Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

nikiss88
13. led 2010

Fuha, neviem ako poradiť. Tebe na nič neprišli?? A manžel na vyšetrení bol?

majuna
23. led 2010

Ahojte baby,
vkradam sa vam tu s tym istym problemom-ureaplazma.S priatelom sa dlho snažime o mimčo a bohužial nič.V roku 08 podla spermiogramu našli ureu a samozrejme nizky počet spermii.Po preliečeni sa vysledky ukazali v poho,potom sme išli na kontrolny spg a opet sa ukazala urea.Zvlaštne bolo to,že umna sa nepreukazala,tak zase to preliečil a bolo to dobre.To bolo v roku 09.Tohto roku ma zase ureu,som ztoho zufala,lebo kvoli tomu sa nam značne nedari mimi.Prosim Vas baby,ak mate stym viac skusenosti,tak nam poradte,ake vyšetrenie by mal priatel absolvovat,prečo sa to obnovuje a čo za tym može byt?Prosim o radu.Dik.

aja71
13. únor 2010

Moc vás všechny zdravím skoro po roce.Tehdy jsem psala,že mi našli ureaplasmu v moči a léčili mě Doxybene celý měsíc. To bylo v lednu-únoru 2009. V březnu vyšlo vše negativní a v srpnu mi dělali další kontrolu a opět negativní. S velkou radostí dodávám,že jsem bez potíží a věřím,že jsem se vyléčila už navždy. Co mě tady mnohdy udivuje je fakt,že se nikdo neléčil ATB tak dlouhou dobu jako já.Ale zase čtu,že se vám to vrací.Mě tehdy řekl doktor,že je to dost agresivní léčba,kterou mi ordinuje,ale že se toho určitě zbavím. No a měl pravdu. Tak jsem vám to chtěla napsat pro povzbuzení,že to vyléčit lze.

shandy
13. únor 2010

ahojte aja, to je super, ze si sa jej zbavila 🙂
my sme to mali tiez (teda iba ja) ale gynekolog kazal preliecit oboch a po 10-dnovej liecbe Doxybene (2 x denne) mozem aj ja potvrdit, ze sme sa toho zbavili 😀 😀

aja71
13. únor 2010

Shandy,tu ureaplasmu jsem měla jen já.Přítel ( dnes již manžel ) byl negativní jak v moči,tak ve stěru i z krve. Brala jsem Doxybene 200, 1x denně celý měsíc.On nedostal nic,když nebylo na co.Taky jsem měla strach,jestli aspoň preventivně by to neměl brát.Navíc manžel měl také záněty,ale jemu zjistili jinou příčinu- přemnožená E.colli. Manželovi pak dělali vyšetření v červnu, mě v tom srpnu....fakt jsem šťastná,zvláště po tom co jsem se zde dočetla. Bolesti,které jsem měla- opakované záněty močového měchýře- byly nesnesitelné, stalo se mi,že jsem ani nemohla udržet moč...... ☹

shandy
13. únor 2010

aja, ja tiez rovnako som mala podobne problem s tym mocakom a to som v zivote problemy tohto charakteru nemala. aja u nas to bolo rovnako, moj priatel bol u urologa a vsetky stery mal negativne. ale moj gynekolog napriek tomu trval na tom, aby sme sa preliecili obaja. pretoze u muzov robia ster z uretry a nemusi vraj zachytit prave to miesto, kde su tie potvory usidlene. ze to moze byt ovela hlbsie a tam sa s tym sterom nedostanu....dokocna sme este mali problem, pretoze ten urolog tvrdil, ze mu ziadne ATB nepredpise, ked mu nic nie je. tak my gyndo poradil, ze mam priatela poslat k praktickemu, nech mu ten tie ATB predpise. tak siel za praktickym a ten mu potvrdil, ze je to svinstvo, ktore je tazko identifikovatelne u muzov, ze urcite pokial sa snazime, je potrebne preliecit oboch partnerov. tak neviem, kazdy to robi inak, ale ja som chcela mat istotu a gynda mam dobreho, takze som s nim suhlasila...

aja71
13. únor 2010

Shandy,myslím,že tvůj lékař to udělal správně,preventivně přeléčit oba. Já tedy spoléhám na to,že kdyby náhodou můj manžel měl ty mrchy ode mne,že by mi to v tom srpnu zase našli a hlavně jemu v té moči,která vlastně omývá celou trubici,nebo z té krve,tam se to prý objeví už týden po nakažení....Ale je pravda,že i manžel bral kvůle té E.colli několikery ATB.....takže mohl být zaléčený...no,doufám,že budeme mít klid 😉 Nejvíc mě štve,že 2 roky mě léčili úplně špatně,když jsem opakovaně žádala o vyš. na chlamydie a mykoplasma nikdo mě neposlouchal...po 2 letech trápení jsem jednouho dne řekla, dost a dokud mi to vyš. neuděláte ,nehnu se z ordinace....udělali a bylo to tam....

alienka24
14. únor 2010

ahoj holky, po dobrání atb. na ureu je možné už praktikovat sex anebo až po kontrolních stěrech? já to teda pochopila tak že nesmíme sexovat během braní atb tak bych se chtěla pozeptat na zkušenosti ostatních
😉 díky

aja71
14. únor 2010

Alienko,rozhodně až po výsledcích vyšetření,protože jeden z vás může být stále pozitvní a došlo by k opětovnému přenosu.... ☹

alienka24
14. únor 2010

ajo...moc díky za odpověď

evitkaxy
16. únor 2010

ahojte, som rada, že som tu našla túto tému, žiaľ týka sa aj mňa

nestihla som zatiaľ všetko prečitať, no vidím, že väčšinou ste užívali doxybene. Mne však lekárka predpísala Azitrox 500 na 3 dni (3 tabletky) a k tomu súčasne Entizol na 10 dni. Po dobratí 3 týždne pauza a potom znova opakovať aj azitrox aj entizol.

rada by som sa vás spýtala, či ste mali niektorá takúto kombináciu liekov a či vám zabrala. Mne sa to zdá zdlhavé a píšete, že doxybene je lepší. Prosím poradte ak viete. Dakujem

majkal
17. únor 2010

evitka, my sme brali summamed na tri tyzdne (tusim to bolo 3x3 - 3dni po 1tbl a o tyzden znova) ... ale nezabralo ... druhykrat nam dr. dal medofloxine na 20 dni .... tie uz tu mrchu znicili 😉 Po prvych antb. mi vlastne dal urobit aj citlivost na antb. takze preto zvolil medofloxine. Drzim palce aby ste to porazili co najskor a uspesne na 1.krat 😉

evitkaxy
17. únor 2010

dakujem majka za odpoved, musím len veriť, že sa to už pri prvých atb zničí.

mám za sebou totiž jeden zamlknutý potrat, otehotnela som pred pol rokom ihned na prvý cyklus snaženia, ale v 12tt bábo odišlo 😔 Teraz mi dr.robila stery a zistila sa urea zrovna ked sme sa chceli začať znova snažiť a bojím sa, že sa nám snaženie predlži o dosť dlhú dobu.

dievčatá, užívala ste niektorá z vás azitrox + entizol?? Veľmi by ma povzbudilo, keby niektorej z vás zabral...

majkal
17. únor 2010

evitka .... nemas za co 🙂

mrzi ma, co si si prezila a uplne chapem, ze mas pocit "nekonecna" .... ten mam takisto, mala som ho aj pred rokom, aj pred dvomi .... 😒 ... ale raz sa dockame, musime len verit. 😉

co sa tyka tych liekov, ktore beries .... musis len verit, ze zaberu ... ono totiz niekomu zabrat mozu, inemu nie ... vsetko zalezi od toho ako su tie tvoje urey odolne a hlavne voci ktorym typom antibiotik ... takze hlavu hore, dobre to dopadne 😉

evitkaxy
18. únor 2010

uf, dúfam, že to dobre dopadne, musím myslieť pozitívne 🙂 už som prečítala celú tému, každú vetu.

dnes ráno sme nasadili aj s partnerom liečbu. Obidva druhy atb naraz a je to teda sila, dve hodiny na to ma preháňa, ale až tak, že ide zo mňa čistá voda. Dúfam, že to vydržím a nezničím si úplne mikrofloru, ale beriem probiotiká.

budem informovať ako som dopadla, i ked po liečbe budem mať za 40 dní a potom neviem kedy kontrola...

vlastovka385
18. únor 2010

Ahoj holky, do tohot tématu jsem přispívala před dvěma roky, píšu, abych vás povzbudila. Před dvěma roky v květnu měl manžel problémy při močení, ve stěrech mu našli chlamydii. Brali jsme oba dva na to antibotika, já jsem pak šla také na testy, jestli jsem v pořádku. Chlamydie byla negativní, ale pozitivní byla ureaplazma, doktor řekl, že by se to mělo přeléčit. Vzhledem k tomu, že manžel by bral už třetí antibiotika během půl roku, se nám do toho moc nechtělo, prošla jsem si veškeré možné informace na netu a zjistila jsem, že WHO bezpříznakovou infekci léčit nedoporučuje, tak jsme se na to vyprdli. V srpnu jsme se rozhodli, že bychom se začali snažit o mimino, v září jsem byla v tom a teď máme osmiměsíčního Tibuška. Těhotenství bylo naprosto bez problémů. Tím vás samozřejmě nenavádím, abyste se neléčily, jenomvás chci povzbudit, že i s touto diagnózou se dá rychle otěhotnět. Moc všem drží pěsti.

evitkaxy
18. únor 2010

vlastovka, dakujeme. Mna osobne to veľmi potešilo, lebo vraj nie vždy je úspešná liečba a môže sa to aj vrátiť. Tak som sa bála, či aj v prípade sa mi nepodarí toho úplne zbaviť, budem môct donostiť dieťa. Tak aspoň vidím, že sa to dá 🙂 samozrejme budem bojovať, aby som sa toho čím skôr zbavila 😉

alienka24
18. únor 2010

ahoj holky, no tak my jsme po dobrání atb. a za 14dní mám jít na kontrolní stěr tak uvidíme jak to dopadne, nějak jsem si neporozumněla se sestričkou u dr. a měla jsem za to že sexovat nesmíme jen po dobu braní atb. to jsme dodrželi ale pak jsme na to vlítli, tak pokud budou stěry negativní tak jsme se toho zbavili určitě 🙂 no a jinak se u mě teda po dvou letech poprvé objevil plodný hled po dobrání atb. 😎

evitkaxy
18. únor 2010

elienka, tak to gratulujem, lebo sa zdá, že atb pomohli 🙂
potom daj vedieť ako dopadla kontrola. Môc držím palce všetkým, aby sme sa toho zbavili raz a navždy!

alienka24
18. únor 2010

no já taky doufám a věřím tomu 😉

sofokleska
21. únor 2010

ahojte,tak aj my berieme doxybene 20 tabletiek.ešte zostavaju tri a pak mam isť na kontrolu.ale nie je to nejek skoro píšete tu že za 3tyždne po dobrati?neviete ake vyšetrenie by mal podtupiť partner či sa toho zbavil?a ešte k tomu 15 ideme na genetiku to bude len tri tyždne po dobrati dufam že to nebude vadiť?aj ja som takto zabila kopu času,kebyže nepoviem dokimu že chcem isť do centra,tak doteraz neviem že mame tutu hnusnu ureu.
kebyže viem hned by som si dala urobit všetky vyšetrenia,teraz by som mohla byť uz niekde inde a možno aj nosiť pod srdcom to najkrajšie čo život može dať......

alienka24
21. únor 2010

ahojky...no tak co se týče tý genetiky tak to si myslím že to vadit nebude 😉 a kdy máš jít na kontrolu ty? hned po dobrání nebo jak? mě dr. řekla že tři týdny od dobrání léků, a u partnera se předpokládá že se toho zbaví po těch atb. 😉 ono každej doktor má jiný postupy a určitě taky záleží v jakých hodnotách ta urea vyšla, někdo má ureu a ani se nemusí léčit, takže je to fakt individuální

sofokleska
21. únor 2010

no ja mam ist hned po dobrati,ale pojdem az buduci zyzden vtedy mam poobudnu.ja som tam mala taketo hodnoty>10**4cfu/ml.neviem čo to znamena?a praitelovi to ako zitia či sa uz toho zbavil bo nie,bo zatial ani nechcem moc znažilkovať aby sme si to nevymienali ☹

alienka24
21. únor 2010

no můžeš ho hnát na urologii a aby mu udělali stěr z močové trubice což není nic příjemnýho, ale ta léčba většinou zabere 🙂 no a taky nevím co to znamená, já se na podrobná čísla ani neptala 😅

aja8
22. únor 2010

Ahojky holky..ja jsem mela koncem ledna zacit se stimulkou, meli jsme jit na ICSI, ale na urologii mi zjistili take ureaplasmu..tak jsme to museli odlozit..ja jsem dostala Azitrox 500 vzdy 3 dny a po tydnu zopakovat..celkem jsem dostala 3 baleni..mela jsem po tom strasne bolesti bricha..dnes jsem byla na kontrole a dostala jsem dalsi antibiotika Doxyhexal a dr. rikal, ze at pocitam s tim, ze mi po nich bude take spatne..takze to vypada, ze opet se moje stimulka posune o dalsi mesic.. ☹ ..co me ale udivilo, ze mi dr. rekl, ze na kontrolni stery uz chodit nemusim..

sofokleska
22. únor 2010

tak to je fakt divne aja.podla mna ten kontrolni ster treba,aby si mala istotu ze je vsetko v poriadku.skus navrhnut dokimu aby ti to spravil pre istotu a pokoj v duši.
alienka do dufam že nam to zabere,všetko pekne dodržujeme žiadene milovanie nič.....ach jaj.jasne ze tie vyšetrenia niesu prijemne ani pre nas nieto ešte pre naše polovičky,ale čo neurobime pre babatko.no nie?
aja no každy ma iny organizmus,mojmu drahemu po nich nič nieje mna sem tam boli po nich brucho,ale to len vtedy ked niesom dobre najedena.a ešte som asi po dvoch tyždnoch dostala po doxy. kvasinky na gynde mi povedali ze to mozu sposobiť tie antibiot ☹ ale musim ich dobrať,ešte dve tabletky konečne,dufam ze posledne 🙂

alienka24
22. únor 2010

sofi...no mě dr. ještě doporučila at si koupim feminella c, jsou to čípky aby se neudělalai ty kvasinky 😉

sofokleska
22. únor 2010

tak mne sa o tom ani nezmienil,a ked som mu volala ze mam bolesti a často chodim na wc,tak povedal ze si mam kupiť urolog. čaj to bolo v utorok,piatok som to uz nevydržala tak som išla na gyndu ako naschval mal dovolenku,ale zastupovala ho jedna a ta mi povedala že to sposobili tie antibiot.ti lekari by nas mali informovať čo a ako?viacej informacii mam odialto z MK,nez od dokiho.....

emmili
22. únor 2010

Ahoj,
všechny jste léčily i partnera?
Mně našli urea v listopadu 2008 a zkoušeli snad troje léky, poslední atb. jsem brala měsíc a až ty zabraly - tenkrát se léčil i partner, ten pociťoval pálení při močení a měl problémy, to já o tom prakticky nevěděla...
Teď mi v lednu našli znova urea, mezitím jsem vyměnila gyndr., léčila jsem jen asi deset dní ATB, ale když jsem se ptala, co s partnerem (už jiný, tentokrát bez problémů), tak prý se léčit nemusí, jen pokud má nějaké problémy, tak na urologii. Nepozvala si mě už ani na kontrolní stěr, nic 😕. Teď jak to tu čtu, tak mám trochu strach, protože se chceme za měsíc začít snažit...

alienka24
22. únor 2010

emmili...my dostali doxybene 2x1 na deset dní, oba a kontrolní stěr za 3 týdny, po dobu braní atb jsem měla brát tu feminellu a tu pak ještě preventivně 12týdnů 1 týdně jeden čípek