Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

maximka33
28. bře 2012

@magnolie123 za pár týdnů mi budou dělat krevní testy, tak předpokládám, že otestují i toto a doufám, že tam už nic nebude.

magnolie123
28. bře 2012

@maximka33 ahoj, tak to si ma neskutočne potešila, no neskutočné, gratujlujem !a nemáš žiadné problémy v tehotenstve?ja si tiež myslím, že ženy s ureaplaznou zbytočne plašia, pretože v čechách to neliečia a keď žena nemá problemy, nejak to už nerieším po jednej neúspešnej liečbe.....som čitala , že pri ureaplazme, hlien môže zabíjať spermie, som si na skúšku kúpila ten conceive gel, ktorý je jediný gél, ktorý ma najlepšie podmienky pre spermie, tak uvidím :D...hlavne sa musím ukludniť :D, ešte raz gratulujem a strašne si ma pozitívne naladila

magnolie123
28. bře 2012

@maximka33 aha, teraz som pochopila, ty si vlastne otehotnela pred liečbou ureaplazmy, takže môže byť vyliečena , nemusí, pochopila som to, no som zvedavá, ako ti vyjdú krvné testy, hlavne, že sa ti to podarilo prirodzene, myslíš, že u teba bol teda problém psychika?pekný dník

maximka33
28. bře 2012

@magnolie123 taky jsem moc zvědavá. rozhodně teď žádný výtok nemám. zítra jdu k mudr., tak uvidíme,co dál.

magnolie123
28. bře 2012

@maximka33 no som veľmi zvedavá, ako dopadneš a nemala si iné potiaže predtým, čo by mohla byť príčina , že si skôr neotehotnela, ja nemám nikdy žiadne problémy, žiadne zápaly, pravidelný menzes mám po vysadení antikoncepcie , ovulácia je, tak snažíme sa nejaký ten mesiac, stále nič, možno príčina nie je ta ureaplasme , ale neustály stres a čakanie že či už teraz ........ 😖

maximka33
28. bře 2012

@magnolie123 kromě tohoto nepřišli na nic.. a co partner? u nás k vyšetření nedošlo, ale po dvou těhot. je jasné, že to bude mít v pohodě. ta psychika hraje velkou roli. dvakrát jsem otěhotněla, ani nevím jak. a teď to nešlo. až když přede mnou byla vidina pomoci - IUI, tak to šlo samo. je prima se orientovat na něco jiného - práci, zahrádku, hobby. ne vždy to ale jde.

maximka33
28. bře 2012

@magnolie123 a jak dlouho se snažíte?

magnolie123
28. bře 2012

@maximka33 no snažíme sa cca 4 mesiace , priatel je mladsi, ma 25 rokov, ja mám 32, jemu ureaplazma vysla negativna a lutujem ze mu nedali antibiotika , kedze zevraj chlapi to mozu mat hlbsie, len ja som mala antibiotika a vytera mi vysiel pozivitny opat....nechcem ho uz stresovat ja s tymto, preto cakam co bude a dufam, ze ten gel by mohol pomoct k tomu ....ale myslim ,ze je to psychika, ja sa to stale sustredujem , nedokazem uz myslie na nic ine.......

maximka33
28. bře 2012

@magnolie123 teda, tak nám to předepsala oběma. už jsem to asi měla dřív... ale neházej flintu do žita, 4 měsíce jsou ještě krátká doba.

sariky
28. bře 2012

@magnolie123 psala jsem ti do "soukrome" posty.... ja mam take ureaplazmata a otehotnela jsem a ver tomu, ze 4 mesice snazeni jsou fakt hodne kratka doba. obecne se rika, ze se ma par snazit minimalne rok.... je to hodne o psychice. tak se zkus zabyvat i necim jinym nez myslenkou na miminko a ono to pujde, uvidis 😉 hodne stesti

magnolie123
28. bře 2012

strašne si ma potešila, napísala som ti sukromnu postu, krásny dnik, drzim prsteky

zuzanka9999
14. dub 2012

ahojte dievčatá chcem sa opýtaťtohladom ureaplasmy, mne to nasli moj manzel ju nema snazime sa skoro rok o babatko. dali mi antibiotika doxybene na 15 dni, a az 5 tyzdnov po ich dobrati mam prist na kontrolu. Je toto normalne tak dlho po dobrati??? pretoze tuzime po babatko tak nemozeme sa teraz dva mesiace snazit. dost to zle znasam i ja i partner, nakolko nam gynekolog povedal ze nesmieme otehotniet pokial to nemam preliecene bo ma potom ak by som otehotnela nemohli liecit. Dakujem za skoru odpoved.

maximka33
14. dub 2012

@zuzanka9999 to je zajímavé, mně o žádné pauze neříkali, brali jsme to 10 dní. a zatím nebyla ani kontrola. no a i s tím jsem otěhotněla..

pempusik
14. dub 2012

@zuzanka9999 u nas sa urea objavila tak isto iba u mna, mm bol negativny. doxybene sme brali obaja pocas 10 dni, po troch tyzdnoch od dobratia poslednej tabletky som bola znova na vytery a vsetko uz bolo negativne. Ale sexualnuzdrzanlivost sme dodrziavali statocne 🙂

zuzanka9999
15. dub 2012

@maximka33 aha a s tym si aj otehotnela??? moze to ublizit nejakym sposobom babatku???bo na mna sa tak pozreli ked som sa pytala ci mozeme otehotniet akoby som bola vrah

zuzanka9999
15. dub 2012

@pempusik aha lebo mojmu partnerovi nedali lieky nakolko to nemal dali to iba mne. :(( bo ja som z toho dost nestastna ze musim tak dlho cakat, pretoze sa chceme snazit o miminko a kvoli tomuto vraj nesmieme. neviem ci to mame risknut a pokusit sa alebo cakat este tri tyzdne kym ma objednaju potom tyzden na vysledky ten ma posle k mojej doktorke tm zasa kym sa objednam a potom dalsich 10 dni na vysledky.tak bude jun. leb mna gynekolog poslal k dermatovenerologovi, ten urobil mojmu mm vytery a najprv idem k nemu a potom naspat k mojej gynegologicke:((((

pempusik
15. dub 2012

@zuzanka9999 ja by som urcite pockala. mne sa to tak isto zdalo, ze je to nekonecny cas. Manzel zacal brat atb (len tak preventivne, predpisal mu ich urolog) v novembri, mal ich na cely mesiac. V case, ked ich uz doberal, mi zistili ureu, predpisal lieky pre mna a manzel si ich isiel dat predpisat k obvodnej. Po troch tyzdnoch som sla na kontrolu a uz bolo vsetko ok. Ale to uz bol koniec januara. Snazilkovat sme opat zacali az vo februari.
Je lepsie radsej nemat sexik. Lekar sice povolil,z e mozeme mat chraneny, ale tie pliagy sa rozsiruju najlepsie pri mechanickom pricineni.
Neboj, vsetko bude v poriadku, hlavne sa netreba ponahlat 🙂

malinka_02
2. kvě 2012

Ahoj holky, tak já mám ureoplasmata zatím negativní, ale v listopadu mi rozšiřovali cevkami močovou trubici, celou dobu pokoj a dnes mi na kontrole řekli že se zase zužila a protože plánujeme IVF na červenec tak mi doporučuje operativní rozšíření močové trubice. Prý by mi to nemohla v těhotenství roztahovat a potrápilo by mě to. Měla jste některá podobný problém?

sylvilka
10. kvě 2012

@zuzanka9999 Mne doktor povedal, ze na kontrolu treba prist o 2 mesiace, lebo dovtedy sa mozu zvysku ureo este objavovat v tele. dolezite je, aby sa uplne vyplavili a az potom robit kontrolny test.

sylvilka
10. kvě 2012

@zuzanka9999 treba urobit vyter aj partnerovi. vzdy sa musi liecit aj partner. nam predpisal lekar teraz subamed 2 krabicky.

sylvilka
10. kvě 2012

@magnolie123 mne lekari povedali, ze partneri obaja vzdy musia brat lieky. aj ked vysledky su len u jedneho pozitivne. napr. mne teraz vysli vysledky negativne, manzelovi pozitivne. ale lieky beriem aj ja. lebo to mozem mat priamo v maternici /kde to nevedia bez laparoskopie zistit/ a vyter robia len z krcku maternice.
v kazdom pripade som uz 3x potratila, takze nic neriskujem, pocuvam lekarov a liecime sa obaja. a obaja pojdeme o 2 mesiace na kontrolne vysetrenie.

sylvilka
10. kvě 2012

@veonka ja som bola na vysetreni s manzelom u dermatovenerologa. Mudr. halogoveca v Kosiciach. odporucam.

magnolie123
11. kvě 2012

@sylvilka a mozem sa ta spytat, ake mas antibiotika a na kolko?

magnolie123
11. kvě 2012

@zuzanka9999 mne tiez vysli pozitivne, priatelovi negativne, len nechapem preco aj jemu nedali antibiotika, mali sme aj pri negativnom vytere u neho jest obaja....samozrejme, ze ja som dobrala a vyterz opat pozitivny :/

sylvilka
12. kvě 2012

Sumamed 500g. 2 krabicky po 3 tabletky s 5 dnovou prestavkou.

sylvilka
12. kvě 2012

a ten ucinok antibiotik posilnujem uzivanim MUMIA a rakytnikoveho oleja. aby som mala istotu, ze to zaberie. ale na kontrolu az po 2 mesiacoch, tak az potom budem vediet, ci sa manzel vyliecil.

sladkaren
13. kvě 2012

Ahoj holky ;) i já přidám svojí zkušenost s ureoplasmou :( cca 6 měsícu do mě doktor valil zbytečně hormony clostylbeghyt na ovulaci,mysleli si,že je problém,že nemám ovu a proto se nedaří otěhotnět...během 6 měsícu jsem skončila 3 krát na gynekologickém příjmu pro silné bolesti,pokaždé po kapačce bolesti ustoupily a šla jsem domu.Před měsícem mi zjistili pozitivní Ureu,tak jsme s přítelem baštili Doxybene 200 po dobu 20 dnu,zítra dobíráme 🙂 jsem zvědavá,mám jít příští týden na kontrolní stěry,tak doufám,že je mrcha pryč a my se budeme moc dál snažít a brzy se zadaři 🙂 Čeká mě teď ještě laparka,mám z jí strach,ale doufám,že mi pomůže...

11tina
14. kvě 2012

Ahojte. Akurat si citam nieco o tejto ureaplazme, dnes mi volala sestricka a na zaklade vysledkov mi zistili tuto bakteriu :( je to hrozne, jeden napise, ze je to pohlavne prenosna choroba, druhy zase ze nie je.... Vraj je to bakteria, ktora sa nevyskytuje tak casto, ale vidim, ze nas tu je bohuzial dost ☹ poslu mi teda recept a budeme sa musiet liecit obaja s manzelom ☹ snazime sa o babatko uz rok, boli sme uz aj na konzultaciach a teraz to vyzera, ze to bude este na velmi dlho ☹ Takze vobec sa neodporuca sex pri tejto chorobe? Niekde som este citala, ze tato bakteria moze zabijat aj spermie? Ide o to, ze manzel ma azoospermiu, tak teraz rozmyslam, ci to nemoze byt aj tym?

pempusik
14. kvě 2012

@11tina najlepsie by bolo nemat vobec sexik. ja som si to nevedela predstavit, ale nakoniec sme to zvladli 🙂. A co sa tyka manzelovho spermiogramu, urcite to ma na to vplyv.

11tina
14. kvě 2012

@pempusik no budeme to musiet zvladnut ked to je pre zdravie oboch... tak hadam sa to teda prelieci a potom sa aj manzelovi upravi spermiogram 🙂 ako dlho si sa liecila ty? sama, alebo sa preliecoval aj partner?