Velmi krátká menstruace. Podařilo se vám otěhotnět?

mochenkaa
24. srp 2011

Holky nemáte některá taky krátkou menstruaci? Poslední 2 ms jsem měla jen 2 dny a 3. den jen špinění a tentokrát mám jen 1 den a 2. špinění. Podařilo se vám přes takto krátkou ms otěhotnět? Nebo jste braly něco na prodloužení?

petule246
24. srp 2011

ahoj, já měla vždycky taky velmi krátký menses a obě těhu byla hned na první pokus. Nicméně v případě pochybností nebo potíží s otěhotňováním bych to konzultovala s gynekologem

riana12
24. srp 2011

@mochenkaa a aku mas intenzitu krvacania? skusila by som si naplanovat navstevu u gynekologa v obdobi tesne pred MS, aby zmeral, aku vysoku mas sliznicu... ist za nim s tym, ze sa nedari otehotniet, mas slabu MS, preto chces, aby ta skontroloval...
ak ma zena kratku MS a zaroven aj slabe krvacanie pocas MS, moze to byt priznakom nizkej sliznice, pri ktorej sa nemusi podarit embryjku uhniezdit... su na to lieky, takze aj takyto problem sa da prekonat... netreba stresovat...

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@riana12 byla jsem tam shodou okolností den před ms. a sliznici jsem měla 4 mm. intenzitu mám hned z kraje velmi silnou (silný tampon na 2 hodiny - dám to tak 2x) a postupně to slábne až na špinění. Zatím se mnou nechce nic řešit, protože se budeme snažit teprve druhý měsíc.
Netuším jestli ty 4 mm je dost nebo ne

riana12
24. srp 2011

@mochenkaa 4 mm je malo, ideal je tych 8mm a viac... ale da sa otehu aj pri 6-7 mm... no pri 4mm by bolo dobre podporit liekmi; ale da sa to aj "domacimi potravinami" - alchemilkovy caj, cervene vinko, vitamin B6, bromelainom v tabletkach alebo z cerstveho zreleho ananasu (ten tvrdsi stred), atd.

breslerka
24. srp 2011

@mochenkaa ...............................endometrium počas menštruačného cyklu vplyvom pohlavných hormónov prekonáva typické zmeny. Tieto zmeny môžu byť zobrazované aj sonograficky. Zvyšujúca sa hrúbka endometria je priamo spojená s rastúcou koncentráciou estrogénov. Hrúbka endometria menej ako 5 mm sa vyskytuje vo včasnej folikulárnej fáze (tesne po menses), v neskorej folikulárnej fáze (v období ovulácie) je hrúbka endometria okolo 10 mm, v sekrečnej fáze sa už hrúbka endometria nemení, dochádza len k sekrečnej prestavbe endometria. Po dlhodobom užívaní HAK sa u vás pravdepodobne vyskytuje anovulačný cyklus. Vhodná by bola opakovaná stimulácia ovulácie, až do 150 mg Clostilbegytu. S pozdravom, doc.Dr.M.Šimko, CSc

Toto som nasla kdesi na nete, asi mas naozaj nizku vrstvu, preto asi aj ked dojde k oplodneniu, neudrzi sa tam oplodnene vajicko.Treba ist k lekarovi, ked chces byt tehu, na to su lieky!

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@riana12 @breslerka díky moc. Ten alchemilkový čaj jsem začala pít, tak uvidím. Doktor to nechce řešit, že se snažíme chvilku ale asi tam naběhnu znova, že mám ms jen necelé dva dny.

breslerka
24. srp 2011

@mochenkaa ...to je dajaky cudny lekar, ja by som ho vymenila, ked chces byt tehu, inak sa budes furt cohosi domahat...ja o tom viem svoje, mala som dakedy taketo problemy, hlavmne po tom, co som 8 rokov vkuse brala antikoncepciu

riana12
24. srp 2011

@mochenkaa ak sa len tak malo snazite a lekar cokolvek odmieta, tak si kup v lekarni kontryhelovy caj - vyssie som ho pisala ako alchemilkovy (sypany alebo porcovany, je to jedno, ake balenie ti vyhovuje), zacni pit kludne od 1. dna cyklu a pi 2x denne zhruba 3 tyzdne, potom si daj do dalsej MS prestavku... skus to tak aspon 2-3 cykly, nech odsledujes, ci ti to pomaha... 😉

riana12
24. srp 2011

@mochenkaa aha, tak uz pijes, len som pomaly pisala, tak som si to vsimla az po odoslani prispevku 😅

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@breslerka já na něj dostala pozitivní ohlas od známé PA, tak nevím, ale radši půjdu jinam. Já jsem HA brala 5 let ale už 2 roky ne a chránili jsme se jinak, žádná HA mi pak neseděla.
@riana12 já doufám že mi ten alchemilkový / kontryhelový čaj pomůže 🙂

breslerka
24. srp 2011

@mochenkaa ..Nikdy nie je na skodu vediet nazor viacerych lekarov....ved skus aj gynekologicke netove poradne, je ich viacero.....

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@breslerka známá mi slíbila kontakt na svoji doktorku, se kterou má dobré zkušenosti. tak´to zkusím 🙂 a děkuju za radu

riana12
24. srp 2011

@mochenkaa drzim palceky, nech cajik pomoze, kym sa doki rozhybe alebo kym najdes niekoho ineho... tomu druhemu trosku pre istotu priklam a povedz, ze sa ten rok snazite, male klamstvo by na skodu nebolo 😅 nie je vela doktorov, ktori sa hned snazia pomoct...

halienka
24. srp 2011

Bože, daj mi krátky menzes!!! 😀 si robím srandu, ja som zas opačný prípad, 8 dní cca, tentokrát ho mám akýsi ešte horší, som už 5DC a stále krvácam riadne, stačí sa trochu pohnúť a už to jede, už piaty deň som na ibalgine, furt kŕče, no hrúza 😝 ☹ ale ja mám PCO+Endometriózu, takže to preto...Je mi jasné že ani opačný extrém nie je pre otehu dobrý, uvidíš aké budú ďalšie cykly, možno sa to upraví, ak nie, tak lekár určite nasadí liečbu 😉 🙂

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@halienka já si vždycky říkala jaká je to výoda že dlouho netrvá, ale teď mi to přijde jako velký problém 😉

@riana12 taky jsem si říkala že řeknu delší dobu snažení ať se to začne řešit dřív. Ale jsem zklamaná z takového přístupu doktora 😒

riana12
24. srp 2011

@mochenkaa lenze takto sa chova vacsina doktorov... jedna znama dosla za dokinou po roku a ta ju vypoklonkovala, nech sa este rok snazia 😝

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@riana12 dá se na to vůbec něco říct? Budu lhát že se snažíme dýl a změním doktora. Každopádně budu mít ten kontryhelový čaj

breslerka
24. srp 2011

@mochenkaa ..nie je vobec za co, budem drzat palce, len ja mam take heslo, lekarom neterba az tak velmi verit, ved do nas nevidia a tiez su to len ludia.....viac nazorov, viac rozumu....neboj, bude to ok

halienka
24. srp 2011

@mochenkaa ja mám tiež zlé skúsenosti z doktormi v tomto smere, prvý gyn. kým som pochopila ma obral o 5 rokov doslova čo sa týka otehotnenia, vtedy nebol ešte internet, človek nemal moc kde získať info, ja som bola mladá a verila mu každú slovo, myslela som si že robí všetko čo treba...až potom som sa náhodne dostala k inému, mladšiemu a ten len oči vytreštil, že za tých 5 rokov som nemala od toho pôvodného spravené ani základné vyštrenia ktoré sa robia, keď sa nedarí otehu, čiže priefuky vajcovodov, hormonálny profil, folikulometriu, laparoskopiu, takže som to konečne začala riešiť s tým mladým a všetky tie vyšetrenia a liečby zabrali ďalšie roky, keďže sa ukázali tie diagnózy, ktoré som už spomínala...takže ja tiež radím, klamať! 😀 Ak máš pocit, že to tento nerieši, prihlásiť sa k inému, a tomu povedať, že sa už dlhšie snažíte 😉 🙂 Načo to zbytočne naťahovať, potom ide aj psychika dole čím dlhšie to trvá, žena starne a je to čím ďalej tým ťažšie...

breslerka
24. srp 2011

@halienka ..absolutny suhlas

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@halienka on to vzal tak že jsem mladá (23) a že je čas... takže děkuji za rady a budu se podle nich řídit 😉 jak dlouho mám říct že se snažíme?

halienka
24. srp 2011

@mochenkaa Pokiaľ viem tak taká tá hranica po ktorej to už začínajú riešiť je rok. Ten rok to berú, že ešte sa môže zadariť, a ak si brala antikoncepciu, tak možno aj kvôli tomu aby sa upravil nejako potom cyklus alebo tak...Ja som antikoncepciu nikdy nebrala, tak neviem či môže mať taký účinok, že znižuje výšku sliznice a či to náhodou potom ešte pár cyklov po doužívaní netrvá...to fakt neviem posúdiť, možno to aj preto ten doktor neriešil ak v takéto niečo dúfa. Ale väčšinou po roku nechráneného styku keď sa nepodarí otehu, tak sa začínajú hladať príčiny...

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@halienka super. řeknu od minulého léta. já antikoncepci neberu víc jak 2 roky tak nevím jestli to může být tím

halienka
24. srp 2011

@mochenkaa No po dvoch rokoch už určite nie, tým pádom je zrejme toto tvoj cyklus a treba s tým niečo riešiť. Kľudne to môžeš povedať práve tak, nemusíš vraveť koľko sa snažíte, ale formuluj to tak, že máte nechránený styk už 2 roky, odkedy neberieš antikoncepciu 😉 je to také poloklamstvo polopravda, ale aspoň to máš isto aj v karte potvrdené, že za posledné 2 roky ti dr. nepredpisoval antikoncepciu, takže... 😉 🙂 a ani ti nekázal prísť pred ďalšou menštruáciou znovu skontrolovať tú výšku sliznice? Veď by to mál omrknúť pár cyklov aspoň, aby vedel či je to pravidlo, či skôr výnimka, že si ju mala takú nízku...ja to fakt nechápem, tento laxný prístup lekárov, akoby nevedeli, že vekom sa to akurát sťažuje, pre niekoho je rok málo ale pre niekoho veľa, hlavne o tú psychiku sa jedná. Držím moc palčeky, aby sa ti čím skôr zadarilo 😉

mochenkaa
autor
24. srp 2011

@halienka jen mi řekl, že pokud mi nepřijde ms tak mám přijít a bude hlídat jestli mám ovulaci. já ms dostala hned druhý den a podle různých příznaků ovulaci mám. Říkala jsem si že bych se tam objednala tak aby to zase vyšlo před ms a ať mi změří tu sliznici když budu pít ten čaj.

halienka
24. srp 2011

@mochenkaa To je dobrý nápad, ak aj tak bude tá sliznica nízka, tak ho treba možno trošku nakopnúť akože: Nedá sa to nejako riešiť? 😅

sabinanaty
15. lis 2016

ahoj holky chtela bych poradit posledni dva mesice rijen a listopad jsem mela velmi kratkou menstruaci v rijnu jen spineni dva dny a a ten to mesic jem mestruaci take dva dny nikdy se mi to nestalo poradite mi prosim dekeji predem

risu
26. led 2017

@mochenkaa Ahoj. Jak

risu
26. led 2017

@mochenkaa ahoj. Jak to nakonec dopadlo? Mam taky tak kratkou MS, ale slabsi, potrebuju prvni den 2-3 vlozky plus 1 na noc a druhy den max 2 vlozky. Vicemene mi to vyhovuje, ale neni pak problem s mimcem?

sabinanaty
6. únor 2017

@risu ahoj nemělo by to vadit u prvního dítěte jsem to měla taky tak a pak na konec jsem otehotnila a nečekala jsem to