Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

skybaby
8. pro 2008

caute babulky, ja uz sa neviem dockat stredy ... idem k dokimu a dufam ze sa pohneme dalej a konecne mi poberie stery na vsetko mozne 😉 dufam ze urea sa tentokrat nepotvrdi

bubina1
8. pro 2008

Držím palce skybaby.....potom daj vedieť ako si dopadla 🙂

bubina1
8. pro 2008

jáááááááááááj baby, aj vy ste boli s ATB také unavené? ja som strasne......

matelko1
8. pro 2008

skybaby budem drzat palce,nech je vsetko ok.
bubina ja som nebola s ATB unavena.zalezi asi ake lieky beries.ja som mala ciphin500 na 5 dni.nejako som ani nepocitovala,ze beriem ATB.

lopezka
8. pro 2008

cafte baby, ja idem na kontrolu az v piatok, takze uvidime 😠
inak mne zase bolo z tych atb dost tazko na zaludku 😒

kristyna3
12. pro 2008

Ahoj holky, tak ja jsem po kontrole po 14 dennim uzivani Klacid ale bez vysledku ☹ Partner je Ok. Tak jsem vyfasovala na 20 dni Doxybene, tak doufam, ze to budou snad posledni. Takze se nam snazilkovani zase posouva na neurcito. Ten Klacid byl urcite slabsi, protoze v letaku ani nebylo, ze by vadilo pouzivani alkoholu,coz i Doxybenu je. Tak kdyby vam chtel doky dat Klacid, tak se ho snazte ukecat na neco silnejsiho.
Holky, co vam napsal doky, kdyz vam nepomohl Doxybene?

febris
12. pro 2008

ahoj ja jsem taky ureaplasmata mela, byly s tim desny opletacky, zacalo to akutnim zanetem mocaku s krvi v moci, dali mi naslepo naky ATB, to docasne pomohlo ale hned mi nasadili jiny, neb teda to 1. nezabralo a kdyz jsem sla na dalsi kontrolu a v moci porad byl zanet tak jsem teda uz vyzadovala kultivaci ze zadny atb naslepo uz nechci. Z moci zadny bakkterie nevyrostly neb tam zadny nebyly (ureaplasmata na kultivacni pude nerostou) a shodou okolnosti jsem sla na gyndu (ostatne oni si me porad prehazovali- gyn-uro.gyn-uro a nevedeli co se mnou) a tam jsem si vydupla at mi udelaj vysetreni na chlamydie a ureaplasmata. No takzue pak jsem se konecne lecila cilene. Lecba zabrala a pak uz jsem mela klid.
Mela jsem strach do budoucna jak to bude s otehotnenim, ureaplasmata sice nedelaj takovou paseku jako chlamydie ale prece jenom... no ale jak vidite... ;)

kazdopadne se holky nejdriv poradne vykuryrujte a az pak se snazte, abyste zbytecne nemely pak v tehu problemy, drzim palce!

matelko1
13. pro 2008

kristyna3 ja som uzivala CIPHIN 500 a to pomohla.uzivala som len 5 dni.ziadne ine ATB som nemala.na kontrolu som sla asi po 3 tyzdnoch.

bubina1
15. pro 2008

ahojm ja beriem doxyhexal na 20 dni tiež. doky povedal, že na urea sú najlepšie ATB tetracyklínové...už len 4 tablety musim dat 🙂))))))))))))))))) potom o 2 mesiace kontrola..... este mi nasli nižšiu hodnotu u žlteho telieska a nejaké uzlíky na štitnej žlaze...mam to veselé ☹

skybaby
15. pro 2008

cau kocky, ja som bola u dokiho minuly tyzden a som myslela ze mi urobi kontrolny ster a on ze mam prist az koncom januara ☹ som dufala ze to uz budem mat z krku, ale snazilkovanie mame aj tak zakazane ....
a inak v nemocke som brala len klacid, tak dufam ze zabralo 😉

lopezka
15. pro 2008

ahojte, takze ja som bola na kontrole po dobrati ATB minuly piatok a vysledky budu az medzi sviatkami .....dufam, ze som sa toho uz zbavila 😒 .... ale musim len cakat 😠

bastia
11. led 2009

babenky, teraz som docitala prispevky... a pridavam sa k vam....pred vianocami som bola na stere a v piatok mi doky potvrdil, ze mam ureaplazmu, mykoplazmu, najprv ma liecil na kvasinky a ked aj potom sa tam drzal biely povlak, urobil mi ster a bolo to tam, ani by som na to neprisla, keby tam nebola ta kombinacia s kvasinkami, lebo ziadne bolesti v podbrusku nemam... ja som uz 3x potratila, vzdy do 3-4 tyzdna a vsetky testy (stitna zlaza, genetika, toxoplazmoza...specialne testy na zrazanlivost na antolskej...), ktore mi nasledne robili a hladali pricinu, som mala negativne... z info. co som si tu precitala, som si uvedomila, ze pricina by snad mohla byt U!!! "super", ze akurat tento test mi nikdy nerobili a to sa snazime o babo uz peknych par rokov ☹ mam brat doxybene 10 dni a aj ked sa vyjadril, ze manzel sa nemusi riesit, urcite sa bude! poslem ho tiez na odber, ved takto si to budeme predavat donekonecna! pre mna je priorita sa toho zbavit a budem to brat ako velku vyzvu a nadej, ze ked budeme cisti, mozno sa nam to uz podari... chcem sa poradit, ci niekto mal aj takuto kombinaciu ako ja, resp. ci to, ze mam ureaplazmu a mykoplazmu znamena ze mam oboje, alebo to nevedia presne diagnostikovat? chcem sa zajtra na to opytat aj mojho gyn. ale viac ma zaujima vasa skusenost, lebo ako pisete ... doktori su ozaj rozni... a po akej dobe sa mam dozadovat toho kontrolneho steru po liecbe? 1-2 tyzdne alebo treba cakat tych 6-8?!

lopezka
11. led 2009

ahoj bastia, ja som brala doxybene 17 dni a doky mi kazal prist na kontrolu 2 tyzdne po dobrati ....casovo mi to nevyslo, preto som isla skoro az 3 tyzdne po .....vysledky sa chvalabohu ukazali ako negativne, tak snad som sa toho zbavil 😠 definitivne 😉
inak podla mna doky ich mal predpisat aj tvojmu drahemu, inak to nema vyznam 😒 my sme ich brali obaja 😅

bastia
11. led 2009

diky lopezka 😉 prave preto nechapem, ako mohol byt taky laxny,pozna dobre moju dg. a napriek tomu povedal, ze manzela zatial netreba! som z toho mimo 😠 a s tym pranim bielizne na 90 ... je na tom nieco? treba to? alebo sa to tyka iba kvasiniek? lebo jedno je fakt, lekar povie iba minimum info. aj to len tie, ktore on povazuje za dolezite a niekedy prave taketo podla nich uplne blbosti vedia dost pomoct...diky bohu za internet a teketo stranky 🙂

lopezka
11. led 2009

bastia tak s tym pranim ti neporadim 😒 lekar mi nic take nehovoril, ale nevravim, ze je to blbost 😠
ale suxu sa radsej vyhnite, teraz ked sa budes liecit 😉
drzim palceky, nech sa toho zbavite 😀

lopezka
11. led 2009

SEXU 😀 a nie suxu 😅 😀

bastia
11. led 2009

lopezka, dakujem, sex - to je uplne jasne, ze teraz nebude, tolko vydrzime.... hlavne nech sa toho zbavime! a ja mam tiez jeden mily preklep .... teketo 😎

bubina1
12. led 2009

tak, my sme pred sviatkami atb dobrali, sex žiadny.... koncom februára mam ist na kontrolu. aby som nezistala len pri ureaplazme. teraz po sviatkoch mi zistili aj problém so štitnou žlazou - struma. A aby to všetko nestačilo....po sviatkoc sa objavili tri tehotné kolegyne, toto je fakt ako zákon schvalnosti.....človek by predýchal aj urea aj štitnu....zmiery sa s tým....dobre chvalabohu nejaka príčina sa našla....a vtedy bum tehule.... naskoči ti otázka a ja čo?..... potom ju zaženieš, pretože x ludi sa može pýtat toto isté a ešte v horších situáciách....som z toho unavená

frida23
16. led 2009

baby chcem potesit vsetky co sa tu trapia s ureaplasmou, s partnerom sme sa snazili o babo rok a pol a nic! lekar ma presviedcal ze je vsetko ok... Zmenila som lekara, hned mi nasiel ureaplasmu a dal antibiotika doxybene na 20 dni. Antibiotika sme dobrali asi 13.12, cez menzes v decembri som bola na kontrole (zevraj kontrolu treba urobit cez menzes) a akurat som zistila ze som tehotna! Po lieceni ureaplasme na prvy krat - tak sa nevzdavajte! 😀

luzzie
24. led 2009

helo kocky. Pred mesiacom som zmenila dokyho a ten pozrel do karty a zhrozene sa opytal,preco ma moja stara doky neleičila na ureaplazmu, že mám zvýsene ..neviem čo. paráááda. spravil mi stery a naozaj sa to potvrdilo. Najvacsi sok je v tom, že som v 18tt. Otehotneli sme v pohode, ale nechapem,ako to, že moja stara doky nič nepovedala. A už vobec nie,ked mi robila prve vysetrenia v tehotenstve....super. V tehotenstve sa to liecit može až v 30tt, takže cakam, ale mám neskutocne obavy, ci to mojej kráske neposkodi.....teda babatku. Ak sa to nepodarí vyliecit, vraj budem musiet rodit cisarskym aby sa mala nenakazila. Citim sa hrozne, keby mal niekto podobný zažitok pocas tehu, prosim napiste...aj do IP..... ☹

dolcevitta
24. led 2009

Ahoj kocky,co myslite na nakazu ureaplazmy staci jeden pohlavny styk?? 😅

bubina1
30. led 2009

ahoj delcevitta....
keďže ureaplazma patrí medzi pohlavné ochorenia, stačí aj jeden pohlavný styk na jej získanie ..... tak ako pri iných pohlavných ochoreniach....
podla mojich najnovších info je možné ževraj ureaplazmu chytit aj napr na kupalisku, pretože sa objavili prípady, že ureaplazmu našli aj u malých dievčat, ktoré ešte pohlavný styk nemali

dolcevitta
30. led 2009

Ahoj bubina...
Diky za info,no nazdar tak uz vklude ani na kupalisko nemozem ist 😖
Je to smutne ☹
Pred rokom som este o ureaplazme ani nepocula...a teraz...

matelko1
30. led 2009

baby v casopise mama a ja sa pise o mykoplazmach,chlamydie,ureaplazma.
o ureaplazme,ked mi zistil dr.som ani ja dovtedy nic nepocula,nevedela.

katarina822
30. led 2009

ahojte baby aj ja som sa liecila na ueroplazmu a neda sa chytit z kupaliska a ak ju mali dievcata kt.nemali este pohlavny styk tak je to tak ze sa to prenmieslo z matky na dieta pri narodeni.bežne gyn.pri preventivke to nezisti a ked som ja chcela ako kontrolu ci ju este mam povedal mi doktor že ked som vybrala antibiotika a chranili sme sa pocas liecby tak to už by malo byt v poriadku.

aja71
5. únor 2009

ahojky vsem,chtela bych se zeptat jak dlouho muzu v sobe mit bakterie ureaplazmy bez potizi.Mam 2 roky opakujici se uroinfekce.Jiz pred rokem jsem zadala lekarku,aby mi udelala krome bakterky i vys.na chlamydie a mykoplazma.Rekla,ze je to zbytecne,ze to nemam ( jak to asi poznala?pohledem?).Ted jsem si vydupala urologii a nasli mi ureaplazmu.Muj predesly pritel(byli jsme spolu 4 roky)prosel urlogickym vysetrenim prave kvuli me,ze moje dr.mi vys.udelat nechtela.Nic nenasli.Ted jsem pred pul roku s novym pritelem.Nez jsme spolu zacali intimne zit nechal si udelat mimo jine i vys. na chlamydie a mykoplazma.Negativni.Nyni ja mam nalez a on (z minuleho tydne,kdy mu delali odber krve,moc a ster z moc trubice)se dnes dozvedel,ze vse je negativni a nic nema.Je zdrav.Je to mozne, ze jsem ho tedy nenakazila?Muzu mit ureaplazmu od byvalyho manzela se kterým jsem se pred 6 lety rozvedla?Podotykam, ze jak predchozimu partnerovi(jak jsem s nim byla ty 4 roky) tak soucasnemu jsem nikdy neverna nebyla. Ani exmanzelovi ne.A ten ma nyni male dite a cekaji dalsi, ale vim, ze zpocatku mela jeho partnerka(manzelka) nejake dlouhodobe uropotize a dokonce jejich prvni dite potratila.Nic blizsiho mi nerekl.Mohu mit tu bakterii v sobe tak dlouho aniz bych mela drive potize? Spustilo se mi to po dlouhodobem nervovem vycerpani-umrti rodice.Dekuji za odpoved.ajka z cech 😉

kvitecek12
5. únor 2009

Ahoj holky, moc díky za tuhle diskuzi. právě jsem jí celou dočetla a docela mi uklidnilo, že v tom nejsem sama. Tady je můj příběh zatím neuzavřený.... Před skoro 3roky mi dr. zjistil po skoro 2letech marného snažení o mimi ureaplazmu, dostala jsem Doxyhexal a neměli jsme mít styk. jenžě to bylo v době po skončení ms a my už jeden styk měli. bylo to těsně po skončení, tak jsem si myslela, že se nemůže nic stát. Začala jsem brát ATB a nic neřešila. Pak jsem zjistila, že jsem těhotná. po takové době, kdy jsme se snažili v době kolem ovu a ted asi 9dc a bylo to. Cele těhu jsem si zažila nervy, vyšetření , genetika vše nakonec dopadlo dobře a já porodila zdravého syna. po dobrání Doxyhexalu mi nikdo už žádné kontrolní stěry nedělal. Měla jsem docela těžký porod a proto jsem dlouho o druhém dítěti nechtěla ani slyšet, ale ted budou malému dva a já bych druhé chtěla i přes to co jsem zažila. A to už asi půlrok marně zkoušíme druhé a nic. Minulý týden jsem byla u dr. a mimo klasické kontorly mi udělal i vyšetření na ureaplazmu a dnes jsem zjistila, že jí mam opět pozitivní. Zase jsem dostala Doxyhexal a manžel samozřejmně taky. Tentokrát , ale žádné snažení v době braní léků, jednou mi to stačilo a i když to dobře dopadlo, tak bych to nehctěla zažít znovu. HOlky stalo se vám někomu, že se mu to takhle po pár letech vrátilo????
Jinak ajo71 , dneska mi dr. řekl, že to může být v těle a zpustit se to právě nějakým stresem, nemocí atd..... tak možná to v sobě můžeš mít i pár let. koukni na mě. já to měla před třemi lety a ted znovu 😖
Jinak všem přeju abysme se těch mrch co nejdříve zbavily a ty co se snažíme otěhotnět , brzy otěhotněly

sara33z
21. únor 2009

ahojte, dievčatá.. ja sa s ureaplazmou trápim už od augusta.. po 21 dňovej liečbe doxybene, som mala kontrolný test pozitívny.. dostala som dalšie, ešte sinejšie antibiotiká, vlastne kombináciu dvoch, ktoré mali zaručene zabrať.. avšak koncom januára som mala kontrolný test opäť pozitívny.. lekár mi povedal, že po 6 týždňoch je na pretestovanie skoro, že mám prísť znova o mesiac a ja sa teraz sledujem denne ako šialenec, či si zbadám nejaké príznaky.. kto to nezažil, nevie pochopiť.. mám príšerný strach z opäť pozitívnych testov.. a aj z jeho zľahčovania, že sa mám na liečbu vykašľať a žiť s tým..

aja71
30. bře 2009

Chtěla jsem se jen podělit o dobrou zprávu,že při kontrolním vyšetření po měsíční léčbě Doxybene,mám negativní jak chlamydie( ty teda nebyly při prvním vyš. prokázány ) tak i ureaplasmu. Takže to funguje, né,že ne... 😀

bubina1
6. dub 2009

Ahoj všetkým.....Oznamujem šťastnu správu.....bola som 3 mesiace po dobratí ATB na kontrolnom vyšetrení a ureaplazmu aj gardenellu mam negatívné 😀