Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

raza
20. kvě 2010

Ja som práve mala menzes počas brania ATB. takže sme vlastne sexovali až pomenzese. no a po ďaľšom menzese mi brali kontr. stery. a zajtra sa uvidí..

zuztek
20. kvě 2010

raza, drzim palce 😉

basa, brusnice su dobre na zapaly mocovych ciest, najma na E.coli infekcie, ale na ureaplazmy ti nepomozu... 😒

jada1
20. kvě 2010

Raza, tak daj vedieť ako ti dopadli výsledky.
Basa22 a aké si mala hodnoty pri výteroch?

raza
21. kvě 2010

no, tak je to v keli. pre výsledky som si volala o pol ôsmej ráno, nevydržala som to, ale bohužial, tá pliaga sa ma ešte drží. a po ďaľšie ATB si môžem ísť až o týždeň (kvôli práci), takže liečba sa predĺži. no, ale vyžiadam si určite tie doxybene, smrk. dúfam, že vy ostatní budete mať viac šťastia..

basa22
21. kvě 2010

raza - to mi je naozaj luto, zazila som si to uz tri krat a este neviem ako dopane ja o dva tyzdne 😒
jada1 -ake hodnoty mas na mysli?

basa22
21. kvě 2010

zuztek - ako tak citam tak si idem hned zajtra kupit ten wobenzym, dufam, ze mi pomoze 😒

jada1
22. kvě 2010

Raza , to mi je ľúto, asi to chce naozaj iné lieky.

Basa22 mala som na mysli hodnoty z výsledkov. Číselné hodnoty.Jedna baba tu raz písala, že mala po antibiotikách ešte vyššie hodnoty, myslím, že napísala, že viac ako 10/5. Ja mám v papieroch 10na4 a teraz neviem, či je to dosť alebo ako?Predpokladám, že je to dosť, keď hneď nám dala lieky na 20 dní. Ešte máme po 5 tabletiek, už idú krkom aj mne , aj mužovi, do stredy nejako vydržíme.

zuztek
22. kvě 2010

raza ☹ je mi to luto, bud to chcelo ten ofloxin na dlhsi cas (15-20 dni) alebo uplne nieco ine, asi ti teraz daju doxybene, pevne verim ze ti to zaberie...

basa, wobenzym je dobry sucasne s ATB, ale aj po ukonceni liecby, ja ho chcem brat asi take 2 mesiace... inak predavaju aj mensie balenie, 200ks, mozno by ti stacilo aj take...

no a k tym hodnotam, mnozstvo sa da zistit len ak sa robi specialne kultivacne vysetrenie, u nas v labaku robime na kombinaciu Mycoplasma hominis + Ureaplasma urealyticum.... nevyhoda - nezistia vam U. parvum (to bol moj pripad), vyhoda - viete mnozstvo a aj citlivost na ATB...
no a potom sa robi aj vysetrenie PCR (molekularna metoda), vyhoda - je to citlivejsie, teda lepsi zachyt, u nas v labaku robime kombinaciu U.urealyticum + U. parvum, ale nevyhoda - neviete mnozstvo a najma citlivost na ATB, teda liecba sa triafa len na slepo, to je moj pripad 😒

baby drzim palce nech sa vsetky tej pliagy zbavime...

jada1
22. kvě 2010

Zuztek, ďakujeme za podrobné vysvetlenie 😉

jada1
27. kvě 2010

Ahojte dievčence. Čo máte nové? My sme včera dojedli lieky. Teraz už len čakať 2 mesiace na kontrolu.

zuztek
27. kvě 2010

ahoj jada, na kontrolu mas cakat az 2 mesiace? nemyslela si 2 tyzdne? 😕

ja som tiez dojedla lieky, no co je horsie, zacala som opat citit mocove cesty, v pondelok som mala v moci opat hnis, leukocyty a erytrocyty, asi budem musiet opat skocit na urologiu... co je zaujimave, medzitym som si vysetrila moc na ureaplazmy, a bol negativny!!! ze by liecba zabrala? pockam este 2 tyzdne a po mrche zajdem na gyndu aby sa mi to potvrdilo aj z vyteru, bolo by to uzasne 🙂 len neviem co mi tam v mocaku este sarapati 😒

jada1
27. kvě 2010

Nie 2 týždne, kázala mi prísť až za dva mesiace a takto to mám napísané aj v papieroch. Neviem prečo tak neskoro. Takže teraz musím čakať do začiatku augusta. Ja som žiadne problémy nemala, ani môj muž, takže to ani neviem posúdiť, či liečba zabrala. Dúfam, že áno . Sme radi, že sme už dnes ráno nemuseli jesť tie hnusné lieky. Skúsim ešte ďalej ten Wobenzyn. .....Tak super, že si mala moč negatívny, držím palce, aby ti aj na gynde vyšli dobré výsledky a písni potom ako si dopadla.

majkal
28. kvě 2010

@jada1 to aby nedoslo k falosnej negativite ... antibiotika aj po liecbe v tele este ucinkuju, tak po dvoch mesiacoch budes mat vacsiu istotu, ked to bude negativne 😉 Drzim palce.

jada1
28. kvě 2010

Asi áno. Dúfam, že o 2 mesiace to bude fajn, lebo sa chceme snažiť o mimi.

lulu10
2. čer 2010

ahojte baby neviete ci ureaplasma moze sposobovat potraty v druhom mesiaci? mate s tym nejake skusenosti? za kazdu odpoved a radu budem vdacna 😉

raza
3. čer 2010

ahoj lulu10. áno, ureaplazma môže spôsobiiť potrat. aj mne sa to stalo a teraz sa liečim. ak už máš ureaplazmu diagnostikovanú, začni sa čo najskôr liečiť, podľa toho, čo som všade na nete čítala, je to zväčša dlhodobá záležitosť. držím päste 😕

jada1
3. čer 2010

Ahoj lulu, to ti veru neviem povedať. My máme problém, že sa nám dlhšie nedarí otehu, tak ma lekár poslal aj na toto vyšetrenie a tam mi zistili ureu. Či môže spôsobovať potrat neviem, podľa toho čo som čítala, tak chlamýdie spôsobujú potraty určite. Skús si prelúskať celú túto tému.

jada1
3. čer 2010

Ahoj raza a ty ako? Berieš ďalšie lieky? My sme dobrali 26.5 a teraz musím 2 mesiace čakať na konrolu ☹ .

raza
3. čer 2010

ahojte baby. chela som vám len napísať, že už chápem, prečo mi tá moja doktorka nedala doxybene. väčšina z vás ho brala, tak mi to bolo divné, prečo ja nie a spýtala som sa jej na to. no a ona mi vysvetlila, že v mojich výsledkoch je aj citlivosť na rôzne látky, ktoré obsahujú lieky (laicky povedané). no a na ten doxybene mám citlivosť 4. najlepšia je 1. keby mi ich dala, tak by mi nezabrali, alebo by som ich musela vybrať dosť veľké množstvo. no, takže mám dalacin a uvidíme. už mi to ale fakt lezie na nervy: lieky, tajnosti pred ostatnými a strach, že už neotehotniem.. ☹ snáď už tieto ATB zaberú..

zuztek
3. čer 2010

ahojte, ja stale sledujem ten moc tak vyzera to nadejne, ale na kontrolny ster z gyndy si este pockam, chcem ist az po mrche, co sa trochu natahuje asi kvoli tym tazkym ATB co som brala... 😒 priatel este dobera lieky, stale mame abstinenciu, ale aj ked niekedy mam chut sa pritulit, normalne mam strach ze opat dostanem tie strasne bolesti v mocaku, este stale si to zivo pamatam ako som doma od bolesti plakala a nakoniec som skoncila na pohotovosti...

lulu - ano, ureaplazmy sposobuju potraty 2.-3.mesiac, mozu sposobovat vyvojove chyby plodu a taktiez predcasne porody...

basa22
3. čer 2010

zuztek - ahoj, ureu z mocu si ako zistujes? tusim pracujes v labaku, to tam?

zuztek
3. čer 2010

basa, robim si kultivaciu na klasicke bakterie, pre istotu, a robim si aj vysetrenie PCR na ureaplasmu, da sa z vyteru aj z mocu, pred mesiacom som mala vyter aj moc pozitivny, teraz je uz moc negativny, ale na ster si este pre istotu pockam...

inak ten moc na ureaplasmu a chlamydie musi byt prvy prud z prveho ranneho mocu, keby nahodou....

a to specialne kultivacne vysetrenie na ureaplasmu s mykoplazmu s citlivostou na ATB sa da urobit len z vyteru, ale to by mi nepomohlo lebo ja mam U.parvum a tam sa zistuje U.urealyticum

basa, a ty si ako na tom? cakas este na vysledok?

bubina1
3. čer 2010

ureaplazma sa da zistit aj z moču? mne brali vždy ster... my sme sa preliečovali na ureu minulý rok v zime... naozaj je najlepsia sexualna abstinencia počas liečby a aj 2 mesiace v poho po liekoch...m& sme to tak praktizovali ...po 2 mesiacoch som bola na kontrole...a výsledok bol negatívny.... v septembri sme podstupili IVF a vysledok hadam o 2-3 týždne uvidime... 🙂 urea je svina a liečba tiež... ...
držim palce všetkým čo s nou bojujete....

zuztek
3. čer 2010

no, da sa zistit aj z mocu, podobne ako chlamydie, ale bezne sa na vysetrenia berie ster z posvy, cervixu alebo uretry...

bubina, gratulujem, uz budes mat coskoro babatko v naruci 😵 a ake si brala ty lieky na ureu?

bubina1
4. čer 2010

tuším doxyhexal.... zvýšene davky na 21 dni....

aamu
7. čer 2010

moc gratuluju všem, co ze sebe tuhle ohavnou potvoru už dostali 🙂
s partnerem se léčíme... mně zatím nezabral sumamed a následně ani doxybene a můj, teď už bývalý, urolog vedl dokonce řeči typu "když tohle nezabere, tak už se to pak ani neléčí....". brrr, k němu už nikdy.
měl tu někdo taky takovu složitější léčbu? co jsem zběžně pročetla, většina se z toho dostala poměrně rychle pomocí doybene, ale u nás nic :/

bluemchen
8. čer 2010

Holky, me se nedarilo otehotnet pul roku... Pak mi zjistili ureaplasmu, mela jsem zacit brat dobexyne nebo jak se to jmenuje a cipky, ale zjistila jsem, ze jsem tehotna.... Takze se asi da otehotnet i s tim - ted jsem ve 12. tydnu a trnu, jestli je vse ok.

sofokleska
9. čer 2010

hej da sa s tym otehotien,ale velmi ťažko,ale je tu aj ritiko že sa to može preniesť s matky na dieťa.neviem pak ako sa to lieči,ale v každom pripade ja super že sa si tehu,my sa stale pokušame 🙂 popytaj sa dokiho čo a ako určite ti poradi!držim palčeky aby vše bolo ok 🙂

alienka24
9. čer 2010

ahoj holky, no tak já hlásím že po zdárném vyléčení ureoplasmy a po návratu z dovolené jsem v 6týdnu těhotenství, takže nám léčba pomohla 😉

zuztek
9. čer 2010

ahojte

alienka - velmi ti gratulujem, to je uzasne!!! aspon si nam dala optimisticke vyhliadky do buducnosti 🙂

bluemchen - ze sa da otehotniet s ureaplazmou som zistila aj ja, avsak bohuzial to skoncilo MA v 11tt... kedze ziadna ina pricina sa nezistila, predpokladam ze to bolo tou ureou... taktiez hrozia vyvojove vady a predcasny porod... napriek tomu ti drzim palce aby to dobre dopadlo... inak myslim ze sa to da liecit aj v tehotenstve, pre istotu sa spytaj gyndosa