Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

jvo
6. srp 2008

ano som je tam jeden lekar velmi mily o sestrickach ani nehovorim 🙂 teraz ako som tam zacala chodit na inekcie tak ma ukludnuju ze vsetko bude ok su proste zlate (oni robia aj na recepcii ) a mam kratky protokol a stimulujem s merional, cetrotide, choragon teda zatial mi pichaju merional a tie dalsie dva zatial neviem na co budu 😀 😀

gregy
6. srp 2008

držím palce a dík za info

jvo
6. srp 2008

dakujem aj ja tebe 😉

dasa24
6. srp 2008

ahoj holky,
že jsem Vám vpadla do diskuzi.
Na ueraplasma jsme se léčili 2xdenně Doxybene na 10 dní.
Na kontrolní stěry jsem musela,vše ok ale dr. mě ujištoval že to bude stejně dobré, když se nasadili vhodné antb.
Podle jiných diskuzí, někdo šel na kontrolu někdo ne

gregy
6. srp 2008

dasa dík no ved to jeden lekár povie že nie je potrebné a druhý si to vyžaduje ... ja si to pre pokoj mojej duše vyžiadam, dúfam že Dr. nebude veľmi proti

matelko1
6. srp 2008

dasa24 uz len pre tvoju potrebu by si si mohla ist na kontrolu,ci si sa z tej urey dostala,alebo nie.ja som si dala urobit specialne DNA testy na ureu a som spokojna,lebo som vyliecena.Doktor by nemal byt proti ak si chces ty vyziadat.

dasa24
6. srp 2008

gregy to určitě, taky bych si vyžádala kontrolu, kdybych na kontrolu nemusela.

Matelko já jsem na kontrolních stěrech byla 😉 🙂

gregy
6. srp 2008

OK tak si ich radšej aj priplatím ak by s tým mal problém ... ale urobiť si ich dám na 100 %

egyptanka
6. srp 2008

babule ja som tiez mala Ureu, asi bola usadena dlho, lebo sa nam nepodarilo mimco, potom na to dosli, liecili sme sa ATB a po vylieceni sme splodili na prvy sup.

vavenka
12. srp 2008

Egyptanka gratulujem 🙂
Ja dnes zacinam s Doxybene, mame to aj s polovickou na 10 dni, mimochodom mam za sebou 2 potraty a tieto hnusne potvory boli pravdepodobna pricina ☹

sonka.77
6. zář 2008

Ahoj holky, jdu se přidat se svým příběhem o ureaplazma, zatím s otevřeným koncem. Rok se snažíme o mimčo a teď v srpnu mi zjistili Ureaplasmu. Právě teď beru ATB - Doxycyclin na 20 dní, partner totéž. Na kontrolní stěry jdu jen já, koncem září. Tak mi držte palce, ať je ta potvora pryč.
Všem těhulkám gratuluji!

ismail
7. zář 2008

ahoj holky, muzu se k vam pridat? jsem po jednom zamlkem potratu(mimi tam ani nebylo jen se vyvijel gestacni vacek) a zjistili mi ureoplazmu, myslite si, ze to byla pricina?na tuhle otazku mi zadny doktor jasne neodpovedel, pry ma ureoplazmu kazdy druh. Dostali jsme oba antibiotika sumamed na tri dny a pry se uz kontrolni stery nedelaji, coz se mi nezda, lecim se v Caru a tohle mi rekli tam.
vavenko: cetla jsem, ze mas za sebou dva potraty, to je mi lito, muzu se zeptat v jakem to bylo tydnu a jestli slo o zamlky nebo spontanni?

vavenka
10. zář 2008

Ismail ahoj,
prvy bol zamlknuty, prestalo nam bit srdiecko, ten druhy tazko povedat co to bolo, ale tak ci tak som bola potom na cisteni.
Akurat zajtra budem mat vysledky z kontrolneho sterupo atb, tak som zvedava ci som sa toho zbavila. Lekarka mi vravela ze teoreticky aj ureaplazma to mohla sposobit ale taktiez vravela ze skor sa priklana k niecomu inemu, hormony mam v poriadku, takze este budu vysetrenia krvi - zrazanlivost, sitina zlaza a genetika a potom sa uvidi.
Aj polovicka by mala ist na spermiogram.
Drzim palce

mici11
10. zář 2008

Toto som nasla na nete, odpoveda tam jeden doktor, tak som to skopirovala: Ochorenia na ureaplazma urealyticum a mycoplasma hominis nie sú v pravom slova zmysle pohlavné choroby - sú to tzv STD – ochorena prenášané prevažne pohlavným stykom – sexually transmitted diseases. Po liečbe sa robia kontrolné kultivačné vyšetrenia a ak sú negatívne, tak ste vyliečená. My v našom centre pred umelým oplodnením robíme vyšetrenie i u partnera, aby nedošlo k reinfekcii.

Tiez sa prave liecim antibiotikami, ale vraj priatel sa nemusi. Tak neviem...

mici11
10. zář 2008

V dalsej poradni som nasla aj toto:

Ureaplazmy sú zaradené medzi pohlavne prenosné infekcie, ale nie výlučne. Môžu sa podávať nielen pohlavným stykom, ale aj vo verejných zariadeniach (bazénoch) a tiež môžu žiť v pošve zdravej ženy bez toho, že by spôsobovali problémy. Pacientky, ktoré majú pozitívne ureaplazmy, sú liečené iba v prípade, že majú ťažkosti - napr. výtok, časté zápaly močového mechúra, zápal kanálu krčka maternice. U mužov môžu okrem zápalových ťažkostí spôsobovať spomaľovanie pohybu spermií a tým negatívne ovplyvňovať plodnosť.

ismail
15. zář 2008

ahoj holky
vavenko: a tys mela zamlkly potrat Jeden? ja ano a kdyz je "jen" jeden doktori se vysetreni vyhybaji, pry se to stava, takze nevim, jestli to zpusobila ureoplazma. Kazdopadne na konci zari jdu na kontrolu do Caru a vyzadam si kontrolni ster, abych vedela, jestli je pryc.

mirabela
17. zář 2008

Ahoj holky, nám dneska taky potvrdili ureaplasmata. Hned nám zakázali se snažilkovat 😢 Snažíme se 9 měsíců, pořád nic (už jsem z toho na nervy) a teď tohle. V pátek mám mít ovulku, ach jo ☹ Doufám, že se to co nejrychleji vyléčí.
Doktoři si nás už dneska začali přehazovat jako horký brambor, manželovi dělali testy na kožním a řekli mu, že léčit ho budou na urologii. Moje parktická doktorka mě poslala na gynekologii, ta mě zas poslala na urologii. No hrůza ☹
Tak nám držte palce.

dasa24
17. zář 2008

ahoj Mirabel,

to je mi líto, Prosím tě jak ti to teda zjistili ? U obvodního lékaře?
Gynek. tě vůbec nemuseli posílat na urologii, to nechápu pročc, vždyt se to léčí i na gynekologii.

Ureaplasma ti klidně mohla bránit v tom aby jsi otěhotnila 😉

matelko1
17. zář 2008

ahojte baby.ureaplazma sposobuje neplodnost.Lieci sa antibiotikami,ktore predpise gynekolog a uzivaju ich obaja partneri.nechapem preco ma ist manzel na urologiu.ved tam pojde na kontrolu,na vyter ci zabrali lieky.
u mna bola tiez zistena urea a nastastie som z toho von,som vyliecena.brala som lieky ciphin 500 a brala som ich dokopy 10 dni aj manzel.

dasa24
17. zář 2008

ahoj matelko,

přesně tak, zjistili mě ji a manžel na kontrolu nemusel, jen jsme dostali ant. DOXYBENE na 10 dní. Počkala jsem 14 dní po dobrání, měli jsme se sex a pak jsem šla na kontrolu jen já 😀 a vše v porádku

matelko1
17. zář 2008

dasa24 moj manzel musel ist na vyter k urologovi.vsetko je v poriadku a tiez sme mali medzi tym sex a aj vysledky dobre 😅

vavenka
18. zář 2008

Tak ja hlasim, som negativna 🙂
Taky isty postup ako Dasa - dostali sme obaja Doxybene na 10 dni - pocas toho bez sexu a dalsie 2 tyzdne sex jedine s ochranou, potom som bola na kontrolny ster - iba ja - partner nemusel a je to negativne.....
Tiez som sa vytrapila takze verim ze teraz sa nam uz podari otehotniet s uspesnym koncom 🙂
Drzim palce

lienka2
19. zář 2008

ahojte, tiez nam zistili ureu, dostala som dnes od gynekologa antibiotika aj pre manzela, len som sa zabudla opytat ako je to so sexom.. v centre povedal lekar, ze iba s kondomom.. ale niekde som citala, ze je to zakazane uplne kym nie su vysledky negativne..

dasa24
19. zář 2008

ahoj holky,

vavenko tak to je super 🙂 🙂 že jste ok 😀

Lienko to je mi líto,nam to zakázali, ale musím říct že jsme měli orální sex 😀 a vše ok 🙂) Pohl styk jsme neměli, orální bez prstů....

matelko1
19. zář 2008

vavenka tak to je super.teraz uz len snazilkujte a urcite sa to podari 🙂
lienka2 sex moze byt,ale len s ochranou.ja/my/sme mali sice sexpost,lebo som nechcela ochranu,ani manzel,takze sme postili 😀 moj manzel bol tiez na vyter u urologa hrivnaka.

vlastovka385
22. zář 2008

Holky, dávám vám sem, co jsem našla na netu, já bych se toho zas tolik nebála. Všem držím pěsti, aby se zbavily UU a aby se vám brzy podařilo otěhotnět.

Mykoplazmata

Mykoplazmata tvoří zvláštní skupinu bakterií, charakterizovanou tím, že nemají zevní buněčnou stěnu. Jsou to nejmenší a nejjednodušší bakterie. V pohlavním ústrojí člověka se nejčastěji nacházejí dva druhy, Mycoplasma hominis a Ureaplasma urealyticum.

Gynekologická pověst mykoplazmat je horší než skutečnost. Fakticky jsou velmi častým nálezem v pohlavním ústrojí žen, a to zcela zdravých žen. Ureaplasma urealyticum se najde u asi poloviny sexuálně aktivní populace, Mycoplasma hominis je jen o málo vzácnější (asi 30-40 %). Častěji se nacházejí u žen, které trpí tzv. "bakteriální vaginózou", což je onemocnění způsobené přemnožením bakterií, které nesnášejí kyslík, a charakterizované řídkým výtokem páchnoucím po rybách. Mykoplazmata však nejsou příčinou této nemoci, pouze zde nacházejí příznivé podmínky.

Uznává se, že Mycoplasma hominis může způsobit zánět vnitřního pohlavního ústrojí, avšak jen vzácně. Ureaplasma urealyticum je původcem gynekologických zánětů zcela výjimečně, jestli vůbec někdy.

Mykoplazmata jsou dobře citlivá na některá antibiotika (tetracyklinová a makrolidová řada, nikoli však penicilinová řada), která se používají k léčbě. Vzhledem k vysoké četnosti výskytu těchto bakterií i u zdravých žen je však jejich opětné objevení po léčbě spíše pravidlem.

Přenos mykoplazmat se děje pohlavním stykem. Jako v jiných podobných případech zde ochranu představuje používání kondomu. Výběr partnera hraje menší roli než u ostatních infekcí, vzhledem k vysoké promořenosti celé populace.

mirabela
22. zář 2008

Ahoj holky, ještě prosím o radu. Na ureaplasmata (které dr. našel u manžela) nám oběma dnes ráno nasadili Doxybene 200. Když jsem teď otevřela příbalový leták, přečetla jsem si, že se to nesmí brát v těhotenství. Manžel ale doktorovi říkal, že se snažíme o mimi a že můžu být těhotná. Ovulku jsem měla minulý týden a milovali jsme se bez ochrany. Nebo se automaticky počítá, že s ureaplasmou se neotěhotní? ☹

dasa24
22. zář 2008

ahoj Mirabel,

ureaplasma způsobuje neplodnost, když by se otěhotnělo při urepl., tak to může způsobit potraty......

Dr. se zachoval správně, musíte se zaléčit a myslím že se na to nebere ohled, jen kdyby jsi byla na 100% těhotná.

Z ostatních diskuzí vím, že po zálečení byly holky brzo těhotný... 😉 🙂

matelko1
22. zář 2008

mirabela ako dasa24 spominala,tak ureaplazma sposobuje neplodnost.jedno viem,ze ked sa nasla u jedneho z partnertnerov,tak ma ju aj partnerka.obaja by ste sa mali preliecit.my sme sa tiez pokusali o mimi a nedarilo sa nam kvoli urey.obaja sme sa museli preliecit.

vavenka
22. zář 2008

Dasi ja som zivy priklad, 2x som potratila a pravdepodobne to bolo kvoli ureaplazme. A ak si nahodou tehotna, tak bu to nemalo vadit, tusim do nejakeho 4-5 tt je embryjko vyzivovane zo zlteho telieska a teda este nieje napojene na krvny obeh matky, takze by to malo byt ok. A ja to beriem tak - ak sa zadarilo a fazulka ma prezit, tak prezije, neboj nic, myslim ze je kopec ludi ktori taketo veci absolutne neriesia /narazam na menej vzdelanych a romskych spoluobcanov/. Tak drzim palce aby ste sa toho co najskor zbavili 🙂