Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

slunijani
23. čer 2010

@slunijani my je měli snad max do 5 dnů....
tak doufám, že to tak bude i ted, ptž jedeme po stěrech na dovču a dovolená s půstem...hmmm, blééé 😝

zuztek
23. čer 2010

ahojte, ja idem zajtra na kontrolny ster, buduci tyzden budem mat vysledok, drzte palce 😅

alienka24
23. čer 2010

ahoj holky....držím palce aby jste se té urey brzo zbavily a pak se povede určitě i mimísek, u nás tomu tak bylo 😉 tak hlavně vydržet 😉

zuztek
28. čer 2010

ahojte, tak ster mam negativny, len dufam ze sa ta ureaplazma nikde neschovava a ze som naozaj konecne zdrava 🙂 az sa bojim tomu uverit... drzim vam vsetkym palce, dajte vediet ako pokracujete v liecbe 🙂

jada1
28. čer 2010

Jéééj Zuztek super správička 🙂. Ja idem až o 4 týždne na kontrolu,už teraz tŕpnem, či to bude ok.

zuztek
28. čer 2010

jada, no trpla som ako to dopadne, dufam ze sa mi to uz nikdy nevrati... toto leto bude asi prve kedy do ziadnej vody ani nevkrocim 😀

jada1
28. čer 2010

Neboj, nevráti. 🙂 Pred bazénmi mám už aj ja rešpekt a do žiadneho nevleziem, aj keď plávanie milujem. Ja si zaplávam zásadne už len v mori 🙂

basa22
29. čer 2010

zuztek - ahoj, gratulujem k vylieceniu, chcem sa ta opytat ci ste s partnerom abstinovali az do vysetrenia, ja este uzivam antib., a o dva tyzdne mam ist na kontrolu ☹

raza
29. čer 2010

basa, ak ti môžem povedať svoj názor, so sexom by som počkala až do dobratia ATB. veď tie sa až tak dlho neberú.. 😉 inak, zuztek, gratulujem, ja budem mať výsledky asi o týždeň, už sa neviem dočkať..

zuztek
29. čer 2010

ahojte, ano, abstinovali sme az doteraz, ale myslim si ze staci do dobratia ATB...

som zvedava na vase vysledky, drzim palce aby boli negativne 😉

basa22
30. čer 2010

Ahojte raza a zuztek, urcite budeme abstinovat az do dobratia ant. + 2,3 dni, vzdy to tak bolo a nevyliecila som sa, dufam, ze teraz uz budem negat., este vas poprosim o radu, lekar mi povedal ze mam prist na kontrolu o mesiac, ale vtej dobe budem odcestovana, takze moja otazka: mam ist radsej o nieco skorej al. neskorej na kontrolu? Dakujem

slunijani
30. čer 2010

zuztek, parááááááda, jsem ráda ;)
my jedeme na kontrolu př. čtvrtek, tak doufám, že to bude ok.
Stále abstinujeme....i když už nám to leze na mozek...
raději...uděláme pro mimi vše.
A teď mně holky řekněte...fakt se dá urea chytnout i v bazénu? :O A v moři ne? nejsem z toho chytrá

raza
30. čer 2010

slunijani - urea sa dá na 100% chytiť aj v bazéne. lepšie povedané term. kúpaliskách, výrivkách a tak. ja som si s manželom verná na 100 %, aj keĎ to niekomu bude znieť naivne, tak ja viem, že sme sa nikdy nepodviedli. sme spolu 11 rokov, čiže od 16tich, iného partnera sme nikdy nemali, preto sme si to ani jeden nemohli doniesť z predchádzajúceho vzťahu. všetky výrivky a term. kúpaliská sa mi vždy hnusili, no pár krát som sa nechala prehovoriť a takto to dopadlo. no keď si pozrieš na nete niečo o tejto mrcha chorobe, všade svieti, že je to ,,pohlavná choroba" , ktorá sa prenáša hlavne pohl. stykom, ale nie výlučne. no priznávam, aj keď svojmu mužovi verím, aj tak som s ním na túto tému viedla rozhovor, nedalo mi to, sme len ľudia, a keď mi doktorka povedala, že väčšinou len pohl. stykom, tak aj ja som premýšlala.. a čo sa toho mora týka.. pochybujem, že by sa to v mori dalo chytiť.. aj moja gynda mi povedala, že keď sa vyliečim, more je pre ženy najlepšie, soľ všetko vyštípe a zničí.. čiže tak.

zuztek
30. čer 2010

ahojte 🙂

basa, radsej chod neskor, ja som mala ist na kontrolu asi po 2-3 tyzdnoch po dobrati ATB, ale cakala som este na mrchu, vraj je to idealne po mrche lebo ak by tam urea este niekde bola skryta tak vtedy sa pekne vyplavi a da sa zachytit...

slunijani, v bazene urcite ano, tak ako pise raza aj vo virivkach a termalnych kupaliskach, pretoze urea sa vylucuje mocom... preto to nie je vylucne pohlavne ochorenie... no a more by malo byt bezpecnejsie, nakolko je slane, ja sa budem kupat uz jedine v mori, to viem urcite 🙂

svoba
1. črc 2010

@raza prosím tě, jaký testy a kdo ti dělal po potratu?

raza
6. črc 2010

svoba - no, ja som mojej gynde povedala, že chcem dôvod a ona mi zobrala stery na všetko možné, neviem presne, čo všetko, ale viem, že mykopl., ureapl. a chlam. určite. pozitívne mi vyšla len urea. inak poslala ma aj na infekčné a na štítnu žlazu, aj som tam šla, no po výsledky som si už nešla, pretože v ten deň, ako som tam mala ísť, som šla najskôr po výsledky ku gynde a tá mi povedala o ureaplazme, tak som to ledva s plačom šla domov rozdýchať. Ja sa testom nerozumiem, len som proste gynde povedala, že nech mi porobí všetko možné a pochopila som to tak, že mi porobila na také najčastejšie choroby - príčiny potratu.

No, dnes som si ráno volala po 2 týždňoch po výsledky, viete si predstaviť, aká som asi bola nervózna, a ony mi povedali, že majú nejaký nový prístroj či čo a mám si zavolať až o týždeň. no, človeka by porazilo... ale všetko ostatné mám negatívne - myko, chlam. aj zápal, len na tú ureu si ešte musím počkať..

svoba
6. črc 2010

@raza děkuju! mě gynekolog jen suše řekl, že testovat mě bude až po případnym druhym potratu. tak jsem si to šla vydupat k obvoďačce. pacient sám nic neví. to je k zlosti.

jada1
6. črc 2010

Ahoj Raza, tak silno držím pršteky, aby si to mala už konečne ok. Bude to už dobré, neboj 😉

raza
7. črc 2010

ahoj svoba - nedaj sa odbiť a trvaj si na svojom. všetci si zdravotné poistenie platíme, tak máme nárok aj na takú starostlivosť. no niektorí doktori chcú na nás ušetriť... možno by bolo dobré aj zmeniť doktora...

jada - moc ďakujem, aj ja už dúfam, že to bude ok

jada1
7. črc 2010

Veru tak svoba, ako hovorí raza, ak treba , tak zmeň lekára, ale na vyšetrení trvaj. Nechce sa im do toho, lebo je to drahé. Ja som tiež zmenila lekára, síce som nepotratila, ale už dlhú dobu sa nám nedarí otehotnieť, tak ma nový lekár poposielal na všelijaké vyšetrenia a možno táto urea je toho príčinou.

zuztek
7. črc 2010

ahojte, ja mam opat zapal mocovych ciest, to je na porazenie, nastastie urea je stale negativna, vyzera to tak ze ta liecba mi rozhodila imunitu takze sa vsetko zle na mna lepi 😒

no k tomu vysetreniu, nechapem tych doktorov, ktori po potrate neurobia zakladne vysetrenie na mozne priciny - chlamydie, ureaplasmy a mykoplasmy, ved bezne to gyndosi robia pri preventivke alebo obycajnom zapale...

svoba
7. črc 2010

Je to hrozný. Lékaři šetří na našem zdraví. Zašla jsem si za obvoďačkou a ta řekla, že mi tos nad udělá sama a pošle to do laborky. Jdu tam zítra. I s manželem. Dle výsledků se rozhodnem jak dál.

raza
8. črc 2010

svoba držím päste

svoba
8. črc 2010

dík!
tak obvoďačka mi vzala krev a pošle na testy ureaplazmy. nechápu ... výsledky kvůli dovolený za 14dní.

jada1
8. črc 2010

svoba, ja som mala tiež výsledky neskoro. Z výteru už za týždeň a z krvi až za dva týždne. Sestrička mi povedala, že krv im stále robia tak pozde.

svoba
8. črc 2010

@jada1 : a z krve to lze zjistit i bez stěrů? ona doktorka říkala, že to je kvůli dovolenejm ...

jada1
9. črc 2010

Myslím si, že áno, lebo z krvi zisťujú protilátky, ktoré sa v tele vytvárajú, keď máš chlamýdie alebo mykoplazmy. Z krvi sa dá zistiť, aj ak si ich niekedy prekonala. Zisťujú sa tam nejaké hodnity Iga, Igg, Igm. Ak sa preliečiš, Iga by malo klesať, ale Igg zostáva roky bez zmeny, to je tam zakódované, že si ich raz prekonala (takto som to vyčítala na internete).Popýtaj sa svojej lekárky, alebo si pokukaj na internete.

svoba
10. črc 2010

@jada1 děkuju za info!

raza
12. črc 2010

Ach jaj, ľudia moji, mňa asi porazí. tak som si opäť volala o výsledky - 3 týždne od odobratia steru ( pred týždňom ma odpísali, že ešte nie sú), no a bolo mi povedané, že softvér majú ešte stále pokazený a nech zavolám až v auguste, pretože teraz budú dovolenky. čo im to všetkým preskočilo? ja predsa potrebujem vedieť, či sme s mužom v poriadku, či už sa môžem kúpať aspoň v svojom malom bazéniku, či môžme mať bábo a či už môžem prestať rozmýšľať nad tou hnusnou pliagou.. !!!!!!! ako keby tie moje stery nemohli poslať niekam inam!! no to som sestričke do telefónu nepovedala, bola som totiž mierne v šoku a nemala som slov. tak som len pozdravila a zložila... Ženy, koľko trvajú výsledky vám????

svoba
12. črc 2010

Nám kvůli dovolený dali 14dní až 3týdny.