Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

teleranka
17. srp 2011

@jania023
a liečil sa aj partner? a mali ste sex počas ôliečby a po liečbe? lebo ja počas liečby nič, po liečbe iba s kondomom, a aj tak to mam :(

jania023
17. srp 2011

@teleranka nie pocas leicby nic nebolo a po nej bolo ale nie hned ale ziadna ochrana...manzel bol negativny uz pri vysetreni to iba ja som pozitivna 😒

teleranka
17. srp 2011

@jania023
to ma mrzi...je to rovnake ako u nas... ja uz premyslam nad alternaticnou liecbou, budem brat este teraz atb po porade s lekarom, len ten je PN... uz pijem aloe vera brusinkove, kolegyna mi objednala nejake prirodne tabletky na nicenie parazitov a bakterii...tak uvidim :(((( ved to je sialene toto :(((

jania023
17. srp 2011

@teleranka no ved ano ale ja sa tym enzatazujem ...chcela by som babo ale asi to take jednoduche nebude ked mam stale nejaku infekciu...uz 2 roky sa snazime a nic 😠

haaaluska
17. srp 2011

tak to ma mrzi ze vysledky su zle.ty mas aspon priznaky ze ta to stipe atd ale ja som teraz druhy krat nemala absolutne ziadne priznaky preto som skoro padla na zadok ze som mala ureu.to je nespravodlive ze na niekoho sa doslova hodia trenky 🙂 a su v tom a niekto len same trapenie.pred dvoma rokmi som mala zvyseny prolaktin teraz zasa ten muzsky hormon.mozno treba ine atb lebo tie co si mala su uz odolne na liecbu

teleranka
17. srp 2011

@haaaluska
a tebe ktore atb zabrali nakoniec? a ano, mas pravdu, je to strasne nespravodlive...snazis sa, dodrziavas vsetko, roky sa babatko nedari... a potom vidis na ulici mamicku, v jednej ruke cigareta, v druhej asi 2rocne dieťa a tehotenske brusko k tomu... :(((((((((

haaaluska
17. srp 2011

@teleranka najprv som mala doxybene a teraz doxyhexal a aj priatel bral 10 tbl.mne to aj prvy krat zmizlo ale znova sa to vratilo.no je to des a hlavne cierne obyvatelky rodia ako jablone.ja poznam jednu fajcila ako duha pred tehotenstvom,otehotnela a takisto fajcila a ma dceru.v pohode a ty sa trap

haaaluska
25. srp 2011

@teleranka takze nakoniec si tehotna?Gratulujem a držim palčeky 🙂 A ako dlho ste sa vy pokusali o mimčo a mala si take trapenie?

teleranka
25. srp 2011

@haaaluska
ahojkz....anoooo cakam babatko 🙂)) vyslo to na prvykrat 🙂
ale moju radost kazi fakt, ze som brala tri dni antibiotika na ureaplazmu a nevedela som, ze cakam mimi.... :(((((((((
uz som na PNke, doktor ma psolal na rozne vysetrenia a dnes mi jeden "uzasny" pan primar gynekologie povedal: vy ste brali antibiotika prve dni? mate ureaplazmu? chodte na potrat . buduci tyzden vam ho urobim.
takze toto je realita na Slovensku, zial. :((((((

haaaluska
25. srp 2011

@teleranka a to si uz po tych vysetreniach znova zacala brat atb?to nijako nezistili na gynde ze si tehotna?ale neboj snad to nijak neposkodi mimi 🙂 Ale hormony si mala asi dobre ked len kvoli urey si nemohla otehotniet ci aj ine tazkosti si mala?toto je jeden bordel na slovensku,len ciganov aj posihnutych nerobi problem odrodit. 😠

teleranka
25. srp 2011

@haaaluska
ahojky...no nezostili, ze som tehu, kedze mi brali ster na ureu len par dni po pocati. mam ist este za par doktormi, aby som zistila. co a ako. a ano, mala som plno problemov...polycysticke vajecniky, choru stitnu zlazu, priserne nizku hmotnost...lekar povedal, ze je zazrak, ze som otehotnela. uplne vazne. na tie hormony kamoska brala duphaston...a pomohlo jej to, ma ich v poriadku, aj cyklus uz ma pravidelny a zacali sa teraz snazit o babatko.

haaaluska
26. srp 2011

@teleranka tak to je asi fakt zazrak ked si male take problemy.ja zatial o ziadnych inych neviem.ako sa prejavovala ta stitna zlaza?mne minule robil sono a vsetko bolo ok ale na pravom vajecniku bolo nieco male ale povedal ze to moze byt z toho ze som bola teraz uz neviem pred alebo po menstruacii a robili sa vajicka ci co tak ze to mohlo byt vidiet a odvtedy som nebola tak neviem ale dam si este urobit.no a tie hormony som prvy krat mala prolaktin zvyseny ale to su uz aj pomaly tri roky no a teraz ten muzsky.uvidim doberiem tu antikoncepciu neviem ci bude stacit tri mesiace ale kontrolu uz asi absolvujem tu v cechach tak som zvedava.ked som sa ostrihala tak sa mi rychlo mastili vlasy tak som si myslela ze z ostrihania ze su kratsie ale ked som volala doktorovi o tu krv tak sa pytal ci nemam mastnu plet,vlasy atd a ja ze nie.ale potom ma trklo ze to bude z toho hormonu a ten mi musel fakt len niekedy v tomto obdobi zacat kolisat.ja mam zasa menstruaciu pravidelne.zo zaciatku mi sice tiez dal duphaston ale to len kvoli bolestiam ktore som mala ale nepomahalo tak som sa nato vykaslala.v maji mi zistil hpv tak berieme indonal a dam si to este teraz raz skontrolovat.uz ma z toho poraza.partner ten isty a ani predtym som nebola z tych co radi daju...a len stale dačo.par mesiacov dozadu mi bral stery na hpv a ok a v maji uz boli pozitivne.niesom ani chora zeby som mala oslabenu imunitu,raz do roka mam tri dni horucky a nadchu.teraz tej zeleniny co zjem a volam si za vysledky a nikdy to nieje v poriadku.uz to cloveka nebavi hlavne ked vidim ako s tym iní nemaju problem a viem aky zivot viedli.tak drzim palceky nech je to ok vsetko 🙂

katarinnak
1. zář 2011

@malinka_02 Ahoj, na tvojom mieste by som poslala manzela na spermiogram. Necakaj s tym ze to bola urea. My sme sa snazili len 4 mesiace, co siel manzel na spermio...vysiel velmi zly...a kedze sa chystame na IVF robili aj mne vysetrenia a vysla mi urea. Takze netreba sa spoliehat, len na jednu indikaciu a hlavne netreba cakat az rok ako sa hovori. Vela doktorov doporucuje spermiogram co najskor...aj ako prevenciu.

malinka_02
1. zář 2011

@katarinnak ahoj a jenom spermio nebo i nějakou krev atd? Já dostala zase zánět močáku a přitom urea negativní naposled.. ach jo..

zibi
2. zář 2011

no baby ..tak ja idem brat uz tretie antibiotika aj s muzom lebo to stale mame ...
co vlastene treba robit a co dodrziavat...poradte 😒 som uz zufala 😢

katarinnak
7. zář 2011

@malinka_02 staci spermio na zaciatok 🙂. My sme nan sli po 4 mesiacoch snazenia a bol katastrofalny, necakali sme to. Podla mna cakat rok je vela v dnesnej dobe a hlavne je to zbytocne. Tak aspon budete vediet na com ste. Vzdy sa daju brat vitaminy na vylepsenie spermii, pripadne aspon budete kludnejsi ked bude vsetko vporiadku 🙂. Drzim palce.

malinka_02
7. zář 2011

@katarinnak díky a jaké vitamíny berete?

katarinnak
7. zář 2011

@malinka_02 maca a profertil

malinka_02
7. zář 2011

@katarinnak co to je?

katarinnak
7. zář 2011

@malinka_02 profertil je mix viacerych vitaminov a maca..nejake peruanske liecivo 🙂

uhlopriecka
14. zář 2011

caute baby, vraciam sa do tejto temy po roku a pol a chcem potvrdit ze u nas nemala urea vplyv na otehotnenie. nezufajte!!!! naviac - nemala som ziadne tazkosti spojene s nou.

v skratke: podstupili sme liecbu na ureaplazmu (2x sme brali Azitrox, Etizol s 3tyzdn prestavkou) a potom sme sa dalej snazili o babo (uz 2.5 roka). medzitym som si o urei citala na webe a prestala sa bat, totiz v niektorych krajinach nieje urea dovodom podstupit liecbu, proste ju beru ako sucast mikroflory (opravte ma ak som tu "mikrofloru" trepla :D) cloveka a pokial nesposobuje ine problemy, neliecia ju.
medzitym manzelovi vyhodnotili 3x spermiogram v centre Iscare ako pricinu neotehotnenia, ani profertil ktory 3-4mes manzel bral nepomohol zlepsit cisielka.

o 4 mesiace mi urobila gyn DR kontrolny ster a ta potvora tam bola znovu. znovu bez akychkolvek priznakov. v tom case som uz bola odhodlana podstupit umelaca, zacala som cvicit jogu a posilnovat panvove dno. vybrali sme centrum asist. reprodukcie Ferticent, z ktoreho ma doktor Pinter poslal najskor na laparoskopiu. spermiogram sa mu totiz vobec nevidel ako pricina neplodnosti - v Iscare naopak v spermiograme videli velky problem a hned nas na IVF posielali. ureu som nikomu nespominala - ved ak by potrebovali vysetria to, alebo sa ma spytaju.

laparo som si vybavila na kramaroch a zistili ze som cista ako lalia. o dva mesiace na to som otehotnela :D
a o tri tyzdne hadam uvidim nasho maleho cervicka 🙂
pekny den!

haaaluska
22. zář 2011

@teleranka ahojky tak ako sa mas?babatko je ok?dlho si sa tu neukazala

teleranka
22. zář 2011

@haaaluska
ahojky, neuveris.....prisli mi vysledky z vzsetrenia braneho pocas tehu a nemam ureaplazmu.....uplne neuveritelne!!!!!!!
zazrak 🙂)))
amame sa dobre, ked si odmyslim to zvracanie....ale aspon je sranda anie je nuda, lebo ani nazov jedla predo mnou nemozu vyslovit, lebo reakcia okamzita.. 🙂)
a ty ako?

greeny
22. zář 2011

ahojte kocky, len chcem napisat, ze aj napriek tomu ze mam ureaplasmu tak som pred dvoma tyzdnami prirodzene porodila krasnu zdravu dcerku s mierami 3950g a 52cm. ureaplasmu mi zistili az pocas tehotenstva - v 4 mesiaci, aj som sa liecila sumamedom a vkladacimi kapsulami ale kedze mi bolo z tych liekov zle tak som ich nedobrala a ureaplasmu som si nevyliecila. cele tehotenstvo som bola v strese, ci bude vsetko ok, trapil ma vytok, ale mala je uplne zdravucka a krasnucka

raza
22. zář 2011

@greeny jéééj, tak to mooooc gratulujem k malej princezne 😵 a naozaj ďakujem, že si napísala, dodala si mi trochu nádej, že aj my raz budeme mať bábo , vďaka 🙂 🙂

haaaluska
23. zář 2011

@teleranka jeeej tak sa tesim ze vsetko je ok 🙂 nepochopim ako ti stale mozu zistit ureu beries hned atb,vystrasia ta potratom a nakoniec je vsetko ok.Divne veci sa to deju v tom nasom zdravotnictve.ja budem este dalsie tri mesiace brat tu antikoncepciu,ze sa dava tak minimalne na sest mesiacov a radsej zoberiem nech to je uz dobre.uz som bola za mojim doktorom nech mi urobi vypis z karty lebo ze celu mi ju neda a prihlasim sa uz tu v cechach.ja som posledne vysledky mala dobre ale po tom entizole co som si vkladala a predoslich atb som zrejme prekonala taku slabsiu mykozu tak som si dala canesten aj krem aj tabletku ale mala som taku jednodnovu chorobu s horuckou,zvracanim a hnackou tak ma bolel cely spodok ale len jeden den.preistotu som bola na vyter ale neviem vysledky no dufam ze tam nic nieje.mne v maji zistil aj to hpv tak beriem indonal.cytologiu mam stale 2 a naposledy som mala 1- ale zas hpv bolo pozitivne.to uz nepochopis ze jedno je lepsie a zisti mi druhu pliagu.ale mozno ma bolelo aj z toho ze mi robil sono a videl ze mam zapaleny mechur aj ked nemam problemy s mocenim a tak.takze cajiky a urinal.uz to snad bude dobre.tak drzim prsteky a pekne sa rozrastajte 🙂

tatianatvar
23. zář 2011

Ahojte, tak ja mam po dvojmesacnej liecbe stery negativne, tak dufam, ze sa to nevrati a uz to bude len dobre.

haaaluska
24. zář 2011

@teleranka ak to nieje tajomstvom mohla by si mi prezradit kolko mas rokov.ja budem mat 26 tak mimco by uz bolo aj nacase.

teleranka
24. zář 2011

@tatianatvar
drzim palceky! a gratulujem k vylieceniu, urcite si stastnaaa ako blska 🙂

teleranka
24. zář 2011

@haaaluska
mam 27rokov 🙂