Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

oriesokm
10. čer 2013

@vroninka22 dakujem za radu. Nastastie sme po jednych antibiotikach, ktore sme uzivali s prestavkymi mesiac uplne fit. snad to uz nikdy mat nebudeme. Nebolo to nic prijemne.

vroninka22
12. čer 2013

@oriesokm to věřím, my budeme mít trojkombinaci, takže budeme mít uplně vymlácenou střevní mikroflóru a i tu poševní, náš doktor to léčí 6 týdnů, moje dvě kolegyně díky němu po neúspěších otěhotněli a jedna má jedno krásné zdravé dítě a druhá 3, tak snad doufám, že se toho zbavíme hnedka na porpvé a po Vánocích se budeme moc začít snažit, byla to docela rána pod pás, pač jsme se chtěli začít snažit už za týden na dovolené, ale co se dá dělat, ono to uteče jako voda.

maty80
14. čer 2013

Ahoj 🙂 🙂
jdu se taky podělit o zkušenosti s ureaplazmaty. Snažíme se o mimčo , neúspěšně 14 měsíců 🙄 už jsem unavená, protože už je to dlouho a taky trpím neustále na kvasinkové záněty. Moje gynekoložka mi neustále psala clotrimazol, tak jsem přešla k jinému doktorovi, a ejhle ze spešl stěrů na něho koukli urea, řekl mi, že můžou vyvolávat neplodnost a také jsou druhotním symptomem těch kvasinkových infekcí. Napsal mě i příteli na 20 dni Doxyhexal 100mg 2x denně + já Macromiror 24 bobulek zavádět vaginálně. Teď čerstvě po léčbě a jsme moc zvědavá jak to u nás dopadne, zda se zadaří a hlavně jestli se mi opravdu přestanou vracet záněty, léto se blíží a bude to teda pro mé přirození zatěžkávací zkouška 😀

patrush
17. čer 2013

@vroninka22 Ahoj Veronika, prosím ťa, akú to berieš trojkombináciu? Ja beriem summamed a doxycilin, pomáha to ale veľmi pomaly.

vroninka22
17. čer 2013

@patrush zatím se neléčíme, až na podzim ale říkal, že se bere ciphin, klacid a ještě něco, ale to si nemůžu vzpomenout.

patrush
18. čer 2013

Aha ok, tak bežne sa na to berú tetracykliny (doxycilin, minocyklin) s kombinácii s makrolidmi ( napr. Klacid) ale o kombinácii chinolonu (ciphin) s niečím som ešte nepocula hmnm . Potom teda napíš ako to dopadlo. Veľa šťastia..

cracky
21. čer 2013

Ahoj holky, prosim vas za jak dlouho po dobrani atb jste sly na kontrolni stery? 🙂

zembla
26. čer 2013

@cracky ahoj, nam kazala doktorka prist az po 6 tyzdnoch. Vraj ak sa chodi skor, byvaju vysledky skreslene kvoli atb (falosna negativita)

cracky
26. čer 2013

@zembla ahoj no ja byla po 2 tydnech. atb sme meli na 5 dni. tak uvidime. me doktor rikl za 2-3 tydny, sem nedockava sla sem hned za ty 2 😒

zembla
27. čer 2013

@cracky no pre mna to bolo strasne tazke cakat tych 6 tyzdnov a ked som si predstavila, ze budu mozno pozitivne vysledky aj tak a vsetko to cakanie zacne odznovu :((( no ale uz to mame nastastie za sebou, priatel bol tiez negativny (uz by som ho asi na kontrolny ster nedostala🙂 ) a mozeme sa opat snazit o babo.
My sme brali 10 dni doxybene alebo doxyhexal (myslim ze sa jedna o rovnaku liec.latku) no a potom sme cakali :( samozrejme ziaden sex pocas brania atb a potom iba s ochranou - ale ja som povedala, ze radsej nic 🙂

inngrid
2. črc 2013

dievčence a aj cítite nejakú bolest z tých infekcií vytok bolest v podbrušku či nič?

patrush
9. črc 2013

@inngrid bolest, palenie, vytok - atb beriem uz 3 mesiace v kuse - vysledky mam uz davno negativne, ale to neznamena ze uz nemam ureaplasmu, ona sa iba zmietla pod palbou atb z povrchoveho epitelu, preto su neg vysledky tak rychlo. Priznaky choroby ale pretrvavju, no aspon ze na liekoch sa to vyrazne zlepsilo.

inngrid
11. črc 2013

@patrush ja vytok mam iba pred menzesom a po menzese a nejako ma nepali ani neboli tak neviem idem bud. tyzden na stery tak som zvedavá ty si ako nato prišla?

patrush
11. črc 2013

@inngrid prvykrat na steroch z mocovej trubice u urologa, po 1 mesiaci liecby doxycilinom uz bola negativna v steroch ale problemy pretrvavali preto som sa dala na dlhodobu liecbu, ktora mi zabera chvalabohu. Ureaplasma sa da zistit z krvi a zo sterov. Ja ju mam pozitivnu uz "len" v pametovych protilatkach, pravda je taka ze ureaplasma sa uplne vyliecit neda, ostava v tele navzdy, je to podobne ako s chlamydiou.

inngrid
12. črc 2013

@patrush ja som u urologa bola viac krát mala som zápal moč. ciest, ale stery z trubice mi nerobil nikdy vzdy ma iba vycievkoval a bolo, kr. testy mi robia ale nikdy nie takto špeci tak uvidíme idem v utorok na infektologiu vyšetrenie všetkych parazitov v tele aj ureo aj chlamídie, a potom v stredu gynda pre istotu, a vy ako neplanujete babo som počula, ze by to mohlo matn asledky

fialka88
12. črc 2013

Ahojte. Pridávam sa k Vám "do klubu." Tiez ma trapi pliaga zvana ureaplazma. U mna problemy zacali pred viac ako 3 rokmi, 2 mesiace po porode. Nikto mi nevedel pomoct, ani urolog, ani vtedajsi gynekolog. Az moj terajsi gynekolog sa nastval a urobil mi ster na ureu...mam ju vraj velmi pozitivnu. Brala som uz azitromicin-nepomohol, poto ciprinol-tiez nie, teraz sme s mm dostali na tyzden doxybene...ale este cakam, kym sa moj organiznus spamata z tolkych antibiotik. Inak som sa pytala doktora, ci to ma vplyv na plodnost a vraj nie. Chcela by som este 1 dieta, ale pri tejto diagnoze a bolestami mocaku si to neviem predstavit. Ak by mi po dixybene bolo lepsie, dam vediet, ale moc tomu neverim...Skusala som inak Joalis kvapky a nepomohli mi...☹ Dievcata vela stastia v liecbe Vam prajem.🙂

patrush
15. črc 2013

niekomu ureaplasma nic nerobi, niekomu kto ma koly nej problemy naozaj staci mesacne preliecenie atb a potom su ludia ako ja - mne kratkodobe liecenie vzdy pomohlo len na chvilu a potom bolo vsetko spat. Beriem kombinovane atb v kuse uz vyse troch mesiacov (doxycilin plus azithromycin) a pomaha to! ale bolesti zacali ustupovat az po prvom mesiaci na liecbe. Je to velmi individualne, na tehotenstvo to vplyv mat moze a nemusi.

fialka88
21. črc 2013

@patrush mne antibiotika tiez nezaberaju a nemienim ich uz brat. Idem skusit cisto alternativnu liecbu a uvidim, aky bude vysledok. Pocula som o MMS kvapkach a dam sa na to. Konzultovala som to uz s jednou odbornickou a ona mi liecbu odporuca, vraj sa urea pomocou MMS vylieci za 2 mesiace. Dufam, ze sa tej pliagy definitivne zbavim. Drzim palce v liecbe.🙂

miska1609
30. črc 2013

chcem sa opýtať, tiež mi dnes diagnostikoval lekár ureaplasmu. dal mi nejaké tri druhy antibiotík na tri týždne. to, čo ma trápi je to, že sa bojím čo ak som tehotná. keďže som ešte nevedela o tej pliage, ktorú mám, tak sme cez víkend snažilkovali (počas ovulky) a teraz mám strach brať atb, čo ak som tehotná??? poraďte prosím, ak máte podobnú skúsenosť. ďakujem.

natasia1
7. srp 2013

@fialka88 Ahoj,..ja som tiez dostala doxybene ale na 20dni,..prvych 10 po 2 tabletky obaja a druhych 10 po jednej.a este take vaginalne tabletky.Uz si to dobrala?

rica1
7. srp 2013

@miska1609
@natasia1 baby a mali ste teda dáke problémy keď ste o tom tak dlho nevedeli?

natasia1
7. srp 2013

@rica1 nemala som,teda nenapadlo ma ze z toho,..akurat robim vo firme kde mame kosu v zime a mala som obcas zapal mocovych,teda tak sa mi bolavo cikalo a este to ze 8 mesiacov nic,aj ked viem ze v priatelovi urcite chyba neni,..ten je plodny jak hovado 😀

rica1
7. srp 2013

@natasia1 aha, no ja som si ich dala urobiť, cakam na vysledok ale nemam ziadne problemy s mocovym mechurom iba s candidou ☹((

fialka88
7. srp 2013

@natasia1 ahoj. Ano, uz som dobrala antibiotika a nepomohli mi. Ja ich brat uz nebudem, lebo mam teraz problemy so zaludkom. Som rozhodnuta pre cisto alternativnu liecbu. Som presvedcena o tom, ze mycoplazmy sa antibiotikami vyliecit nedaju. Vsetkym prajem vela stastia v liecbe, mne tieto potvory velmi zneprijemnuju zivot a viem, ze liecba bude dlhodobejsia, ale ja verim, ze sa vyliecim.🙂

natasia1
11. srp 2013

Ahojte baby,..vysli mi dnes // a beriem tie antibiotika.nooo a co teraz?citala som tu medzi prispevkami,ze plod sa nevyzivuje hned od zaciatku z tela ale z dakeho zlteho niecoho,..neviem ako sa to vola.je to pravda?lebo potom by som teoreticky mohla brat dalej tie antibiotika,ci?dik za radu

kveta
11. srp 2013

@natasia1 Kuk pribalovy letak. NaTvojom mieste atb okamzite vysadim a zacnem s liecbou az ked sa vyvinu organy babatku.

natasia1
12. srp 2013

@kveta Dakujem, vysadila som a zajtra idem lekarke. Mam aj jemne spinenie tak som sa dost vylakala,..dufam,ze to bude ok

lara00
14. srp 2013

Ahojte, chcem sa podeliť s vl. zážitkom, je to síce nadlho, ale hodlám pomôcť, poradiť, keďže viem čo všetko tieto pliagy obnášajú....
To, že patrím "do klubu" som sa dozvedela v júly, min. roka..príznaky: bolesti v podbrušku-občas strašné, časté močenie, výtok-jemný do biela...každopádne bola som nešťastná, zamávalo to aj s mojou psychikou, keďže som sa nakazila od môjho vôbec prvého chlapa...
Žiaľ môj lekár mi aj napriek trpkému prosíkaniu nehodlal robiť, žiadné výnimočné testy nejakú dlhú dobu dozadu, nakoniec som cca po 2,5 roku naliehania došla k výsledku, že som pozitívna na Ureoplazmy áno aj na tie ich súčasťou sú mnohokrát ruka v ruke aj chlamýdie..tak to bolo aj u mňa, vybrala som viacero druhov ATB-doxycyklín, azitromicín, doxyhexal a ešte nejaké iné, taktiež nejakú silnú 3oj kombináciu-nič nepomohlo-bolesti pretrvávali...vo Februári 2013, som sa rozhodla dať na Alternatívnu liečbu...cca po 3 mesiacoch soms a zbavila chlamydií,-bolo ich menej preto... pričom ureaplazmy, stále zotrvávajú-liečba je dlhodobá, ale verím, že sa z toho dostanem...až môžem poradiť-užívam-klinčeky, cesnak, orech naložený v liehu, palinu-na ližičku-toť to, čo som si našla v článkoch na parazity...čo sa týka alternatívnej liečby-terapeutka mi strieda prípravky-podľa jej zváženia, ide to prekliate pomaly, zatiaľ jej verím, keď sa nebude dať zbaviť sa toho do konca tohto roka, hľadám ďalšie alternatívy.------
Nehovoriac o tom, že liečba je nákladná,ale ATB vás toho určite nezbavia, neverím tomu, aj ja som bola u lekára negatívna, ale hop keď problémy pretrvávali a ja som šla za terapeutkou na prístroji -mi vyhodilo presne to čo v oblasti malej panvy mám...všetko tam bolo...Takže radím vám babenky, prirodná liečba, nič iné zatiaľ poradiť nedokážem, cítim sa podstatne lepšie a viem, že to pomaly mizne, nehovoriac o tom užívam aj Citricidal, MMS-všetko dostať na nete, všetko spolu v jeden deň, dôležité je odkysliť organizmus, menej, či vôbec sladkého, keďže to ich vyživuje....a samozrejme počas liečby, bez styku!-pri ňom sa množia-trením...
Ďalej chcem podotknúť, že až vášmu chlapovi nevyjde na výtery vôbec nič, je to somarina môj bol negatívny na 3 x, tvrdili mu-urológ, že to mám iba ja od iného chlapa, no ja som bola pred ním úplne čistá a slobodná, až terapeutka mu potvrdila, že je v tom až po uši a má to v sebe niekoľko rokov, tieto plaigy sa množia rýchlosťou blesku a prežívajú v tele Dlhé roky-pri neliečení......toľko z mojej strany, prajem vám pevné nervy, ja som o nich skoro prišla, no nezúfam, tým sa nič nevyrieši a verím, že aj detičky prídu po doliečení... 🙂 až budete mať dotaz, kľudne odpoviem a naopak, rada príjmem rady od vás...Lara

patrush
15. srp 2013

@lara00 trošku ťa opravím, mykoplazmy sa "množia" binárnym delením a ich kolónie rastú veľmi pomaly. Trenie s tým nemá nič spoločné. Bylinky k dielu určite dopomocť možu aj odkyslenie, ale lepšie je kombinovať to s atb.

lara00
15. srp 2013

Zdravím, samozrejme, nebudeme sa chytať za slová, 🙂 hlavné je, že počas liečby je styk zakázany a to preto, lebo tie mrchy sa vedia obdivuhodne skryť, počas trenia a ATB, ich už nevyhubia, čiže liečba bude zmarená....navyše množia sa vraj rýchlo...bez ohľadu na to, každému čo mu zaberá, ATB, sú nevďačné vyhubia v organizme všetko potrebné a to má za následok to, že imunita sa devastuje a myslím že tu nemusím písať o zdrvujúcich účinkoch ATB, pričom pri prírodnej liečbe sa časom organizmus začína brániť sám vďaka posilneniu imunity, prir.,prodkuty majú presne opačný a žiadúci účinok ako ATB, dané pliagy sú na mnohé ATB už dávno rezistentné, čiže dochádza len a len k devastácií vl. organizmu, nehovorím, že nezaberú vôbec, ale sú iba 2 možnosti ako a komu, ženy, kt. pliagu mali v tele krátko-krátučko- majú šťastie nakoľko to svinstvo premnožené nie je, dá sa ho za nejaký aj krátky čas vyhúbiť-pričom ešte nestihne vzniknúť odolnosť pliag na ATB,iný prípad sú ženy, kt. to mali dlhšie........ 2 možnosť, branie ATB-rôzných druhov-pričom citlivosť pripadá iba na niektoré ATB, čiže tie kombinácie ATB, musia byť obdivuhodné a lekár musí vedieť čo robí-jeden pán sa liečil takouto ATB formou 6 rokov, po nich bol konečne negatívny, no musíte mať fakt super lekára, aby liečba bola cielená, no organizmus, ten kým sa spamätá... ja za ATB nie som mne za 6 mesiacov narobili riadnu šarapatu a nič nepomohli, môj názor mnohé výtery klamú, neverila by som im, divili by ste sa koľko žien má na gynekológií, tie isté diagnózy na podiv-čo myslíte prečo??????????!!!-biznis farm spoločnosťiam.... alternatívna liečba ako som písala je síce drahá, ale máte na betón isté na čom ste, nerobím propagandu, sama v tom bežím ako pacient...každého osobná vec, chcem poradiť, nie polemizovať...realita je tá, že s touto pliagou je to ťažké, no dá sa až sa naozaj chce...s pozdravom lara