Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

kvetinka137
31. kvě 2011

Ahojte baby,
tak mne Ureaplazmu diagnostikovala jedna zla carodejnica pred mesiacom, antibiotika som dobrala, Doxybene, a zas mi robila testy bez toho, aby som jej o ne poprosila, mam len 19 rokov, a ako som k tomu prišla, netuším. Priateľa mám prvého, mám ho najradšej na svete a s nikým iným by som nič nemala. AJ on bol na testoch, ale on Ureaplazmu nemá. Tak neviem čo si mám už myslieť. Lekárka, zlá čarodejnica, mi túto chorobu prezentovala ako druhý AIDS, naznačila mi, že som nejaka ľahká a taktiež mi ju prezentovala pomaly ako neliečiteľnú chorobu... chcem sa spýtať, v budúcnosti by som chcela mať deti, tak 5-6 rokov, našiel sa prípad, žeby niekto po tejto chorobe neotehotnel? Pretože raz v budúcnosti chcem mať deti určite.... ☹ Pravdepodobne túto chorôbku dlho nemým, diagnostikovali ju v apríli a v septembri som bola na všetkých tých gynekologických testoch, tak neviem, každopádne mi táto choroba robí vrásky... a predtým som nemala žiadne problémy, menštruáciu od 13tich pravidelnú, ah, tá choroba ma uplne niči :-/

pifina
31. kvě 2011

@kvetinka137 z lekarky si nerob tazku hlavu, ja som mala chlamydie a tiez doktor na mna pozeral, ako keby som "isla" pomaly s kazdym, lebo podla neho sa to len pohlavne prenasa ... a urologicka mi povedala, ze bezny prenos je v saune, na plavarni, v spolocnych sprchach 😝 takze ak byvas na intraku alebo chodievas po hoteloch, tak kludne mozes byt nakazena odtial ... ak mas vybrate lieky, tak si daj spravit kontrolne testy, ci este nieco nezostalo a potom sa uz nestrachuj ... tieto choroby su problem, ak su dlho neobjavene, pripadne mozu sposobit potrat v rannom tehotenstve, ale to ti teraz nikto nepovie, su to len domnienky ... telo ma uzasnu regeneracnu schopnost, takze nemas preco si mysliet, ze by to malo mat nasledky 😅

yvon3
1. čer 2011

@kvetinka137 absolutne si nerob ťažkú hlavu z lekárky ( teda neviem či ju mám nazvať lekárkou, keďže by mala pomáhať a nie odsudzovať ), síce sa to s obľubou prezentuje ako čiste pohlavná choroba ale viaceré máme skúsenosti s tým, že to tak nie je. Tie kontrolné testy sú však určite dobrá vec, budeš mať istotu či Ti lieky zabrali a pliagy si sa zbavila, nie každému zaberú lieky na prvýkrát. POkiaľ nebudeš mať iné problémy s otehonením by si namala mať problém. Držím palce 🙂

kvetinka137
1. čer 2011

dakujem baby 🙂) istý čas sme s priateľom chodili plávať, a aj do víriviek, tak pravdepodobne tam. Keby mi však lekárka neprezentovala túto chorobu tak strašne, ušetrila by mi poldňový plač...keby som nevedela, že je dobrá, zbalím sa a odídem :P ale takto to radšej pretrpím...

haaaluska
7. čer 2011

ja mam tiez problem s ureou.uz druhy krat sa mi objavila a som z toho na nervy.partner nebol na ziadnych testoch ale uz som ho dokopala aby siel aj on.dostali sme aj prvy krat a aj teraz doxybene ja 40tabletiek a on len 10.citam ze vsetky mali len po desat tak sa bojim ci nemam konsku davku.teraz mi dokonca zistil aj hpv tak som uz zufala.je to moj prvy dlhodoby vztah a len sa trapime.asi bude najlepsie ist ku imunologicke.nikdy som nemala problemy so zdravim ale teraz jedna choroba za druhou.ale len po gynekologickej stranke.chceli by sme uz aj mimco,nechranime sa ale uz viem co je pricina-hnusna urea.to mu budu robit nejake vytery u toho orologa?

linduska27
7. čer 2011

ahojte chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou..mne v 36 tt odtieklo trochu plodovej vody tak sme utekali do nemocky kde som pobudla 2 týždne - diagnoza hroziaci predcasny porod sposobeny ureaplasmou dostávala som ATB infuzne, povedali mi ze to moze byt z pohlavneho styku alebo z nespravnej hygieny ani jedno ani druhe nebolo mozne tak vobec netusim z coho som to dostala no a nakoniec z predcasneho porodu nebolo nic a este som aj prenasala 5dni a porod mi vyvolavali

zibi
7. čer 2011

@kvetinka137 pokial ja viem tak je to liecitelne..doberies antibiotika a malo by to stacit...
inak baby..ja som mala sumamed len 3 tebletyk 500ku..ale moja obvodna doktorka mi povedala, ze mam zobrat naraz dve ako 1000ku a potom uz len jednu ako 500 ku ..ze ked to beries len po jednom ze to nezaberie...
ako mam trochu stres z toho lebo ked tu citam tak kazdy berie nejake antibiotika...a vela a dlho. ich beriete..ja som mala len na tri dni 😖 tak uvidim ked pojdem na kontorlny ster ci to uz mame vylieceneee
iank som citala ze treba vyprat aj postelnu bielizen, uteraky..na 60 stupnov a viac..vyvarit normalne..a postel prezliect..ked ste dobrali anti..aby sa to aj tak neprenaasalo a kazdy svoj uterak..pouzivat..a nemat pohlavny styk..pocas liecby..tak neveim uvidime ako som dopadla..a ci som sa toho zbavila 😒

teleranka
8. čer 2011

ahojte babyyyyy 🙂
po dlhom case sm sa fore opat. kedze som nevedela zostit pricinu toho, preco sa mi nedari otehotniet,. prestala som to riesit. a vtedy zacali problemy s palenim mocovej rury. je tomu uz vyse pol roka, ked sa mi opakovane vracaju zapaly mocoveho mechura a ureaplazma. som z toho zufala, zrutilo sa mi manzelstvo.
nejaky chytrak kdesi povedal, ze je to vyslovene sexualne prenosna choroba. darmo vysvetlujem, ze som to mohla chytit aj inde.
manzel sa sice lieci so mnou ale ktoreho mladeho pekneho muza by bavilo byt niekolko mesiacov bez sexu?
ale nie to som chcela :(
napriek liecbe, stale citim stipanie v mocovej rure...som z toho kompletne zufala a nestastna...pripadam si ako debil,. ze sa stale snazim zakryvat si krize a panvu, aby som nebola v chlade, v prievane....bežne si okolo pása dávam sveter, no robím azda vsetko. pijem urologicke caje, doplnkovo beriem probiotika, macmiror a ...nic nezabera.
baby, poradte, som zufala....takto to dalej predsa nemoze ist.... :((((

veonka
9. čer 2011

Ahojte žienky, chcem sa opýtať ku komu mám ísť na vyšetrenie ureaplazmy. Mám stále aj s mm mykozu, už sa to fakt nedá vydržať, gynekológa musím zmeniť, lebo ten môj odmieta liečiť môjho partnera, pritom som mu povedala, že to mám hneď na druhý deň po styku, takže je evidentné, že si to prenášame. Skúšala som aj všelijaké prírodné metódy, čiastočne to pomohlo, chcem ešte vyskúšať Candimin. Bolieva ma podbruško, chodím dosť často na wcko. U urologa som nebola. Gynekolog si čosi šomral o mojom krčkum, že dáka žilka či čo, tak sa bojím, že tam čosi mám, že sa na ňom robia zápaly... tak uvažujem nad tou ureou, že by som ju chcela preveriť, či ju náhodou nemám. To sa vyšetruje z krvi, či zo steru? Komu ísť na ten ster- urologovi, či gyndošovi? Ako to prebieha u urologa, neviem si predstaviť ster z močovej trubice- bolí to?

ludinka
9. čer 2011

@veonka ahoj vysetrenie na ureu ti moze spravit aj tvoj gynekolog robi sa to zo steru ak ti vyjde pozitivna tak urcite musi brat antibiotika aj tvoj manzel, po odpbrati treba ist na kontrolne stery a aj tvoj manzel by mal ist k urologovy na kontrolu, medzitym v ziadnom pripade nemajte styk pretoze si to budete prenasat medzi sebou
ja som bola na stery teraz v pondelok a vysledky mame na buduci tyzden, tak ti neviem povedat ako to prebieha u urologa, kazdopadne tam potom manzela poslem na kontrolu ak bude treba
a daj si vysetrit aj mykoplazmu a chlamydie
ja mam tiez osobne zle skusenosti z pristupu gynekologa preto som sla na vysetrenie do caru kde som si to sice zaplatila ale aspon viem ze ma neodflaknu 😠

kamillka100
9. čer 2011

@ludinka suhlasim s tebou, aj my sa snazimu uz dlhsiu dobu a moj gyn. to nejako neriesil, vyvolaval mi ovulku s clostilom a problem bol niekde inde, zaplatila som si vysetrenia v car a tiez mi zistili ureoplazmu, ma ju aj manzel, ja som sa jej zbavila, ale manzel neviem.....idem o tyzden na vyter ☹ chudacik, ale dufam ze uz bude dobre a konecne sa to podari, tiez trpim na mykozu, akurat som ju po dobrati antibiotik dostala, na mykozu trpi vela zien, nevies ci aj to ma vplyv na otehotnenie, tiez to moze branit???

ludinka
9. čer 2011

@kamillka100 ja som uzivala clostyl + pregnyl 6 mesiacov u mojho gynekologa!! bez toho aby mi urobil tieto stery
mykoza sama osebe asi nema vplyv na otehotnenie ale asi prostredie pre spermie nie je uplne idealne pri takychto problemoch a cosa tyka ureoplazmy tak som niekde citala ze moze sposobit aj neplodnost , dokonca u muzov moze sposobit zlu morfologiu spermii
ale tieto informacie mam len tu z konika a urcite niektore nie su podlozene, takze to neber uplne vazne

teleranka
9. čer 2011

baby, ked douzivame s mm antibiotika, kedy mame ist na kontrolne stery?
viem, ze pocas leicby sex nesmie byt, ale po liecbe pred kontrolou aspon cez kondom? hmm, ani to? ako dlho od ukoncenia liecby treba ist na kontrolne stery?

ludinka
9. čer 2011

@teleranka tak to ti nepoviem, asi si sa mala spytat doktora ked ti daval lieky ze kedy ist na kontrolu... a pred kontrolou radsej ani s kondomom!!!!!! 😅

kamillka100
9. čer 2011

@ludinka no v tom mas pravdu lebo manzel mal zlu morfologiu z 30% mal len 20%, ale za to m moze ureoplazma, dakujem, dufam ze mykozu uz nebudem mat 😉

kamillka100
9. čer 2011

@teleranka ahoj, no my sme maali zakazany sex pocas brania antibiotik, po dobrati 4 tyzdne len s ochranou a na ostro az po vysledkoch z vyteru manzela, tak postime 😀

ludinka
9. čer 2011

@kamillka100 moj mamzel ma iba 1,5 percenta morfologicky dobrych spermii
ale myslim ze az taketo vysledky ta urea nemohla spachat, u nas bude asi problem aj niekde inde
kazdopadne uvidim na buduci tyzden ci nam ju zistia alebo nie

kamillka100
9. čer 2011

@ludinka ale ides aj ty na vyter? ci len manzel??? lebo zene sa moze robit hned po dobrati antibiotik ale manzelovi az o 4 tyzdne po dobrati, aspon tak povedal androlog manzelovi

ludinka
9. čer 2011

@kamillka100 ja este neviem ani ci ju mam 🙂
na buduci tyzden maju byt vysledky, urcite ak sa budeme liecit pojdeme potom obaja na kontrolu 😉

kamillka100
9. čer 2011

@ludinka aha, tak drzim palce, dufam, ze aj ked ju budete mat, tak sa jej urcite zbavite a na druhy rok budete kocikovat baby 😵 , ja sa spolieham len na to, ze bol problem len v tom a v nicom inom 😵

ludinka
9. čer 2011

@kamillka100 bodaj by si mala pravdu 😉

kamillka100
9. čer 2011

@ludinka mam, neboj 😀 😀 😀 , musime to tak brat..... natrapila som sa uz dost..... stacilo 😠 , musi byt uz len dobre, potom daj vediet

ludinka
9. čer 2011

@kamillka100 ok ozvem sa 😉

teleranka
9. čer 2011

@ludinka ahojkz...aj mm ma zlu morfologiul pribliyne rovanku ako tvoj. odkedy mu to v CARe zistili, sme tam neboli,lebo sme riesili moje zapaly mocoveho mechura, mykozy a teraz ureu.
avsak pamatam si akurat to, ze nam tam vraveli, ze ak vyjde zla morfologia, je riskantne mat babatko, hoci cestou ukmeleho oplodnenia. ze moze byt nejako postihnute... :(
nevies, co je na tom pravdy???? a neda sa s tou zlou morfologiou nieco robit? :(

ludinka
9. čer 2011

@teleranka akurat nedavno som sa docitala ze pri zlej morfologiu je vhodne urobit fragmentaciu DNA spermii pri ktorej sa zisti ci su spermie poskodene iba navonok alebo aj maju zlu DNA
ak je zla DNA tak je vraj dobre podstupit metodu PICSI pri ktorej sa spermie presvedcuju a vidia vraj to DNA, a tak vedia vybrat tu spravnu a vpichnut ju do vajcka
vo vacsine centier skor navrhuju metodu ICSI kde spermie neskumaju a len ich vpichnu do vajcka - tu hrozi ze to nemusi dopadnut dobre 🙄
to PICSI robia na slovensku tusim len v blave v jednom centre ale to ti neviem presne povedat, zatial som to nezistovala
no a s morfologiou samotnou sa asi neda robit nic- mozno stoji za to preverit ci nema manzel nejaky zapal, alebo tu ureoplazmu ale zazraky to asi aj tak neprinesie

teleranka
9. čer 2011

@ludinka
ci pana....o tom pocujem prvykrat....a kde sa da urobit tá fragmentácia DNA?
jemu ureaplazmu nezistili, ale to je vraj normálne, ze muzovi to nezistia, aj ked tam ma bakteriu , lebo ma dlhu mocovu ruru ci co :(
Ty, Vy, ste teraz na tom ako s ureou a liečbou?

teleranka
9. čer 2011

@kamillka100
kamilka, citam, ze tvojmu drahemu az 4 tyzdne po dobrati. kazdemu potom hovoria inak, to je na porazenie!!!!!!!
a navyse, mm nic nezistili. ja som mala ureu, liecili sme sa obaja. jemu nic nezistili. potom sme mali sexik a bum, znova som mala ureu. a podotykam, ze som nebola ani na verejnom wc (okrem prace), ani v bazene, sme si verni. no na hovno :((( cize aj ked jemu vyslo, ze to nemal, asi to mal a prenasali sme si to.

kamillka100
9. čer 2011

@teleranka presne tak, urcite to mal, mal brat aj on antibiotika, u chlapa sa da zistit ureoplazma asi len vyterom, neviem ci aj v spermiograme ukaze ci ju ma, to mi je luto ze ju mas opat ☹

ludinka
9. čer 2011

@teleranka pokial viem tak to robia v IS CARE va ba ale mozno aj ine centra, zatial som to nezistovala
co sa tyka urey este nevieme vysledok maju byt na buduci tyzden

marca22
9. čer 2011

Holky to se pozná normálně ze stěru? Nebo jak to doktoři zjistí,z krve?