Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

romca13
6. bře 2011

@zuztek děkuju moc za info 🙂) já tenkrát právě měla takovej divnej pocit, víš .))

eur
8. bře 2011

@zuztek
Takže... včera som bola za mojou lekárkou, vysvetlila som dopodrobna celú situáciu. Tiež mi potvrdila to čo ty Zuztek. Treba brat ATB 20 dní 2x denne (obaja ja aj manžel) . Už som popohnala aj manžela. Totižto mu nedal urológ žiadne lieky! lebo je negatívny i napriek tomu, že ja som pozitívna a liečim sa.
Lieky už mám a neprerušene pokračujem v dávkovaní. Že sú to silné lieky som mala možnosť zistiť viac krat. ☹ Chybou bolo, že som liek nezajedla dostatočne jedlom. Uf- je to hrozný pocit.
No a teraz keď som si to dala všetko dokopy, my to vychádza 17 dní s dávkovaním 2x denne a 5 dní (predtým bez prerušenia) 1x denne. Bože mám obavy aby to stačilo. Viem že treba 20 dní... ale ja som tých prvých 5 dní brala po 1tbl.denne. Som z toho dosť nešťastná. Inak môžem konštatovať, že sa mi zdrav.stav oveľa zlepšil. Už takmer ani neviem, že mi niečo je. 🙂

inak už vyššie som dala link- je tam všetko čo si už spomínala aj ty. Veľmi podrobne rozpísané. Nechápem, prečo sa tejto problematike lekári nevenujú viac, keď je toľko "postihnutých" ľudí. Asi preto, že tomu sami málo rozumejú. 😒

http://www.praktickagynekologie.cz/pdf/pg_06_03...

213mata
8. bře 2011

@eur dakujem velmi pekne uz idem aj objednat

lulu10
9. bře 2011

zdravim baby, poradte ako sa zbavit tejto pliagy, uz druhy krat mam pozitivny vysledok ☹ prvy krat sme brali Zannocin-myslim ze tak sa to volalo, a znova sa to vratilo... ☹

cka
9. bře 2011

@lulu10 ahoj, my sme mali tiez asi 3x pozitivny vysledok, ale potom lekar rozhodol, ze mi spravi testy DNA na tu ureu, ci ako, a tam sa to uz nepotvrdilo, lebo sa mu to nezdalo, ze stale po liecbe bol poz. vysledok. Skus poziadat o ini test, alebo o ine laboratorium......

zuztek
12. bře 2011

@eur doxybene treba brat urcite aspon 20 dni, ked mas 200mg tak 1xdenne, a ked mas 100mg tak 2xdenne, urcite s jedlom alebo po jedle, aby ti nebolo zle na prazdny zaludok... drzim palce, aj ked ani taka liecba nie je zarukou, za sa ureaplazmy zbavis, ale pokial ti ustupuju priznaky taj je to na velmi dobrej ceste k vylieceniu 🙂

ja som v stredu objednana k novemu urologovi, dostanem uz tretiu liecbu na ureu, to som teda zvedava aka kombinacia liekov to bude 🙄

isho
14. bře 2011

ahojte, aj ja mam skusenost s ureaplazmou, len chcem podotknut ze ak lekar nerobi testy muzovi, vzdy sa to da urobit na vlastnu ziadost, ja som to tak spravil, test na mikrobiologii ma stal 20 eur a nemusime cakat na partnerkine testy ci to dosala odomna ci nie.

eur
14. bře 2011

@isho
Fíha, toto by ma nenapadlo (úprimne povedané)

eur
16. bře 2011

@eur
No nedá mi poveď - aj keď si mal negatívny nález a partnerka je pozitívna- musíš podstúpiť kompletné preliečenie. Pozri si ho odkaz čo som dala na odborný článok a to isté mi potvrdila aj moja lekárka.

eur
16. bře 2011

@zuztek Daj vedieť ako si dopadla. Ja ešte užívam atb- ale už 15ty deň tak ako treba a cítim sa vynikajúco! Už necítim ani len náznaky štípania. Veľmi dúfam, že to konečne zabralo 😢

zuztek
16. bře 2011

@eur super, asi ti ten doxybene dobre zabera, drzim palce 🙂
@isho nerozumiem celkom tomu co si napisal, to ze budes mat vyter negativny neznamena ze si naozaj negativny, resp. ze si predtym ureu vobec nemal... jednak u muzov toto ochorenie casto prebehne rychlo a bez priznakov (u zien casto chronicky), a jednak je zachytnost u muzov horsia... taktiez nie kazde laboratorium robi rovnake testy na ureu, niektore zachytavaju len U.urealyticum, a ine aj U.parvum... pokial sa ide tvoja partnerka prvykrat liecit na ureu, urcite potrebujes liecbu aj ty... to, kto od koho sa nakazil, sa takto nedozvies, navyse mohli ste sa nakazit obaja spolocne niekde vo virivke alebo bazene

zibi
19. kvě 2011

zdravim baby..mne zistili teiz ureoplazmu..ako sa u vas prejavovala..ja mam dost caste zapaly a vytoky..a aj muz ma zly spermiogram..som citala ze to ovplyvnuje aj pohyb spermii???
iank mne dali antibiotika ktore sa beru asi nejake 3 dni nie 20 ako vy pisete...tak teraz neivem..moze to sposobovat neplodnost? ja o tej bakterii nic neviem..nemozete mi napisat vlastnu skusenost? dik

zibi
19. kvě 2011

esste sa chcem sspytat ci moze...ureoplazma vyvolat bolest pri styku ..dik

zibi
19. kvě 2011

esste sa chcem sspytat ci moze...ureoplazma vyvolat bolest pri styku ..dik

raza
23. kvě 2011

@zibi ahoj. no, mne sa ureaplazma neprejavovala nijak. žiadne problémy, žiadne ťažkosti. pred vyše rokom som potratila v 9tt, tak som sa rozhodla dať kompletne vyšetriť, nakoľko som chcela vedieť príčinu.. no a bola mi zistená práve táto pliaga 😠 moja ženská mi povedala, že je možné, že som potratila aj kvôli urea.. skús si mrknúť niečo na nete, ale mne sa zdá, že tam túto pliagu dosť podceňujú. okrem toho, skoro všade sa píše, že je to vyslovene pohlavná choroba, čiže sa prenáša pohl. stykom, čo však nie je úplne pravda, nakoľko ja som si napríklad istá, že ja som to chytila v nejakej termálnej vode, alebo vo výrivke.. a je kopu takých ľudí.. čo sa týka liečby, nepamätám si názvy liekov, len viem, že vždy keď som lieky dobrala, počkala som na menzes a po skončení som šla na kontrolné stery.. no a negatívne boli až štvrté!!! a to vôbec nie je isté, že to znovu neprepukne, nakoľko táto choroba sa zvykne opakovať... takže tak.. prepáč, viem, že píšem otvorene, ja ťa určite nechcem plašiť! ale určite trvaj na kontrolných steroch, ide o tvoje zdravie, pri neliečení môžeš mať problémy ty aj tvoj partner. určite sa musí preliečiť aj partner a počas liečby určite nesexujte, lebo by ste si to medzi sebou prenášali 😅
a áno, táto pliaga spôsobuje neplodnosť, preto šup šup, rýchlo preliečiť, sú ľudia, ktorím stačí 1 balenie liekov 😉 závisí to aj od toho, ako dlho to už máš, koľko šarapaty to narobilo.. ono to totiž v tele prežíva roky kľudne aj bez príznakov..
tak držím päste a daj potom vedieť, ahoj

zibi
24. kvě 2011

@raza ahoj moja dakujeeem

yvon3
25. kvě 2011

@zibi ja som mala presne ako raza Ureu beu príznakov, prišli mi ma to len tak že sa mi nedarilo otehotnieť, tak som bola na komplet vyšetreniach a tam zistili Ureu. Mne taktiež zabrali až 4 antibiotiká a skoro každé som brala asi mesiac, mm tomu zabrali antibiotiká hneď po prvom užívaní. Takisto súhlasím, že to nie je čiste pohlavná choroba, tiež som toho príkladom. Toto bolo asi tak pred štyrmi rokmi odvtedy som v štádiu snažilkovania, po diagnostikovan endometrióze, pol ročnej nie celkom úspešnej liečbe a dvoch laparoskopiách kde pri jednej mi vyberali aj cysty. Takže niž nezanedbať a liečiť sa kým si nebudeš istá že je to OK. Držím palce

zibi
25. kvě 2011

@yvon3 dakujem moja..aj ja ti drzim palce nech ti to dobre dopadne ta liecba..
teraz akurat pozeram ze mne dali len jedny antibiotika aj muzovi asi 500 mg na 3 dni..tak asi to je maloo ..no ale opakovany ster mi budu robit ...tak hadam to dobre dopadne a sa vyliecim.. 😉

zibi
25. kvě 2011

@yvon3
@raza
dievcata a preco sposobuje ureoplazma..spomalenie spermii? neviete?

kamillka100
25. kvě 2011

@yvon3 ahoj, ked sa ta mozem opytat ake antibiotika bral manzel? lebo nam ju zistili v car ked sme sa snazili o babo, ja som prve antibiotika dobrala, brala som ich 10 dni a nezabrali, tak mi dal ine doxybene, cakam na vysledky, manzel bral 20 dni doxyhexal, bojim sa ze manzelovi tiez nezabrali a budeme cakat zase na dalsiu liecbu, taha sa to uz velmi dlho a tuzim po babatku, uealoplasma sposobuje neplodnost??? nikto sa nevyjadril ci to moze mat za nasledok..... ani v car, len ze sa mame preliecit, mysleli sme ze sme obaja v poriadku, ziadne problemy sme nemali, este ked sa ta mozem opytat, je potrebne mat este po dobrati antibiotik pauzu, ci uz mozme mat pohlavny styk, manzel bude mat vysledky az cca 6 tyzdne

yvon3
26. kvě 2011

@kamillka100 myslím že doxyhexal bral aj on, ale veľmi si už nepamätám úprimne nie som si istá. Myslím si že by mali zabrať, môjmu zabrali hneď. Doxybene som brala aj ja, tiež nezabrali na prvýkrát. To či spôsobuje neplodnosť nevedia presne povedať, ale neodporúča sa otehotnieť. Po dobratí antibiotík nemusíte mať pausu, hlavné je aby ste ju mali obaja vyliečenú, až potom mali nechránený styk, inak si to medzi sebou môžete prenášať. Trpezlivosť všetko bude dobré 🙂

kamillka100
26. kvě 2011

@yvon3 dakujem velmi pekne, dufam ze tento krat uz antibiotika zaberu, prve som brala ofloxin, tak boli slabe ale druhe som dobrala doxybene, tie iste co manzel....uz len sa dockat snazilkovania 😉 , akurat som si precitala skoro vsetko a docitala som sa, ze jedna kocka akonahle dobrala antibiotika, tak hned po nich ostala v tehu, aspon nieco pozitivne 😉

yvon3
26. kvě 2011

@kamillka100 Presne tak, u každého je to individuálne, netreba strácať nádej 🙂

dicinka1
27. kvě 2011

ma niekto doma doxyhexal??? na predaj..

elli333
27. kvě 2011

@kamillka100 ja som sa liečila na ureaplazmu,mala som aj príznaky,niečo ako zápal močových ciest,hned ako som dobrala atb,ja aj manžel..doxybene sme brali som otehotnela,som v 8tt

kamillka100
27. kvě 2011

@elli333 to vazne, zase nieco pozitivne, no ja ziadne problemy nemam, manzel mal zapal mocovych ciest niekedy minuly rok v septembri, hned na to som dostala mykozu a drzala sa mi cca 3 mesiace, ale preslo to, no som velmi zvedava ako dopadnem, uz by sa patrilo aby sa aj nam podarilo, snazime sa uz vyse roka, je to dlha doba, velmi tuzim po babatku, kocky velmi ste ma potesili, ani si neviete predstavit, som zvedava ake budem mat v pondelok vysledky
vy ste sa tiez dlho snazili? manzelovi to bolo tiez zistene? nic ine mu nezistili v spermiograme? lebo mojmu aj horsiu morfologiu na 20% a ma byt 30%, ale nie je to az tak zle
joooooooooooooj este raz dakujem, dali ste mu opat nadej, uz som pocitala len s umelym oplodnenim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

elli333
27. kvě 2011

@kamillka100 my sme sa tiež snažili rok a ja som už bola úplne zúfala,nevedelo sa kde je problém až nakoniec mne zistili tú ureaplazmu,manžel na vyšetrení nebol..akurát v deň ked som mu bola vybavovať termín na spermiogram som si náhodou kúpila v lekárni test a skúsila si ho spraviť a bol pozitívny 😀 tak už na ten spermiogram ani nedošiel..držím ti veľmi palce aby to aj u vás bolo tak že ked sa urea prelieči tak bábo príde,ono tá neplodnoť z ureaplazmy je vo veľkej vačšine prípadov dočasná

kamillka100
27. kvě 2011

@elli333 a po akom case si otehotnela?, myslim ked si dobrala antibiotika

elli333
27. kvě 2011

@kamillka100 myslím že to bol tretí cyklus po dobratí atb.vy už beriete atb teraz alebo ako to je s vami?

kamillka100
27. kvě 2011

@elli333 no ja som dobrala uz druhe, prve nezabrali, brala som ofloxin, to som aj tusila, ze nepomozu, lebo manzel bol pri andrologovi hrivnakovi a on sam mu povedal, ze su to slabe, manzel bral 3 tyzdne doxihexal a ja 10 dni doxibene, vraj to je to iste, teraz som bola na vyter a v pondelok vysledky, manzel musi cakat este 4 tyzdne a az tak ide na vyter z mocovej trubice ☹ , tak nevieme ci zabrali alebo nie, ale veeeeeeeeelmi si ma potesila a blahozelam 🙂

yvon3
28. kvě 2011

@elli333 blahoželám k tehu 🙂