Vážím 145kg a chci přirozeně otěhotnět

babu08
6. únor 2011

Ahoj maminky ať jsem hledala jak chtěla tak toto téma jsem tady nenašla.Mám skoro 3 letou dceru a moc bysme chtěli druhé děťátko,ale první dcera se povedla až s pomocí lékařů,právě kvůli mé váze,nemám ovulaci a prav menstruaci.Moc by mě zajímalo jestli většina baculek otěhotní jedině s pomocí lékařů a nebo prostě jim otěhotnět jde přirozeně.Nechci podstupovat to co při dceři,ale pokud se nezadaří asi nám nic jiného nezbyde ☹

evik31
6. únor 2011

@babu08 ahoj já mám taky problémy s váhou a taky jsem musela brát clostík kvůly ovulce,ale nakonec mám k tomu ještě jiné zdravotní problémy takže podstupujem ivf

evik31
6. únor 2011

ale mám velmi silnou známou a ta vždy otěhotněla bez problémů 😉

babu08
autor
6. únor 2011

co psaly holky v jiných diskouzích tak většina taky otěhotněla normálně.Žádný vitamíny na to asi neexistujou na prav.mens. ☹

mataharyy
6. únor 2011

S tou váhou nevím jak to je, někdo říká to, někdo ono já měla nadváhu a každej mi vyhrožoval že neotěhotním, má nadváha byla 20kg a otěhtněla jsem bez problémů... Ale ohledně MS, tak já jí mívala tak nějak na heslo, třeba tři (někdy i více) měsíců nic a pak měsíc v kuse... Z toho důvodu jsem se bála že by mohl být problém, tak když jsme se rohodli že miminko jo, začla jsem užívat femigard, přisuzuje se mu mimo jiné úprava cyklu atd. (dá se najít na netu 😉 ) no jak zabírá na cyklus nevím protože jem ho sice pila víc než měsíc, ale aniž bych něco tušila už jsem byla těhu 😉 . Tak zkus tímto směrem, za pokus nic nedáš a uškodit to nemůže 🙂

mataharyy
6. únor 2011

Jináč moje máma teda hubená taky není a dětí má pět a všechny bez asistence lékařů 😉

babu08
autor
6. únor 2011

@mataharyy seš moc hodná děkuji ti za radu a určitě to zkusím koupit jestli je to bez receptu.No já to nemám taky třeba 3 měsíce a pak mám pocit,že budu muset na transfuzi 😀

mataharyy
6. únor 2011

@babu08 tak tě mohu ujistit že s váhou to až tak společného nemá, je to prostě narušenej cyklus a jsem důkaz toho že lze při tom i otěhotnět 😉 Ne není to na recept, ani nevím zda to normálně mají v lékárnách, ale když zadáš do googlu tak ti to vyhodí nějakej e-shop kde to prodávají a jináč se doporučuje kontryhel, ten je taky na úpravu, ale s tím nemám zkušenosti 🙂 Tak snad to pomůže a bude další mimčo 😉

babu08
autor
6. únor 2011

@mataharyy fajn ted sem na to četla různý názory a většina kladných a dostavil se úspěch,tak pro mě bude dobrým začátkem srovnat menst. a na to to působí úžasně,ale ted nevim jestli čaj a nebo raději sirup a vyrábí i intimní gel takže super a jdu do toho,udělám proto cokoliv aby to vyšlo přirozeně.

mataharyy
6. únor 2011

@babu08 No já měla ten sirup, že je i čaj jsem netušila 😀 Jak jsem říkala ztratit nic nemůžeš 😉 Budu držet pěsti 🙂

babu08
autor
6. únor 2011

no pořád tady o tom čtu samou chválu,ale tady na koníkovi teda zase nic moc spíš doporučujou gynex,ale mě fakt pro začátek bude stačit srovnanej cyklus,takže ti moooc děkuji 🙂

mataharyy
6. únor 2011

@babu08 Hmm tak to vůbec netuším co je... Jak říkám začla jsem femigardem a byla jsem těhu 😀 Tak zkus a uvidíš, jsou to bylinky, takže uškodit nemůžou a uvidíš kdyby to nějak nezabralo (jen tomu dej tak dva tři měsíce), můžeš zkusit něco jiného 🙂 A nemáš vůbec zač

babu08
autor
6. únor 2011

@mataharyy jejda ted kouká,že už jsi ve 34tt tak to moc gratuluji to máš za pár 😉 určitě to zkusim o nic nejde ani o tu cenu vyhodila sem víc peněz za jiný blbosti

mataharyy
6. únor 2011

@babu08 Jo za pár, taky jsem na zvědavá, malej se narodil o čtrnáct dní dřív, tak myslím že i teď to bude o něco dřív, ale doufám že alespoň do konce měsíce se rozhodne ještě zůstat tam kde je 😀
Jináč ono to není zas tolik, ten sirup celkem dlouho vydrží a když koukneš na jiné přípravky tak cena je ještě celkem příznivá 🙂

babu08
autor
6. únor 2011

@mataharyy já týden přenášela,ale pořád lepší než rodit dřív,hezky se vám to povedlo docela brzy po sobě to bud ráda

romana29
6. únor 2011

při výšce 172 jsem měla 112 kg a otěhotněla jsem zcela bez problémů 😉
Ale je fakt, že jsem nikdy neměla problém s ovulací nebo menstruací.
Osobně si myslím, že problém v otěhotnění není v tom, že je žena silná, ale právě že má problémy s cyklem a je jedno, jestli je hubená jak tyčka nebo kulička 🙂

cabalkova
6. únor 2011

Ahoj, mela jsem stejny problem, i kdyz vahu prece jen asi o 35 kilo nizsi, byli jsme i dvakrat na IVF, ale vzdycky to odeslo (celkem 4x), pomohla az dieta a zhubnuti... naskocil mi cyklus, a hned dalsi mesic pri prvnim snazeni se zadarilo... a to jsem na te diete byla jen 2 mesice a zhubnula jsem (na svou vahu) "jenom" 11 kilo. Tak bych ti doporucila spis to. I pani doktori ti potvrdi, ze nadvaha zpusobuje problemy s ovulaci a cyklem a to hubnuti v rade pripadu, kdy holky jinak nestastny chodi do CARu (jako i ja), pomuze. Kazdopadne drzim palecky!!

mataharyy
6. únor 2011

@babu08 Jo tak u nás to bylo jasný že budeme chtít ještě druhé, tak jsme si mysleli že to bude holčička, ale čekáme dalšího klučíka, tak možná zkusíme ještě do třetice pokus o holčičku... uvidíme a když jo tak by jsme zas raději takhle rychle... Já teda rodila o 14 dní dřív a teď mám dojem že taky bude mimčo dřív, no necháme se překvapit 🙂 A ráda každopádně jsem, ale vím co to je když doktoři vyhrožují... 😒
@romana29 Já si taky myslím že nadváha není překážkou k otěhotnění (pokud tedy nejsou i jiné potíže), tam jde asi spíš o to že to prý přináší větší zátěž během těhu, ale to taky dle mého není aplikovatelné na všechny... 🙂

elennka
6. únor 2011

@babu08 ono je to tak i tak.. Obecně se radí redukce váhy alespoň o 10 %, může to pomoci s cyklem a otěhotněním a snižují se zdravotní rizika. Jinak ještě z alternativním možností se dá ještě využít propolis, kontryhel.. femigard apod..
Jinak můžeš psát do Ip 🙂

babu08
autor
7. únor 2011

@elennka tak válčím s dietou a dá se říct,že docela úspěšně nejhorší mi dělá problém jíst každé 3h nějak nestíhám 😖

elennka
7. únor 2011

@babu08 s jezením po 3 h jsem měla zpočátku problém, ale teď jsem si zvykla a nosím si sebou do práce svačinky a zobu. Váha jde pomalu dolu, třeba o kilčo za měsíc.. ale i to je dobré, stejně jako lékař je rád, když váhu udržuješ stabilní, ale nepřibíráš..

babu08
autor
7. únor 2011

@elennka já jsem doma a stejně na to nějak čas nemám,ale snažím se a taky sem líná dělat si jiný oběd než manželovi,protože ten je knedlíkovej a omáčkovej.Ale dneska jsem si koupila v mekáči salát a fakt supééér moc sem si pochutnala. 😅

elennka
7. únor 2011

nemusíš si dělat jiná jídla, prostě si toho dáš méně. A doporučuju doma mít dostatek zeleniny ( jako rajčátka, papriky, mrkev, salátu, ředkviček..), když chytnou chutě, tak aby se mělo na co chodit ( já trochu ujíždím na kyselých okurkách..)..
Já si třeba přes týden do práce vařím jídlo, většinou třeba nějaký těstovinový salát, rýži se zeleninkou, kuskus, čočku apod.. a o víkendu vařím normální baštu. Jinak si dělám svačinky do práce, vždy pečivo, nějaké ovoce nebo zeleninu.. a je pravda, že hřeším- tak občas nějakou tu mlsku..- hlavně, když vím, že budu hodně dlouho v práci..
A snažím se dostatečně pít, někdy se to podaří někdy ne..

babu08
autor
11. únor 2011

teda moc nám to tady nežije,si připadám jako bych byla jediná s tímto problémem ☹

mataharyy
11. únor 2011

@babu08 To si myslím že nejsi, jen je málo těch co napíší 😉 Nezoufej, ono se to tu taky rozjede 🙂

sklepka
23. črc 2012

Ahoj holky, je tady nekdo, kdo otehotnel i pres vyssi / vysokou pocatecni vahu? A jestli ano, pribrala jste nektera min nez treba hubene maminy? Slychavam i o 30 kilech, tak me to trosku desi... Díky.

spagatice
23. črc 2012

@sklepka Ahoj, já tedy nemám a nikdy neměla tolik kg, ale mám dost. Při prvním synovi jsme se snažili rok, než jsem otěhotněla. Vážila jsem 86 kg a měla jsem PCO, pomohly mi hormony. Za celé těhotenství jsem přibrala 1 kg, Po porodu se moje váha ustálila na 78 kg 🙂. Druhého syna jsme zplodili na druhý pokus a přibrala jsem 6 kg. Po porodu šla moje váha zase dolu na 72 kg. Bohužel už jsem po odstavení zase nabrala na 77 😒 . Každopádně mám takový pocit, že u většiny lidí platí, že když začínáš s větší váhou, tak ani tolik nenabereš 🙂 . Mimochodem já neznám osobně nikoho, kdo by tolik nabral a navíc by mu to třeba zůstalo, tak se neboj 🙂

sklepka
5. srp 2012

zádne dalsi poznatky? :(

zuzik24
5. srp 2012

@sklepka Já před prvním otěhotnění vážila 97kg a otěhotněla jsem přes antikoncepci, respektive, začala jsem ji brát od konce a mimísek byl na cestě 😀 Přibrala jsem 16kg, z čehož jsem dala všechno dolů, ale protože jsem nenažraná a k tomu problémy se štítnou žlázou, tak jsem před druhým těhotenství začínala na váze 107kg. MS jsem vždy měla pravidelnou, ovulaci jsem nikdy nesledovala a otěhotněla jsem po pěti měsících. Žádné vitaminy jsem nebrala, jedla jsem vše, co vždycky a zadařilo se. Doteď jsem nabrala pět kilo a po tomhle těhu a až nebudu kojit, mám v plánu zhubnout, což jsem měla i po prvním, ale nějak nebyla vůle. Teď už to je nutnost, abych se vůbec do něčeho vešla 😝 A obecně se říká, že obézní ženy tolik nepřiberou, i když mě 16kg, co jsem přibrala já, přijde hodně. 🙄

bosorkajarka
5. srp 2012

@sklepka no ja jsem u prvniho zacinala s 91kg, taky PCO, trvalo nám to rok a nakonec pomohl clostyl a IUI. V tehu jsem pribrala 16kg (ale velka cast byla voda mela jsem preeklampsii) z porodnice jsem odchazela s predtehotenskou vahou, pak jsem zhubla jeste asi tri kila, ale pocas kojeni se to vysplhalo az na 106 (zatim moje maximum) Pred rokem jsem se dostala na 99kg a dolu to nejde i kdyz se snazim :( Ted se uz vic jak rok snazime o druhy mimi a zatim nepomohl ani clostyl a iui, na podzim nás ceka ivf, a ja porad zkousim hubnout i kdyz ne moc uspesne. Ale u me to neni jenom ciste o vaze...

dandelion
5. srp 2012

@sklepka @babu08 dva roky jsme se snažili otěhotnět, moje váha se vyšplhala díky PCOS na 125kg, to byla hranice, kdy jsem zavolala na OBkliniku do prahy, kde jsem pod jejich dohledem za půl roku zhubla 20kg,.. poté jsme vyhledali CAR, ovše jsem pak ještě něco málo přibrala a otěhotněla jsem po prvním IUI se 111kg... za první tři měsíce jsem nechutenstvím a zvracením zhubla 6kg a pak je postupně přibrala a rodila jsem se 117kg... v porodnici jsem nechala 10kg a na domácí váze měla 107kg, teď 105kg a je mi fajn ;) ale půjde to ještě dolu ;) ;) ;)