Varikokela. Máte zkušenost?

rcruella
25. říj 2007

Ahoj holky.

Před časem nám na spermiogramu zjistili sterilitu, nebo taky azoospermii (žádné spermie). Včera jsme absolvovali andrologické vyšetření a ukázalo se, že manžel má varikokelu (křečovou žílu nad varlaty), která mu je zahřívá a nedovolí semeníkům, aby produkovaly spermie. Půjde na nějaký zákrok, ale máme jen 5 % šanci, že se začnou tvořit. Budu ráda za jakékoliv zkušenosti.

musilka
16. zář 2009

chrobi doc. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D. v Thomayerovce. Manžel k němu jezdí a jsme u něj moc spokojení 🙂

garp776
16. zář 2009

holky nemá smysl se hádat,
co lékař, to názor, je třeba vyzkoušet všechno..! Počkejte s čím příjdu po dnešku a zítřku já 😀 . Radši jsem přítele objednala ke dvěma andrologům! Jinak kdyby nám byla diagnostikovaná varikokéla, tak půjdeme jak na její operaci tak na Tese/Mesa.(nemáme spermíjky žádné..)

semy.cz
16. zář 2009

já jsem jen řekla svůj názor, opravdu jsem neměla v úmyslu se s nikým hádat 🙂 ...jen pro upřesnění 🙂

garp776
16. zář 2009

chrobi: vy chodíte do Iscaru? Proč ta laparoskopie?(omlouvám, se že tak vyzvídám..)

chrobacek
16. zář 2009

garp... ne my chodíme na Obilnák jsem z Brna a u žádné kapacity v oboru andrologie jsme nebyli.... a laparoskopie a hysteroskopie protože se nám povedlo už druhé IVF lze tedy předpokládat, že je problém i u mě....

garp776
16. zář 2009

tak to držím palce, snad se příčina brzo zjistí a odstraní. na kdy jsi objednaná?

chrobacek
16. zář 2009

mám přijít po další mrše.... tak sbírám odvahu ....

semy.cz
16. zář 2009

chrobi laparky se neboj, je to v pohodě 🙂

semy.cz
17. zář 2009

ahoj chrobi.díky za dokazy, moc zajímavý články....🙂

garp776
17. zář 2009

tak jsme včera byli u androloga Haneka a bohužel zjistil jako příčinu azoo atrofovaná varlata, takže žádná varikokéla. Až po genetice a HP zjistíme co je příčinou a jestli bude mít vůbec smysl Tesa/Mese..

semy.cz
17. zář 2009

garp jejda to slyším popré takový výraz...a říkal vám co to znamená?...a hlavně jestli se to dá léčit?

garp776
17. zář 2009

to jedno nepoužitelné varle -jeho příčinou bylo, že nebylo v dětství sestouplé, to druhé se neví. V lepším případě hormonální nerovnaváha, substitucí by se mohl stav zlepšit. Pokud bude genetická příčina- třeba Klineferův syndrom- vyléčit se nedá, jedna ze známek jsou málá nefunkční varlata.

semy.cz
17. zář 2009

☹ to mě moc mrzí....tak přeju ať je to ta lepší varianta....

toja
13. led 2010

ahojte...je tu niekto,kto mi moze poradit? moj P mal oprerovanu varikoleku,ked mal asi 11 rokov (cca). odvtedy nebol na kontrole....myslite, ze ak samu to vratilo, pociti nejake priznaky? alebo kedze ho skoro opervali, mal by uz byt ok...?
chysta sa na spermiogram, pretoze sa nam nedari otehotniet.
dakujem

allene
24. čer 2014

Obnovuju diskuzi... Přidá se někdo??

dendaaa06
1. črc 2014

@allene taky bych se ráda přidala. Zjistili jsme to minulý rok v červenci, zatím jsme to neresily, ale po novem roce bych chtěla aby manžel podstoupil operaci. Nemám s ničím vůbec žádne zkušenosti, tak určite uvítám jakou koliv radu !

hancazivocich
1. črc 2014

varikokéla nemusí být na první pohled patrná, vyšetřuje urolog - např vleže, ve stoje, jsou určité manévry, při kterých se plní... Může se i vrátit - tak jako se vrací křečové žíly. Např. při problémech s otěhotněním se myslí i na tuto možnost. Znám i soukromně kluka, který na tom byl a do dvou měsíců od operace se jim zadařilo....

hancazivocich
1. črc 2014

Na našem oddělení se operuje laparoskopicky, jde o cca tři vpichy kolem pupíku, hospitalizace bývá tři dny. Den nástupu, výkon a další den jde domů..

allene
1. črc 2014

@dendaaa06 ahojky, no můj na to šel hned měsíc po zjištění... napíšu ti jak to u nás bylo, písnu, že mu je 25let!, no po roce a půl šel můj na první spg, to bylo v únoru, a dopadlo do katastrofálně, 0lový hodnoty, totálně nás to skoplo na zem, hlavně jeho samozřejmě, do tý doby bral jen nějaký selen a zinek a vitamíny, no na doporučení letáčku co měli v tom caru jsem mu nasadila vitamíny Reproman, pak jsem na netu ještě objevila Fertilan s mnohem více složkama za stejnou cenu (cca kolem 500,-), v květnu byl na kontrolním spg, a tam už byl pokrok, najednou 12,5% progresivity, z 0,56mil./ml najednou 7,8mil./ml., ale pořád hraniční a nicmoc no... a protože, si před časem léčil zánět na varleti, jsem ho poslala znovu k urologovi s tím, jestli to nemá vliv na funkci rostlináře, pač jakoby pořád měl tu jednu kulku bolestivou na zmáčknutí, cítil tam zduření, říkám běž si s tím... no a urolog teda uznal tu varikokélu I.-II. stupně vlevo, vzal mu krve, to bylo v květnu, a hned na červen, mu domluvil operaci, byl na ní minulej týden, a ano, jak píše @hancazivocich jeden den nastoupil, druhej den proběhl ani né 20minutový zákrok laparoskopicky, má na břiše 3 díry a 3 stehy, druhej den si ho tam ještě hlídali, pač se u té operace nafukuje břicho oxidem aby se tam dostali, a pak jelikož by i v celkové narkóze, tak prostě pohlídat, no a další den hned ráno šel za mnou domů, celkově u nás od úterý do pátku... ještě napíšu, že z krve mu i ten urolog zjistil že je na hranici s testosteronem, takže mu pak možná něco dá, no za týden se mu jde ukázat, a snad mu asi nasadí i nějaký vitamíny, já mu zatím nasadila od GS vitamín E selen a zinek a chtěla bych se vrátit k tomu Fertilanu nebo možná i k vyhlášenýmu Fertilmanu... no, a za 3 měsíce po operaci by ho měl urolog poslat na kontrolní spg jak to vypadá... to bude asi konec září/říjen, no tak snad se nám to teda zlepší, a do Vánoc se už budeme radovat 😔

dendaaa06
1. črc 2014

@allene krasne si mi to jsem rozepsala, to je fajne ,tak az budete vědět zas neco vic tak urcite písni. Jinak taky jsem manželovi objednala fertilan tak uvidíme ,na tu operaci se budeme chystat po tom novém roce 😉

zlobivakaca26
17. led 2017

Ahoj holky
Jak se máte? Mám dotaz, můj manžel byl dnes na ultrazvuku a našli mu ze ma na levém varleti varikokelu, žily jsou zmnozene, nejsou rozšířené s registrací 2 st. Bez hydrokely. Máte některá z vas s tímto zkušenosti? Děkuji

sandra5353
23. únor 2018

Ahojte skúsim obnoviť tému .. priateľ ma varikokelu a chcel v ist do brna na operáciu mikrochiturgicky . A na i český pacient neviete koľko by to.stalo