Trofoblastická nemoc, je tu někdo s touto diagnózou?

myska084
13. kvě 2015

Holky, ráda bych se vás zeptala, zda je tu někdo s touto diagnozou. Mám na ni podezření, výsledky se dozvím koncem tohoto týdne. Jsem měsíc po revizi a HCG mám stále dost vysoké.

keesi
5. zář 2017

Nejde mi sem vložit odkaz. Je na www.aha.cz "Příběh statečné maminky Kláry (33)"

tatiana1716
5. zář 2017

@keesi ja jsem mela neuplnou molu, mozno proto od zacatku se bilo srdicko

opulka
14. zář 2017

Ahoj holky, tak to klesá, dnes už 67 jednotek 🙂🙂

jolkar
15. zář 2017

@opulka
Zdravím, už je to bohužel 5let a přesně si to všechno nepamatuji. V Reprofitu jsem byla opravdu spokojená, super péče, dostanete telefoní číslo, na které se kdykoli dovoláte a oni Vám poradí. Jinak bohužel o neblahých vedlejších účinkách už jsem taky slyšela. V té době se o tom ještě tolik nemluvilo, ale myslím, že to určitě nějakou spojitost má. Jako se vším nesmí se to přehánět. Já tenkrát říkala, že jsem ochotná to vyzkoušet jen dvakrát. Bohužel nevím, jak je to dnes všechno se pořád mění. Jinak nedávno jsem otěhotněla po třetí a to úplně neplánovaně a je vše v porádku, takže pokud nemáte problém s otěhotněním, tak bych asi úmělé oplodnění neřešila. Nebo si zkusit domluvit konzultaci v Reprofitu a určitě Vám rádi všechny dotazy zodpoví. Já chodila k MUDr. Štelcl.

jolkar
15. zář 2017

@opulka
moc moc gratuluji, že to klesá to je super zpráva, jen tak dál👍

almathea
2. říj 2017

@opulka Ahoj, jak to pokračuje? Klesá to?

opulka
3. říj 2017

Ahoj, minule mě paní doktorka objednala až za 3 týdny, takže tam pojedu až teď ve čtvrtek, tak se modlím, aby se to už blížilo k nule.

almathea
3. říj 2017

Tak moc držím palce!

opulka
4. říj 2017

Díky, zítra napíšu..

opulka
5. říj 2017

Ahoj holky, tak bych si snad otevřela i šampaňský kdyby...
Dnes jsem měla hodnotu hCG už negativní, přesně 1,1.. ALE měla jsem v tu ránu po radosti, když jsem se tak vyptávala paní doktorky, jestli příště nemůžu mít oplodněné zase prázdné vajíčko (bez mojí DNA), když se mě tak už 2x stalo a ona na to, že je klidně možné, že můžu mít všechna svoje vajíčka prázdná, což by znamenalo, že bych vůbec nemohla mít svoje dítě! Vím, že je to ještě předčasné, když nevím, jak dopadne třetí těhotenství, ale když mi řekla, že je 30 % šance, že se mi to může zopakovat a v případě toho, že bych měla špatná vajíčka, tak není šance vůbec žádná, tak mám prostě po radosti..dokonce až pocity bezmoci..:(
Nevíte někdo, jestli to, že bych měla špatná vajíčka je ještě jiné onemocnění než ta mola, nebo jestli ta prázdná vajíčka souvisí právě jen s tou molou. Prostě by mě zajímalo, jestli se mi potkaly 2 rozdílné nemoci, nebo jedna, která se mi už 2 x opakovala..a paní doktorka to právě vidí jako druhé opakování nemoci a ne jen tu jednu, ve kterou jsem doufala já..protože podle ní mám větší riziko na opakování u třetího těhotenství..

tatiana1716
7. říj 2017

@opulka Ahoj, da se udelat nejake testy a zjistit jestli vsechny vajicka mas prazdne? Nic doktorka o tom nerikala?

opulka
7. říj 2017

Ptala jsem se na to, ale říkala, že to vyšetření těch vajíček je drahé a ještě nespolehlivé a že se prý dělá, až když budu mít třetí molární těhotenství. A přitom mě minule říkala, že čím víc revizí, tím více srůstů a tím horší možnost otěhotnět, takže bych už nechtěla zbytečně riskovat. Proto jsem se jí taky ptala na to umělé oplodnění, že kdyby mě oplodnili těch vajíček víc a vybrali to správné, které by nebylo prázdné, tak jestli by to pro mě nebylo lepší.. ale ona mě na to víceméně neodpověděla, jen řekla, že když se mi to stane potřetí, tak mám pak jedinou možnost, že by oplodnili darované vajíčko, které bych pak už snad měla donosit..jenže to by pak už nebylo moje dítě!!! ..aspoň teda biologicky a s tím se teda nemůžu smířit😢

almathea
7. říj 2017

@opulka Já bych si na tvém místě zašla do nějakého reprodukčního centra a řešila bych to tam. Seznámila je s celou tvou historií a zjistila, jaké jsou možnosti. S tím umělým oplodněním bych to v tvém případě viděla jako dobrou cestu, aspoň tam mají možnost srovnat více tvých vajíček a zjistit, jak na tom jsou. Zkus si hned nepředstavovat nejhorší scénáře, a zkusit to, třeba to vyjde. Minimálně bych se tam zašla aspoň poradit. Hlavní je, že jsi v pořádku, tak neztrácej naději!

opulka
7. říj 2017

Já jsem to měla v plánu udělat, jak říkáš, jít se poradit do nějakého toho centra asistované reprodukce, ale známá mě říkala, že oni člověku nabulíkují, to co chce slyšet, jen aby z něj z něj vytáhli peníze..ale asi to stejně udělám..Nicméně zkusím z doktorky vymámit žádanky na genetické a imunologické vyšetření, někde jsem četla, že i na té genetice mi můžou poradit, tak zkusím prostě všechno. A doufám, že nakonec se zadaří, takže naději neztrácím, ale asi není divu, že mám strach.
A ještě jsem tu zapomněla napsat, že paní doktorka to nevidí beznadějně, podle její dedukce byla ta moje první mola pouze parciální a až druhá kompletní, což by vypovídalo o tom, že poprvé bylo oplodněné dobré vejce, s mojí DNA. Ale já si touto její dedukcí vůbec nejsem jistá, poněvadž při prvním těhotenství nebyl vůbec vidět ani žloutkový váček(ale to jsem jí zapomněla říct), takže podle mě se jednalo o tu kompletní molu už i poprvé, ale ona usuzovala podle histologie a naměřených hodnot hCG.

almathea
8. říj 2017

Já chápu, že máš strach. Promiň, jestli to vyznělo nějak jinak. Taky mám hrůzu z toho, že by se to mohlo opakovat. Ta genetika a imunologie je určitě dobrý nápad. Držím palce, ať ti vše dobře dopadne.

vikca85
8. říj 2017

holky, tak vidim, ze nejsem sama! pri histologii mel u me lekar podezreni na tehotenskou molu.jsem po revizi 3 tydny. kazdy mesic budu chodit na krev a mam uplne hruzu!!! uz asi druhe dite ani nechci...chci byt hlavne zdrava pro svou 7 letou dceru.

opulka
8. říj 2017

To já jsem si taky říkala, že už radši nechcu být nikdy těhotná,po tom, co to poprvé špatně dopadlo ..nakonec jsem se do toho vrhla i podruhé po hlavě a dodnes toho lituju, že jsem třeba ještě měsíc nepočkala,..že se mě to podruhé nemuselo vůbec stát, kdybych měla hCG negativní.. ale touha po miminku byla silnější a hlavně moje doktorka mi to dovolila, nevěděla jsem jaký riziko podstupuju..
Mít už jedno dítě, tak bych to asi taky zvažovala,aspoň teda po mé zkušenosti, kdy doktorka zvažovala,jestli mě má poslat na chemoterapii..celá rodina to prožívala se mnou, dokonce i manžel z toho zešedivěl..

Almatheo, díky za podporu.. a vůbec všem děkuju, co si tady se mnou psali, protože v prvních týdnech, kdy mi sdělili diagnozu jsem nebyla daleko od zesypání a nebýt vás, tak bych to vážně nedala!, asi to zní blbě, ale byla jsem tady na těch diskuzích úpně závislá. A každá vaše zkušenost a útěcha mě opravdu zvedaly ze země.

vikca85
8. říj 2017

@opulka tu chemu jste tedy mela kvuli toho druheho tehotenstvi , ze ? ja mam zakaz do ledna minimalne... v utery jdu poprve na krev a vubec nevim, jake budou hodnoty. spojila jsem se s homeopatickou, takze beru nejaka homeopatika, jestli pomuzou, netusim....ja si dam nyni delsi pauzu a mozna uz vubec. je mi lito dcery, ktera sourozence chce, ale neznicim si zdravy.

opulka
8. říj 2017

Ano, chemo mi hrozilo až kvůli 2. těhotenství, vlastně to bylo teď v srpnu, takže pořád budu ještě docházet 1x za měsíc na krev do Podolí.A budu tam jezdit minimálně do dubna..protože nse počítá půl roku od negativního hCG, které jsem měla až teď. V Podolí říkají,že stačí neotěhotnět pouze půl roku, ale v Brně mě řekli minimálně rok, dokonce i rok a půl..takže na jednu stranu nechcu nic zanedbat, ale na druhou stranu si říkám, co když se to znovu nepovede, pak zase minimálně další rok čekání a dítě s takovou budu mít až v padesáti.☹ Vy také jezdíte do Podolí? A jaká homeopatika? Nikdy jsem neslyšela, že by na tuto nemoc nějaká fungovala, ale klidně si nechám poradit🙂.A prokázali vám teda tu molu, nebo je to jen to podezření? Třeba to nemusí ani mola být...ale pravda je, že mě
u prvního těhotenství napsali pouze, že není vyloučena parciální mola a přitom to byla mola zcela určitě, ne-li kompletní..takže se bojím, že ty laboratoře nejsou moc spolehlivý.

keesi
8. říj 2017

Ahoj holky, chápu Vás, že se bojíte. I já mám hrozný strach být zase těhotná. Bojím se strašně. Moc by jsme s partnerem chtěli jedno zdravé dítě. Nikdo mi to nepředpoví dopředu, jestli se to bude/nebude opakovat. Zkoušet můžeme od ledna.

opulka
8. říj 2017

Holky, dle paní doktorky je na opakování šance mizivá, takže věřím, že vaše těhotenství už budou v pořádku.. ale nechápu teda, proč u mě se to opakovalo..Myslím, že se o tom vedou i nějaké statistiky, takže by to nemělo lhát..

vikca85
9. říj 2017

@opulka ne nejezdim do podoli. zitra jdu poprve na krev ke svemu gynekologovi. histolog si nebyl jisty, takze podezreni, ale mudr rikal, ze to nemuzeme podcenit, takze minimalne do ledna zakaz otehotneni.... homeopatika jsem sla osobne k homeopatce tady u nas, ale jestli pomohou, to nedokazu rici.

opulka
9. říj 2017

Vikco, tak třeba to nebude tak horký a třeba to nakonec žádná mola ani nebude..mě s touhle nemocí právě moje doktorka poprvé vůbec neseznámila, řekla jenom,že mě musí kontrolovat krev a paradoxně mě dovolila otěhotnět a tak to dopadlo..

vikca85
9. říj 2017

@opulka já mám naštěstí bývalého primáře, zkušeného gynekologa.

vikca85
9. říj 2017

@opulka byla bych ráda, kdyby to nebylo ono, ale gynekolog říkal, že prostě se musí chovat, jako by to ta mola byla, že nemohou nic vyloučit. že má třeba 2 případy moly ročně a tam to má přímo potvrzené a u mě si nebyl histolog jistý. takže tak či tak minimálně půl roku nemohu otěhotnět. zítra jdu poprvé na krev a tu mi budou brát až do poloviny ledna.

opulka
9. říj 2017

Tak držím palce, ať to dobře dopadne..i když se se spíš pozná až podle toho, kolik měsíců to bude klesat. Normálně by to mělo být negativní do 5-6 týdnů od revize..mě to klesalo asi 10 týdnů..

vikca85
10. říj 2017

@opulka ahooj. tak krev mi vysla negativne.jsem stastna! i tak mam zakaz otehotneni do ledna a hlidat me budou kazdy mesic.

opulka
10. říj 2017

Tak to gratuluju!! 🙂 Tak to v tom případě znamená, že molu vůbec nemáte, ne? Když to tak rychle kleslo, ne?

vikca85
11. říj 2017

@opulka ja nevim ! na revizi jsem byla pred mesicem a ptala jsem se vcera sestry, zda bylo hcg v nemocnici nejak vysoke, protoze mi tam krev brali a rikala, ze na hcg mi nebrali, nenasla totiz v papirek hodnoty. nicmene hcg mam jen 9 a mudr napsal, ze to je de facto negativni vysledek. kazdopadne stejne v listopadu, prosinci i v lednu musim na krev a poslechnu lekare. dam si do ledna s otehotnenim pauzu! sestra mi ukazala papiry z nemocnice a bylo tam cervene napsano "nelze vyloucit molu", takze ono to potvrzene na 100% nebylo, ze ji mam.

tatiana1716
12. říj 2017

@myska084 Ahoj, jak se dari? Co testy po porodu?