Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

lopezka
12. lis 2008

Lutujem len to, ze som nebola na takejto prehliadke skor, usetrila by som 1 rok 😠 Ale maloktory lekar bude nieco taketo riesit, pokial sa nesnazite dlho 😒
Je tu niekto aktualny, kto po dolieceni otehotnel ? 😅

lienka2
12. lis 2008

lopezka, nam odporucal lekar v CAR mesiac s kondomom, ale radsej ho budeme pouzivat, az kym nebudeme vediet obaja, ze sme vylieceni.. aby sme si to nahodou nepredavali hore-dole a nedoliecime sa nikdy.. 😖

lopezka
12. lis 2008

lienka, diky za odpoved 😉 ale fakt sa cudujem, ze mi ten moj doky nic nepovedal ☹ teraz mi to drahy nebude verit 😠

lienka2
12. lis 2008

a on bol s tebou u lekara vtedy? ak nie, tak mu povedz ze si si to zistovala na nete, alebo ze si zavolala doktorovi, lebo si si nebola ista.. 🙂

lopezka
12. lis 2008

😀 😀 mam mu akoze klamat ? 😲 😀
no ved dobre, nejak to zvladnem 😠 bolo by lepsie, keby som mu to povedala hned po navrate od lekara ....on tam nebol so mnou 😅

lienka2
12. lis 2008

tak radsej trocha klamat ako potom zistit, ze este stale ureu mate.. a navyse keď mu to logicky zdovodnis tak nema preco pochybovat.. niektori lekari zakazuju sex uplne az kym nie su negativne vysledky.. nam to zistili koncom septembra a az koncom tohto mesiaca ideme na kontrolu, na vysledky sa caka.. takze je to vyse dvoch mesiacov..

lopezka
12. lis 2008

fuha, tak dlho ? 😲 mne lekar povedal, ze mam prist 10 dni po dobrati ATB a uvidime, ci pomohlo 😖
aj som sa cudovala, ako tu baby pisu, ze isli az po mesiaci a podobne 😒
mne co lekar povie, to urobim, uz nech sa toho konecne zbavim 😠

lienka2
12. lis 2008

vidis, a mne zasa povedal, ze inkubacna doba je 6-8 tyzdnov, ze moze to vyzerat tak ze lieky zabrali a pritom nezabrali a ureu mas stale.. ale ja som brala atb kratko, iba tyzden.. vy budete brat dlhsie, tak isto zaberu, neboj sa 🙂 mne to tiez pripadalo ako velka nespravodlivost, ze si na vsetko davam stale pozor a toto sa nam stalo.. ale uz len trpezlivo cakam na kontrolu 🙂

lopezka
12. lis 2008

lienka, tak si navzajom drzme palce a daj potom vediet, ako ste dopadli 😉 kludne mozes aj do IP 😅

bubina1
1. pro 2008

☹ pripájam sa ....tak, minulý týžden som bola na gynekológii, že sa nam nedarí otehotniet a doky mi našiel ureaplazmu. ☹ takže sme začali brat ATB aj s manželom.... sakra.... ja, čo si tak strasne davam pozor na všetko... doky však povedal aj to, že je teraz toho strasne vela, a že asi len nejaké 2 týždne robia testy dokonca aj v rámci preventívnej prehliadky.... nemohli testy robiť v rámci preventívnej prehliadky aj skor? 😖

lopezka
1. pro 2008

ahoj bubina, no my sme uz konecne dobrali ATB ....o tyzden idem k dokymu na kontrolu 😠 pevne verim, ze zabrali 😉 tiez mam ten nazor, ze by to mohli kontrolovat pri beznej preventivke, ale vraj je to dost drahe vysetrenie 😖

soi
2. pro 2008

ahojte 🙂 nevie niekto presne kolko toto vysetrenie stoji? ci hradi nieco aj poistovna?

matelko1
2. pro 2008

ja som si platila to vysetrenie a stalo to 1150 korun.Su to DNA spec.testy na ureu,mykoplazmy,chlamydie.

lopezka
2. pro 2008

soi, mna to nestalo absolutne nic, mne to vysetrenie robil normalne moj doky v ambulancii 😅

bubina1
3. pro 2008

práveže uz teraz vyšetrenia asi 2 týždne robia aj preventívne, ale predtým ho nerobili, teraz začinam mat problém kvoli ABT s mykozami, mna rachne.... 😒

matelko1
3. pro 2008

soi take normalne vysetrenie na ureu nestoji nic,ale ja som si davala na vlastnu ziadost urobit specialne testy DNA/mykoplazmy,ureaplazma,chlamydie a za to sa plati tych 1150 korun.

soi
3. pro 2008

dakujem vam 🙂 pred par tyzdnami som nahodou narazila na clanok ohladne mykoplazmy a ureaplazmy a docitala som sa, ze moze sposobovat aj potrat. Vobec som netusila, ze aj taketo nieco existuje. Teraz sa skusim opytat svojej lekarky, ci mi vykonali aj tieto vysetrenia a ak nie, tak o to poziadam.

matelko1
3. pro 2008

soi ano je to pravda.urea sposobuje neplodnost,ale moze sposob.aj potrat.
len sa pekne opytaj svojej Dr a nech ti zoberie vyter na ureu a mykoplazmy.budes aspon spokojnejsia.

bubina1
3. pro 2008

pred nejakými 10-timi rokmi ani nevedeli, že niečo takéto existuje.....že urea.... si myslim, že možno mame stastie v nestastí, že už o nej vedia, a že sa to dá liečit.....dúfam, že preliečime a potom šup na materskú....nejak lahko si to predstavujem....dufam, že sa pridruží aj niečo iné u mna ....ale aspon prvu pravdepodobnú pričinu našho neuspechu mame odhalenú.....

matelko1
3. pro 2008

ahoj bubina.aj v nasom pripade bola pricina odhalena urea,lenze teraz ni zase nieco nasli na maternici a v januari sa chystam na hysteroskopiu.Mna uz z toho vsetkeho porazi.

lopezka
3. pro 2008

baby ja som tiez netusila, ze take nieco vobec existuje, pokial mi moj doky nepovedal, ze to mam 😀
pisali o tom aj v novembrovom Zdravi 😅

matelko1
3. pro 2008

lopezka ano citala som.ani ja som bobec netusila,ze take nieco existuje.
uz si vyliecena?ako dlho si bralaATB?

katarina822
3. pro 2008

ahojte baby aj mne nasli ureu ja som brala lieky 10dni a pisali o tom v zdravi novembrovom a ani pri preventivke ti nenajdu ureu ale treba na to specialne vysetrenie

soi
3. pro 2008

ja som sa to tiez docitala v nov. zdravi. Skusim si dat spravit tie vysetrenia a ak sa to potvrdi, tak by to bol mozny dovod mojich potratov ☹ v podstate vsetky vysetrenia mam ok, tak uz naozaj neviem kde je chyba.

lopezka
3. pro 2008

matelko, no my sme mali ATB aj s drahym na 17 dni ........7 dni 2 rano a 2 vecer a dalsich 10 dni uz len 1 rano a 1 vecer 😠 ........minuly tyzden sme ich dobrali a buduci tyzden v pondelok 8/12 idem na kontrolu ......mala som dojst 10 dni po dobrati, aby sa s tym telo nejak vysporiadalo 😅 tak som zvedava 😒
pevne dufam, ze sme sa tej pliagy zbavili 😀

bubina1
4. pro 2008

my mame ABT na 20 dní, a lopezka...nebolo by lepsie ist na kontrolu až o 8 týždnou..... ason takto to odporúčajú, inkubačná doba je 6-8 týždnou...

matelko1
4. pro 2008

ahojte baby.ja som bola az po mesiaci na kontrole.ja som brala 10 dni ATB aj s manzelom.

skybaby
4. pro 2008

babulky nepodcenujte to preliecenie ... my sme pravdepodobne kvoli urea prisli o babatka ☹

soi
4. pro 2008

skybaby ako ti to zistili?

skybaby
4. pro 2008

az ked som lezala v nemocke a robili vsetky mozne vysetrenia