Vážím 145kg a chci přirozeně otěhotnět

babu08
6. únor 2011

Ahoj maminky ať jsem hledala jak chtěla tak toto téma jsem tady nenašla.Mám skoro 3 letou dceru a moc bysme chtěli druhé děťátko,ale první dcera se povedla až s pomocí lékařů,právě kvůli mé váze,nemám ovulaci a prav menstruaci.Moc by mě zajímalo jestli většina baculek otěhotní jedině s pomocí lékařů a nebo prostě jim otěhotnět jde přirozeně.Nechci podstupovat to co při dceři,ale pokud se nezadaří asi nám nic jiného nezbyde ☹

sklepka
5. srp 2012

díky holky!!

baca
5. srp 2012

@sklepka
@babu08
znám jednu paní, nevím, kolik váží, ale já mám metrák a ona je skoro dvojnásobná, takže tak těch 150 mít může a má 6 dcer

sklepka
5. srp 2012

@baca no ja kazdopadne zacinam hubnout a zas tak na mimi nespechame, tak uvidime...

simasla
5. srp 2012

@sklepka - já jsem otěhotněla až po Clostilu s 125 kg, nabrala jsem v těhu asi 12 kg - no po porodu jsem byla zase na 125 a po roce a půl, jsem na 133 - chtěla bych zhubnout, protože bychom rádi měli ještě další mimi, ale bohužel chybí vůle. Navíc teď máme trošku problémy (finance a spol.) a mám tak trošku jídlo jako vyprošťovák z depresí, takže se s tím peru. NO nicméně jsem si řekla dost. Musím s tím něco udělat, takže zítra je pondělí a zkusím zhubnout, ráno se změřím, zvážím a udělám si tabulku. Zkusím to pozvolna - menší porce, žádné sladké - víc pohybu. Musím si to ale hlavně nejdřív srovnat v hlavě - začít si víc věřit - to je asi můj největší problém.

maudn
6. srp 2012

Ahoj, tak já jsem na své svatbě měla 78kg, o rok později 99kg a pří této váze jsem jsem otěhotněla. Rodila jsem asi se 116kg, v porodnici jsem nechala 13kilo, během prvního týdne s malým jsem zhubla další 4 kila. Pak až se všechno usadilo, tak jsem jedla zase "normálně" a měla a stoupla jsem za pár měsíců na váhu, která ukázala 105 a já si řekla dost, za měsíc jsem zhubla 6 kilo a mám 99, snažím se dál. Můj cíl je teď 90kg.
Myslím, že každý jednou přijde na okamžik, kdy vymění pohodlnost za "já chci zhubnout"... ale každý si na to musí přijít sám a má určité hranice, kdy už se sebou není spokojený.
Myslím, že sama cítíš, že pro Tvoje dítě ani pro Tebe samou ta váha není nic dobrého a bude se to do budoucna zhoršovat... se zdravím i psychikou. Otěhotnět je z velké části psychická záležitost, ale to neznamená, že Tvé tělo není s psychikou propojeno. Můj muž měl 150kg, poté zhubnul 105 asi během 5 měsíců- šlo to úplně samo při změně jídelníčku, jedl víc než před tímale méně o sladkosti a smažené. Pak byla ta vlna volnosti (i umě) a má teď 127, z toho teď dal dolů 7, ale jde to pomalu i mě i u něj a to se to u nás zdravou výživou jen blýská....

zelvatko
8. srp 2012

ahojte.. u první dcery jsem začala na 115kg, přibrala jsem 8kg a 1O šlo hned v porodnici dolů, pak ještě nějaké kila, ale už nevím.. pak jsem valila samé smetany a jiné chutovky aby mi šlo mléko a váha šla nahoru.. teď po 2,5 letech jsem opět těhotná a začínám na 128Kg - už rok chodím 2x týdně na zumbu, kolo.. a dolů to nejde.. chtěla jsem začít s dietou podle Mačingové - moje máma dost zhubla - ale zjistila jsem těhulování, tak to nechám až po porodu..
jinak těhotná jsem dá se říct hned na první pokus.. v obou případech.. jde i o psychiku, to hlavně!!!

007kacabaja
10. srp 2012

@cabalkova
To by mě zajímalo jaká dieta ti pomohla že jsi za 2 měsíce zhodila 11kg?

007kacabaja
10. srp 2012

@babu08
Ahojky babu,
jsem také baculka je mi 26 let, snažím se s přítelem taky otěhotnět. Můj přítel má 2 děti z předešlého manželství o které se staráme sami, ona je nechce ( naštěstí ).
Vážím 124kg, mám 180cm. Takže docela velká baculka 🙂 mám se ráda (nevyčítám si váhu).
Snažíme se ted s partnerem též o mimiko, mám probůlémy jako ty! Nepravidelná menstruace atd..... Začala jsem navštěvovat centrum reprodukční medicíny a gynekologie aby nám pomohli, skoušela jsem glostík a nic i různé hormony, ale myslím si že mě čeká laparoskopie. Bo tak nějak to asi už nepůjde.
Ano i psychika dělá dost, ale u mě jelikož se starám o dva caparty 6 a 5 let tak nemám čas myslet nad otěhotněním jak některé ženy sedí a trápí se.
Mno každopádně ti přeji i sobě tedy 🙂 😉 😀 hodně štěstí a píle a at se to podaří.
Vždyť výroba je tak krásná 😀

cabalkova
10. srp 2012

@007kacabaja Zaplatila jsem si krabickovou dietu. Pokracuju od te doby sama a mam dole 17 kg. Jeste jednou tolik bych potrebovala dolu, ale i tohle je super. Vejdu se do veci, do kterych jsem nemela sanci se nacpat... jen ted mi to trochu stagnuje, nejak jsem se rozezrala, ale verim, ze se k tomu zase vratim a kilca pujdou pomalu dolu. 🙂

evrley
5. pro 2012

Holky,já mám 124 kilo a jsem v 7 týdnu... na první pokus,takže na váze nezáleží 🙂 ale bojím se,co bude v budoucnosti,se do porodu snad neunesu :(

mikulinek
5. pro 2012

Taky jsem si myslela,že je to sranda,že hodně ženských je obézních a všechno jde tak jak má. Otěhotněla jsem se 126 kily na poprvé přesně v den ovulace...krom nevolností a občasného špinění mi nic nebylo...všechny vyšetření jsem zvládla miminko zdraví..pak jsme se dozvěděli,že čekáme chlapečka z toho jsme se radovali jen týden v 21 týdnu jsem potratila byl to nejhorší zážitek v mém životě. U apolínáře dělali všechno možné aby mi ho udrželi. strašně se divili,že mé předchozí těhotenství obě byli v pořádku. strašně se báli mé váhy která se vyšplhala na 133 do toho 5 měsíce. Báli se mi dát narkozu kvůli revizi aby to vydrželo moje srdíčko. Už nikdy víc s takovouhle váhou. Myslela jsem si,že je to blábol u obezity zvýšené riziko potratů,ale neni všechno bylo jinak v pořádku. Složila jsem se psychycky mi neni dobře. Takže ted žádný těhotenství,ale hubnutí...tohle už zažít nechci.

leniiis
5. pro 2012

Teď to nemyslím zle, nechci nikoho urazit ani nikomu ublížit, ale myslím, že v některých případech obezita muže vést ke zdr. problémum, přeju vám ale aby to nebyly vaše případy 🙂

zanetahra
2. led 2017

Ahoj🙂 Já otěhotněla přirozeně ale trvalo mi to 4 roky, gynekoložka už mi navrhovala umělé oplodnění, tak jsem to "zabalila" a za dva měsíce jsem byla těhotná. (původní váha byla 80kg ) teď vážím 111Kg, současné gynekoložce taky příjdu neplodná ale řekla mi, že jestli se mi to podaří tak půjdu zase císařem (tlustá žena prý nedokáž porodit přirozeně). Takže já neřeším zda otěhotním přirozenou cestou ale spíše jak se vyhnout císaři, po minulém jsem nemohla chodit skoro měsíc a vím že druhý už asi nepřežiji. Takže mít mimi a zemřít nebo to radši vzdát? Ale chtěla jsem Ti říci, že i neplodná může otěhotnět, taky skoro nemám menstruaci a neovuluji a mám dvouletou dceru. Jen to trvá DLOUHO ale jde to! Ze zkušenosti jiných které mají také problémy s váhou vím, že každé se to nakonec povede i když lékaři říkají opak- jedné kamarádce až za 8, jedné paní co byla se mnou v porodnici až za 10 let! Důležitější je věk. VĚř TOMU! Držím palce!

finezuza
2. led 2017

Poprvé jsem otěhotněla s 88kg, podruhé se 102kg, oba případy napoprvé, bez jakýchkoliv preparátů, ale je fakt, že jsem nikdy s menstruací neměla problémy.

absintka19
2. led 2017

@leniiis taky si to myslim, nadvaha muze ublizit tak matce i diteti, byt holkou s nadvahou/obezitou tak nejdrive se postaram o to at jsem zdrava ja vcetne vhodne vahy a stavby tela a pak se pokouset o mimi.

zanetahra
3. led 2017

Záleží i na zdravotním stavu! Já jsem zdravá, takže ne vždy velká váha způsobuje problémy.

absintka19
3. led 2017

@zanetahra nemyslim si ze nadvaha je zdrava, mozna vas zdravotne nic netrapi ale telu to neprospiva. Ale kazdy jak uzna za vhodne, nejsem tu od toho abych soudila 🙂 at se vam dari

kajalka
3. led 2017

@zanetahra No jo, rozhodně jsi zdravá, když nemenstruuješ, neovuluješ, po císaři se nehojíš,...

astyna
3. led 2017

Vsechny extremy jsou spatne, sousedka ma asi o sto kilo mene a ma v pohode tri deti,moje segra taky podvaha jak blazen a deti v pohode pocala a odnosila. Spis jsem vzdy slysela o problemech tech obeznich. Tvoje vaha je extrem, nechces spis nejdrive zhubnout? To bys mela treba sanci i na spontanni porod.

astyna
3. led 2017

@kajalka

Take me to napadlo,telo proste vi,ze neni pripravene na dalsi tehotenstvi.

kajalka
3. led 2017

Např: "Viscerální tuk se chová jako orgán s vnitřní sekrecí. Vylučuje hormony, které ovlivňují činnost štítné žlázy, plic a jater, ovlivňuje metabolismus. Navíc do sebe viscerální tuk váže toxické látky z výživy, z prostředí i z chemikálií, se kterými přijdeme do styku. Viscerální tuk je velice úzce spojen s hyperlipidémií (vyšší hladina tuků v krvi), což může vést k závažným chronickým chorobám, zvláště k diabetu II. typu i ke kardiovaskulárním onemocněním (srdeční infarkt, mozková mrtvice)."

zanetahra
3. led 2017

Císař byla má první operace! No a k tomu v nejhorší nemocnici co v ČR EXISTUJE, jen protože byla nejblíž. vždycky jsem měla menstruaci jen občas, nepříjde mi to jako nemoc. Mám pocit že nás všichni diskriminují protože anorexie vede stále! Ale nemá smysl tady nic řešit. Jen jsem chtěla pisatelku příspěvku povzbudit.

pajule007
3. led 2017

No udajne pri vysoke vaze telo vylucuje hormon co pusobi antikoncepcne. Maji to napssny u CAR v Motole. Mam znamou co ma vahu jako ty. Snazili se o druhe i za pomoci ivf 3x a nic. Nechala si podvazat taludek, zhubla 45 kg behem roka a pak otehotnela na treti pokus... Chapu ze kazdej nedokaze zhubnout, nekdo proste dietu nevydrzi ale urcite pokud mas problem tak by to pomohlo. V sirokem okoli nemam zadnou silnou zenu co by mela vic nez 1 dite. Ono asi ani nejde si udzet tak vysokou vahu a pritom obletovat treba 3 deti...

pajule007
3. led 2017

Taludek = žaludek

absintka19
3. led 2017

@zanetahra diskriminace? Mluvime o tom nemit nadvahu ne o anorexii....Neblbni, chceme ti pomoc aby jsi se postupne nezabijela. A ano, to ze nemas MS pravidelnou neni v poradku ale pokud si takto chces svoji nadvahu obranovat je jakakoliv pomoc zbytecna...a obhajovat ze to byla prvni operace, spatna nemocnice...to je jen znamka toho ze nepotrebujes pomoc jen s nadvahou ale i psychologickou....Holky neblbnete a nezabijejte se nadvahou dobrovolne...

kajalka
3. led 2017

@zanetahra Obojí je přeci nezdravý extrém. Rozumný člověk s tím začne něco dělat, ne, že se bude utěšovat tím, že je zdravý, když zdravý není.

zanetahra
3. led 2017

EXISTUJE NĚJAKÉ DISKUZNÍ FORUM PRO NORMÁLNÍ MAMINKY? Asi ne, že?

pajule007
3. led 2017

Jinak ja vzdycky kdyz chci trochu shodit a procistit telo tak si nakoupim kapsle zeleny jecmen a mesic to jim. Nedrzǐm u toho ani zadnou special dietu ale jak se vic pije kdyz polykas ty kapsle tak pokazdy shodim okolo 4 kg a skvele se mi vycisti kuze. Jinak diety nedokazu drzet. Jak prejdu do rezimu " mam dietu" tak se moje telo zabejci a nepusti nic😂😂😂 hubnu spis nevedomky

luciilui
3. led 2017

Holky diety jsou nejhorsi. Je treba jist hodne ale VHODNE 🙂 Urcite vsem co maji nadvahu doporucuji zhubnout-delate to hlavne (!!!) kvuli sobe...potom i kvuli detem, partnerovi 🙂 nejhorsi mytus je dieta = nic nejist. Nejlepsi na hubnuti je jist 5x-6x denne. Na snidani celozrne pecivo, lucina, sunka, syr, zelenina nebo jogurt s bananem, mysli, klidne i marmelada s ryzovym chlebickem. Potom svacinka:napr.kysane mleko s ovocem, nebo zase na zpusob snidane; obed klasicky maso kureci-kruti-hovezi-ryby a k tomu priloha brambory-ryze-testoviny a neco zeleninky. Svacinka podobne te dopoledni a vecere kllidne zmensena porce obeda. Prece toto neni jidlo, ktere byste nezvladly pozrit ne? 🙂) jediny zadrhel je v tom ze tam nejsou cokoladky, cipsiky a alkohol. A ji se fakt casto. Ale pro zdravi je to jen mala obet...do toho jestli mate pejska tak pul hodky rychlejsi prochazky s nim a uvidite jak by to slo dolu!! Nejhorsi je kdyz clovek ji malo nebo spatne a pak ma zachvatovite najezdy na lednicku. Holky drzim pesti at se vam s vahou podari pohnout, samozrejme pokud vy samy chcete 🙂 pak uz vam po te snaze pomuze i priroda a hned to pujde lepe 👍

tahejhula
3. led 2017

Nadvaha vyrazne riziko nepredstavuje. Naopak obezita, coz pri vaze nad 100kg urcite je, nese riziko obri. A jeste ti lide byvaji natolik vztahovacni, ze ve vyjmenovani rizik vidi diskriminaci.
Tak si oddelejte klouby, pater, pretezujte srdce, cevy... Ono to furt pujde, klidne dalsich pet deset let. Pak se vam telo zhrouti behem mesice a budete se hrozne divit. 👍