Varikokela. Máte zkušenost?

rcruella
25. říj 2007

Ahoj holky.

Před časem nám na spermiogramu zjistili sterilitu, nebo taky azoospermii (žádné spermie). Včera jsme absolvovali andrologické vyšetření a ukázalo se, že manžel má varikokelu (křečovou žílu nad varlaty), která mu je zahřívá a nedovolí semeníkům, aby produkovaly spermie. Půjde na nějaký zákrok, ale máme jen 5 % šanci, že se začnou tvořit. Budu ráda za jakékoliv zkušenosti.

oskarka
25. říj 2007

Ahoj rcruello, u nás je také příčinou špatného spermiogramu varikokela. Nemáme sice azoospermii, ale s množstvím, pohybem a tvarem spermií jsme na tom hodně špatně - podstoupili jsme první IVF+ICSI (bohužel neúspěšně). Manžel už byl operován v dětství, myslím v 11 letech, a ona se ta potvora varikokela s oblibou vrací, takže dnes jde do nemocnice na vyšetření s tím, že půjde na sklerotizaci a uvidíme, jaký to bude mít výsledek. (prý se to může i náramně vylepšit, tak jsem zvědavá). Každopádně v lednu 2008 půjdeme na kryoembryotransfer-
Ovšem, abych Tě potěšila, znám od své gynekoložky případ, kdy na tom byl chlap tak jako ten Tvůj a po úspěšně provedené operaci se mu po 3 měsících začaly spermie vytvářet a teď čekají s manželkou miminko.

rcruella
autor
25. říj 2007

Jé, to jsi mě potěšila, díky moc!!! Vím, že to vyjít nemusí, ale může.

chrobacek
3. bře 2009

zkouším obnovit téma.....je pro nás aktuální máte někdo zkušenost, že pomohla operace..... za jak dlouho atd.?

stazina
3. bře 2009

Ahoj Holčiny,
já vás asi moc nepotěším, i když bych moc ráda.
Při první návštěvě caru nám bylo sděleno, že manžel je téměř neplodný a jediné, co nám zbývá je IVF.
Manžel se s tím nemohl srovnat a tak pořád přemýšle, co to zpsobilo a jestli by se to nemohlo něčím zlepšit. S hodou okolností jsem narazila na článek o varikokéle a pojmenovali konečně tu žílu , o které jsem oba věděli, ale neuměli jí pojmenovat. Hned jsem o tom informoval doktora, zda by odstranění žíly mohlo mít dobrý vliv na manželovu lodnost. řekl mi, že se to projevit může, nebo nemusí. A že je to jen na nás , pokud nechceme jít do ivf hned , ael nejdřív zkusit jiné možnosti.
Řekl nám ale, že at počítáme s tím, že až tak po roce se dozvíme, zda to mělo vliv, nebo né. sice za tři měsíce by se to už mělo taky poznat, ale at počítáme raěji s rokem a at taky počítáme s možností , že to nemusí pomoci vůbec.
proto jsme šli raději do ivf
Holky, držím vám palce, at to dobře dopadne a mte brzo mimi v bříšku!!

chrobacek
3. bře 2009

díky za info toto vím projeví se to za 6-9 měsíců, nejpozději do roka pak už je jasné, že to nemělo vliv....... a že to taky nemusí být příčina to je jasné.......ale šance tu je.....🙂

jo jen mi potvrzuješ co jsem si našla díky 🙂

jabluncanka
3. bře 2009

Chrobacek,

můj příťa byl taky na operaci s varikokélou v únoru 2008,po neúspěšném IVF,v květnu 2008 jsem spontánně otěhotněla a dnes, vlastně do roka,máme svého zdravého chlapečka.... 😉

chrobacek
3. bře 2009

jabluncanka děkuju to je krásný příspěvek 🙂, takže máme zvolit operaci?

lucijda
3. bře 2009

Ahoj holky, osobní zkuěenost sice nemám, ale teta měla s manžou stejný problém. Byl na operaci a 100% zlepšení první mimčo z IUI druhé přirizeně a hned 😉

jabluncanka
3. bře 2009

Chrobacek,

pokud to nepomůže,apoň se předejde komplikacím ve vyšším věku...Takže rozhodně se tím nic nepokazí... 😉

My to IVF tím pádem vůbec nepotřebovali...

chrobacek
3. bře 2009

Jakého stupně jste tu varikokélu měli? my máme druhého a prvního......další vysledky z vyšetření co mu budou dělat budou až v květnu, takže to mě na tom štve ze všeho nejvíc pořád se čeká .....objednací lhůta na sono 2,5 měsíce......

chrobacek
3. bře 2009

Lucijdo díky 🙂

Jabluncanko.....jde o to jestli mu tu operaci vůbec řeknou zatím dr, jen řekl, že to má a dal mu žádanky na další vyšetření to že se operuje jsem si našla až na netu

chrobacek
19. bře 2009

najde se ještě někdo se zkušeností ?

luzza
19. bře 2009

můj manže je po operaci varikokély ve 22 letech...
tenkrát mu řekli,že čím dýl chlapi přijdou, tím víc to má negativní vliv na jejich plodnost...
prý kdyby přišel o pár let déle,nemusela by oprace nic zlepšit (co se týká ztráty plodnosti)
o několik let později jsem podstoupili úspěšně IVF 😵 ale příčina neplodnosti byla neznámá...spermio měl totiž úplně v normě...
teď se mu "žíly" objevily znovu 😒 takže to vypadá na další operaci...
ale bere to sportovně 😉 brzy se nám totiž narodí dvojčátka 😉

kveta
19. bře 2009

Poznám prípad, kde to pomohlo, po 18 mesiacoch od operácie sa spermiogram dostal do normy a žena spontánne otehotnela.

Môžete mi povedať ako sa to u muža diagnostikuje? Ďakujem.

luzza
19. bře 2009

kveto
na pohmat a často i na pohled jsou v šourku kolem varlat takový klubka nebo uzlíčky žil,který tam nepatřej a často způsobujou těm chlapům bolesti...

chrobacek
20. bře 2009

Luzza děkuji moc za odpověd 🙂 a moc gratuluju

kveta
20. bře 2009

Ďakujem, Luzza, za odpoveď.

semy.cz
16. zář 2009

Hezký den 🙂

Posouvám téma a prosím další lidičky co mají zkušenosti s Varikokelou, podělte se o zkušenosti, zajímá mě průběh, operace, úspěšnost jestli a po jaké době 🙂

Moc díky 🙂

Manželovi zjistili varikokelu 2.stupně vlevo. Už má žádanku na operaci.

chrobacek
16. zář 2009

semy ahoj.... tak to je pecka po takové době?? vždyt už jste měli vyšetření jakým způsobem to zjistili??

garp776
16. zář 2009

ahoj semy,

jak vypadá varikokéla II.stupně? Za jak dlouho bude mít manža operaci? My jdeme dne na vyšetření(přítel má azoo) a má na levo taky křečovou žílu, tak si myslíme, že jde taky o varikokélu.. Jak to vypadá s vámi chrobácku?

chrobacek
16. zář 2009

garp..... jen vás chci holky upozornit, že na to stanovení varikokely jsou další vyšetření ne jen to že to určí pohmatem urolog protože u nás se to vyšetřením vyloučilo nakonec !!!!

jinak my máme po druhém neúsp. ivf.... a morfologie se nám zvedla z 1-3% na 15% tak nějak doufáme v to, že se to bude dál zlepšovat 😉

musilka
16. zář 2009

Ahoj jdu vás jen trochu nakopnout (ve smyslu povzbudit ne vám nabančit 😅 ) manža má taky varikokélu počet spermoňů před loňským IVF byl 1 milion z toho 10 % schopných oplodnit vajco. A stačilo to po dvou KETíkách čekáme miminko. Operace je určitě dobrá věc může pomoci ale uznávaný urolog který mého manžela vyšetřoval nám řekl že to zlepšení se určitě nedá čekat v krátkém časovém období. Je to záležiost let nikoli měsíců. Takže teď cca za půl roku se manža chystá na operaci varikokély abysme se mohli za pár let pokoušet o další mimi. Držte se 🙂

semy.cz
16. zář 2009

ahoj chrob a garp...

chrob psala jsem ti do ip....ale po takový době proto že v gennetu se nezajímali vůbec proč to má pořád špatné a chtěli nás jen nahnat rovnou do ivf...máme za sebou 3 inseminace...

proto jsem to vzala do svých rukou a objednala jsem ho k urologovi který má andropolickou poradnu. Udělal mu ultrazvuk, prohmatal a diagnostikoval.

garp co mu říkal urolog který ho bude i operovat tak prý operuje každou středu, takže mu stačí zavolat a objednat se, dojít si na předop. vyš. a půjde..takže předpokládám cca 3 týdny...

garp776
16. zář 2009

myslíš tím, že ultrazvukem zjistili, že příčinou špatného spermiogramu není varikokéla? Tak to je úspěch ta morfologie, manžel baští nějaké vitamíny? To je mi moc líto, že IVF nedopadlo, a co zkusit ICSI ?

semy.cz
16. zář 2009

tak nevím, ale leta jak píšeš s emě fakt nezdají..urolog říkal že po třech měsící bývá zklepšení, jelikož spermie se obnovují po 72 dnech, a všude píšou 3 měsíce až jeden rok....o letech rozhodně ne...ta informace mě opravdu přijde nepravdivá
jinak musilka gratuluju že se vám to povedlo....

chrobacek
16. zář 2009

musilko to je pravda je to otázka roku a není jisté že to vůbec pomůže já doporučuju místo operace IVF.....

musilka
16. zář 2009

semy nepřišla jsem se sem hádat jen řikám svůj názor a názor urologa z pražský kliniky kterej má 20 let praxe takže asi tak čus 😉

musilka
16. zář 2009

chrobi pokud nějaká ta zdravá spermie v ejakulátu je tak IVF+ICSI je řešení určitě. My stejně jiným způsobem než IVFkem počít nemůžeme takže tu operaci manža nepodstupuje ani kvůli spermiogenezi spíš kvůli tomu že ho to občas bolí 😒

chrobacek
16. zář 2009

musilko koho máš na mysli? Kočího?

garp..... jo těma dalšíma vyšetřeníma vyloučili, že by problém byl varikokela a že operace je k ničemu ..... manžel baští multi macu .... a ted mu nasadím dalši vitamíny a bylinky atd.... zkusíme to ..... stejně já půjdu na laparoskopii a dáváme si čas před dalším ivf .... takže třeba se to do té doby zlepší na IUI uvidíme musíme bojovat....pochopitelně, že jsme měli ICSI .... jiná možnost ani není ....

semy... taky nám bylo řečeno že pokud ke zlepšení nedojde po roce je jasné že operace nepomohla....

semy.cz
16. zář 2009

musilka však já se nehádám..jen říkám že mě to nepřijde jako normální praxe že to pomůže až po několika letech...

my to teda budeme radši řešit než jít do ivf, dávat 20 tisíc a výsledek bude stejně nejistý..navíc ty hormony, kterých jsem si už doteď užila dost....
podle mě je jednodušší to řešit operací, která není zase tak náročná....