Vyřešila někomu úprava stravy hormonální problémy?

orchidis
24. únor 2014

Ahoj, zkusím téma uvést stručně.

Mám dvě děti bez problémů počaté, ačkoli nemám zcela v pořádku hormony (podezření na PCO, cukrovka a obezita v rodině, sklony k zaplísnění organismu). Hodně slyším o dietě vhodné pro tyto stavy, ale nemůžu najít víc. Někdo má super osobní zkušenost s vynecháním masa, někdo naopak zhubnutí a úpravy problémů omezením sacharidů (hlavně cukru a bílé mouky).

Zajímají mne také vhodné potravinové doplňky.

Je tu někdo, kdo má zkušenost, poradil by a chtěl by sdílet tyto problémy, úspěchy i neúspěchy?

vlajka1
24. únor 2014

Osobni ne, ale od zname. Pul roku mela hormonalni lecbu a otehotneni se nedarilo. Pak podstoupila detox organizmu podle A. Macingove. Nejen, ze zhubla asi 5 kg, ale mesic na to otehotnela zcela prirozene a uz ma maleho chlapecka. Tech detoxu je vic, o tomhle vim, ze funguje 😉

monasek84
24. únor 2014

Kdyz jsem zacala cvicit a pravidelne a po spravnosti jist, tak mi to zkratilo (a zpravidelnilo) cyklus o 10 dni, takze neco na tom urcite je.

orchidis
autor
24. únor 2014

@vlajka1
@monasek84

Holky díky, třeba se ještě někdo ozve 🙂.

prapodivna
24. únor 2014

Já po přechodu na vegan přišla o problémy s akné po vysazení antikoncepce a co se mě drželo rok a půl, zbavila se ekzému, na který mi za 10 let nic nepomohlo, zmizely alergie. To vše ve velice krátké době.

Jím hodně zeleniny, ovoce, ale sem tam si dám i něco "nezdravého", zas to nehrotím. Občas si třeba dám i bílé pečivo, ale to tak 1x do měsíce. Jím hodně luštěniny, celozrnných obilovin, peču si celozrnné pečivo. Hodně zajímavý výživový směr je RAW food, já si z něj hodně beru, ale neřídím se jím na 100%, ale kdo tak jí, tak je obvykle nadšen a zůstává u toho dlouhodobě.

katyxq
24. únor 2014

zkus hledat informace o stravování podle nadace Westona A. Price, pak třeba Zdravý talíř Margit Slímákové, paleo stravování a GAPS dieta ... všecky tyhle směry mají hodně společného (ale GAPs a pak paleo jsou nejradikálnější): omezení lepku, přidání vhodných rostlinných tuků a živočišných tuků a bílkovin, ořechů, omezení mléčného, redukce sladkostí, návrat k přirozené, průmyslové neupravené, stravě
Já jsem kvůli malá (je alergick) na dietě bez mléčného a bez sóji a snažím se posupně dostat na podíĺ potravin právě podle Zdravého talíře a upravit vaření podle Price, zhubnula jsem (teda až moc, ale malá je dračice, kojím, takže výdej energie mám docela velký), zbavila se ekzému, zácpy, bolestí hlavy, zahlenění (rýmy) a cítím se mnohem méně unavená. Vliv na MS cyklus nevím, momentálně mi kojení stále blokuje ovulaci. Ale jak jsem měla těhotenskou cukrovku, tak teď cukr naprosto v normě, cholesterol taky, jaterní testy taky, tlak taky (a to jsem ho mívala sice v normálu, ale horní hranici) - ato se v mase a tukǎch vážně neomezuju, ale omezila jsme právě sladké, bílý cukr ažna výjimky nepouźívám, tmavý třinivý cukr používám omezeně, snažím se sladit rýžovým adatlovým sirupem, klasickou pšenici se snažím nahradit špaldou a to nejléoe v celozrnné formě (a ideál kváskové) nebo bezlepkovými druhy obilnin. A s raw stravou zatím jen lehce koketuju 😉.

bonavoxa
24. únor 2014

Tak já jsme příklad z praxe. taky podezření na PCO, cukrovka v rodině, obezita. Začala jsem se zdravě stravovat, hlavné s omezením sacharidů a polysacharidů. Zelenina, ovce jen dopoledne, sladit málo nebo jen medem, Stévií, javorovým sirupem, sirupem z Agáve, ryby, libové maso, mléčné výrobky, oříšky, semínka,...a pohyb. Z potravinovývh doplnků mi pomohl Sarapis, Maca, Chlorella, Spirulina, L - karnitin, chrom, methionin. Zhubla jsme 30 kilo, přirozeně otehotněla a cítila se dobře. teď po porodu na to najíždím znova. Kila jsou zpátky, stejne jako nepravidelná menstruace. Plus náročné mimino a nedostatek spánku...katastrofa.

alan010
Odpověď byla odstraněná
Zobraz