Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

soi
4. pro 2008

no ja sa prave chystam na to spytat svoju gynekologicku, ci mi robili tieto vysetrenia.

skybaby
4. pro 2008

niekto pisal ze ich teraz zacali robit v ramci preventivky ... mozno to naozaj tak je, mne to moj lekar vsak rozhodne nerobil ... urcite si tie vysetrenia vypytaj

soi
4. pro 2008

urcite sa na to spytam, prave som o tom citala a prve co ma napadlo ako mozna pricina tych potratov ☹

skybaby
4. pro 2008

ja som hlavne zmenila lekara, kedze mam pocit ze aj on nieco zanedbal a dufam ze to psychicky pomoze a ked bude urea prec tak pojde vsetko ako ma 😉 drzim palce aj tebe ... odkial si?

soi
4. pro 2008

Ja som menila lekara uz 3x. Niekedy sa uz normalne modlim, aby nieco nasli, preliecili a mohlo byt moje tehotenstvo bezproblemove. Ale vsetky vysledky su vzdy negativne ☹ Som z GA. Pisem mnoznom cisle o babetkach, mozem sa spytat kolko?

skybaby
4. pro 2008

ja som cakala dvojicky a mam pocit ze moj lekar dovrzal vsetko co mohol. aj ked nie je zrejme ci som mala urea uz pred tehu alebo som to dostala pocas tehu. az ked som v 20tt prisla do nemocky tak zistili ze mam zapaly a urea ☹ prave urea vraj byva pricinou ked sa dlhsie nedari ... my sme sa snazili vyse roka ... brala si uz clostylbegyt? nam k tehu pomohol asi ten

lopezka
4. pro 2008

bobina, mne kazal lekar po 10 dnoch po dobrati, ja to nesurim .....len poslucham dokyho 😅
ale pravdepodobne mi to casovo aj tak nevyjde, takze pojdem neskor .....ved tym nic nestratim...

soi
5. pro 2008

skybaby: to ma mrzi, moc. Raz som to brala, ale nam sa skor nedari donosit babo a zatial nikdy neodhalili pricinu ☹

katarina822
5. pro 2008

skybaby ja som sa pytala a v ramci preventivky sa to nerobi lebo je to specialne vysetrenie nezisti ti to pri preventivke

skybaby
5. pro 2008

dobre ranko baby 😉 ja si v kazdom pripade budem teraz pytat tolko vysetreni az bude lekar z toho zeleny 😀 , chcem si nechat urobit trombofiliu, stitnu zlazu, cukor, ureaplazmu, mykoplazmu a chlamydie. myslim ze nemozu odmietnut mi to vsetko urobit ... po tom co sa mi stalo
je to hlupe ze to nerobia pri tej preventivke, ked je to teraz vraj take rozsirene

bubina1
5. pro 2008

dobré ránko vsetkým, ja sa chcem spytat tých co bojovali s ureou.... dobre som pochopila, že sex počas liečby e-e. však? a po dobratí ATB už ano? a este jedna otazocka... mangel si este nedal robit spermiogram, lebo mi skor zistili ureu. na spermiogram by sa mu oplatilo ist po akej dobe po dobratí ATB?

lopezka
5. pro 2008

skybaby, odmietnut ti to asi nemoze .... a duplom, ked si zazila to co si zazila ☹ oni to nerobia v ramci preventivky, lebo je to vraj dost drahe vysetrenie a robia ho naozaj len vtedy, ked sa dlhsie nedari a pricina nie je znama ....v tom pripade je to asi jedno z 1.vysetreni zeny 😠

lopezka
5. pro 2008

ahoj bubi, no my sme veru pocas liecby e-e 😀 😀 😀 je to mozno tazke, ale istota je gulomet 😅
a co sa tyka spg, ja by som asi pocas liecby atb neodporucala ....co ked to skresli vysledky ? nie som si ista, ale asi az potom by som ho poslala 😝

bubina1
5. pro 2008

🙄 ja som z tých ABT strasne unavená, ja by som asi furt spala.... a možno je to počasím

skybaby
5. pro 2008

bubi podla najlepsie si zavolat do centra alebo dokymu, ze kedy je najlepsie ist na ten spg ... ale spg je aj tak zo vsetkych vysetreni najrychlejsi 😀 vysledky su hned v ten den

skybaby
5. pro 2008

lopezka a ty si uz preliecena?

bubina1
5. pro 2008

hmmmmmmmmm, asi to bude u nas komplikovanejsie, a budeme musiet ist asi do BA na spg lebo u nas kuknu akurat tak množstvo a rýchlost 😀

lopezka
5. pro 2008

skybaby no my sme uz dobrali atb po 17 dnoch liecby, tak dufam ze ano 😀 akurat ze vysledky este neviem .....buduci tyzden by som mala ist na prehliadku a pak sa uvidi 😠
inak baby ja som dostala z tych atb mykozu jak slak 😒 ale vtedy som to neriesila, lebo atb to vraj niekedy sposobuju 😠 ked mi lekar tie atb predpisoval, uz ma nechtiac upozornil na to, ze ma pripravene dalsie lieky, keby liecba nezabrala ☹

bubina1
5. pro 2008

tato urea ma má naučit asi trpezlivosti alebo čo..... ešte 13 tabletočiek musim do seba nahadzat..... nikdy v živote som takto ten cas netlacila do predu... do teraz som mala pocit, že všetko tak ubieha a teraz sa to vlecie jak na potvoru
😖

lopezka
5. pro 2008

no ja som vydrzala v pohode, horsie to bolo s drahym 😠 ziaden sex, ziaden alkohol 😀 ale bol zlaty a vydrzal 😅

bubina1
5. pro 2008

ja som mykozu dostala už po troch tabletkách ATB... a teraz mi prišiel menzes, mykozu budem riešit až po menštruácii 🙂

matelko1
5. pro 2008

ahojte baby.v ramci preventivky sa taketo vysetrenie nerobi,ale na vlastnu ziadost kazdy lekar to urobi,ale ako ste spominali je to drahe vysetrenie,poistovna to nepreplaca a stoji to 1150 korun-a to su uz spec.testy DNA/ako som uz pisala/na chlamydie,mykoplyzmy,ureaplazma a este nieco je v tom.
ja som si ich dala urobit.

baby aj my sme to s manzelom vydrzali v pohode,ziaden sex,alkohol no proste bol zlaty.

bubina1
5. pro 2008

manzelia sú zlaty podaktorí, aj ten moj, ale ked sa to tak vezme tak liečba je aj pre ich dobro..... 🙂

matelko1
5. pro 2008

bubina ano je to aj pre ich dobro.
my zeny si toho ovela viac vytrpime.

skybaby
5. pro 2008

inak v lekarni sa daju volne kupit nejake probiotika, ktore ked uzivate spolu s atb, tak by ste nemali dostat mykozu. mne tieto probiotika pred par rokmi pomohli

lulu444
5. pro 2008

Chem sa vas spatat po akom case od liecby vam robili kontrolu na ureaplasmu? od kamosky som pocula ze jej gyn. jej povedala ze sa to ma robit po 6-8 tyzdnoch lebo infekcia moze este ostat v maternici, alebo pocas menstruacie (vtedy to spolu s krvou stece). mne chce robit lekar kontrolu hned po tyzni. myslim ze to je taky bezny postup. ake mate skusenosti?
a zaujmalo by ma teda ze sk ste mali kontrolny ster pozit. ci sa robil hned po liecbe. snazim sa vypatrat ci je kontrola hend po liecbe doveryhodna lebo zrejme som bola rok nepreliecena a to len preto lebo byvala lekarka mi nechcela spravit kontrolu :( uz by som sa toho chcela definitivne zbavit a nic nezanedbat. ale poznate to... nemozete lekara do niecoho donutit, su tvrdohlavi...

lopezka
5. pro 2008

skybaby, diky za radu, ale uz som na to prisla aj sama, ale neskoro 😀 😀 😀
ked som ju dostala, az potom som si kupila probiotika a naozaj to pomohlo 😅

lopezka
5. pro 2008

lulu precitaj si vyssie 😅

lienka2
5. pro 2008

lulu, ja som bola na kontrole po dvoch mesiacoch a nastastie je to negativne, aj u manzela 🙂

bubina1
8. pro 2008

no ja som si kupila hned probiotiká k ATB, aj dávku som si zvýsila.... ale aj tak sa mykoza zjavila.... Na mykozu, teda na candidu je velmi dobrá DIDA. Je síce drahsia, ale vzdy zatial pomohla....