Užívám Utrogestan, je dobrý nápad brát i Femigard?

douby
20. bře 2014

Ahoj, jsem tu nová, zkoušela jsem i jiné diskuze na jiných servrech, ale tam se nováčkům asi neopovídá, tak zkusím tady emoticon Mám hypoterózu, nicméně hormony mám srovnané. Snažíme se přes rok o miminko a nedaří se, bylo mi nedávno zjištěno PCO a nasazen utrogestan. Zajímalo by mě, jaké máte s tímto lékem zkušenosti. Je možné, že když po utrogestanu přišla MS, že třeba naběhne i ovulace? Mám to brát ještě dva cykly a pak asi clostilbegyt... a právě mě napadlo jestli je možnost aby se to spravilo jen utrogestanem. A pak jestli je dobrý nápad brát i femigard, když beru ten utroš... Abych něčemu neuškodila. Nějak už se nemůžeme dočkat a hlavně já se teda bojím, abych nebyla neplodná emoticon Děkuju za odpovědi.

nolies
20. bře 2014

@douby Ahojky, Utrogestan se bere v druhé fázi cyklu (tedy pro případné udržení ranného těhotenství) a z toho důvodu si myslím, že nemá vliv na ovulaci. Já ho beru kvůli pravidelnosti MS a chceme mimi. Na ovulaci ti pomůže ten clostík. Co se týče Femigardu ten beru taky a ničemu tím neuškodíš. Pokud se bojíš neplodnosti - což plně chápu, protože o první miminko jsme se snažili dlouho, tak si zkus koupit domácí test plodnosti - FERTILCHECK - test ženské plodnosti 2ks. 🙂 🙂

douby
autor
20. bře 2014

a ten FERTILCHECK je prosímtě co přesně? 🙂 Vím, že utrogestan není na ovulaci, myslela jsem, ale že dodává nějaké hormony a třeba jestli ten problém je jen v nich mohlo by se vše upravit. ale to je asi utopie :(

douby
autor
20. bře 2014

A nebo ten femigard že by to spravil... K tomu fertilchecku, koukala jsem, že to vlastně zjišťuje hladinu FSH, předpokládám, že když mi doktorka dělala hormonální rozbor tak by mi řekla, že je to špatný nebo se pletu?

nolies
20. bře 2014

@douby posílám ti odkaz : http://www.otehotnet.cz/324-testy-plodnosti, tady je to vše popsaný. A tobě zjistil dr. že nemáš ovulaci?

douby
autor
20. bře 2014

jj mám PCO

nolies
20. bře 2014

@douby Abych se přiznala, tak moc nevím, co to obnáší.

nolies
20. bře 2014

Zkusila si někdy Chlorelu? Já jsem měla hodně cysty a po tom, co jsem to začala brát se už nikdy nevrátily. Čtu, že tady se taky vytváří.

douby
autor
20. bře 2014

Nezkoušela kouknu na to. Cysty nemám, má to prý v počáteční fázi, takže prý nic hrozného, ale je to teda vopruz...

nolies
20. bře 2014

@douby Zkus to, určitě tím nic nezkazíš. A ten Femigard upravuje hormony, možná by ti mohla naskočit ovulace. Já jsem se snažila přes dva roky a mě pomohly až bylinky. Žádná chemie od dr.

douby
autor
21. bře 2014

Já právě uplně nesnášim jakékoliv léky, prostě je mi proti srsti do sebe něco cpát. A dopadla jsem tak, že beru prášky na žlázu, utroš a čeká mě clostil. Tak pro můj pocit to doplním bylinkama, jinak by mě švihlo 🙂 Jaké bylinky konkrétně jestli se můžu zeptat?

nolies
21. bře 2014

@douby No před dvěma lety jsem toho zkoušela víc a zabral mě až Fytototic a Vitatonic - brala jsem to dohromady i přítel, má to větší učinek a za 3 týdny jsem už měla pozitivní test. A teď mám ten Femigard a pokud to nezabere, tak zase zkusím tady tohle.