Visanne, máte zkušenost s tímto lékem na endometriózu?

evelen
25. zář 2012

Dobrý den, holky, měly byste prosím zkušenosti s tímto lékem na endometriózu? V příbalu píšou příšernosti... ☹ Děkuju.

arabiana
28. zář 2012

Ahoj, nic se neboj. Já ho jedla 3 měsíce a přežila jsem to ve zdraví, snad jen lehké špinění asi po 3 týdnech užívání.
A leták už nečti 🙂 Kdyžtak mi napiš do IP kdyby tě něco zajímalo, pa

brsh
31. říj 2012

Ahoj Evelen, já jím Visanne od 12. září. Začala jsem ho brát v průběhu šestinedělí - po operačním zákroku. A musím říct, že první měsíc byl pro mě naprosto šílenej, co se týká psychiky. Jinak celkem ok. Trošku nabírám, zatím 5 kg a špiním tedy denně. Ale jinak to jde. No nic jinýho mi stejně nezbývá :o)

patriccia
2. lis 2012

Ahoj, také jsem začala užívat visanne, zatím je mi dobře, ale nejsem si jistá jestli je teda možné s tímto přípravkem otěhotnět nebo ne. v letáku píšu že ano, gynekolog říká že ne tak nevím. jaké máte zkušenosti vy? 🙂

brsh
10. lis 2012

Přes Vissane bys otěhotnět neměla...a já jsem nemohla otěhotnět s endometriozou, natož v kombinaci s Vissanem 🙂

nora84
14. lis 2012

Ahoj holky, všude jsem hledala nějaké info o Visanne, beru ji pátý den (jsem 14 dní po laparoskopii-endometrioza na levém vaj. a ložiska v malé pánvi), a dnes mě ale příšerně začala bolet hlava! Nebudu to svádět na Visanne, ale je fakt, že těch příznaků se bojím, špinění, akné, deprese!! brrrrr! 😝
docela se těším až těch 3-6 měsíců budu mít za sebou.. taky jsem se obávala ceny-strašili, že je hrozně drahá, nakonec mi ji celou hradí pojišťovna, aspoň něco 🙂

verunousek
27. pro 2012

Ahoooj ....já jsem prodělala svojí první laparoskopii po dvouletém snažení o miminko. Bohužel mi zjistili endometriozu, což jsem nevěděla ani co je. Nyní beru 7 den Visanne, mám strach, protože zjišťuju změny nálady :D...musím se prostě držet. Všichni mě lezou na nervy...ááááá...také se mi zhoršila pleť a bojím se,že přiberu...a to mám před svatbou. Snad to bude ok, beru je jen na 3 měsíce. Musíme to zvládnout! Jen nevím co dělat po těch 3 měsících....jestli to chvíli zkoušet nebo jít rovnou do CARU :( ...ach jooo...

brsh
8. led 2013

Ahoj holky, já jsem tedy něco nabrala, ale asi pět kilo. A většina těch horších příznaků mi zmizela tak po dvou měsících. Zůstala mi tedy horší pleť, ale proti tý hrůze, co jsem čekala, je to relativně ok 🙂 Už se ale i tak těším, že končím za krásný dva měsíce. Hurá. Veru, já bych šla rovnou do CARu a poslouchala doktory 🙂

nora84
12. únor 2013

Ahoj holky, tak Visanne teď beru čtvrtý měsíc a žádná menstruace, jupiii, prostě to nemám a ani nešpiním, snáším ji bezvadně až na bolesti prsou, ale oproti záchvatům endometriozy je to zákusek 🙂
Jinak moje doktorka mi o CARu říkala, že prý je to holý byznys a posílají tam každou, protože za to mají kliniky obrovské peníze od pojišťoven, prý je lepší to zkusit normální cestou a tam až když se nedaří.. tak uvidíme. Ještě dva měsíce ji budu brát a pak prostě vysadím a děj se co děj..

verunousek
4. bře 2013

Ahooj, tak jsem přešla k jinému doktorovi..už jsem měla dobírat Visanne a on mi napsal další 2 měsíce ach jo...jinak je beru 3 měsíc a žádné hrozné příznaky nemám...pleť mám ok, jednou za měsíc špiním, někdy i krev,ale max 2 dny. Také mi řekl,že pokud nechci do CARU a chci se snažit sama,tak že mě chce poslat na kontrolní laparoskopii..no to je konec....po 3 měsících....no zatím teda nepůjdu, pokud to nebude nutný....a co vy??Jak válčíte? 🙂

brsh
7. bře 2013

@verunousek Ahooj 🙂 Já jsem dobrala svojí poslední tabletu včera večer - huráááááá, je to největší úleva 🙂 Ale včera ráno jsem byla na hysterce po resekci děložního septa (v létě 2012), tak čekám, jak si užiju první menstruaci po půl roce v šestinedělí :D Musim to nějak zmáknout. Jinak už chodím na IVF konzultace, tak snad se zadaří. Držím všem palce, ať se Vissane co nejdřív zbaví 😉

verunousek
12. bře 2013

@brsh
Tak to Ti držím palečky....já mám měsíc do svatby,tak je budu ještě brát a pak je hned vysadím a děj se co děj. Po svatbě půjdu též na konzultaci do CARU 🙂 ...kdo ví, co nás ještě čeká ???? 😠 já jsem hrozný nerv,co se týká doktorů..takže mě ty jejich zákroky děsí....přeji hodně štěstí a ať se tento rok zadaří!!!!! 😉

brsh
12. bře 2013

@verunousek Tak to já Tobě taky, obzvlášť před svatbou 🙂 Ale to je pěkná starost a alespoň se můžeš soustředit na příjemný věci 🙂 Mrcha zatim furt nikde, takže jsem nebyla ani na odběru kvůli hormonům, ani v CARu na ultrazvuku. Co se týká doktorů, asi není větší srab než já 😀 tak se neboj, musíme to zmáknout!

verunousek
14. bře 2013

@brsh 😉 zvládneme! Musíme 🙂 ..pak napiš info 🙂 měj se hezky 🙂

brsh
14. bře 2013

@verunousek Ty taky a budeme se informovat :-P

brsh
5. dub 2013

Ahoj, mám dotaz. Už přes měsíc neberu Vissane a ms pořád nikde. Kdy to přišlo u vás, holky? Já jdu tedy na provokačku za týden, ale přijde mi to divný. Dřív jsem měla cyklus pravidelný. Díky za odpo.

@verunousek - ahoj, tak co svatba? 🙂

verunousek
5. dub 2013

@brsh Ahoooj, čeká mě to příští týden 🙂 13.4. .... a co se týká tvé otázky, prý je to různé 🙂 ..známá to dostala hned první měsíc po vysazení Visanne, někdo až po vyvolávačce a někdo prý až po půl roce??? 😕 já jsem taky zvědavá ...já s tím končím hned příští týden a už mi to nikdo nenacpe 🙂 ...snad 😲 ...brala jsem je 5 měsíců

brsh
6. dub 2013

@verunousek Ahojky, tak já myslela, že už jsi vdaná paní 🙂 No tak to přípravy vrcholí, viď? Já jsem poslední dva týdny doma s atb, takže žádný vzrůšo. Zítra už je dobírám a začnu chodit alespoň ven s hafanem, už jsem celá rozbolavělá. Díky za odpověď 🙂 Je to patálie. Tak musím na tu vyvolávačku, protože mi bude končit šestinedělí po HSK a nechci, aby se endoška vrátila, mrcha jedna. Pak už konečně hormonální profil a při další ms stimulace. Přijde mi, že se to všechno hrozně táhne 😒

verunousek
6. dub 2013

@brsh joo už přípravy vrcholí 🙂 ...tayk mi příde, že se to táhne...já šupu hned po svatbě k doktorovi,tam si řeknu o žádanku a pak půjdu na konzultaci do CARU. A tam uvidím, co mi poví....pravděpodobně mě čeká kontrolní operace ☹ a pak asi už to umělé....ale u mě se to asi ještě potáhne...jestli budu muset na umělé,tak musím kvůli práci až v září...kolegyně mají zaplacenou dovolenou a já jsem zástup a tak jim to nechci kazit 😒

brsh
7. dub 2013

@verunousek Pokud by Tě hnali na IVF, tak třeba nebudeš muset na hysterku nebo laparku. Nevidím tedy v tom moc logiku. Leda, že byste to fakt chtěli zkusit přirozeně. Jestli Tě nic netlačí, tak bych to zkusila alespoň pár měsíců přirozeně. Než se hnát na IVF... Já mám dobrou neděli, začala jsem špinit, takže si snad ušetřím vyvolávačku 😉 To jsem to dopracovala, že jsem nadšená z ms 😀

verunousek
8. dub 2013

@brsh Já už tomu taky vůbec nerozumí 🙄 .... no jsem zvědavá co mi řeknou 🙂, já vždycky s něčím počítám a pak je to úplně jinak...taky jsem zvědavá, kdy ta MS příjde....doufám že brzy 😀 ..jsem na tom stejně :D ...ale já je furt ještě beru Visanne 😠 ...a co ty?? IVF bude premiéra? Nebo se snažíte sami? 🙂 Známá mi povídala,že to IVF nic příjemného taky není 😒 ...co člověk všechno musí udělat .... 🙂

verunousek
8. dub 2013

@brsh nemáš nějaký e-mail?? Kdyby Ti to nevadilo, mohly by jsme si psát zkušnosti tam 😀

chelsea17
13. kvě 2013

ahoj holky....jsem 2 dny po laparoskopii,našli mě ložiška endiometriozy...nasadili mě také prášky Visanne.....chtěla jsem se zeptat,když jste to některá dobrala po těch 6 měsících,nastartovala se vám normálně menstruace?a mohli jste normálně začít zkoušet otěhotnět?nebo ty prášky jsou nějakej dryák a špatně se po nich stratuj....skrz ní jsem vlastně nemohla otěhotnět tak pořád doufám,že ted když je pryč,že to bude brnkačka...... 🙂 tak děkuji předem za rady Katka

jawerely
14. kvě 2013

ahoj Chelsea17 a ostatní. Nevím jak kdo konkrétně, ale už v životě nechci tenhle FUJ ,,lék,, vidět....před rokem mi našli ložiška endometriozy, vše vyndali a nasadili vissane. Po tomhle hnusu mi vypadala půlka vlasů, přibrala jsem a zhoršila se plet. Viss.jsem dobrala a 4 měsíce nedostala menses!! až takovej dryák to je, že vše rozhodí. CIli jsem nemohla ani otehotnet. Začla jsem chodit k léčiteli a vypada to ze jsem na dobré ceste. Doktory už nikdy více a rozhodně ne žádný preparáty typu vissane který jsou stejně na ........ pokud byste chteli bližší info pište na jawerely@seznam.cz. Držte se holky!!

lulinka31
5. zář 2013

Ahojte...mam 31 rokov a nasli mi endometriozu na lavom vajecniku a pravy mam pravdepodobne nepriechodny... ☹ je najvyssi cas aby som mala som dieta,aj chceme,snazime sa cca 2 mesiace ale bez uspechu.A este neovulujem kazdy mesiac...je mi z toho do placu...lekar mi odporucil vissanne,ale ja mam z toho strach..vlastne neberem ziadne prasky,max.paralen ked mam horucky 🙂 .mam aritmiu srdca a ked som si precitala tie neziaduce ucinky,tak dakujem pekne....chcem sa spytat,ci ste pri uzivani visanne mali nejake bolesti alebo nejaky zavaznejsi problem z tych neziaducich ucinkov..? Dakujem,Lucia

aninkacibulova
9. zář 2013

Ahoj holky cetla sem vase(prispevky) nezdavej te to (??) Ja se bila operovana v Italiji. na levi strane vajecniku mne odstranili (endometriozu ) to vam ani nechci popsat jak sem trpela 5dni v nemocnici Visanne. beru uz 4mnesice opcas se mne shorsili deprese nechci to zdavat este 3mnesice to mam brat.... po visazeni Visanne neni to jisti ze vsecko v poradku. muze se obnovit znovu (endometriozi) tagze lepsi bude opcas chodit na tu controlu. ...preji vam hodne. uspechu

cmelik
8. lis 2013

Ahoj holky, dostala jsem Visanne a chci se zeptat, včera jsem dobrala antikoncepci, mám klasicky počkat, nebo se to má brát hned, tj. dnes?

miluse
9. lis 2013

@cmelik a co ti řekl doktor? Vissane se tuším může začít brát kdykoliv během cyklu.

cmelik
9. lis 2013

@miluse no on mi to asi rikal, jenze ja byla na vytahovani stehu, zjistil mi endometriozu pri operaci a v pondeli jsem byla nejaka rozhozena-nebylo mi dobre a motala se mi hlava.... ale vcera jsem se ptala v lekarne/muj lekar v patek neordinuje, ze bych mu zavolala/, rikali mi, ze at den pockam a pak to zacnu brat. moc se netesim, po tom, co jsem tady cetla, ale snad to pomuze.... 🙂

monickaaaa
20. lis 2013

Ahoj, já beru Visanne už 3. měsíc a krom vypadávání vlasů (nijak extra závážného) a bolesti hlavy (asi 4x za tu dobu) mi nic není 🙂 takže se nebojte, já byla taky vystresovaná a (ťukám) je to v pohodě 🙂 ale uvidíme co dál, doktor říkal, že to budu brát, dokud nebudu chtít otěhotnět a to ještě nějakou dobu bude trvat, vzhledem k tomu, že je mi 21 a chodím do školy 😵

jitule36
19. pro 2013

Ahoj holky...dnes jsem dobrala Visanne,už se těším až mi přestanou padat vlasy, muj muž to bral s humorem...jsem za to ráda...jenom nevím kdy přijde první ms..... ☹ Tady jsem se to nedočetla ,ale .každá to má asi jinak. Přeju vám všem krásné Vánoce.. 🙂