Umělý přechod. Jak dlouho ho můžu maximálně mít?

cvana
28. dub 2011

zdravím mám po LPS endometriozy a mam navozený umělý přechod SYnarelem a orgametrilem nevíte jak dlouho maximálně tento přechod může člověk mít…?jelikoz na homolce mi pan primář co mě operoval doporučil jen na 3měsíce a pak miminko a můj gynekolog rekl ze je jedno jak dlouho ze klidne i rok… tak fakt nevím a mám jeste k tomu endošku iv.stupně a nevyvinuty levy vejcovod a půl dělohy...ja myslím ze bych asi měla jít se poradit rovnou do nějakého caru... 😒 co myslíte?nevím co je pro mé zdraví nejlepší:(

marketa137
28. dub 2011

@cvana Máš toho teda dost a řešila bych to určitě v centru, protože asi normální cestou těhu neni jednoduché a tam yb tě měli sami poradit jak a co. Ale ta půlka dělohy je asi docela problém ne 😒

cvana
autor
28. dub 2011

no jako je no ...zas primar rikal ze to bude rizikač ze muzu mit i potraty nez se roztahne..byl jako uprimny a muj gyndar ze se jen vice setrit!!!!tak doprčic:(a to mam jeste tu endometriozu na streve nechteli mi ho řezat...jen kdyz budu mit problem.takze ted vybíram nejake centrum v praze..

sykorka44
29. dub 2011

Ahojky, když je endometriózy takhle více, tak se určitě doporučuje mít dítě hned po tom umělém přechodu (a v zásadě co nejdříve), takže bych nečekala, zašla někam do CARu a dohodla se, co bude pro tebe nejlepší. Podle mne se hned, jak vyprší účinek poslední injekce, co navozuje down effect (přechod), začíná s případnou stimulací na ivf, prostě nedělá se tam příliš dlouhá prodleva, aby se endoška zase nerozrůstala. Držím moc palce!