Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

svoba
14. čer 2010

Mám dotaz. Před nedávnem jsme potratila, před tím jsme se dlouho snažili. Kamarádka mě upozornila na ureaplasmu. Prý jí způsobila potrat. Chci se taky nechat vyšetřit. Mám zajít normálně za gynekologem a poprosit ho o vyšetření na urologii? Nebo je lepší jít za obvoďačkou? Měla jsem v minulosti často záněty jak gynekologicky tak močáku.

lucia20
14. čer 2010

@svoba mne osobne robial moja obvodna gynekologicka vsetky tieto odbery. vzala mi vzorky aj z krcka, aj z mocovej trubice, proste vsetko to obstarala ona.

svoba
15. čer 2010

aha. děkuju za odpověd! až mi skončí šestinedělí, hned za ním zajdu.

zuztek
15. čer 2010

ahoj svoba, mrzi ma co sa ti stalo, ale je to tak, ureaplasma sposobuje potraty, tak to bolo u mna ale aj u inych kociek, bohuzial... 😔 zvacsa sa nijak neprejavuje, ale u mna to boli tiez mocove cesty... vysetrenie robi gynekolog, urobi ti ster z posvy alebo krcka pripadne z uretry, avsak pytaj si aj chlamydie a mykoplazmy, lebo su to podobne potvory, na vsetky tieto vysetrenia staci 1 spolocny vyter... liecba je dost zdlhava, ale stoji to za to, je tu vela bab ktore po prelieceni hned otehotneli, drzim palce... a este nieco, dolezite je preliecit aj partnera!

svoba
16. čer 2010

zuztek: děkuju za informace a podporu! držím se, jak můžu a stále doufám a dělám pro to první poslední. 🙂

raza
16. čer 2010

ahoj svoba, aj mne spôsobila potrat s veľkou pravdepodobnosťou ureaplazma. Určite sa začni liečiť čo majskôr, je to dlhodobejšie, ako by sme chceli, prajem veľa šťastia.. 🙂

svoba
16. čer 2010

raza-jsi hodná. my se právě snažili o miminko přes rok a nikoho to moc neznepokojovalo. žádný testy. museli sjme do CARu, aby se na nás někdo podíval. tak to ted beru do svých rukou. musíme být silné.

raza
16. čer 2010

svoba- aj my sme sa na bábo veľmi tešili a všetko mali naplánované. o ureaplazme som vtedy nič nevedela. hneď po otehotnení som zmenila doktorku, keďže starej som nedôverovala. no na ureaplazmu sme prišli až keď som potratila a pýtala som si všetky možné testy, chcela som totiž silou mocou vedieť dôvod, prečo.. doktorka mi na dotaz, prečo na urea neprišla predchádzajúca doktorka povedala, že tieto testy sú drahé a v našom meste ich robí len ona. takže môžem byť rada, že teraz patrím k nej a na tú hnusnú chorobu sme prišli.. inak, mnohé ženy na to prišli až po opakovaných potratoch.,. je to hrozné..všetkým, všetkým držím moc päste, nech už sa tej potvory zbavíme!!!!!














zuztek
16. čer 2010

ahoj raza, ty beries teraz ten doxybene? ci uz si po liecbe? mna caka kontrolny ster buduci tyzden, bude to mesiac po dobrati ATB, tak som velmi zvedava... ale nemam z tych mocovch ciest velmi dobry pocit, stale nieco slabe tam citim... ak bude treba dalsie lieky, asi ma porazi, snazenie sa oddiali, nehovoriac o sexe, uz 2 mesiace mame uplnu abstinenciu, a to nas caka koncom jula svadba, ani sa velmi netesim pre vsetky tie zdravotne problemy 😒

lussi
16. čer 2010

Ahojky,
já taky trpěla na ureaplasmu, brali jsme na to s manželem oba dva Doxybene po dobu 14 dní, hned po přeléčení se zadařilo, snažili jsme se o mimčo přes 4 roky.
Držím všem palce!

zuztek
16. čer 2010

pozrite co som nasla: http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det...

smutne citanie, ale aj to sposobuje ureaplasma, tak sa vsetky musime vyliecit!!! 😠

basa22
17. čer 2010

Ahojte baby, zase som po neuspesnej liecbe☹(( uz som vybrala 3 ATB ☹((

slunijani
17. čer 2010

Ahojky holky, vidím, že máte bohaté zkušenosti s ureoplasmou? Nám ji taky zjistili až po téměř 3 letech snažení, až v caru v olmiku. Jíme na to oba atb doxyhexal, za 14 po dobrání máme přijet na kontrolu...
Myslíte, že třeba při tom nepomůže i urologický čaj? Je to přece jen problém močový...co? A za jak dloupo po dobrání jste se mohli vrhnout na snažení? Podělte se se mnou o "žážitky"...děkuji moc nejen za sebe, ale i netrpělivého mužíčka. A ten půst....uáááááááá, hrůůůůza ;) už lezeme po zdi :D

slunijani
17. čer 2010

@lussi holka, tys mně udělala takovou radost...takže jen jedny atb? a pak šup na to?

slunijani
17. čer 2010

@zuztek
holka, drž se, nejsi v tom sama ;)

lussi
17. čer 2010

@slunijani jojo, jedna dávka atb a hned se zadařilo, před tím nám dělali 2 x IUI a 4 KETy a nic, tak jsme změnili CAR a tam nám na to přišli. Dokonce se nám chytla obě embryjka, ale to jedno to nakonec v 8tt vzdalo, ale jsme rádi i za to jedno 🙂

slunijani
17. čer 2010

@lussi
ty jsi fakt zlato....
a co jste měli za atb? my doxy hexal...měla jsem z něj ženské problémy, ale snad se to zlepší po zavádění probiotik a po jogurtech...myslíš, že by mohl podpořit uzdravování i urol. čaj? já teda žádné problémy neměla, tak mě to moc překvapilo... taky vám u toho doporučili wobenzym?

slunijani
17. čer 2010

ještě jsem se chtěla zeptat, když ve výsledku máme ereaplasma urealyticum 10 na 4 nebo obráceně? (4:10)... ???

lussi
17. čer 2010

@slunijani my na to brali doxybene(podle mě je to to samé jako doxyhexal). Tím urologickým čajem nic nezkazíš, ale pozor, nesmí se pít v těhotensví. Wobenzym jsem nebrala, ale už jsem o něm slyšela, po transferu embryjek jsem brala Prednison (preventivně, jinak se předepisuje když je např. nějaký imunologický problém)
Ten poměr (4:10) nebo naopak je nějaká hodnota něčeho? 🙂 Já to slyším poprvé 🙂

slunijani
18. čer 2010

lussinko, tak jsme se s manžou dohodli, že se po vás budeme rádi opičit...dáváme si to příkazem ;) 😝
ten čajík asi zkusím...však než se budeme moct zase snažílkovat, tak nic nehrozí ;)
Wobenzym nám doporučila mudřice, prý to přispívá k lepšímu prostupování atb do organismu. a Prednison? s tím nestraš, toho jsem si užila dost a dost...
ten poměr, na to se jí musím zeptat při kontrole...

raza
18. čer 2010

ahoj zuztek- prvé ATB sme brali oxytocín alebo tak nejak a druhé dalacin. v utorok idem na kontrolné stery, tak dúfam, že už to bude dobre..
a čo sa týka tej sexuálnej abstinencie -hmmm, teraz sme s mužom skôr ako súrodenci. pýtala som sa doktorky na doxybene, lebo ho tu všetci spomínali, ale povedala, že mi v testoch višla na ne blbá citlivosť, takže by mi nezabrali. no, uvidíme.. džte päste, nech už môžem snívať o bábätku..

zuztek
18. čer 2010

ahojte, vidim ze nas tu pribuda, uz aby sme boli vsetky zdrave 🙂

slunijani - ureaplasma nie je le problem mocovych ciest, ale nachadza sa aj v zenskych organoch, urologickym cajom nic nepokazis ale ureaplasma sa nenachadza na povrchu sliznice, ale vo vnutri epitelialnych buniek (je vnutrobunkovy parazit), preto zaberaju len silne antibiotika a caj nestaci... inak ja som brala aj wobenzym, tak uvidime... a 10 na 4 je mnozstvo tej ureaplasmy, to znamena ze ti robili specialnu kultivaciu na ureaplasmu, kde by mala byt aj citlivost na antibiotika... zda sa tu podla skusenosti ze doxybene resp. doxyhexal zabera asi najlepsie...

raza, drzim palce, daj potom vediet ako si dopadla 🙂

basa, nechce sa mi to verit ☹ mozes napisat ake ATB si brala a ako dlho? a co ti teraz na to povedal doky? inak tebe robili kultivacne vysetrenie alebo PCR (molekularne vysetrenie)? lebo ak kultivacne, mala by si tam mat aj uvedenu citlivost na antibiotika, preto liecba by mala byt jednoduchsia...

jada1
20. čer 2010

Ahoj Slunijani, mne tiež vyšli výsledky na ureu 10na4. Brali sme s manželom doxyhexal200, ale až 20 dní,1 tabletku ráno. O štyri týždne mám ísť na kontrolu. Ja som tiež žiadne príznaky nemala a ani by som nezistila, že také niečo mám. Tiež sa mi dlhšie nedarí otehotnieť, tak ma môj gynekológ poslal na rôzne vyšetrenia a bum, zistili mi ureu.

martinka8361077791
20. čer 2010

ahojki ja beriem s manzelom neai doxybene 200ku a to mame na dva tyzdne do 29kim manzel pojde na spermiogram.ja sa tiez pokusam otehotniet tak dlho a nic tak chodim do sanatoria pronatal dufam ze ked chodim na vseliake vysetrenia ze mi pomozu.prosim ta odpis martinke

martinka8361077791
20. čer 2010

@zuztek ahojki ja tiez s manzelom berieme antibiotika doxybene 200 a snzime sa o splodenie babetka.mne tiz braa steri v sanatoriu pronatal.robila mi aj ultrazvuk a teraz 29ma ist manzel na spermiogram uvidime co dalej a brala i aj krv aj manzelovi.odpis martinka

basa22
21. čer 2010

zuztek - ahoj, prve ant. si uz nepamätam ake boli cca 2 tyzdne, druhe boli doxybene cca 2 tyzdne, tretie boli sumamed 9 dni v kuse a teraz mam klacid 500 na 14 dni, + vzdy cipky, manzel dostal doxybene, bol na vytere a bol negativny, robili mi kultivacne vysetrenie a som rezistentna na doxy..., btw.dodrziavam vsetky pokyny lekara, tak uz vazne neviem, nalsa som na nete nejakeho MUDr. Pravdu z Lip.Mikulasa, ktory lieci ureu. pomocou nizkofrekvencneho vlnenia bez pouzitia antibiotik, vyhradne len pomocou prirodnej liecby, nepocula si o tom nieco nahodou?

slunijani
21. čer 2010

@jada1
Jada, i my jsme brali Wobenzym.
Měli jsme 20 ks atb, z toho první 2. dny jsme brali 2 ks a pak už po jednom. Tak a ted čekáme 14 dní a pojedeme na kontrolu. Chtěli jsme jet mezi tím na dovču, ale s abstinencí si jet užívat na dovču...to by snad ani nebylo ono ;) 😀
teda, tak jsem zvědavá na ten poměr...
vidím, že je nás tady spoustu podobných "případů" ... snad nám to všem pomůže...
držím palec nejen sobě, ale i ostatním 😎

zuztek
21. čer 2010

martinka - doxybene by mal zabrat, to ze sa dlhsie pokusate o babatko ma na svedomi urcite ureaplasma, pokial nemate este iny zdravotny problem tak po liecbe by sa malo rychlo zadarit, drzim palce 🙂

basa, o tom vlneni pre liecbu urey som nepocula, uvidis ako ti zaberu tieto dalsie ATB... inak je to divne, ze by tvojmu manzelovi liecba zabrala a tebe nie, ide o rovnaku bakteriu, skor predpokladam ze je to tym, ze u muzov je nizky zachyt, kedze maju dlhu mocovu ruru, tak sa ta urea nemusi na vytere zachytit... odporucala by som aby v liecbe pokracoval aj on... je to fakt nekonecny pribeh, musime verit ze sa toho raz zbavime 😠

raza
22. čer 2010

no, práve som absolvovala kontrolné stery. takže už len počkať 2 týždne a uvidíme. dám vedieť..

slunijani
23. čer 2010

výsledky trvají 2 týdny? to snad nééééé ☹