Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

aja71
4. bře 2010

Evit, je to dost možné,že to bylo kvůli tomu. Je to bakterie,ty dělají záněty,takže bych se k tomu přikláněla. Vitamínem rozhodně nic nezkazíte,můžeš ho baštit taky. Tak držím palce,aby se zadařilo hned jak si to budete přát a půjde to s ohledem na zdravotní stav. 😀

sofokleska
4. bře 2010

ahojte kočeny,tak ja som dnes bola po vysledky,ešte neboli ale sestrička bola taka zlata a volala do labakuči to ešte nemaju.boli nagativne vdaka Bohu a tak som sa bala..... 🙂 ale draheho neposlal na SPG že vraj ked som negativna ja tak bude aj on,ale nachapem ved každemu zaberaju lieky inak.......
evit aky vitamin E si kupila presni nazov aj ja by som mala niečo poriešiť kedže predchadzajuce SPg neboli nič moc,ale možno tam hral avelku rolu aj urea. ☹

evitkaxy
4. bře 2010

kupila som od firmy zentiva, rovno 400-vku, 30 kapsúl. Iné mi v lekárni ani neponúkli. Stál cca 4 Eurá.

sofokleska, gratulujem k negatívnemu steru 🙂 Po akej dobe si bola na kontrole??

aja71
5. bře 2010

Sofoklesko,přesně jak říkáš. Každý organismus je jiný a jinak reaguje. Takže jestli manželovi neudělali kontrolní stěr,raději nesexujte bez kondomu a to jeho vyšetření si prosaďte. Já měla urea nejmíň 2 roky a manžel za celou dobu jí ode mne nedostal. Přesto jsme půl roku po mé léčbě chtěli opakovat vyšetření u mě,ale i u něj. Klidně se mohlo stát,že na něj ATB nezabrala a on tě při první příležitosti opětně nakazí....Trvejte na jeho kontrolním stěru. A doktor ať vrátí diplom..... 😠

majuna
5. bře 2010

Ahoj aja,
tak som si prečitala vaše prispevky.aj ja som mala velke problemy so zapalmi močovych ciest a moč mechyra.až moj urolog mi prišiel nato,že mam zuženu moč.trubicu a problemy som mala asi 4 roky.takisto som si stym skusila a tie bolesti ani nevravim.šla som potom na operaciu a narezali mi tu moč.trubicu min.rok v aprili.od tej doby mam pokoj,sem tam nejaky vytok,ale už nato netrpim.skus nech sa ti nato urolog pozrie.

baby,myslimsi,že aj po dobrami by sa mali urobit kontrolne stery.moj priatel ma taisto opakovanu ureu.jemu ale doki žiadny ster neurobil,tak ako ste tu pisali z močovej trubice.bral 2 krat doxybene a1 krat klacit.teraz po dobrani doxybene boli vysledky v poriadku,tak som zvedava,či sa to ešte vrati.kvloli tomu sa nam značne nedari tehu.už sme boli aj v centre a doporučili IVF.teraz nam doki doporučil aby priatel užival wobenzyn,tak snad to pomože a nevrati sa to,chceme miminko.

aja71
5. bře 2010

Ahojky Majuno,močovou trubici mám v pořádku,to bylo první co mi na urologii udělali,Pak sono a RTG. Potíže jsem měla kvůli bakterii ureaplasma urealyticum.Je to rok a jsem vyléčená a potíže už nemám.

sofokleska
6. bře 2010

evi ja som isla na ster asi tyzden po tom ako som dobrala doxy a to hlavne kvoli tomu ze robim na smeny tak aby som vela nevymeskala a 15steho ideme do centra a tam potrebujem zaniest vysledky.ale tu baby pisu ze po troch tyzdnoch.

majuna
6. bře 2010

Ajo,
tak to bud rada,že už nemaš problemy s ureou.priatelovi bola zistena už 3 krat a taha sa to 3 roky,som ztoho na nervy,kvoli tomu sa nam nedari mimi,aj ked som tu čitala,že aj u urei sa da otehotniet.my asi niesme ten pripad.

alienka24
12. bře 2010

ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrolních stěrech a příští týden budou výsledky 😉

evitkaxy
13. bře 2010

ahoj alienka, moc drzim palce, aby to bolo negativne 🙂
potom daj info. Po akom case po dobrati atb si bola na kontrolnom stere?

alienka24
13. bře 2010

byla jsem po 4 týdnech od dobrání atb. měla jsem jít po třech ale dostala jsem do toho ms, tak jsem šla až pak

marcajda
20. bře 2010

ahojky, tak mi taky našli ureoplazmu.. problémy s moč. měchýřem už mám moře let, ale doktorka mi řekla, že si holt musím zvyknout.. a mezi tím 2 potraty bez důvodu. a tady si čtu, že toto mohl být klidně ten důvod..
takže s partnerem papáme doxyhexal 200 a kontrolní stěry mi doktor hned naplánoval.. je to síla, připadám si jako důchodce s hrstí léků- kys. listová, železo, protože tetracykliny ničí červ. krvinky, biopron-probiotikum a sedm dní v měsíci duphaston.. no, síla. snad se v tom to mé tělo vyzná. a snad to pomůže..

ale jsem nadšená z koníka, objeví se mi problém a tady si o tom hned přečtu i s radama a zkušenostma.

a ještě jedna poznámka, v soukromém CARu Fertimed mi na to nepřišli, protože vyšetření jsou zbytečna a budou se dělat až po dalším potratu..mi bylo řečeno. a ve FN Olomouc šup hned po měsíci..

alienka24
21. bře 2010

ahoj holky, tak stěry mi vyšly negativní 🙂 jupííí

sofokleska
22. bře 2010

blahoželam alienka

alienka24
22. bře 2010

děkuju, mám z toho hroznou radost, páč ted už by snad měl být klid a pokud mi budou dozrávat vajíčka tak se snad brzo toho mimíse dočkáme 🙂

sofokleska
22. bře 2010

no to som si myslela aj ja....ale boli sme v care a drahy ma stale zly SPG,tak nas pravdepodobne čaka IVF.....ale nadej zomiera posledna☹
ale držim ti palce nech sa vam to podarí 🙂

alienka24
22. bře 2010

no my si hlavně chceme užít dovču a do tý doby než se vrátíme to vůbec nehodlám řešit a žádnýho doktora nechci vidět ani z dálky 😀

marcajda
23. bře 2010

alienko, to se máš.. já se cpu tím tetracyklinem, bolí mě klouby a taky prsa. z čehož jsem trošku nervozní. stává se to? nebo by to byla docela blbá náhoda zrovna otěhotnět, když jím léky..
no, týden vydržím a buď přijdou, nebo to bude zajímavé..testík mám doma, ale to je ještě brzo..

sofokleska
23. bře 2010

ja by som to konzultovala radšej s dokim,čo tam pišu o vedlajšich učinkoch.....?

marcajda
23. bře 2010

jak u antibiotik, je tam ode všeho něco.. ale ještě do toho znovu kouknu.

raza
25. bře 2010

ahojte. Cchela by som vám napísať a zároveň vás požiadať o pomoc. Mám 26 rokov, vydatá som 2 roky, no s manželom som už 10 rokov. Ešte do nedávna sme čakali vytúžené bábo. No na kontrole v 10. týždni tehotenstva som sa dozvedela, že moje bábo je už týždeň mŕtve. 1.3. 2010 som teda podstúpila v nitre čistenie, no asi to neurobili poriadne, lebo 5. 3. som ho po obrovských bolestiach musela absolvovať v partizánskom opäť. všetci doktori hovorili o tom, že to sa stáva, že na to netreba príčinu, že veď budem mať druhé........... Dokonca jeden sa pri tom aj usmieval. No ja som sa nedala odbiť. Veď čo keď mám nejakého bacila a stane sa to opäť? tak mi doktorka zobrala stery a dnes som bola po výsledky. Povedala, že mám ureaplazmy a dá mi antibiotiká. Až keď som sa opýtala, čo to je, povedala, že pohl. choroba. Vraj sa to inak neprenáša. nejaké mizivé percento v term. vodách ale bolo vidieť, že o tom pochybuje. Nechápem. zrútil sa mi celí svet. prišla som o bábo a ešte mi povedia, že moj muž bol s sákou, čo to mala. Keďže, ako som už písala, som s ním 10 rokov, nikoho iného som nikdy nemala. verím mu, inak by som s ním nebola, no všetky odborné články píšu len o pohlavnom prenose. prosím poraďte mi, naozaj som zúfalá.

alienka24
25. bře 2010

no ono můžeš mít tu ureu v těle třeba několik let a nepřišlo se na to, a pokud pochybuješ o manželově věrnosti tak se ho na to zeptej
a já teda našla i info o tom že ureoplasmu má velké procento populace a právě třeba x let a bez obtíží takže se na to vůbec nemusí přijít a projeví se až když je oslabena imunita

raza
25. bře 2010

ahoj alienka. dakujem za odpoveď. ja len tŕpnem a čakam, čo kto napíše. No ja ju nemám mať ako z predchádzajúceho vzťahu. Keď som sa dala z mužom dokopi, mala som 16 a on 15 rokov. Takže nejaký partneri pred tým jasne že neprichádzajú v úvahu. mojmu mužovi verím na 100 percent, ale keď ťa doktorka o niečom presvieča, jasné, že ti to vŕta v hlave. Mužovi som hneď volala, nevyzeralo to, že by klamal. Bol rovnako zaskočený, ako ja

alienka24
25. bře 2010

no já bych to tak tragicky nebrala, tu možnost žes to chytila někde v bazéně nebo koupališti nebo třeba manžel vyloučit nikdo nemůže, takže pokud mu věříš tak se tím netrap 😉

raza
25. bře 2010

ďakujem. písala mi jedna holka, že aj ona to mala a že vernosťou z jej aj partnerovej strany si je istá. tak chudák môj muž, už som ho hneď odsúdila. A potom, že doktori vedia všetko. 😉

raza
25. bře 2010

ešte som sa chcela spýtať: je to dlhodobé ochorenie a s nejakými následkami? napr. problém otehotnieť

alienka24
25. bře 2010

raza...ono fakt není všechno hned tak jak ti řekne doktor takže klid ju? a hlavně se toho zbavte ať jste zdraví 😉

alienka24
25. bře 2010

no dlouhodobé, jak se to veme, měla bys být přeléčena antibiotikami i manžel a pak na kontrolní stěry, někdo ti řekně že se přes to dá otěhotnět v pohodě někdo ti řekně že ne, ale rozhodně je lepší jí nemít 😉 u mě ta urea třeba působila blbě na prostředí v pochvě, ale u mě je toho víc

raza
25. bře 2010

alienka: no, s mužom sme rátali, že keďže po potrate môžem otehotnieť najlepšie najskôr o 5 až 6 mesiacov, ale ako čítam viaceré príspevky, bude to asi trvať o dosť dlhšie. Jasné, že by som teraz neriskovala tehotenstvo. a naozaj moc ďakujem. Pomohlo mi to. 😉

alienka24
25. bře 2010

to jsem ráda, ono není všechno hned jen černobílé jak se na první pohled zdá