, že to trvalo tak krátko. Mala som chlamýdiu trachomatis čo vidlo k MA. Máte niekto nejaké skúsenosti s chlamýdiovou infekciou?

dahra
4. zář 2009

Ahojte,
niekde som sa docitala, ze na zlu morfologiu pomaha pravidelny sex - t.j. kazdy den, cim castejsie spermose "opustaju domov", tym rychlejsie a viac sa tvoria nove.
Zaujima ma, ako casto "opustaju spermose domov" u vasich manzelov, lebo ak by tato teoria mala platit, tak by to malo byt u vsetkych teratozoospermosov, ze ich majitelia casto "nevenčia". U nas to totiz plati, ze sex mame max. 2krat tyzdenne (3x pokladam za zazrak), manzel nema chut ani na "samoobsluhu."

j1111
5. zář 2009

neviem neviem ale vo vseobecnosti plati ze by to malo byt skor pravidelnejsie aj keby to malo byt formou presilovky piati na jedneho 😀 aj te pocita. 😝

dana10
8. říj 2009

Ahojte.Chcem sa Vás spýtať čo to znamená ľahká teratozoospermia?Čo treba užívať aby to bolo lepšie?