Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

maya99
4. pro 2011

@chestity Já byla na kontrole po 3 týdnech a také negativní. Půjdu asi znovu po půl roce, abych věděla, že se to nevrátilo.

maya99
4. pro 2011

Jinak holky, když jste měli tu ureoplasmu, měly jste také bolest tam dole při styku? Myslela jsem, že ta bolest je od ueopl., ale jsem negativní a bolest je pořád (pouze na pravé straně). Akorát se hodně zmírnila během braní ATB (měli jsme ochranu). Doktorka si s tím neví rady a nic tam nevidí..ani žádný jiný vir nebo bakterii nemám. Nechápu to, už mě to bolí asi 5 měsíců. 😔

siwinka1717
4. pro 2011

@flo nápodobne som chodila na pravidelné prehliadky, nemala som žiadny výtok,chodila som častejšie močiť, ale tak sa snažím dodržovať pitný režim 2 l tekutín denne((-: myslela som si, že je to z toho. Minulý rok sme sa rozhodli pre mimi, otehotnela som, mala som zrazu nepríjemný výtok, doktor povedal, že je to normálne, na konci tretieho mesiaca som potratila, potom som si našla iného gynekologa a hľadali sme príčinu, bola to ureaplazma zrejme, hoci sa to nikdy nedá na 100% povedať. Vraj je liečba dlhodobá, no nám zabralo prvé antibiotikum. Brali sme ho obaja s manželom, vkuse 3 týždne tuším kombináciu dvoch antibiotík , ihneď to zabralo. Vylieč to radšej pred tehotenstvo, počas tehu sa to nedá liečiť a je pravdepodobnosť potratu.

viki333
13. led 2012

ahojte mala som uz asi pol roka tazke zapaly mocovych ciest az mi na gynde brali ster a zistili mi ureaplazmu a chcela by som sa spytat beriem uz asi 4 mesiace antiku jeanin ci to na to nejako zle nevplyva mozte mi poradit lebo som uz zufala a stale mam bolesi pri moceni ci sa s toho dostanem a ci to lepsia verzia ako chlamydie dakujem

sariky
13. led 2012

já jsem měla zánět močových cest už tolikrát, že to snad nejde ani spočítat a také my zjistili, mimo jiné, ureaplasmu. brala jsem všechno možné, ale nešlo to zlikvidovat žádnýma antibiotikama, pak jsem brala asi rok urovaxom a k tomu brusinky a je to lepší.... nicméně to z těla nejde dostat (v mém případě teda)

viki333
13. led 2012

aj beriem urovaxom a nejak to nepomaha a uz dost dlho aj doxybene na 21 dni aj atikoncepciu a asi 3 mesiae predtym som stale brala antibotika a tie najsilnesie na zapaly moc ciest aj par krat uz mi aj iniekcie lebo nic nepomahalo

sariky
13. led 2012

@viki333 to je strasne. ja se toho děsím, že se mi to zase objevi.... navíc, teď jsem těhotná, takže léčba by byla asi složitější (mohla by ohrozit miminka). já jsem taky brala všelijaký antibiotika a ty ureaplasmata tam prostě pořád jsou. snažím se hodně pít a jíst brusinky. vím, není to žádná spása, ale víc udělat nemůžu :-/

petka12
2. únor 2012

Dobrý den.
Chci se vás zeptat na váš názor. Minulý rok mi byla na gynek. zjištěna ureaplaz., brala jsem s manželem Doxybene, kontrolní stěry za 8 týdnů byly negativní. Manželovi nikdo vyš. nedělal. Co mě trápí už velmi, je to, že mám už 2 roky bolesti při styku. Když jsem to řekla před 2 roky gynekol. tak mi řekl, ať používáme lubrikační gel, toť vše. Teď ta bolest se stupňuje, došlo to až tak, že styk už žádný nemáme pro bolest. Mimo to trpím často na kvasinky, dávala jsem vinu právě jim. Ale momentálně kvasinky nemám, ale přesto je pro mě styk nemožný. Prosím napište mi svůj názor. Nepřijde mi to normální. ☹ Moc děkuji

very
9. únor 2012

AHoj, napíšete prosím někdo příznaky? Mám už měsíc gyn.potíže, doktorka si neví rady, na stěrech nic nenašli, ale tvrdí, že to může být tím, že jsem byla přelečená atb čípky a pak byli teprve stěry. Jsem zoufalá, mám svědění, pálení, červené bolavé plošky, převážně zvenku, pálení na počátku čůrání, časté nucení..sex žádný, je to nemožné..jsou tohle příznaky i Vaší nemoci? Děkuji, jestli se některá ozvete..

very
9. únor 2012

Ještě jsem zapomněla napsat, že mi to celé začalo svěděním, myslela jsem, že kvasinky a po necelém měsíci se to rozjelo tak, že jsem otekla, měla to bolavé, že jsem nemohla sedět, chodit..zmokvané..napiště, prosím, někdo..

maximka33
5. bře 2012

ahojky, taky trpím tímto onemocněním, vlastně se to ukázalo náhodou při testech. ale musím říct, že obtížného výtoku jsem si všimla. jde o to, že za pár týdnů máme jít na IUI. tak předpokládám, že když mi doktorka po telefonu řekla, co mi je a co máme oba brát 10 dní, že to asi nevadí a pokus se může uskutečnit. aspoň doufám. máte někdo podobnou zkušenost?

magnolie123
11. bře 2012

@teleranka ahoj ja mám tiež opať ureaplazmu pozitivnu, kašlem už na to, antibiotika nezabrali.....pokúšam sa o babatko s priatelom, on to nemal prvý krat, zvlástne, snazime sa 3 mesiace a zatial nic, problemy nemam.... s doktorkou som to konzultovala, ked nemam problemy nemusim to liecit, uvidim risknem ti , ci sa mi podari otehotniet...

magnolie123
11. bře 2012

@sariky ahoj, jeeej pozeram, ty si otehotnela s ureou?ja uz kaslem na liecbu, liecila som sa a nic...priatel by sa uz zblaznil, on to ma negativne ja pozitivne opat, nerozumiem tomu...podarilo sa ti teda otehotniet?podla mna neboj sa sa to su povery a nic sa nestane........drzim palce, dufam, ze aj ja otehotniem co najskor

magnolie123
11. bře 2012

dievčatá, takže pripájam svoj príbeh......začala som sa snaziť o bábatko s priateľom.....cca 3 mesiace....som bola veľmi dosledná a poprosila som doktorku , aby mi urobila testy na chlamýdie mykoplazmy ureaplazmy , z toho vyšli pozit.ureaplazmy........panika ma zachvatila, nemala som žiadne problémy, nič, práveže dbám vždy na všetko až priveľmi.....priateľ bol u urológa, ster z moč.trubice negatívny, ja som mala 3 dni antibiotika a daľší týžden opať 3 dni......kontrolný ster som si vydupala a opať pozitivny!!!som to konzultovala s lekárkou, ževraj ak nemám potiažč nemusím antibiotika, som počula , že v niektorých krajinach to neriesia pokial nie sú potiaže...viem, že aj baby s ureaplazmou otehotneli a vynosili plod , všetko bolo ok, stalo sa , že ked potratili alebo neotehotneli už sa patralo všade možne....neviem, či robím správne, ale mám kámošku čo aj po 3 antib.jej to neprešlo......neviem, či sa mi podari otehotnieť, ak nie budem to riešiť........

maximka33
11. bře 2012

@magnolie123 tak to máš teda složité... my to s manželem berem právě teď, každý jsme dostali 10 tabletek. už ted cítím, že nemám žádný výtok. jsem 32dc. doberem to asi právě na konci cyklu, mívám ho dost dlouhý. doufám, že to zabere. máme domluvené IUI. nikdo neříkal, že když to nezabere, tak nic nebude. ale stejně mi 3dc budou dělat krevní testy, tak by se to asi poznalo...

magnolie123
11. bře 2012

@maximka33 a ty si mala aj iné problémy otehotnieť? ☹

maximka33
11. bře 2012

@magnolie123 ano, teď se to nedaří už rok a půl..

teleranka
12. bře 2012

@magnolie123 ahojky, no ja som vybrala asi 6 druhov antibiotik, ale stery som mala stale pozitivne..nic nezabralo. a otehotnela som. pocas prveho trimestra mi robili znova test na ureu a uz vysiel negativny 🙂 🙂
tiez mi bolo povedane, ze pokila nemam tazkosti, stipanie pri a po moceni (predtym som mala, potom uz pomenej), netreba sa tomu nejako specialne venovat. nebojkaj nic, otehotnies, ked to budes najmenej cakat! drzim palceky 😎

magnolie123
12. bře 2012

@teleranka ahoj strasne si ma potesila, lebo som uz celu noc nespala, vies co ja som sa docitala , ze to ma 70 percent ludi, aj nejakí lekár sa k tomu niekde vyjadril, tehotná žena s ureou tam pisala v diskusii, bála s potratu či tak, on jej napísal, keby zo 70 pecent žien potratilo 50 percent to sa nestalo ešte....myslíim, že veľa žien sa tomu moc venuje, keby neotehotniem do maja napriklad, tak to začnem opať riešiť...jednuducho moj priatel sa uz dost vystresoval ,ked som to mala pozitivne, on negativne, skoda , ze aj on nemal anbib.ale pri negat.naleze, mu nedali...nechcem ho opat stresovať tým,že to mám opať, konzultovala som to s lekárkou a ako sa dievčatá tu divili, povedala, pokiaľ ťažkosti vobec nemám tak nemusím to liečiť a že oni aj tak nerobia v tehotenstve tieto testy na ureaplazmu a malokedy sa jej stalo , aby zena tehotna s ureaplazmou mala veľke problém, tak mi povedala.......a tebe sa ako rýchlo podarilo otehotnieť?inak klobúk dole, že 5 antibiotik....uff pekný dník

pempusik
12. bře 2012

@magnolie123 ja som tiez brala zistenie, ze mam pozitivnu ureu, dost tragicky. robili mi vytery a kultivacie, aby sa vedelo, aky kmen tych potvor mam. podla toho mi nasadil atb. manzel mal vsetky vytery negativne, ale to este nemusi nic znamenat. obaja sme vybrali atb a po troch tyzdnoch som mala kontrolne stery negativne. doki mi vysvetloval,z e clovek v sebe moze mat ureu zdedenu aj po matke, jak ppri porode vychadza von. takze to mozes mat v tele cely zivot a vobec o tom nevediet a vobec to nemusi v tele robit ziadnu sarapatu. tiez som citala, ze v inych krajinach to vobec neriesia, kym sa to nejako neprejavuje.

magnolie123
12. bře 2012

@pempusik škoda , že priateľovi nedali antibiotika tiež.....mne to zistili pred vianocami aj som užila summamed a kontrolný ster som chcela sama a opať pozitivne....no tiež som sa dočítala, že dieťa môže mať ureu od matky napr, no mamina otehotnela 3 krat na prvý šup :D,takže keby aj mala ureu nemala žiadne problémy v tehot., vtedy o tom určite ani nechyrovali.... ja som celkovo nikdy nemala žiadne problémy gynekologické , tak si vravím, či to neskusim chvilu takto nechat....sestra je v irsku a hovorila, ze tam to vobec neriesia, tusim aj v cechach, ja patrim medzi histerky čo všetko veľmi študujú a panikária......... .ďakujem ti za odpoveď Pempusik

pempusik
12. bře 2012

@magnolie123 jaaaj, aj ja som taka, ja mam hned vsetky choroby, o ktorych citam 😀 😀 😀 .
ale partner musi brat atb tiez. to ta doki neupozornil? problem je v tom,ze gynekolog nemoze predpisovat lieky aj jemu. moj manzel si to isiel dat predpisat k obvodnej. normalne jej vysvetlil preco to potrebuje a bolo. 🙂

magnolie123
12. bře 2012

@pempusik no ja som rozmyslala prave, ze mu teraz o tom nepoviem a uvidim, ci otehotniem......kedze doktorka povedala, ze to liecit nemusim a otehotniem a problem nebude...pokial by som do aprila maja nic, tak by som mu zohnala antibiotika tiez a by sme brali obaja.....chyba bola prvy krat, ze mu doktor nedal tiez aj ked ster bol negativny..... 😠 .....

st2
12. bře 2012

@pempusik 😕 nam v car predpisali lieky aj pre mm

pempusik
12. bře 2012

@st2 v car je to asi ine. mne doki v poradni vravel, ze nemoze predpisat manzelovi, iba mne. normalnem i to zapisoval do karty. ale nebol to pre nas problem, zasli sme k obvodnej a bolo 🙂

st2
12. bře 2012

@pempusik vlastne asi mas pravdu, lebo ked tam rozmyslam nad tym tak aj mm je v car vedeny ako pacient vlastne smaostatne takze aj on mal vypisany recept na jeho meno

magnolie123
12. bře 2012

@sariky a smiem sa spýtať, tebe sa podarilo otehotnieť pri tej ureaplazme ťažšie, či ľahko?neboj sa určite ti to dobre dopadne....

maximka33
24. bře 2012

tak holky, já otěhotněla ještě před léčbou.

magnolie123
27. bře 2012

@maximka33 ahoj, tebe sa podarilo otehotniet este pred liecbou ureaplazmy?

maximka33
28. bře 2012

@magnolie123 ano, přesně 10 dní po léčbě jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂 takže početí bylo ještě o pár dní dříve. mně taky neříkali, že by se při tom nemohlo otěhotnět. měli jsme před IUI, takže to mělo být jen zaléčeno, holt psychika čekala ms a ona nepřišla. 😀