Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

zuztek
4. kvě 2010

ahojte, aj u mna sa potvrdila ureaplazma, konkretne U.parvum, pravdepodobne moze za potrat ktory som mala v novembri... je to sice sexualne prenosne ochorenie, ale kedze sa bakterie vylucuju aj mocom, da sa to chytit aj v bazene, na WC alebo z uteraka... inak tiez sme s priatelom od 16 rokov, inych partnerov sme nemali... dalsi mozny prenos je z matky na plod, a clovek na to pride az po niekolkych rokoch... ja som na to prisla az po opakovanych zapaloch mocovych ciest bez akehokolvek podchladenia...
zajtra si idem po ATB, som zvedava ake mi doky da a pevne dufam ze zaberu, lebo sme uz fakt stratili vela casu, te jedine lutujem ze sa no to neprislo skor...

napiste ako vam liecba zabrala, drzim vsetkym palce 🙂

sofokleska
6. kvě 2010

zuztek k tym ATB si kup v lekarni aj probiotika......aby si sa vyhla zbytočnim komplikaciam

zuztek
6. kvě 2010

sofokleska, jasne, kupim, viem ze to bude brutal liecba... dnes mi dal gyndos ciphin na 10 dni a potom summamed dve balenia, pre priatela lieky musim zohnat na urologii... tam mi inak urolog hovoril o inych sposoboch liecby, ze bud dava doxybene na 10 dni alebo kombinaciu summamed jeden den, potom 7 dni ciphin, a zase 1 den summamed a 7 ciphin, a este 3.krat to iste... tak som zvedava co mi da pre priatela, logicky by sme mali mat rovnaku liecbu... dufam ze to zaberie, potom dam vediet 😒

sofokleska
10. kvě 2010

my sme brali ten doxybene.....jasne daj vedieť ako to dopadlo.držim palce

raza
17. kvě 2010

tak si predstavte, môjmu mužovi bolo pocedané, že u nás urológ na toto testy nerobí, dostal tie isté tabletky ako ja a hotovo. Testovať budú zas len mňa a ak to budem mať, znamená to, že to má aj on. To je logika! Mimochodom, tie testy nerobia, lebosú vraj drahé, takže tak. V piatok budem mať výsledky, dúfam, že to bude ok. Držte päste..

zuztek
17. kvě 2010

ahoj raza, je to naozaj tak, ak by si mala opat ureaplazmu, je vysoky predpoklad ze to ma aj tvoj manzel... nie je to vylucne pohlavna choroba, ale uz ked ju jeden ma tak to ma aj druhy partner, bohuzial... som na tom rovnako, bola som testovana len ja, priatel ma rovnake lieky... drzim palce aby bol vysledok negativny 😉 a ake si brala lieky a ako dlho?

latvia
17. kvě 2010

ureaplazma patri medzi STD choroby, a teda je velke percento, ze sa pri styku prenesie.ja v tom nic nelogicke nevidim 😅

raza
18. kvě 2010

Ahoj zuztek. Ja chápem prenos stykom, ale nepáči sa mi to, že kontrolné testy nerobia obom partnerom, len mne. Takže mne keby ATB zabrali, mužovi nemusia a nakazím sa opäť od neho. Preto si myslím, že lepšie by bolo mať istotu, že už sme obaja v pohode a až potom mať styk, nech si to nepohadzujeme. Inak obaja sme brali ofloxin a ja ešte polygynax na vkladanie. Brali sme to tuším 10 dní a o mesiac na kontrolu.Ale väčšinou, čo som tu čítala, tak brali doxybene. A idem ešte len na prvé kontrolné stery, dúfam, že aj posledné. Aj ja som totiž vďaka tejto pliage potratila. Už by sme chceli plánovať bábo, takže sa toho chceme rýchlo zbaviť..

majkal
18. kvě 2010

caute baby, my sme sa liecili na dvakrat, prvykrat tri tyzdne summamedom - nezabral, druhykrat medofloxine na 20 dni a ten uz zabral. Testovali takisto len mna. A pri prvej aj druhej liecbe sme "abstinovali". Drzim vsetkym palce, nech sa toho rychlo zbavite 😉

majkal
18. kvě 2010

a este som chcela dodat nasledky .... u mna sa na mocovych cestach pridruzila endometrioza ... ziaden lekar to sice nepotvrdil, zeby to suviselo, ale ja si myslim ze ano, lebo to vsetko do seba nejako zapada aj vecne aj casovo 😒

zuztek
18. kvě 2010

ahojte, ja beriem kombinaciu summamed + ciprofloxacin (podobne ako ofloxin alebo medofloxine) 3 tyzdne, tak dufam ze sa toho zbavime... ak by to nezabralo budem si pytat doxybene 😒 inak kupila som si aj wobenzym, odporuca sa to aj pri tychto chorobach, zlepsuje prenikanie ATB do tkaniv a tym sa liecba zefektivnuje, tak dufam ze to pomoze 😠

jada1
18. kvě 2010

Mne tiež vyšli pozitívne výsledky na ureaplazmy. 😠 Dostali sme Doxyhexal 200tabs na 20 dní aj s manželom.Manžela netestovali. Nechápem, kde sme k tomu prišli, ale vraj to môže mať človek v tele aj niekoľko rokov od predchádzajúceho partnera. Sestrička mi kázala brať probiotiká, aby som nedostala mykózy. Tak som zvedavá potom na výsledky. Mne setrička vravela , že Doxyhexal sú silné antibiotiká a majú s nimi dobrú skúsenosť, že po nich by to malo byť ok.

Zuztek s tým Wobenzynom je to pravda? potvrdila ti to aj sestrička, alebo lekárka? Ďakujem za odpoveď.

basa22
18. kvě 2010

Ahojte, tiez mi potvrdili ureu, moj manzel bol na vysetreni na urol. a bol negativny, liecim sa uz od leta a stale nic, prve ant. si uz ani nepamätam ake som mala potom som dostala doxybene, zase neuspesne a teraz so dobrala subamed 500 a to 9 tabliet po sebe - cipky ako prevencia proti mykoze, podotykam, ze som poctivo abstinovala a dodrziavala vsetky rady lekara, o dva tyzdne mam ist na kontrolu, dufam, ze budem o.k. lebo by sme chceli babenko

jada1
18. kvě 2010

Uf, to tak dlho? Tak ti držím palčeky, nech to už máš ok. Nám tiež toto skrížilo cestu nášho snaženia ☹. Ja len dúfam, že po týchto liekoch bude dobre. A tie antibiotiká si mala niektoré aj dlhodobo? (maslím tak na nejakých 20 dní), lebo nám ich dala až na 20 dní.

basa22
18. kvě 2010

jada1- prve a druhe na 15 dni a teraz sumamed 5OO na 9 dni ale o tychto ant. viem ze s auzivaju 3dni potom 4 dni volno zase 3 dni a volno a este rau 3 dni, mne cih dal naraz a ucinkuju este 2 tyzdne v tele, je to pre mna zahadou, neviem kde som to schytala, partner to vobec nemal.... a kedze mam tento zapal tak aj cyto mam prvykrat v zivote zvysenu☹((

iva7
18. kvě 2010

basa22 pre mňa je to tiež záhada, lebo sme s manželom stále spolu a ešte aj v robote, tak to nechápem. Buď to je ešte od predchádzajúceho partnera (teda niekoľko rokov), alebo z plavárne, sauny , verejných wc, ináč si to neviem vysvetliť. Nevyskúsiš ešte tabletky Swis Max brusinky? Ja som to tu vyčítala na tomto blogu , aj som si ich už z Čiech objednala a začnem ich jesť po antibiotikách. Ja mám ísť na kontrolu až za dva mesiace. Doteraz by som to nezistila, ale nejako sa mi nedarí dlhšie otehotnieť, tak ma poslal môj lekár na gyn.protizápalovú ambulanciu. Bola som si istá, že mi zoberú výtery, krv , prídem si po výsledky a pohodička a keď mi toto doktorka oznámila, tak ma skoro prekotilo. Ani som nevedela čo je to tá ureaplazma, až tu na nete som si o tom prečítala.

jada1
18. kvě 2010

basa22 aj pre mňa je to teda záhadou a držím palce, nech sa toho zbavíme. Po týchto dávkach by si sa už mohla toho zbaviť. A cyto sa ti potom upraví, neboj.

zuztek
18. kvě 2010

jada - tu je o tom viac popisane: http://www.wobenzym.sk/verejnost/zapaly-mocovyc...
a tiez stranka http://www.wobenzym.sk/cdweb/uro-sex.htm
je tam vedecky dokazany priaznivy vplyv enzymovej terapie na liecbu chlamydii, s ATB ale bez wobenzymu len okolo 60% vyliecenych, s wobenzymom cez 90%, a tiez sa pise ze podobne vysledky su aj s ureaplazmami a mykoplazmami... ja som si kupila velke balenie 800ks, stalo 104 eur, brutal, ale je to skoro na vsetko mozne, tiez na mykozy, imunitu, pooperacne stavy, vselijake chronicke zapaly, tak si urobim asi 2 mesiace kuru a zvysok si necham na dalsi rok....

baby, aj pre mna to bola zahada, ja som ziadneho ineho partnera nemala a viem ze ani moj priatel... ale ja som mala zapaly mocovych ciest aj v detectve a myslim si ze som to dostala niekde v bazene, lebo ureaplazmy sa vylucuju mocom, nie je to vyhradne pohlavne prenosna choroba....

jada1
18. kvě 2010

Ďakujem za info zuztek, idem si to popozerať. Aj ja som toho názoru, že to človek môže schytať aj v bazéne, sprchách atď. Však keď človek na plavárni schytá mykózu na nohy, tak kľudne aj tam dolu. Ja už teda do takéhoto zariadenia nevleziem, si predstavte, koľko ľudí sa kúpe na tých plavárňach, a koľko sa ich tam......... Normálne mám teraz fóbiu ísť aj na toaletu niekde v nákupnom centre ☹

shandy
18. kvě 2010

ahojte,
ja sa tu trosku ku vam zamiesam, lebo som si vsimla, ze tato tema znovu ozila cerstvymi "nositelkami" ureaplasmy. Bola som jednou z Vas, ale nastastie som sa toho svinstva uz zbavila 🙂, aj ked zrovna nas problem bol niekde inde...ale k tej ureaplasme. Raza mne gynekolog vysvetlil, ze je zbytocne robit vysetrenie u muza a ze je potrebne ho automaticky preliecit, pricom naozaj sa u nich nekontroluje, ci sa to preliecilo. mne zabralo doxybene a mojej kamoske, ktora mala rovnaky problem tiez. cize osobne by som to liecila hned doxybene ak nechcete stracat cas, ja som brala 10 dni 2 tablety denne. pocas liecby abstinovat - nie len keksik, ale aj ine formy, kde sa stretavaju sliznice...(nechcem to tu detailne opisovat, snad pochopite co mam na mysli 😅 ). po prelieceni pockat na najblizsiu mrchu a po nej si nechat urobit kontrolny ster. co sa tyka toho ze preco sa nevysetruje partner, tak vraj oni to maju inak anatomicky prisobene, maju dlhu mocovu ruru a ked aj urolog zoberie ster z tej mocovej rury vobec nemusi zasiahnut to lozisko a vyter teda moze byt falosne negativny.
suhlasim s jada, ze clovek to moze schytat aj vo virivkach a termalnych bazenoch. ja presne viem, kedy som zacala mat zapaly mocovych ciest z toho a to som ich mala hned dva po sebe, nasledne mi potom zistili tieto potvory. predtym sme boli vo francuzsku na dovolenke a tam sme v zime na lyzovacke vliezli do takeho termalneho bazena. uz ked som tam vstupovala som si hovorila, ze o hygiene toho asi vela nevedia a takto to dopadlo, takze ja uz sa teplym vodam zdaleka vyhybam odvtedy a mam od toho uz pokoj. tak vam drzim palce vsetkym, nech sa toho rychlo zbavite...

raza
19. kvě 2010

ahojte. ja som tiež presvedčená, že sme tú potvoru chytili s mužom v nejakej výrivke, alebo tak. minulé leto sme toho navštívili dosť, aj keď som vždy z teplých vôd mala strach, kvôli všetkým baktériám a tak. no, keby som sa toho držala, nemala by som teraz takúto pliagu a nemusela som prísť o bábo.. shandy, vďaka za info, ak budú tie kontrolné testy zlé, dám si predpísať to doxybene. No, my sme počas liečby abstinovali, no po dobratí liekov my doktorka odporúčala prestať s abstinenciou, aby sme zistili, či sa vyliečil aj partner. v piatok už budem vedieť výsledky a som strašne zvedavá, no aj sa bojím. tak držím päste aj vám ostatným, potom dám vedieť, čo a ako..

jada1
19. kvě 2010

Basa22 ja som niekde na nete čítala, že ureaplazmy môžu negatívne ovplyvniť výsledky z cytológie, tak sa nestrachuj. Neboj nič, riadne sa preliečiš a aj to sa upraví. 🙂

zuztek
19. kvě 2010

caute baby, suhlasim so shandy, u chlapov naozaj zriedkavejsie zachytia ureaplazmy, aj ked je u partnerky pozitivny nalez, preto sa dava liecba rovnaka a vysetruje sa zvacsa len zena...

dufam ze aj ja sa z toho dostanem, momentalne mam za sebou 2 balenia Sumamedu a dve balenia Ciphinu (ciprofloxacin), este ma caka 3.davka toho svinstva... ale gyndos aj urolog mi povedali ze telo horsie znasa doxybene, tak preto volia najprv inu liecbu, dufam ze to tie potvori zlikviduje 😠 mame samozrejme uplnu abstinenciu, ale myslite ze po dobrati liekov este pred kontrolou by sme uz mohli mat sexik? raza tebe povedala doktorka ze ano?

drzim vsetkym palce, dajte vediet vysledky, pevne verim ze budu negat a ze konecne budeme vsetky uspesnymi snazilkami, teda tehulkami 😵

jada1
19. kvě 2010

Zuztek sexik môžete mať, ale len s kondómom. Mne lekárka kázala, že len s kondómom, až do tedy, kým budem mať výsledky z kontroly. Niektoré ste tu písali, že počas brania liekov vôbec, mne lekárka povedala, že s kondómom, ale radšej sme si dali pokoj, kým berieme lieky. Ešte máme antibiotiká na 7 dní. Asi je to poriadne svinstvo, lebo dnes mi muž vravel, že pri močení to normálne cíti tie antibiotiká z moču. Tak už to nejako musíme vydržať ten týždeň. Zuztek a dávaš si aj probiotiká? Mne ich sestrička kázala, aby som nedostala mykózu, aj to je dôležité. Tak držím nám všetkým palce 🙂 .

jada1
19. kvě 2010

Ozaj, dnes som nakúpila aj Wobenzyn (ďakujem za radu), tak ešte za tých 7 dní to ideme jesť s antibiotikami. Ešte som kúpila v lekárni takú brusnicovú šťavu (vraj aj to je dobré), to potom budeme piť po dobratí liekov 🙂

raza
20. kvě 2010

ahoj zuztek. no, mne povedala doktorka, že keďže mužovi testy robiť nebudú, či je zdravý aj on, zistíme, až keď sa spolu vyspíme, ale až po dobratí ATB. keby sme totiž spolu nespali, zistili by len, či som zdravá ja. takto keď vyjdú neg. vysledky, vieme, že sme zdraví obaja.. . veď to som sa čudovala, aký úžasný spôsob testu pre môjho manžela. o kondóme nevravela, ale logicky mi z toho vyšlo, že bez.. no vy tu píšete, že s kondómom.. no ako sa potom zistí, že sa preliečil aj muž? ja už tomu vôbec nerozumiem, pripadám si hlúpo..

shandy
20. kvě 2010

babule, tak ano niektori hovoria, ze len s kondomom, ale osobne by som to neriskovala, radsej chvilu abstinovat a zbavite sa toho nadobro. mne gyndos povdal, ze na kontrolne stery treba ist az po prvej mrche od dobratia ATB, ze sa to vycisti...tak my sme abstinovali az kym nedosla mrcha a po mrche uz sme na to skocili 😅
raza ked sa spolu vyspite po tej prvej mrche a pojdes potom na kontrolny ster, tak ak ju tam budes mat zas, tak je jasne, ze vam ATB nezabrali, akurat, ze ich budete musiet zobrat obaja znovu....ale verim, ze to uz budes mat ok a ziadne dalsie ATB nebude treba. on ten doxybene je sice svinstvo ale fakt ich to zahubi....to je asi najucinnejsia forma ATB na ne....kocky hovoria o abstinovani pocas brania - urcite bud s kondomom alebo vobec nekeksikovat, pretoze sa mozete vzajomne reinfikovat...

zuztek
20. kvě 2010

ahojte, no asi to ma logiku, ze ked chlapa netestuju, tak kontrola by bola dobra az po nechranenom sexiku... najlepsie bude pockat na mrchu, noooo, tak to bude este dlhe cakanie 😅

jada1
20. kvě 2010

No tak ženy moje, ja som už z toho jeleň, jeden lekár povie tak, druhý tak. Mne povedala doktorka , že len s kondomom a keď som volala, tak ešte aj sestrička mi to zdôraznila. Ale logiku to naozaj má, čo tu píšete. Doxybene bude asi niečo podobné ako doxyhexal, nie? My máme doxyhexal a sestrička mi povedala, že majú s ním dobré skúsenosti a hlavne výsledky (ako som už tu písala).

basa22
20. kvě 2010

Ahojte, co lekar to iny nazor....- pocas liecby ziadne sex,ja som po pri antib. uzivala aj rozne formy brusnic a nepomohlo mi to ☹