Uterus septum (přepážka v děloze). Máte zkušenost?

Ahoj vespolek, ráda bych se zeptala - při hysteroskopii mi byla nalezena vrozená vada dělohy, tzv. uterus septum, přepážka v děloze....jsem z toho vykulená a vůbec nevím, co to může znamenat...příští měsíc jdu na její odstranění, pak 3 měsíce pauza ve veškerém snažení 😞 😞
Prosím, máte s tímto problémem někdo osobní zkušenost? Podělte se......
dlabinecka
22. říj 2010
Ahoj, Já i moje sestra jsme tento problém měly. Sestře to odstranili¨, ale ta měla problém v donošení, ne v otěhotnění. Nakonec se z toho vyklubal jiný problém a už je maminkou. Já jsem i s přepážkou otěhotněla a miminko bez potíží donosila. Můj dr říkal, že je málopravděpodobné, že by to něčemu vadilo a otěhotnění už vůbec ne 😞
eloana
24. říj 2010
Ahoj vim ,ze to mela jedna znama znamych🙂 nejprve ji rekli ,ze bude mit problem s otehotnenim,ale ani moc nemela, ale pak do 3 mesice dost krvacela-jestli to melo vliv toto nevim.Rodila na cisare a pri tom ji to odstranili
motylekmartina
3. čer 2014
Ahoj, vždy záleží jak je septum velké. Já potratila 2x. Vždy v prvním trimestru. Původně mi říkali, že mám zřejmě myom, který tam překáží. Ovšem zjistili mi tzv. subseptum, poté co jsem se objednala do Prahy k doc.Márovi (doporučuju). Subseptum nerozděluje dělohu celou, pouze její část. Byla jsem pak na hysteroskopii, při které mi septum odstranil. Za 3 měsíce můžu otěhotnět znova.
olinaaaaa
23. črc 2014
Ahojjy mám za sebou dva potraty jeden příčina přepážky v děloze její odstranění me udělají prej az po třetím potratu takže si to jednou budu muset ještě vytrpet ale naděje je ze to donosim ale ne velká 🙂 nechapu proč musím čekat a jiní to maji i po jednom
anup
27. kvě 2015
Ahoj, já mám jít příští měsíc na odstranění přepážky, nikdy jsem těhotná nebyla, asi jsem hned potratila, doktor mi řekl, že se to vyloučit nedá. Je mi 31 a stále nic, doufám, že se to po operaci povede, už na to fakt nemám nervy. Moje sestra je o 3 roky mladší a čeká druhé dítě, je to na zabití, když zbytek žen rodí děti bez problémů, ve 30, mají už i větší a já stále nic, je to hrozná nejistota.

Začni psát odpověď...

Odešli