Vynechání menstruace, Duphaston a hormonální rozbor

ssarula
16. čer 2014

Zdravím děvčata. Můžete mi poradit? Už 2x jsem nedostala MS, dr. mi řekl, že mi zřejmě špatně fungují vaječníky, píchnul mi injekci a předepsal duphaston a mám prý jak dostanu MS přijít 3. den na odběr krve na hormonální rozbor. Jenže on je tam jen pondělí a středa, v úterý je tem jiná dr, budiž, ale co když to dostanu až třeba ve čtvrtek? Nevíte který den cyklu se odběry dělají nebo jestli je to jedno jen vědět který den jsem? No a jestli mi špatně fungují vaječníky jak mi duphaston pomůže? Snažíme se o mimčo, tak jestli nemám ovulku mám ho vůbec brát? Není lepší si uvařit kontryhel? Díky moc holky

85jana85
16. čer 2014

Hormonální profil se dělá 2 až 3 den cyklu. Myslím, že pokud by jsi tam šla např. 5 den cyklu, tak ty výsledky mohou být ovlivněny, ale to by ti nejlíp řekl doktror. Taky se chystám na hormonální profil. S Duphastonem nemám zkušenosti, ale kontryhelovým čajem popřípadě Nosifolem nic nepokazíš.

ssarula
autor
16. čer 2014

no čekám až se dostaví MS po injekci, pak začnu pít kontryhel, ten nezakázal, ale když se snažíme o mimi tak nevím jak s tím duphastonem, když neproběhne ovu, tak nebude ani mimi, tak asi zkusím 1 měsíc aby byla MS a pak asi ovu testy a pokud nebude ovu tak to brát nebudu, ať se staví třeba na hlavu...

85jana85
16. čer 2014

Já jsem dostala na nepravidelnou menstruaci až žádnou ( taky 2x vyvolávačka) Utrogestan ten jsem měla na tři měsíce. Teď jsem 1. měsíc bez prášků, pouze jsem pila kontryhelový čaj a nosifol dnes 29 cyklu a vyčkávám kdy a jestli menstruace dorazí..a pak hormonální profil ať vím na čem jsem.

vlajka1
16. čer 2014

Ahoj, hormonalni profil se da udelat do 5 dne cyklu, ale je potreba jim to rict. Kontryhel pit muzes, ja ho pila dlouhodobe, je na zenske problemy. Pije se ale jen do ovulace. Ja pila od konce MS, ale da se zacit pit i od zacatku MS. Duphaston je hormon progesteron, uziva se az po ovulaci, podporuje dorustani sliznice, zahnizdeni vajicka a prodluzuje lutealni fazi, da se podavat na zacatku tehotenstvi na jeho udrzeni. Ale pokud nemas ovulaci na tu ti Duphaston nepomuze. Z volne dostupnych preparatu se da uzivat Nosifol nebo Inofolic, ale chce to dlouhodobeji uzivat. Kdyby si mela nejake otazky, ptej se, vyzkousela jsem toho hodne 🙂