Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

sofokleska
22. únor 2010

podla mna by trebalo preliečiť aj partnera kedze sa to znovu objavilo a chod radšej aj na kontrolni ster a aj partner nech ide.aj ja idem bud. tyžden a snažiť začneme az ked bude všetko v poriadku aj u mna aj unho.pre istotu!aj ja sa toho steru dosť bojim bo sa tu piše ze az po troch tyzdnoch od dobratia atb. by sa to malo robiť.tak neviem,ja budem cca tyzden po dobrati tak uvidime.
emmili a ake atb ti zabrali?aj ja som pocitovala to palenie ☹

sofokleska
22. únor 2010

alienka a ked si bral tie čipky mohli ste sa snažiť?mne dala clotrimazol je tam 6čipkov ale nehovorila ako to brať len že neme sa snaži a to sa ani pri atb neda.

alienka24
22. únor 2010

no já to pochopila tak že se nesmíme snažit během užívání atb. takže podle toho sme se řídili a ty čípky je vlastně vitamín c který se postupně uvolnuje a obnovuje tak prostředí v pochvě, nejsou tam ani nežádoucí účinky a dá se to užívat dlouhodobě takže během braní těchto čípků se snažit můžeme

sofokleska
22. únor 2010

tie čipky si dostala ne recept,či je to volne dostupne? 😉

alienka24
22. únor 2010

volně dostupné, přidám odkaz, v podstatě to bylo doporučení at to užívám, nebylo to nařízené
http://www.lekarna.cz/feminella-vagi-c-6-vagina...

sofokleska
22. únor 2010

diky, a možem sa opytať kolko sa uz snažite a ako vam dopadli tie kontrolne stery?

alienka24
22. únor 2010

ještě nijak, jdu na ně příští týden 😅 takže doufám že dopadnou dobře a jestli ne tak holt další serka atb. 😝
a snažíme se dalo by se říct asi dva roky, a tři roky to jsou co jsem vysadila HA

emmili
22. únor 2010

Už si nepamatuju, jak se jmenovaly ty ATB tenkrát ☹.

Asi si raději ještě zajdu na stěry, než dobereme HA 😖

uhlopriecka
23. únor 2010

ahojte, najprv vdaka za vsetky hodnotne prispevky!
moja skusenost; snazime sa o babo asi 1.5 roka a ziadne velke prekazky sa u nas nenasli. minuly tyzden mi gynekologicka objavila ureaplazmu a nasadili sme antibiotika; Azitrox 3 dni (3 tabletky) a k tomu sucasne priserne horky Entizol na 10 dni. Pozn: Gynekolog si musi vyziadat speci kultivaciu na urey, toto sa nerobi pri beznych kazdorocnych vysetreniach, je to vraj dost drahe, ale poistovna to preplaca.
Manzel musel ist k svojej doktorke po predpis. Teraz spolu berieme antibiotika a mame liecbu po troch tyzdnoch zopakovat. Ako to byva na tie najdolezitejsie veci sa v ambulancii opytat zabudnete, tak som doma zacala browsovat a nasla kopu info. jedno som si vsak s lekarkou potvrdila, urea sposobuje druhotne zapaly a nieje pricinou neotehotnenia. Moze napriklad len v urcitom stadiu zivota plodu sposobit zapal ktory zapricini prirodzeny potrat. Aj tak stale pevne dufam, ze po liecbe otehotniem 😀
tie antibiotika na mna posobia zle, taketo tazkosti som pri uzivani Doxybene kvoli borelii nemala (je mi nevolno, mam striedavo zapchy a prehanky a strasidelne pohyby v crevach). samozrejme probiotika beriem sucasne, uz asi na cely zivot. po kontrole updatnem stav 🙂

evitkaxy
23. únor 2010

ahoj uhlopriecka, som rada, že si napísala,
ja totiž užívam presne tie isté tabletky ako ty (Azitrox+Entizol súčasne) a po 3 týždňoch opakovať, aj partner. A tiež mi moja doktorka povedala to isté, ked som sa spýtala či to spôsobuje potrat a že iba v prípade, že urea vyvolá zápal. Dokonca si myslím, že podľa tohto máme tú istú gynekologičku 😀

Tak dúfam, že nám táto liečba zaberie a nebudeme musieť brať ešte dalšie ATB

ozaj a tiež ma z nich preháňa a mám divnú chuť v ústach a priateľ má pálenie záhy, ale musíme vydržať...

uhlopriecka
24. únor 2010

Ahoj evitkaxy! ja chodim k Dr. Majerovej pri Figare - to by ale bola nahodicka 😉 nasadila mi Azitrox+Enthizol napriek mojej zmienke o bezproblemovom uzivani doxybene, zrejme na to mala nejaky dovod, predpokladam ze tieto nase su silnejsie a komplexnejsie.
este ma zaujimal sex pocas liecby (10dni + 3tyzdne + 10dni...?), doktorka potvrdila ze ma byt IBA chraneny. ale o celkovom vyluceni nehovorila. pisem to preto lebo na forach som sa docitala ze urey mozu prejst aj cez stenu kondomu, dokonca masturbacia tiez napomaha ich dalsiemu sireniu. nuz, vyber si :D chcelo by to teraz zasah a nejaky odborny dohlad. vsetko sa budem snazit potvrdit s gynekologickou a hodim sem relevantne informacie.

evitkaxy
24. únor 2010

áno, aj ja 😀
no zbohom, že aj cez kondom? no ja som sa v tom strese na styk zabudla aj spýtať, no nehovorila nič, tak neviem.
keby nejaké nové info, tak aj ja sem napíšem 🙂
uhlopriecka - kuki IP

sofokleska
24. únor 2010

alienka,tak držim palčeky nech je to negativne.....,pak napiš ako si dopadla.kedy by si mala mať vysledky?ja idem v pondelok a koncom tyždna vysledky,no som zvedava..... 😉

alienka24
24. únor 2010

no pujdu příští pátek a do týdne to tam bude určitě 😉 no doufám že jsem se toho zbavila ale jelikož se mi po dobrání objevil snad poprvé v životě plodný hlen tak na tom snad něco fakt bude 😎

sofokleska
24. únor 2010

super 🙂 a jak ten plodni hlien vyzera,mozno ho spozorujem aj ja,aspon dufam? 😉

alienka24
24. únor 2010

no popisuje se že se podobá vaječnému bílku, prostě natahovací a průhlednej hlen

sofokleska
24. únor 2010

no tak to som zvedava či sa to u mna objavi.....!budete snažilkovať či radšej počkate na vysledky?

alienka24
24. únor 2010

no já to ted vypouštím, měla jsem mít ted po profukách vejcovodů dva cykly se stimulací hormonama ale tou ureou se to posouvá a v dubnu jedeme na island tak už to moc pokoušet nebudu abych si to tam pořádně užila 😉

evitkaxy
28. únor 2010

baby, za akú dobu po dobratí antibiotík, ste začali snažilkovať? Treba si dať nejakú pauzu aby sa telo po tejto liečbe zregenerovalo? Alebo čo vám povedal lekár? Vraj atb môžu u partnera ovplyvniť spermiogram... Nemáte nekaké info? Dakujem.

sofokleska
1. bře 2010

evit mi začneme hned ako budem mať vysledky z urea že je to negativne.teraz to radšej nebudem riskovať.....ja som v tejto teme aspon nečitala o žiadnej pauze.moj mal zly SPG,tak dufam že po tych atb bude lepši,no aspon by mal byť.....vo štvrtok mam mať vysledky,tak som moc zvedava.... 🙂 defam že som trochu pomohla

aja71
2. bře 2010

evit, tak to je pravda,že ATB ovlivňují SPG. Ať manžel využívá jedno balení vitamínu E. Já takhle otěhotněla na první pokus... 😀

alienka24
2. bře 2010

nám bylo řečeno že po dobu léčby sex jen s kondomem, pak o žádné pauze řeč nebyla

aja71
2. bře 2010

Ali, každý doktor má jiné metody i postupy. Já se mnohdy řídím svým rozumem,hledám ve věcech logiku.Takže,i když mě doktor vyloženě nezakázal sex s kondomem,také mi ho nedoporučil.Vím,že bakterie jsou "větší" než viry a neprostupují latexem ( některé viry ano např. HPV ),přesto jsme s manželem dodrželi celibát po dobu léčby.Respektive,vypustili jsme zcela klasický sex,použili jiné varianty,protože jen měsíc jsem brala ATB,další 3 týdny jsem čekala než odevzdám moč a týden na výsledky. A byly z toho 2 měsíce.No a protože jsme "mladí" a milujeme se,tak to byla móóóc dlouhá doba. Chtěla jsem mít 100% jistotu. Pak jsem se po půl roce nechala překontrolovat.

alienka24
2. bře 2010

aja....jojo já vím, každý je jiný a každá jsme jiná a každá jsme měla jinou léčbu a jiný nález takže se to fakt nedá nějak zaškatulkovat, my nesexovali během léčby atb vůbec, pak co jsme je dobrali jsme na to vlítli, nějak to tak prostě přišlo no a pokud ted budu mít stěry negativní tak by to měla být známka toho že jsme výléčeni oba, pokud ne tak holt další léčba

aja71
2. bře 2010

Alienko,právě proto,že jsem už nechtěla další ATB ( vždyť do té doby jsem je měla každé 2 měsíce po dobu 2 let ☹ ) tak jsme se dohodli abstinovat. Ty už ale čekáš na výsledky,ne??? Tak držím palce. Protože já nevím jak ty,ale já s tím zkusila jak pes..a to fakt nepřeháním.Tak ukrutné bolesti jsem zažila jen u ledvinové koliky. I porod byl proti tomu procházka rájem.... 🙂 😀 🙂

alienka24
2. bře 2010

já teprve půjdu na kontrolní stěry v pátek asi, no a já s tím potíže neměla, sem tam nějaký výtok ale dr. napadlo poslat mě na mikrobiologii v den kdy jsem byla na folikulometrii páč se jí to nezdálo a že ten výtok může bránit spermiím v cestě za vajuchem, takže u mě to ani nebylo o nějakých velkých obtížích, a atb jsme měli na 10dní

evitkaxy
2. bře 2010

dakujem veľmi pekne za odpovede, zajtra nabehnem do lekárne a kúpim vitamín E 🙂

len moja dr. mi urobí kontrolný ster vraj až po dvoch menštruáciach, tak to sa ešte načakám....

aja71
3. bře 2010

Alienko,tobě našli ureaplasmu v pochvě? Mě jí našli v moči. Měla jsem dva roky opakující se záněty močového měchýře a cest. Proto píšu,že jsem si teda s tím zkusila. Jinak gynekologické,kvasinkové výtoky jsem přisuzovala častému užívání ATB. Proto možná i jiná délka léčby.
Evi, od toho vitamínu si neslibuj zázraky,ale prý je pak kvalitnější sperma.Ty potvůrky jsou prý pohyblivější. Mám pocit,že mi i někdo řekl ( nějaký lékař )že se mohou i pomnožit. Fakt je,že vit.E se dříve ( dnes nevím ) podával jako podpůrná léčba při lehké formě mužovy neplodnosti. A nebuď smutná,že výtěr bude až za 2 měsíce.Naopak,kdyby totiž nějaká ta bakterie přežila,tak se do té doby pomnoží a najdou jí tam.Teď si vem,že by ti stěr udělali brzy,nic by se nenašlo,tys třeba otěhotněla a pak měla problémy. Také bys mohla o děťátko přijít. Já takhle přišla o mimi.Ale ne kvůli urea,ale kvůli streptokokovi.... ☹ 🙄

alienka24
3. bře 2010

aja...ahoj, jo našli mi jí v pochvě, s močovým měchýřem jsem problémy neměla, a jdu zase na kontrolní stěry z pochvy, takže jak říkám každá jsme jiná a každá má obtíže i nález uplně jiný, ale hlavně aby jsme se toho zbavily 😉

evitkaxy
3. bře 2010

aja71 máš pravdu, ja som už tiež poučená dostatočne, tiež som prišla o mimi v 12tt, no dr.mi nevie potvrdiť, či to bolo kvôli urea, ale ja si myslím, že áno 😔
vitamín E som kúpila, ved ked nepomôže, určite neuškodí 😉 ale určite pomôže!