Vřídek na děložním čípku. Budu mít problém otěhotnět?

salsa.verde
18. pro 2008

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda nemáte či jste neměly podobnou diagnózu. Můj gynekolog tvrdí, že se s tím nedá nic dělat. Jenže já se bojím, že budu mít problémy s otěhotněním či donošením mimča.
Předem se olouvám, pokud tady už toto téma bylo, ale je tu tolik diskuzí, že bych se tím prokousávala hodiny.

elana
19. pro 2008

Ale neboj, má to kdekdo, jde vlastně jen o to, že na čípku zůstal ostrůvek předpubertálních buněk, které se nějak (vlivem hormonů) zapomněly přetransformovat na ty, které tam mají dospělé ženy běžně.

Je potřeba jen sledovat 2x ročně cytologii, aby se to nějak nezvrhlo. Pokud se nález zhorší nebo bude špatná cytologie, řešení existuje: konizace čípku, kdy ho na gynekologii seříznou a ten vřídeček odstraní. Jinak se jen sleduje a čeká se, někdy dojde ke spontánnímu vyhojení.

lenkacar
20. pro 2008

ahoj salsa já jsem po konizaci a bez problémů...nemusíš mít strach,kdybys na to musela ,vůbec to nebolí.. 😉

salsa.verde
autor
21. pro 2008

děkuji za odpovědi, mamka mě přesvědčuje, že mám změnit gynekologa, když s tím nic nedělá, ale já jsem u něj celkem spokojená, tak se mi moc nechce

lenkacar
22. pro 2008

salsa oni to pozorujou ,já ho měla od 16let a teprve ve 26letech jsem byla poslána na konizaci..podle cytologie,mojí kamarádce dokonce řekli v nemocnici ,že na to ani nemusela ,ale když už jí tam teda poslala mudra z gyndy ,tak že jí to udělají..já jsem byla za konizaci ráda ,zbavilo mě to výtoků,jinak má to spousta ženských a když chodíš na pravidelné kontroly není se čeho bát.ahoj a veselé Vánoce!

beras
22. pro 2008

Ahojky vůbec se ničeho neboj.Já to mám taky snad od 18 a ted je mi 32.Nikdy jsem žádny problémy neměla a cytologii mám dobrou.V pohodě jsem s tím otěhotněla.A myslím si,že kdyby to bylo něco horšího tak mě moje dr. takhle nenechá.Je strašně pečlivá.Takže neboj.