Urologické vyšetření muže. Co mu budou dělat?

martina.bebe
16. kvě 2008

Ahoj chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost s urologický vyšetřením manžel má jít kvuli špatnému spermiu a chtěl by vědět co mu budou dělat děkuji za odpověd.

jmisa
16. kvě 2008

Martino, nejdřív s náma mluvil urolog, anamnéza atd. Předtím šel ještě manža na kontrolní spermio, pak ten pohovor, pak šel s urologem vedle, takže jen z vyprávění vím, že ho prohlédl a prohmatal v oblasti, která urologa zajímá. Pak byl proveden odběr krve a šli jsme pryč. trvalo to max. 15 minut.

martina.bebe
autor
16. kvě 2008

díky doufám že bude manža klidnější

anastasy
24. únor 2010

po neúspěšném IVF nám mudr na imunologii doporučila vyšetření na urologii. Moc viskozní sperma a může tam být zánětlivé ložisko, třeba na prostatě. Pomohlo někomu toto vyšetření k otěhotnění, nebo alepson k nalezení příčiny zhoršené kvality spermatu? Léčil se nekterý z vašich partnerů na HP. (hormony apod.?)
Díky za brzký příspěvek. 🙂

fiallinka
24. únor 2010

Ahoj, u nás urologické vyšetření bylo s výsledkem - bez ivf to nepůjde. Špatný spermiogram byl daný nesestouplými varlaty v dětství a urolog řekl, že opravdu podle těch jeho vyšetření je tam ta funkce špatná. Takže to bylo vlastně dobře, že tam manžel šel - už jsme nečekali na zázrak a šli na ivf 🙂

wobludka
24. únor 2010

Náš urolog ještě provedl UTZ (pohlavní orgány, ledviny, prostata...) včetně měření dopplerem. Často je taky vhodné provést výtěr z močové trubice. Ten může být trochu nepříjemný, ale celkově se manžel nemá čeho bát 😉 Je spousta příčin neplodnosti, které urolog může odhalit - častá bývá varikokéla, poranění vnitřního obalu varlat, kdy se spermie dostávají do kontaktu s dalšími tělními tekutinami a imunitní systém muže proti nim bojuje, různé záněty...

Hormonální profil je po spermiogramu nejzákladnější a nejjednodušší vyšetření, divím se, že bez toho někde klidně dělají ivf 😖 Případná léčba závisí na tom, v kterém hormonu je problém, více v tématu ,,Neplodnost u muže". Pokud je tam nějaký zánět, měl by to odhalit UTZ, možná i krevní obraz by nebyl marný

anastasy
25. únor 2010

Ahojky holky, díky moc za opdovědi!!Mile jste mne překvapili, našla jsem je až dnes..jsem tu nová, takže jsem ráda za každou odpověď..
Dnes jsem byla v Caru a už mám kontakt na dobrýho androloga-urologa, jen s ek němu objednat...
Kam chdili vaši manželé? a platili jste něco?
na žádance má napsaáno vyšetření, UZ, krev a tak snad se to někam pohne
souhlasím, že byi muži měli být víc vyšetřovány ještě před IVF....kor když je spermio špatný, aby se taky zjistilo proč...

můj manžel měl také nesestouplé varle jako dítě, píchali mu injekce a nakonec sestouplo, ale taky to mohlo zanechat následky 😒
to jsme to taky mohli zkoušet do nekonečna...můj bývalý mudr mě nikam neposlal, a žádala jsem ho o SPG manžela a nic, cpal mne clostibetem..bez kontroly UZ, a tak jsem se na to vyprdla a našla si jinou doktorku..ta mne po několika vyšetřeních a špatným SPG poslala do Caru...
Ještě jednou díky 🙂

kkamca
27. črc 2011

Ahoj,
myslíte si,že se dá jít k urologovi i bez doporučení?
díky.

(my u něj už byli vloni v létě,ale to sem měla žádanku) a ted jak jsem pročítala,co kde dělají.Tak my měli jen pohmat a právě vůbec odběry a ani nechtěli spermiogram.Tak uvažuji,že by jsme zašli ještě jinam,,.ale nemám to doporučo už..

ve_ka
30. říj 2014

Ahoj. Chci se zeptat. Můj chlap měl jako dítě až do druhé třídy nesestouplý varle kvůli kýle. Druhý sestouplý. Jak se (konečně) přišlo na kýlu, operatině varle sestoupilo. Ale už zůstalo menší. Výhledově plánujeme rodinu, i když ne hned. Ale mám trochu obavu, jestli to vůbec půjde. Ráda bych ho poslala někam na spermiogram (souhlasí). Co k tomu potřebuje? Stačí normálně zajít k urologovi? A doporučly byste někoho po Praze, ideálně hrazenýho pojišťovnou? Je to ve preventivní, prozatím se o miminko nepokoušíme. Moc dík za odpovědi!

klakajko
10. srp 2016

dobry den, kazdy, kdo by se nahodou stydel, by so mel precist tenhle clanek. http://www.vimax.cz/vysetreni_u_urologa/ ja se taky delsi dobu stydel, ale pak mi doslo, ze to vlastne nema zadny smysl a proste jsem sel.. prevence je snad nejdulezitejsi

daj28
21. čer 2018

Ahoj holky, snažíme se s přítelem už dva roky a nic.Byl na spermiogramu a výsledky jsou nic moc. Morfologie jen 2% a 9mil/ml spermií. Paní doktorka nám doporučila ať si partner zajde na urologické vyšetření. Nejhorší je že tam nechce jít kvůli studu. Máte nějaká podobnou zkušenost? A ještě by mě zajímalo jak to vyšetření bude probíhat, pokud ho tam tedy dostanu. Prý by tam šel jen kdybych byla s ním, je to možné? Ještě je pravda že mě u něj přišlo vždy zvláštní že má levou kulku o něco menší než pravou.Co jsem měla předchozího partnera tak je měl obě stejné. Taky jsem si o tom četla a spíše bývá pravidlem že je levé varle větší. Takže asi to vyšetření bude na místě