Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

hastr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terinda
23. bře 2015

@hastr to by mě zajímalo, kam tuhle svoji reklamu ještě nacpeš 🙄 😠

nikitta5153
5. zář 2015

Dobrý deň. Cecelia by som sa opýtat zistili nam s priatelom chalmidie v začiatočom štádiu tažke vraj nič vážne. Mame nasadenu liečbu na tri týždne. Každý ťýžden 3 tabletky. Ked som sa pýtala gynekologia na pohlavný styk povedal že je lepšie vynechať ale ked budeme mať chránený nič sa nestane. Chcem vediet ake mate skusenosti vy v sexe počas liečby a či ho odporúčate. Samozrejme nemam prolem vydrža s priateľom len ma to zaujíma. Dakujem

andrevo
6. zář 2015

Ahoj, měla jsem ureu - zjištěná gynekologem a i od gynekologa léčena. Základem je aby jak ty tak i tvůj partner (nejsem si jistá zda jsi o něm psala) dostal antb. Při této nemoci musíte být léčeni oba. Nesmí v době léčby mezi vámi proběhnout nechráněný sex. Antb. jsme brali asi dva měsíce, manža pak ještě od urologa nějaké léky na zastibilizování. Když mi pak na gyndě dělali testy po několika měsících tak byla negativní. Otěhotnět se nám nepodařilo, ale ne díky uree, ale díky mé špatné imunologii takže si myslím, že při uree není problém otěhotnět, problém je se jí zbavit. Já měla štěstí, že pomohli jedny antb.

annaterezie
9. kvě 2016

Ahojky, je tady někdo, kdo aktuálně řeší ,že má ureaplasmu ? Mě byla dnes sdělena diagnóza ze stěru. Čekají nás 3 týdny atb a pak od dobrání za měsíc stěry. Kdo jste to již měl musí to být až za měsíc od dobrání ?

andrevo
9. kvě 2016

@annaterezie mě dělali dokonce stěry znovu po doléčení až za 3 měsíce, jelikož takhle brzy je možné, že tam ještě bude pozůstatek.

lucik206
14. kvě 2016

ahojte baby.Tak my sa s priatelom tiež snažíme už vyše roka o bábatko ale nedarí sa nám.Z krvi mi bola zistená ureaplazma a mykoplazma tak sme dostali antibiotiká doxybene na 21 dní a hned po doužívaní som objednaná na laparoskopiu vaječníkov.Pevne dúfam že mi to pomôže a podarí sa mi otehotniet 🙂

annaterezie
16. kvě 2016

Lucik206: no já se hrozně bojím,když to všude čtu,aby ty jedny atb. zabrala ☹

maky1111
10. čer 2016

Ahoj,taky mi ted byla zjištěna ureaplazma po nechráněným styku:(

maky1111
10. čer 2016

Jsem zoufalá. Budu ráda,pokud je tu někdo kdo to taky sdílí 🤐

annaterezie
14. čer 2016

@maky1111 : já momentálně čekám do konce měsíce na kontrolní stěry, zda to pomohlo ty atb.,ale šíleně se bojim. Ty už jsi po atb. ?

lucik206
16. čer 2016

my sme užívali atb. 21 dní a pýtala som sa doktorky či netreba kontrolný test či to pomohlo a povedala že netreba lebo že atb.velmi dobre zaberajú.tak dúfam že má pravdu 🙂 už som absolvovala aj tu laparku 🙂

annaterezie
21. čer 2016

@lucik206 : aha, všude píšou ,že se kontrolní stěry dělají a bohužel nejsou vždy pozitivní. Já byla na vyšetření močového měchýře a bohužel je tam i nález, ale doktor úžasnej, nemám atb. ,ale léčba bude na dlouho,ale můžu při to otěhotnět. Po pravdě nevim ,zda pokud vyjde urea pozitvně půjdu do atb. a nebo jestli to nezkusim otěhotnět a uvidíme. Všude píšou jak to má 50 -80 procent populace. No uvidíme.
A jak dopadla laparka ?

maky1111
21. čer 2016

Ahoj.. já brala doxycyklin,ale problémy mám stále ☹ Ale já to mám i systémově,že mi bolí klouby,tak je možné,že tam mám ještě něco k tomu ☹ Jsem z toho neštastná, příští týden venerologie. Projevuje se mi to svěděním konečníku, bolestma kloubů a celkově unavenym stavem. To jsem dopadla..

annaterezie
21. čer 2016

@maky1111 : Jé tak snad příjdou na to,co to je. Podle popisu to klidně vypadá i na klíště.
Mě třeba na tý urologii překvapil rozborem moči, že ta klasická bylo O.K. ,ale nějak to prý nechali 3 dny a potom dělali znovu nějaký testy a už jim tam něco vylezlo. A rovnou u toho byli vypsané léky,které by na to zabrali a které ne, protože jsem na ně rezistentní. Jsem opravdu koukala.

rejni
30. čer 2016

Ahoj holky. Našli mi po 1,5 roce snažení o mimi ureauplasmu.. Už mám za sebou týden atb.chlap bere taky..dnes jsem byla na hysteroskopii a vše ok. Překvapil mě Dr když jsem se ho ptala na kontrolní stěry a pohlavní styk teď když berem ještě atb a řekl, že klidně mužem a stěry nejsou nutné, že atb zaberou.. Neměli jsme ani jeden žáden příznak ureaplasmy.. Strašně doufám, že nám to mimi nešlo kvůli ní..

lucik206
30. čer 2016

@annaterezie ahoj 🙂 laparka dopadla celkom dobre.Lavý vaječník je upchaný ale pravý je priechodný tak aspon máme polovičnu šancu na uspech 🙂

kratka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
annaterezie
14. črc 2016

Ahojky holky, tak já jsem byla na kontrolních stěrech a už tam ta potvora není 🙂 Tak snad se nevrátí.

Reni: tak s tím stykem je to divný, to se neuzdravíte dokud se nezaléčíte a nezabere to.

rejni
2. zář 2016

Ahoj holky 🙂 druhý cyklus po zaléčení ureaplasmy se nám po 1,5 roce snažení zadařilo // 🙂 přešla jsem zase ke svému Dr a řekla mu to, že asi to nám pomohlo a on mi jen řekl, že urea je běžnou součástí prostředí pochvy.. Tak se v tom vyznejte.. 🙂 že by nám pomohlo hysteroskopie? Nic nenašli.. Co doktor to názor..

mokus113
5. zář 2016

@rejni ahoj mozem sa prosim ta opytat ake ATB ste brali?a mali ste styk aj pocas uzivania a snazili ste sa hned aj po dobrati? My sme brali tiez doxyhexal 200, 20 dní po jednej tablete, poslednu som si dala v posledný deň MS. Teraz však neviem či sa môžeme už teraz snažiť alebo či mame pockat este jeden cyklus. Nakoľko doki mi povedal prvykrat, ze pockat jeden cyklus a teraz do telefonu ze sa mozeme. =S

rejni
5. zář 2016

@mokus113 ahoj, my měli Doxybene 100 na 20 dní. V tom šoku poprvé jsem se ho na styk nezeptala ani on neřekl, ale něco jsem nečetla tak zatím jsme spolu nespali..po týdnu užívání mě čekala hysteroskopie a po ní nám říkal výsledek a ať doberem atb a že se můžeme po skončení špinění po hysteroskopii snažit..a ptala jsem se jestli nevadí že ještě nemáme dobrané atb, zda se ta bakterie vyléčí a on, že nevadí..no holky tady psali i něco jiného, nevím jestli co doktor to názor..Ten doktor v CAR a pak následně můj gynekolog mi řekli, že urea není to proč nám to nešlo.. Tak jsme spolu spali po 14ti dnech užívání atb, po pozitivním ovu testu..a další styk jsme měli asi za 4-5 dnů, kdy už jsme měli skoro dobrané atb.. Na kontrolní testy už jsem nebyla. Takže my se snažili už hned ale povedlo se až ten druhý cyklus..🙂 a jak dlouho se snažíte?

shafrah
13. zář 2016

Ahoj holky, nejste tu některá z Ostravy? Ureaplasma mi byla zjištěna už v roce 2012, tehdy neúspěšně přeléčeno antibiotiky. Pak jsem se přestěhovala do Ovy a už to neřešila. Nyní se snažíme o miminko, ale zatím neúspěšně. Gynekoložka dělala stěry, urea ta prý je jako běžná součást mikroflory, takže není prý důvod ji léčit. Ale nějak jsem přesvědčená, že se nám nedaří skrz ni. Nevím, kam si zajít, aby nám napsali léčbu a zbavili nás jí... :-/

rejni
13. zář 2016

@shafrah Ahoj 🙂 můj Dr mi tvrdil to stejné(že je běžná součást prostředí) když jsem k němu přišla těhu a řekla, že jsme si přeléčili ureaplasmu v car..našli mi jí při stěrech před hysteroskopii..musela se přeléčit hlavně kvůli zákroku..Dr v car taky uvedl, že to není to proč nám to 1,5r nejde..Pak jedině, že by mi pomohla hysteroskopie, ale nic nenašli.. Věřím, že nám pomohlo přeléčit ureauplasmu.. Při PCT mi nějaké spermie našli ale málo a málo pohyblivé..přitom chlap spermio ukázkové hodnoty nad průměr.. Pak jedině navštívit CAR.. Trvat na stěrech..záleží jaký bude jejich postup. Já jsem z Třince a byli jsme v car ve Frýdku 🙂

shafrah
13. zář 2016

@rejni My to zatím zkoušíme, řekněme od dubna... mám potíže i s mimomenstruačním špiněním a krvácením... všechno by to mohla způsobovat ta ureaplasma (podle toho, co jsem si četla)... do CARu se mi zatím nechce, když to není ještě tak dlouhá doba... spíš jsem si říkala, jestli to raději neřešit s urologem (tam mi ji i před těmi čtyřmi lety zjistili, ale léčila jsem se v Brně)...

rejni
14. zář 2016

@shafrah ano, určitě dobrý nápad s urologem 😊 to mě hned nenapadlo..

luckaluckalu
26. pro 2016

Ahoj holky, ja mam problémy už cca 5 let, ale nikdy mi nevzali ani stěr na uroplazmu☹, jen mi vždycky tvrdili jak mám kvasinky a streptococa agalactiae, a na tyto dve potvory jsem dřív brala ATB, co mi gynekolog psal, ale problémy nezmizely, pak jsem přešla na alernativu - homeopatie, čaje, diety, takže jsem skoro nic dlouho nejedla a byla neštastná z toho že, dělám všechno možné a problémy mám pořád. Ani to nepomohlo, poté jsem absolvovala diagnostiku zatížení parazity v Praze v Zappercentru a tam přístroj naměřil největší zatížení Mycoplazmou, to jsem o ní slyšela poprvé, pak si sedla i internetu a čelta příznaky - vytok bíložlutý, zapáchající, nateklá oblast, zduřela, pálení při močení, svědění a neustálý diskomfort v urogenitální oblasti - to je přesně ono...V Zappercentru mi tvrdili, že po pár terapiích (posílání el. proudu do mého těla na frekvencích, na kterých mycoplazma žije, že se zničí a bude po problémech), to jsem absolovala, ale bohužel problémy jsou stále. Zkusila jsem jít k dalšímu gynekologovi a řekla mu že mi stroj naměřil mycoplazmu, gynekolog řekl, že to je dost možné, že problémy dělá ona, a že na ní tedy vezme speciální stěr, mimoto vzal stěr ještě na streptokoka a kvasinky. Výsledek stěru je, že mam uroplazmu, kvasinky a streptokoka už ne, tak jsem ráda, že jsem je zničila sama drilem a bez ATB, ale z té uroplazmy jsem dost rozčarovaná, je opravdu nehoráznost od doktorů, že se nikdo neobtěžoval mi vzít na to stěr už dávno! Je velice neuspokojivé zjistit po 5 letech co vás opravdu trápí! Na druhou stranu, jsem rada, kdyby nebylo toho Zappercentra, nevím asi pravdu dodnes...na gynde mi dal doktor ATB, ale je to ofloxin 200 na 5 dní a všude tady čtu, že vy ste měly atb na mnohem déle. Jsem už zoufalá, abych se toho vůbec zbavila. Mám totiž dojem, že ofloxin 200 už mi kdysy gynekologové jiní taky cpaly a to na kvasinky a streptococa, a nyní vím, že už tenkrat jsem měla uroplazmu, a stejně me to nepřešlo..Ráda bych měla rodinu a bojím se, že výtok a neustálé projevy budu mít i nadále☹Jinak všem držím palce, abychom to zvládly!!!!🙂

kotatko77
25. led 2017

Ureaplazmu mám i já. Zjištěno teď. Mám ji jen v IGA a IGG. A co mi způsobuje? Neuroproblémy, ložiska na mozku, bolesti rukou nohou, brnění končetin.....a jak jsem na ní přišla. díky tomuhle. A příznak, kterého jsem si nevšimla. Již dvanáct let 1-2x do roka zánět močáku. COž má každá druhá a chudák netuší, že za tím stojí ureplazma. A ta když se neléčí správně, tak v tělě spí a pak napadne nervy a klouby. Normální doktor neléčí, hodnoty jsou jen IGG a IGA, tedy prodělaná infekce a já málem na vozíku. Já se léčím 6 měsíců kombinací atb a to v jednom kuse, tedy beru 3 atb najednou v kuse 6 měsíců a paní ureaplazma se dokonce zhoršila, takže přidám ještě byliny. Brnění již mizí, takže pokrok vidět je. bOLEST KONČETIN TAKY. Takže opravdu nechápu, léčbu na 5 dní atd.....Měla jsem i slabě boreliozu v IGG, tak po atb zmizela i s IGG. Ale ureplazma vypadá, že jediná stojí za mými neuro problémy a zničit ji, je velice těžké. Pro normální doktory je jen chronická prodělaná. Jedině Klubal mi léčí jí a díky němu už nemám bolesti jaké jsem měla. Což je ostuda českého zdravotnictví>

petulina66
20. kvě 2017

Ahojky, bohužel i k nám přišel nezvaný host v podobě ureaplasmy, zjistili mi ji z moči, následně jsem šla na stěry /cervix/, aby se to potvrdilo, tam mi ale místo ureaplasmy našli gardenellu, přítelovi jen gardenellu v malém množství, na které atb nedostal, jen já. Nechápu to. Brzy mám jít na kontrolní test ale stále se bojím, že tam ta urea a gardenella je, mám žluté výtoky i po dobrání atb :( je to hrozné, doufám, že testy budou ok a budeme mít jednou zdravé dítě. Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového budu muset řešit :// Vidím, že tu máte také problémy tohoto typu, tak hodně štěstí všem ;)

arylen
27. črc 2017

Ahoj, tak i já bohužel bojuji s tímhle svinstvem a rovnou mám na vás dotaz.. tři měsíce mě trápí strašné pálení a řezání v močové trubici po močení, oteklý a zarudlý zevní genitál, ani se dole nemůžu dotknout aniž by mě to bolelo, sex nemožný.. praktická dr. i gynekoložka mě zavalily postupně různými antibiotiky na záněty močových cest, čípky na vaginální zánět a na mykózu, aniž by kdokoli udělal jakýkoli stěr nebo testy, ale nic z toho nepomohlo, potom kultivace moči čistá a gyn. že už dole nic nevidí (ani ten otok a zarudnutí??) a že to mám nejspíš v hlavě .. vydupala jsem si tedy testy u urologa, ten mne rovnou poslal na venerologii na komplexní vyšetření a ejhle, ureaplasma. Byl mi předepsán minulý týden Doxyhexal 200 1x denně na 20 dní, s tím, že první den si vezmu tabletu ještě večer (takže vlastně tři první tablety byly po 12 hodinách). Chvíli mi to přineslo úlevu, močení bez pálení i jsem se cítila celkově lépe, začala jsem juchat že konečně vím co mi je a že se toho zbavím, ale po prvotní radosti se pálení a bolest vrátily, chvílemi snad ještě hůř než předtím, a to dnes mám brát už osmou tabletu. Měl jste to někdo taky tak? Napadla mě Herxheimova reakce, psala jsem dotaz na poradnu ulekare.cz a tam mi doktorka napsala, že to herx nemůže být, ale že neví, proč je mi hůř, a že je prý vůbec diskutabilní, zda to u mě léčit, že pokud mám takový obtíže tak teda asi jo a že mám vyčkat do konce léčby.. takže odpověď k ničemu. Jsem z toho zoufalá, pořád se utěšuju, že to je jen reakce těch bakterií na léčbu a že to přejde, ale začínám se bát, že se toho nezbavím a nejradši bych všechny ty doktory, co tvrdí, že vlastně přece o nic nejde, odpálila na měsíc, co mě to pálí tak prakticky nemůžu existovat, v práci trpím, nikam nechodím a doma jen spím, abych to zaspala