Ureaplasma urealyticum. Jaká je úspěšnost léčby?

flo
29. dub 2007

chci se podelit o muj pribeh. Uz asi cca 6 let trpim problemy s mocovym mechyrem + sem tam mykozama. Proste me nikdy v moci nic nenasli, chodim na pravidelne gyn. prohlidky a kazdy rok me delaji testy, zda je vse v poradku.

Nicmemne od Listopadu se snazime o mimi a nejde nam to... bylo me to trochu divny, ale rikala jsem si, ze spadam proste do vetsiny, kterym se to nepodari hned...

Pred tydnem jsem dostala moje "bolesti s mocovym mechyrem" sla jsem na urologii, soukromou... udelali me stery a byla jsem upozornena, ze se muze jednat o chlamydie, zaroven me bylo receno, ze doktori tyto testy rozhodne na pozadani nedelaji, nebot jsou dost drahe. A tak jsem se dozvedela verdikt, ze mam Ureaplasma urealyticum.

ZAJIMA ME , JESTLI JE TADY NEKDO S PODOBNYM PROBLEMEM? JAKA JE USPENOST LECBY? A JESTLI NEKTERA Z VAS I PRESTO OTEHOTNELA?

DEKUJI ZA ODPOVEDI

elli333
23. čer 2011

@teleranka my sme doxybene brali 2týždne poctivo obidvaja.bral aj partner atb?

blondyne
23. čer 2011

ja by som sa chcela tiež podeliť o skúsenosť a spýtať sa na rady...ja osobne som ešte dosť mladá a s partnerom sa zatiaľ o bábo nepokúšame...mám 19 a som vo vzťahu viac ako dva roky...avšak pred niekoľkými mesiacmi mi našli ureaplazmu urealyticum pri dobere moču nakoľko sa liečím na nefroógií pretože som v minulosti mala problémy s močovými cestami chodím tam už od svojích 5 rokov kedy som dostala silný zápal a takmer prišla o obličku. v čase keď mi ju našli mi dal nefrológ ATB a neskôr keď som navštívila gynekologičku mi dala ďalšie...a teraz som bola opäť na kontrole a stále ich mám a neviem čo mám robiť...vraj to môže byť len pohlavným stykom to mi stále opakuje nefrológ a opisoval mi všeliake čierne konce...gynekologička to tak čierno neopisovala...a ešt ejedna vec vravel mi že vraj by to mohlo byť chronické neviete prosím vás čo to znamená?

timmka
23. čer 2011

@blondyne ano, ureoplazma je chronicka, mohla si ju mat ty, nakazila si priatela a potom ked si sa z toho vyliecila, tak si ja naspat dostala, prenasa sa to nie len pohlavnym stykom, mozes ju dostat z bazena, z wc, tak odporucam aby bral lieky partner a aj ty a musite sa toho zbavit, my sme uz vylieceny, tak sa zaciname konecne snazit o babo, dufam ze sa to konecne podari, ureoplazma sposobuje aj neplodnost

blondyne
23. čer 2011

@timmka to viem to mi nezabudol arogantným spôsobom povedať aj doktor ž enemusím mať deti...avšak keď mi dala lieky gynekologička tak dala aj priateľovi mali sme také na tri dni...tak neviem čo teraz že či je to stále vo mne alebo som nakazila aj priateľa...a ten by asi nešiel na vyšetrenie k urologóvi to som si istá tak neviem ako sa to dá iným spôsobom zistiť...

haaaluska
23. čer 2011

vy ste tu viecere ktore ste prekonali ureoplasmu tak sa chcem spytat ci mozme mat styk s kondomom alebo uplny zakaz rozkose 🙂 partner nezacal brat atb somnou lebo on ide na urologiu.

ma77
23. čer 2011

@haaaluska Ahojky s kondomom môžte 😉 aspon nam ta dr. povedal 🙂

teleranka
23. čer 2011

@timmka
beriem ich uz stvrty tyzden...sex nemam vobec...napriek tomu po rannom močení ma to páli asi hodinu....večer pomenej. :((((

teleranka
23. čer 2011

@blondyne
no tak to sme dve :(

blondyne
23. čer 2011

ale určite chcem mať v budúcnosti deti minimálne dve aj keby sa dalo tak aj hneď školu mám za sebou tak neni problém...len po tomto všetko začínam mať strach či sa mi vlastne niekedy podarí...odkedy má sestra dieťa už bude mať rok tak čoraz viac pociťujem to že sa bojím že nebudem môcť mať nakoľko mám stále s tou baktériou problémy...ale to najviac nechápem ako som to mohla dostať...môj terajší partner je aj mojím prvým čo sa týka sexuálneho života...a celkovo sme spolu vyše dvoch rokov...je pravda že on mal už pár báb ale ani jedna pokiaľ viem nemala takéto problémy tak je to asi mnou...jeto strašný pocit keď neviem poriadne čo to je a čo mi to spôsobilo:(

teleranka
24. čer 2011

@blondyne
chod na kontrolne vysetrenie na gyndu....mne tie trojdnove atb nezabrali..brla som ich tri tyzdne po tr i dni po dobrati atb treba mesiac pockat a ist na kontrolný ster na gyndu. ja v nedelu dobreriem uz druhe atb, beriem ich skoro mesiac. necitim ziadnu ulavu, pockam mesiac a pojdem na kontrolu. budem sa len modlit, aby som tu pliagu už nemala.
a partner by mal brat tiez atb, lebo je vysoko pravdepodobne, ze si ho nakazila/nakazis. a ziaden sex pocas liecby!

blondyne
24. čer 2011

už som raz bola a som znova objednaná ale až na august lebo tam majú veľa objednávok a pokiaľ chcem bez objednania musím ísť skoro ráno len ako to tam poznám máva tam dosť ľudí tak asi by som nemala šancu sa vybaviť...a dá sa u chlapa zistiť či to ma aj on inak ako výterom???mne to zistili z moču pretože chodim na nefrologiu a robil mi také presnejšie testy...že či by sa to nedalo aj jemu tak pretože ten môj nejak na tú tému sa o otm nechce baviť a celkovo sa k tomu vyjdruje že nech nemyslím hneď nato najhoršie...tak neviem čo mám robiť lebo čo keď ja sa z toho dostanem a náhodou som jeho pred tým nakazila a on o tom nevie a znova to chytím...ale čo nechápem že som nemala žiadne extra náznaky...len sem tam ma to bolelo pri sexe ale to som udávala nervom a stresu čo som doma mala...a špinenie som nejak neriešila pretože je sa mi nezdalo nejak zmenené...a tlaky neviem či to bolo niečo také ale niekedy som cítila ako nafúknuté podbruško ale neviem či to je ono...

haaaluska
27. čer 2011

no takze moj partner uz ma vysetrenie na ureu za sebou a povedal ze to nebolo nic hrozne.troska hanblivost pretoze to robila sestricka a dokonca taka co ju pozna ale prezil to.v stredu budu vysledky tak budem dufat ze to bude ok no a ze sa aj ja konecne vyliecim.ale ak by sa mu nepotvrdila tie atb co beriem aj ja by dom dala aj jemu pretoze moj lekar ich dal aj pre neho.a predsa sme mali styk aj ked som nevedela ze mam ureu.

kamillka100
27. čer 2011

@haaaluska ahoj , aj moj manzel bol a zvladol to v pohode, 2 dni ho stipalo pri moceni, ale dalo sa, vysledky mal dobre,tak sa tesim, ze konecne to mozme skusat naplno, uz sme obaja v poriadku po vybrati ant. drzim palceka a aby sa hned po vylieceni zadarilo 🙂

haaaluska
29. čer 2011

takze priatel ureuplasmu nema tak sa tesim.ale zaujimave ze sme mali styk a on to nema co sa samozrejme tesim ze nema ale mne sa to uz druhykrat vratilo.v novembri po dobrati atb na ureu som dostala mykozu,pred vianocami par dni som pocitovala taky zapach co samozrejme citil aj drahy tak som bola na vysetreni a vsetko bolo ok a nakoniec som bola znova u inej gynekologicky v marci a mala som nejaku bakteriu tak sme samozrejme obidvaja brali entizol a koniec maja dalsie vysetrenie a znova urea.ale menim lekara.doberiem atb pojdem na kontrolu a beriem kartu.dookola sa stale nieco deje a uz ma to nebavi tak idem ku gynekologicke nech mi ona urobi nove vysetrenia.

marplova
29. čer 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jesti při léčení ureaplasmy můžeme s přítelem provozovat sex, s ochranou samozřejmě. Bereme oba ATB Doxybene, 2x denně po 10 dní. O kontrole mi doktorka nic neříkala, po jak dlouhé době tam tedy mám zajít? Nevíte jak velká je pravděpodobnost, že se z toho vyléčím již po prvních antibiotikách? Nerada bych se s ureou potýkala ještě třeba měsíc nebo déle a brala pořád další ATB.. Děkuji

monka112
27. črc 2011

Ahojte, pred tyzdnom som bola na IUI a dnes mi prisli vysledky z vyterov a mam ureaplasmu, ake lieky ste brali a ako dlho? nemate niektora podobny problem? moze to narusit ked nahodou budem tehotna?

tatianatvar
31. črc 2011

Ahojte, mne zistili ureu pred mesiacom a pol a teraz berieme doxyhexal, uz druhe antibiotika, po dobrati prvych tam stale urea bola, o babo sa snazime 9 mesiacov, takze uz viem, preco sa nedari ☹ Som zvedava, kedy sa toho zbavim.

blondyne
2. srp 2011

ja som zvedavá ako dopadnem v pondelok mám ísť na vyšetrenie na nefrológiu a o dva dni na gyndu...potom budem vedieť výsledky ako zabrali antiobiotiká... priateľ mi v poslednom čase vyšiel veľmi v ústrety...ale aj tak sme to počas tohto času nevydržali a raz sme mali styk...bolo to niekoľko dní po dobraní antibiotík ktoré som brala 15 dní....tak som zvedavá ako to všetko dopadne...držte mi palce lebo už sa idem zblázniť...už to bude rok čo sa trápim s touto hnusobou...

teleranka
6. srp 2011

čaute baby, tak po mesiaci sa hlásim znova :(
som mesiac po dobratí atb. myslela som, že všetko už bude v poriadku, nepálilo ma pri močení, ani po močení. Sex som mala veľmi striedmo.
a teraz.... je to tu znova :(((( dnes sa ozvalo pálenie pri močení, po močení ma to páli asi hodinu :(((
strašne sa bojím, že je to tu znova :(
akurát v pondelok idem na gyndu na kontrolný ster, tak sa len modlím, aby mi nepotvrdil, čoho sa tak veľmi bojím, lebo budem už nadorbo zúfalá :(((((((((((((((

nejra
9. srp 2011

ahoj, ja som tiez mala ureoplazmu, mozno ju este i mam...uzivala som mesiac antibiotika a potom som neplanovane otehotnela, tak si myslim, ze to nie je problem...

malinka_02
9. srp 2011

@teleranka
@blondyne
@kamillka100 ahoj holkym, taky jsem se s ureoplazmou potýkala - měla jsem to před cca 5 lety přeléčení i manželem a dobrý a najednou když sme se začli snažit o mimčo tak se zjistilo že ji mám znovu tak zase léčení oba dva koukali na mě jak na prase a když sem říkala že nemám jiného partnera celých 5 let a manžel taky ne taky mi řekli že se to jinak nepřenese, když sem říkala že se to tedy muselo vrátit tak mi řekli, že to ne a že jedině stykem, no normálně mě trak navrtali že sem doma uhodila na manžela že mě podvádí on že to nidky že chce se mnou mimčo a pomalu na rovzod že mu nevěřím, tak asi pěkně kecala doktorka, doufám, ale manželovi věřím. Nakonec mui vyšli negativní testy což vůbec nechápu po tolika letech a hlavně po 3 měsících snažení se o mimčo. Nakonec bral léky co mu dala před výsledky raděěji taky. Po 3 týdnech kontorla a dobrý. Ale je to 4 měsíce a mimčo pořád nic. Tak sem se chtěla zeptat jestli Vám to některé i po ureoplasmě vyšlo? Nejvc se bojím jestli sem to neměla celých těch 5 let, že bych třeba už nemohla mít děti..

haaaluska
10. srp 2011

ahojky takze u mna je znova problem.kontrolne stery mam v poriadku z urey ale dala som si urobit hormonalne testy a jasne ze to nemoze byt v poriadku tak mam preistotu zvyseny muzsky hormon sice nie o vela ale musim brat antikoncepciu diane 35 takze my mame teraz po mimcu.mali ste niektora takyto problem a potom ste otehotneli?ja som uz z tohoto vsetkeho na nervy.kolko zien nechcem to napisat skaredo sa o seba bud nestara alebo spia s kadekym,fajcia aj ked su tehotne a ziadny problem.otehotneju,v pohode porodia a tu sa len clovek trapi.priatel ma aj spermie ok tak som na vine ja a to je hrozny pocit 😢 .velmi budem dakovat bohu ked sa nam raz podari splodit potomka.

teleranka
15. srp 2011

@malinka_02
ahojky,
no v prvom rade si myslím, ze je hlupost, ked ti povedali, ze sa to prenasa len stykom... precitaj si o tom na nete, nejake zahranicne ale aj ceske studie, vies to chytit aj inak ako len pohlavnym stykom....grrr vrrr, takyto lekari.---potom je vo vztahu nedovera, uzkost, stres...och.
no ale kazdopadne som rada, ze si uz zdrava. ja budem mat vysledky pozajtra, tak snad budem zdrava aj ja, velmi v to dufam :((((
a co sa tyka otehotnenia, vela dievcat tu pisalo, ze otehotneli v pohode a ja som sa pytala lekara, tiez nevidel problem...skor snad, ak sa vam nedari, mozno treba hladat pricinu inde...boli ste uz na spermiograme, v CAR? mas hormony v poriadku? aj stitnu zlazu, aj vsetko?poznam vela parov, ktorym sa nedarilo dlhe roky, akonahle sa pretsali na to sustredit, vtedy to prislo same od seba...viem, ze su to mozno hlupe slova utechy, ale naozaj, keby som ich nepoznala, neverila by som!!

teleranka
15. srp 2011

@haaaluska
ahojkyyy.... najprv mi dovol vyjadrit ti moju uprimnu radost, ze uz nemas ureu... tisko zavidim 🙂
ja budem mat vysledky o par dni, tak dnaaad budem aj ja zdrava. k tym hormonom. antikoncepcia je podla lekara jediny sposob upravy hormonov??? neda sa brat nejaky iny liek, ved ako mas otehotniet potom, a co ti povedal, ako dlho mas brat antikoncepciu???

malinka_02
15. srp 2011

@teleranka no dokrtor říkal až za rok že do té doby se má počkat no. A posal miHA tak ví do kdy sem brala a ráda bych se nesoustředila ale nejde to no 😒

haaaluska
16. srp 2011

@teleranka ahojky,ten muzsky hormon nemam o vela zvyseny ale na to vsetko ako aj ochlpenie,akne čo ja chvalabohu nemam je len ta antikoncepcia.to brani otehotneniu lebo je to vlastne muzsky hormon.po dobrati HA budem mat vacsiu sancu otehotniet.dufam ze to bude hned a zas raz nebude nieco ine branit.akurat dnes zacinam brat a zavolam ci bude stacit len ta trojmesacna davka ked to nemam o vela zvysene.chcel zobrat o mesiac krv ze ci to tam bude ci to nebola len nahoda ale svoju pricinu to asi ma tak som pristupila na tabletky.uz ma to sice nebavi a chcela som si kartu zobrat lebo som v cechach a tu aj ostanem zit ale ked zas ten hormon kolise tak to necham zatial tak ale budem radsej ked budem tu v cechach a vsetko sa mi urobi nanovo lebo uz som z toho na nervy ze furt nieco.partner aj spermie dobre a ja stale nieco.ureu som uz mala v oktobri,brala som atb az 40 tbl a v maji som ju mala zasa tak len potisku dufam ze sa mi uz nevrati.drzim palčeky nech su vysledky ok.

teleranka
17. srp 2011

@haaaluska
tak mám výsledky...ureaplazma POZITÍVNA !!!!!!!!!!!!!
už som zúfalá, neviem, čo mám na to povedať..... a ešte nejaké baktérie tam dole mám... subjektívne sa cítim oveľa lepšie ako na jar, kedy som mávala zápaly moč.mechúra, ciest, všetko ma štípalo..teraz stále cítim štípanie počas dňa, ale je to malina v porovnaní s tým, čo som zažila na jar.

a je to tu zasa. zasa. robila som všetko, všetko, čo som mohla. :(((((((
premýšľam iba nad tým, že keď mi nezabrali 3antibiotiká, iné už nie sú na to, tak prečo by mi mali zabrať teraz?? neviem, čo mám robiť, dr. je chorý, príde až pozajtra alebo v pondelok.

partnera liečiť asi nebudem, nehodlám sa už ani obmedzovať v sexe, robila som to skoro pol roka a výsledok dpč žiadny!!!!!!
:((((((((((((((((((ä

jania023
17. srp 2011

Ahoj ja sa k vam pripajam ja stale ureaplasma pozitivna a chlamidie..3 x liecena a satle su tam 😒

teleranka
17. srp 2011

@jania023
ahojky, a ake atb si brala? ako dlho s tym už bojuješ? čo ti navrhol dr? ja si nie som ista, či ešte chcem brať atb... :(((
už mi to lezie celé na mozog, úprimne, jeden vešký, hnusný kolotoč. všetko všetko som robila pre uzdravenie a...nič nepomohlo :((

jania023
17. srp 2011

@teleranka mala som myslim ze zitromax,summamed a vela dalsich ale nazvy uz neviem...idem ku dokymu bud tyzden nech urobi dalsie testy a budem mudrejsia