Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

raza
12. črc 2010

no, u nás sú 2 týždne normálne, ja to teraz budem mať 8 týždňov. šlak aby to trafil...

jada1
13. črc 2010

Tak to nie je normálne, čo im šibe??? 8 týždňov čakať na výsledky? A z krvi si mala dobré, len na výtery čakáš? Ja som mala z výterov za 2 a z krvi za 3 týždne.

raza
13. črc 2010

ahoj jada. mne robí vždy len výtery, krv mi nebere. ale rozmýšľam, že jej zavolám a poviem, že prídem ešte raz a nech to teda pošle niekam inam, veď mňa už porazí. ale neviem, či bude ochotná, že či nemusí mať s tou nemocnicou zmluvu, alebo také niečo...

svoba
13. črc 2010

8týdnů? to jsou ale líný lemry! máš právo vědět to dřív.

jada1
13. črc 2010

Ahoj raza, zavolaj jej, však za to nič nedáš a uvidíš čo ti povie.Buď sa to dá alebo nie, ale musí sama uznať, že čakať na výsledok 8 týždňov je hádam priveľa. Som zvedavá ako dopadnem ja. Mala by som ísť na stery a krv na budúcu stredu, ale akurát ten deň som objednaná k zubárke hneď ráno na ôsmu trhať zub múdrosti, tak na tú kontrolu pôjdem asi až o týždeň. Neviem, či by som to zvládla čakať taká uboľavená v čakárni, lebo na tej gynde, to je tak na dve hodiny čakania.

raza
14. črc 2010

tak som sa odhodlala a volala som svojej gynde - asi 10 krát,no nedvíha, asi má už aj ona dovolenku. som už zúfalá.. ach jaj, nervy..

svoba
14. črc 2010

@raza nenervuj se! jestli má dovolenou, tak s tím nic neuděláš. zkus na to nemyslet.

chiguita
18. črc 2010

Ahoj děvčata,pročítám Vás tady a chci se zeptat: testy na mycoplasma a ureaplasma se dělají jakým vyšetřením
( z krve nebo výtěru ) a co je přesnější?
také se mi nedaří otěhotnět a žádný dr.mě na toto nevyšetřoval,ani po ZT v 19tt ☹
docela síla,že se na toto na gyndě nezaměří,když to takto komplikuje otěhotnění u ženy a způsobuje potraty 😠

Na gyndě dokyho asi nepřemluvím k těmto testům,ale klidně si je i zaplatím,jelikož úmělé oplodnění mě stojí více peněz ☹

raza
18. črc 2010

chiguita - mne robí doktorka vyšetrenie formou steru. držím päste, nech si zdravá a nech sa čoskoro tešíš s bábätka 😉

majloo
18. črc 2010

@chiguita a nechces zmenit doktora? Ja som raz bola na gynde, ze nech mi spravi vsetko, co sa da, alebo sa necitime s priatelom fit a potom mi nasiel pozitivnu ureaplazmu a aj ked sme sa preliecili, tak pri kazdej preventivke mi robi ster pre istou, udajne to zvykne recidivovat. Naposledy mi tusim vysledky za tyzden oznamili. 🙂

svoba
18. črc 2010

@chiguita - já mám taky blbýho gynekologa. neudělal mi žádný vyšetření (po potratu a delší době snažení). a protože mám skvělou obvoďačku, chodim za ní. jak debil. už mě ti doktoři fakt štvou. šetří na pacientech.

slunijani
19. črc 2010

Holky, zdravím vás po dovči,
jsem celá odpočatá, ale i napjatá, před dovčou jsme byli na stěrech (mimochodem tam byl doktor, ne moje paní skvělá mudřice a ten přístup....jako paní si vyleze, paní si sleze, paní si sedne, paní si přečte, co jsem napsal, chápete to? tak nashledanou... :D 😝 )
Musíme na výsledky čekat až do 3.8., ptž v caru malují....já myslela, že mě klepne, další cyklus v hájíčku zeleném...no co už...
a ted jsem začla ještě 21. den cyklu špinit...tak asi tělo pořádně reaguje na změnu klima...chudě moje ;)

svoba
26. črc 2010

@chiguita - tak mi dnes řekli, že chlamydie jdou i z krve, urea lepší výtěry gynekologický. dnes jsem si totiž volala pro výsledky. hodně štěstí!

jada1
26. črc 2010

A aké si mala výsledky svoba?

svoba
26. črc 2010

zatim vše negativní. zítra ještě štítná žláza 🙂 pak holt ty výtěry 😒

jada1
26. črc 2010

Tak super 🙂 , držím palce, aby si to mala všetko ok 🙂

svoba
27. črc 2010

@jada1 - děkuju! jsem strašně otrávená. doktoři se na mě tváří kysele, že chci něco navíc (po potratu!), že si něco zjišťuju sama. strašný. půl dne v háji a výsledek žádnej. snad to bude ok. 😉

slunijani
3. srp 2010

holky, tak jsem taky negatívní ;) huráááá
snad se začne konečně něco dít ...
držím vám všem palec ;)

raza
3. srp 2010

slunijani - zo srdca gratulujem!! Ja by som mala mať v piatok už konečne výsledky, tak potom dám vedieť..

basa22
3. srp 2010

ahoj raza - ja mam mat tiez v piatok vysledky, len dufam...

raza
3. srp 2010

basa22 - ahoj, neboj, bude to už určite u oboch dobré.. 🙂

zuztek
3. srp 2010

ahojte, nakukla som tu po dlhsom case... slunijani, gratulujem 🙂 a ostatnym dievcatam drzim palce aby kontrolne stery boli negativne 😉
u mna stale doznievaju nasledky silneho ureaplazmoveho zapalu z aprila, aj ked som uz negativna, stale mavam zvlastne pocity v mocovej rure, mierne bolesti alebo nutkanie, minuly tyzden som podstupila cystoskopiu a dilataciu mocover rury (kedze pravdepodobne po tom zapale sa mi zuzila), uvidime co bude dalej... ureaplazma je fakt svina a lutujem den kedy som ju chytila... ale treba verit ze sa z toho dostaneme, mysliet pozitivne aj ked je to tazke 😅

slunijani
4. srp 2010

holky, já si myslím, že nám to zabralo díky wobenzymu tak rychle...
a ted jen zítra zavolat do centra a domluvit se na dalším postupu...věřím, že snad začneme brzy stimulovat...včera říkala sestra něco o září, ale snad nebude třeba čekat ;)
držím vám všem palečky a hodně trpělivosti 🙂

jada1
4. srp 2010

Ahojte dievčatá. Slunijani, gratulujem k dobrým výsledkom. Brali ti aj krv aj stery?

Raza, basa22 držím vám palce, aby ste to mali ok.

Ja som bola dnes na kontrole. Výsledky zo sterov budem mať za týždeň a z krvi až za mesiac ☹

raza
4. srp 2010

ahojte babule, ešte sa chcem spýtať, sú výsledky z krvi presnejšie, ako len zo sterov? lebo mne brala moja g. len stery a krv mi nechce vziať. tak ak by boli z krvi presnejšie, skúsila by som si to nejako vybaviť.. dík

jada1
4. srp 2010

Tak to by aj mňa zaujímalo. To by nám hádam najlepšie vedela vysvetliť zuztek.

zuztek
5. srp 2010

ahojte, nuz ziadna metoda nie je 100%...

najvyssiu citlivost ma PCR (molekularna metoda, zo sterov), najma pri lokalnych infekciach ako su tieto gynekologicke, je to idealne vysetrenie...
kultivacna metoda zo sterov je tiez dobra, avsak nezachytava U.parvum...
pri steroch vseobecne (ci su na PCR alebo kultivaciu) je vsak urcite riziko nespravneho odberu a transportu vzorky...

co sa tyka krvi, serologicke vysetrenie zachytava zvacsa protilatky (zavisi to od konkretneho testu), a tie nemusia byt pritomne na zaciatku infekcie, a ak su pozitivne, mozu pretrvavat dlhsi cas a tak neviete ci uz liecba zabrala a je to ok, alebo ci treba dalej liecit... taktiez nemusia zachytit U.parvum...

idealna je kombinacia vysetreni: ster + krv, niektori gynekologovia to tak naozaj robia, a taktiez je dobre opakovane vysetrenie...

svoba
5. srp 2010

@zuztek - můžu se zeptat. a automaticky se dělá trojkombinace urea-mykoplazma-chlamydie? nebo se to musí nějak zdůraznit? mně udělala obvodačka krev, gynekolog stěry z čípku a krev. hm. tak nevim.

raza
6. srp 2010

tak ahojte, dnes som sa dozvedela, že už sme s manželom konečne negatívni!!!!! juchúúúúúúúú!
ale istota je gulomet a preto som si dala urobiť ešte jedny stery a až po ich výsledkoch sa budeme konečne snažiť o bábo. pretože my sme mali styk po dobratí liekov až po steroch, čiže keby bol ešte partner pozit., tak by ma nainfikoval a nevedeli by sme to. no, už len vyčkať si 3 týždne na výsledky a ide sa do toho..

zuztek
6. srp 2010

svoba - automaticky nie, uvidis co ti dal tvoj gynekolog vysetrit a potom si pytaj aj ostatne vysetrenia

raza - gratulujem, veru istota je gulomet, ale verim ze aj dalsie stery budu negativne 😉