Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

teleranka
9. čer 2011

@kamillka100
aj mne je to luto...dnes som tak zavidela ludom, co plavali va bazene...ja uz mozem o tom lwn snivat :( uz iba more. najhorsie je, ked je vonku zima, tedy ma to pali ai najviac, v zime som kvoli tomu sla k moru, do tepla. tam sa mi to upravilo zo dna na den. prisla som domov do zimy a bááác, zasa. :(
cize aspon, ze je teplo, bolesti sa daju zvladnut.

teleranka
9. čer 2011

@ludinka
dakujem za odpoved.... parada, aspon nejaka nadej. ale najprv s amusime vyliecit. drzim palce, aby ste mali vysledky v poriadku. vy do ktoreho CARu chodíte?

ma77
9. čer 2011

Ahojte tak ureaplazma sa da zistiť vyterom u ženy vam to urobi vaš gynekolog je to bezbolestne vysledky by mali byt do 2tyždnov ked je pozitivna mali by ste brať atb sama nezmizne u chlapa je to trošku bolestivejšie vyšetrenie robi sa z močovej trubice ale da sa vydržat akurat tyžden po vytere to ešte boli hlavne pri močeni potom tak isto ked je pozitivna tak atb sa beru na 2 3 tyždne a potom o 4tyždne na kontrolny vyter čiže 7tyždnov sa čaka či urea zmizla či nie mm ju ma a taky postup bol u nas a samozrejme styk s kondomom ja mam ureaplazmu negativnu a mm pozitivnu a to sme si verny aspon dufam tak neviem kde to schytal 😀 😀 😀

zuzu363
11. čer 2011

ahojte všetci,ja mám tento istý problém....najprv som brala týžden antibiotiká na zápal močových ciest potom týžden tie velké zlaté tabletky do vagíny a teraz ešte aj Doxybene,pretože mi zistila lekárka Ureaplasmu 😠

teleranka
13. čer 2011

@zuzu363
tak uz vies, ze nie si sama.... ako sa citis, ako znasas doxybene? aku ti dal davku, ja to beriem uz dva tyzdne a uprimne, zlepsenie necitim :((( stale ma stipe po počeni tak pol hodinku , najma rano a vecer :((((((((((((

kacisekm
15. čer 2011

ahojky holky, mohu se pripojit k vasi diskuzi? je to nejblizsi memu problemu, pred 3 mesici mi lekar zjistil chronicky zanet mocoveho mechyre, celou dobu beru atb, ted jsem u nej byla a prodlouzil mi to jeste minimalne o mesic a pak 3 dalsi mesice nejaka jina lecba aby pry muj mocovi mechyr byl imunni proti bakteriim.holky ktere mate nebo jste meli problem s mocakem meli jste pak problem otehotnet?chteli bysme uz mimiska 😒 myslite ze by bylo vhodne se pak jeste nejak nechat vysetrit na gynekologii?

gabinecka_
16. čer 2011

Ahojte, my sme mali s manželom túto hnusobu tiež. Príznaky sme žiadne nemali. Zistili nám to pri bežných testoch lebo sme sa snažili o bábo. Prvýkrát nám ATB nezabrali, potom nám dali také silné, že som po nich až vracala.. ale tie zabrali. Zbavili sme sa ureaplasmy ale otehotnieť sa nám prirodzene nepodarilo, problém sme mali so spermiami. Ale po IVF sme teraz v 6. týždni a čakáme na prvý UTZ 🙂 Takže určite po preliečení by to nemalo robiť problém.

ludinka
16. čer 2011

ahojte kocky takze my ureoplazmu nakoniec nemame 🙂
@teleranka my chodime do heliosu

teleranka
19. čer 2011

baby, ja som v koncoch...doxybene beriem uz tri tyzdne, ale myslim, ze nepomahaju...kazdy den mam po počení ráno a večer bolesti ...také to nepríjemné štípanie tam dole, neviem, v močovej trubici, alebo ako to mám popísať...som už zúfalá...a najhoršie je to, ked sa vonku ochladí ako teraz.. neprefúklo ma ani nemávam holé kríže, ale bolesti sa zvyšujú...už mi nepomáhajú ani teplé sedavé kúpele, ani brusinky, iba urologický čaj. aj napriek nemu mám tie bolesti každý deň...
znamená to, že mám tu ureu stále v sebe, alebo to môže už chronické? :(((((((((((((((((((((((

haaaluska
20. čer 2011

no ja so bola bez priznakov a sla som len na beznu kontrolu a zistil mi ureoplasmu.volala som z jednym riaditelom kliniky v prahe a on mi povedal ze uroplasma nema vplyv nato ze zena nemoze otehotniet.priatel ide na urologiu,zatial beriem ja atb hoci mal aj on ale ide na to vysetrenie tak potom uvidime ake bude mat vysledky.ale my predsa budeme mat nejaky hacik v otehotneni a zrejme nebudem z tych na ktore chlapi hodia trenky 🙂 a su tehotne.doktor nmi sice povedal ked robil sono ze vsetko je ok ale raz mam ureuplasmu potom znova nieco ine a teraz mi povedal ze aj hpv mam pozitivne.najlepsie bude ked si priatel pojde dat vysetrit spermie nech sa ja stale netrapim ked sa nam nedari.ono si to totizto chlapi len velmi tazko priznavaju ze oni su na chybe.ich muzska pycha by utrpela ujmu.

teleranka
20. čer 2011

@haaaluska
no to mi nieco hovori.... 🙂
moj manzel napriklad nechce ist k urologovi na vysetrenie urea...hanbi sa alebo co. a navyse moj gyndos povedal, ze je to zbytocne, lebo ked ju mam ja a pohlavne zijeme, urcite som ho nakazila. a vidis, mne zasa povedali aj v CAR, ze urea mohla sposoit neplodnost a zly spermiogram...kazdy hovori inak..

jljz911
20. čer 2011

@teleranka nechapem čo sa tolko ti muži habia žena vydži všeliake neprijemne vyšetrena a muži sa nas určite nepytaju či sa nam chce alebo nie.Tiež by mohli niečo urobit pre liečbu oboch lebo sa to bude prenašat donekonečna 🤐 🙄

teleranka
20. čer 2011

@jljz911
uplne suhlasim...ale jasne, ze sa odvolal na mojho gyndosa , MUŽA...vsak on povedal, ze nemusim ist na vysetrenie, staci, ak budem brat antibiotika.... 🙂

jljz911
20. čer 2011

ale možno na kontrolny ster bude musiet ist aj ja som mala urea a nedarilo sa nam tehotniet rok aj 5mes....a to som netušila že ju nam len som mala stale nejake vytoky na čo mi daval lekar mastičky a čipky a podobne a potom na preventivnej mi urobil ster a urea sa potvrdila potom som brala po doliečeni clostilbelgyt +duphastona 2mes a treti som odmietla sa prchat hormonami a pila som čajik od jednej pani bylinkarky a teraz som v 5 tyždni takže som štastna a zaskočena že sa nam podarilo otehotniet lebo som neverila že na teste raz budu dve a teraz su a ja som stale zaskočena....prekvapena

jljz911
20. čer 2011

@jljz911 ak by si chcela čislo na tu pani bylinkarku tak kludne napíšem čajik na prečistenie a oplodnenie sa pije 12 dni .....rano večer za pokus to stoji ona ti povie čo si máš kupit a namiešat zo všetkeho za hrst a pit

tinushka123
22. čer 2011

@linduska27
@linduska27
Ahoj, mne lekar diagnostikoval ureu už v 13 týždni, teraz som v 21. týždni - nechce mi to liečiť antibiotikami, lebo jedny som už vybrala na začiatku tehu a špinila som- mám však stále obavy z predčasného pôrodu, dal mi len vagilnálne guľôčky macmiror- aké antibiotiká ti dávali v tej nemocnici a liečili ti to predtým niejako ? už som z toho zúfalá, teraz mi povedal, že mi tie antibiotiká dá,ale je na mne, či ich budem brať, že on by ich nebral, ale že je tam nález, tak to predpíše a ja sa mám sama rozhodnúť:((( no som z toho jeleň:(((

linduska27
22. čer 2011

@tinushka123 mne to zistili az ked mi tri krat trochu odtiekla plodova voda v tom 36tt tak si ma nechali v nemocnici do 38tt a dostavala som tie antibiotika infuzne idem to popozerat ako sa to volalo snad to niekde najdem v papieroch no ale ten pristup ako sa on k tomu postavil tak to nechapem 😕 😕 😕 😕

linduska27
22. čer 2011

@tinushka123 tak nasla som to bol to Klacid a Fromilid a opravujem prijali ma v 33tt6den sa mi to uz plete ale v sprave mam vsetko 🙂

timmka
22. čer 2011

ahojte baby, ked som uz vyliecena z ureoplazmy ,mozme uz sa pokusat o babo? dakujem 🙂

tinushka123
22. čer 2011

@linduska27 no ved to, ten jjeho alibizmus , je fakt pre mňa ťažké sa rozhodnúť, nechcem ublížiť bábu

tinushka123
22. čer 2011

@linduska27 ďakujem, si zlatá, skúsim mu navrhnúť tieto antibiotiká, ak ti teda zabrali,🙂
@timmka ahoj, ja si myslím, že chvíľu počkaj, či ti to nezrecidivuje- zvykne sa to vracať bez príčiny, ak nechceš mať problémy potom, radšej asi počkaj pár mesiacov

timmka
22. čer 2011

@tinushka123 no ja som raz brala a nezabralo, druhy krat uz zabrali a preslo uz cca 6 tyzdne, dr. povedal, ze mozme ist na to, ale pre istotu sa pytam vas, ci ste po dobrati hned zacali skusat

timmka
22. čer 2011

@tinushka123 este som zabudla,, ziadne priznaky som nemala, nic s mocovymi cestami, len sem tam mykozu, zistili mi to v car, povedali, ze si mam to dat do poriadku a ze sa nam podari prirodzenou cestou, vela bab ma priznaky pri ureoplazme ja nic

haaaluska
22. čer 2011

ono je to uz na nervy ako kazdy lekar hovori inak.citala som ze urea moze sposobit neplodnost isty pan riaditel povedal ze nie tak sa teraz z toho vysomarme.ale to je hroza kolko maju pary problemov.ciganky tie su plodne ako jablone do certa a tu len clovek chodi po vysetreniach trapi sa a nakoniec ani nemusime mat potomkov.ja sa tiez trapim ze mi stale nieco je.doberiem atb,beriem si kartu od mojho lekara a dam si v cechach pretoze tu zijem.

haaaluska
22. čer 2011

chcem sa opytat to je nejaka klinika ta care a kde?nikdy som sa o to nezaujimala tak neviem

elli333
22. čer 2011

@haaaluska podla mna urea spôsobuje neplodnosť,neviem si inak vysvetliť aj môj prípad že som rok nemohla otehotnieť a teraz po vyliečení urei sa podarilo prakticky hned,neviem ako môžu niektorí lekári tvrdiť že to nespôsobuje neplodnosť..asi nie všetky ženy ale trebárs ja som počas toho kým som mala ureu mala neustále zápaly,problémy s močením a bolesti...veľmi máloktorej žene sa podarí otehotnieť a donosiť dieťa ked má takéto problémy,nehovoriac o tom že urea má zlý vplyv aj na partnerove spermie

haaaluska
22. čer 2011

lenze to je natom zaujimave ze ja som ziadne tazkosti fakt nemala.skoro som padla na zadok ked som doktorovi volala a povedal ze zas mam ureu.ja si myslim ze partner by si mal ist dat vysetrit spermie a potom sa uvidi.a pojde aj k urologovi aj ked je asi jasne ze ked sme spolu pohlavne zili bude to mat aj on.ale citala som ze niektore zeny to mali a ich partneri nie tak ho radsej poslem na vysetrenie.

elli333
22. čer 2011

@timmka myslím že môžte kľudne začať skúšať,nám sa podarilo prakticky hned po dobratí atb 😉 držím palce

teleranka
23. čer 2011

@elli333
mozem sa oyptat, co si brala, ake atb? uprimne ti zavidim, ze si uz zdrava...mne nezabral summamed, doxybene.... :((( uz som nestatsna astale mam bolesti a palenie po močení, ale iba ráno a vecer. :(takto sa babatka nikdy nedockam :(

timmka
23. čer 2011

@teleranka ahoj, mne sa zda, ze doxybene alebo doxyhexal musi zabrat, dodrzujete chraneny styk? pocas brania nesmie byt vobec styk a potom len chraneny,mohol by brat ant. aj manzel a musis sa vyliecit, tie tabletky su svinstvo, ze to znici kazdu bakteriu